Reservering en financiering. Het financieringstekort wordt per 1 januari 1983 geraamd op 1.974.205,-, volgens onderstaande specificatie. a. staat O 1. eigen kapitaal 259.292,00 2. reserves 6.140.416,00 3. waarborgsommen 220.100,00 6.619.808,00 b. geldleningen (Staat M) 32.888.083,00 c. saldireserve (Hoofdstuk I K.D.) 1.216.588,00 40.724.479,00 Per 1 januari 1983 nog niet afgeschreven investeringen volgens de Staat Lil 42.698.684,00 Financieringstekort 1.974.205,00 Per 1 januari 1982 was dit nog begroot op 4.824.213,00. Deze verlaging is vooral het gevolg van consolidatie van vlottende schuld (=omzetten van kasgeld in gelden in rekening courant in langlopende leningen), toename reserves en (extra) afschrijvingen op investeringen. Vorenstaande wijziging heeft ook invloed op de renteramingen op hoofdstuk XII. Werd in 1982 hiervoor geraamd 583.916,-, in 1983 is dit 214.759,-. Voor wat betreft de rentebijschrijving van de saldireserve, achten burgemeester en wethouders het noodzakelijk, gelet op de huidige economische ontwikkeling en de daarmede verband houdende "ombuigingen" alsmede de wijziging van de financiële verhoudingswet, deze rente niet ten goede te laten komen van de algemene dienst, maar haar aan de betreffende reserve toe te voegen. Algemeen Beheer. Bestuurlijke aangelegenheden. De afgelopen periode zijn aan de raad de diverse nota's en rapporten overgelegd inzake een mogelijke herindeling van noordoostelijk en midden Zuid-Holland. De raad heeft zich in de vergaderingvan 19 november 1981 duidelijk uitgesproken voor een zelfstandig Zevenhuizen. Deze uitspraak zal richtsnoer zijn bij de verdere ontwikkelingen in deze. Het komende jaar zal aan de orde worden gesteld een herziening van het in 1945 vastgestelde Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad. Daarbij kan tevens aandacht geschonken worden aan het (verder) betrekken van de inwoners c.q. belanghebbenden bij die vergaderingen. Daarnaast stelt het college zich voor begin 1983 in de commissie Algemene Zaken c.a. van gedachten te wisselen over het verstrekken van informatie en de daarmede verband houdende openbaarheid van bestuur. Personeel. Het afgelopen jaar zijn er enkele mutaties in de personeelsbezetting ter secretarie geweest. Ook heeft een uitbreiding plaatsgevonden. In dit verband wijst het college op het raadsbesluit van 7 juli 1982 tot beschikbaarstelling van de daartoe benodigde gelden. Op de vraag of verdere uitbreiding noodzakelijk is, kan in dit stadium nog geen antwoord worden gegeven. Afweging tegen financiële consequenties zal daarbij zeker moeten plaatsvinden. Wel wordt geconstateerd, dat met name het bureau sociale zaken ten gevolge van de huidige economische ontwikkeling met een aanzienlijke verzwaring van het pakket werkzaamheden geconfronteerd wordt. Per 1 januari a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de gefaseerde invoering van de arbeidsomstandighedenwet (Arbo-wet). Deze wet, die ook werksituaties bij de overheid omvat, heeft als kern, dat een gezamenlijk beleid op het gebied van de veiligheid, gezondheid in verband met de arbeid ontwikkeld moet worden. Met betrekking tot de gezondheidszorg wordt gedacht om aansluiting te zoeken bij een gemeentelijke geneeskundige dienst in de omgeving. Uitdrukkelijk stelt het college nu reeds, dat het vorenstaande zich uitstrekt tot al het personeel in dienst van de gemeente Zevenhuizen, ongeacht de aard van het dienstverband. Een zeer globale kostenindicatie geeft aan dat dit jaarlijks 10.000,- zal vergen. Huisvesting. Door de ingebruikneming in de aanvang van 1982 van het pand Dorpsstraat 114 is een noodoplossing gevonden voor de toch wel zeer grote overbezetting van ruimten ter secretarie. Het is en blijft een noodoplossing. Het college hoopt de raad het komende jaar voorstellen te kunnen doen toekomen voor een adequate oplossing van het huisvestingsprobleem, daarbij uitvoering gevend aan de zeer hoge prioriteit die de raad wenst toe te kennen aan een goede huisvesting en met name in eerste instantie voor een onderkomen ten behoeve van de administratie (secretarie en administratie gemeentewerken). Burgemeester en wethouders achten het noodzakelijk, vooruitlopende op de realisering, nu reeds in de begroting rekening te houden met de dekking van een gedeelte van de uit de investering voortvloeiende kapitaalslasten. Voorshands is dit bedrag aan dekkingsmiddelen gesteld op 100.000,-, in 1983 toe te voegen aan de "reserve centrumvorming". Daarnaast acht het college het gewenst, mede omdat de intentie bestaat het huidige stenen gebouw Dorpsstraat 89 te handhaven, aan dit gebouw in 1983 buiten schilderwerk te verrichten. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 8.000,-. Openbare veiligheid, brandweer e.d. Politie. Ook dit jaar zal er regelmatig tussen de raad (of een raadscommissie) en de politie van gedachten worden gewisseld over de activiteiten van de politie in de gemeente. Van meer belang is, dat in de komende jaren een gemeentelijk politiebeleid tot ontwikkeling wordt gebracht, waardoor de invloed van het gemeentelijk bestuurop het functioneren van de politie meer kan worden gestructureerd. In dit verband kan worden opgemerkt dat inmiddels duidelijk wordt, dat de gedachten bij de rijkspolitie dezelfde richting uitgaan. Tenslotte is opgemerkt, dat in verband met de toename van het watertoerisme, de politie voor haar taakuitvoering nu de beschikking over een vaartuig heeft. Brandweer. In de aanvang van 1982 heeft het corps "Dorp" de beschikking gekregen overeen materiaalwagen. Dit corps is nu zodanig van materialen voorzien, dat het op een adequate wijze voor zijn taak berekend is. De brandweer in Oud Verlaat zal de beschikking krijgen over een garage in het multifunctionele gebouw "De Vierkap". Zij beschikt dan evenals het corps "Dorp" over een zeer goede huisvesting. Het college is er inmiddels van overtuigd, dat de brandweerwagen, aldaar, die de respectabele leeftijd heeft van 16 jaar, vervangen dient te worden, daar zij niet voldoet aan de redelijk te stellen eisen. Alleen met zeer bijzondere inspanning van alle krachten van het brandweerpersoneel wordt zij inzetbaar gehouden. Het komende jaar zal het de raad dan ook een voorstel doen toekomen voor een wagen, waarbij evenwel gedacht wordt een een gebruikte wagen. Voorshands wordt verwacht dat hieruit een investering voortvloeit van 55.000,-. Tevens wordt nog bezien in hoeverre reorganisatie der beide corpsen wenselijk is. De onwikkeling van de Regionale Brandweer Midden Holland wordt nauwlettend gevolgd. Met name verdient aandacht de doorberekening van kosten voor brand preventie-adviezen voor nieuwe bouwplannen. Bescherming Bevolking. Per 1 januari 1983 zal tot opheffing van de Gemeentelijke Zelfbescherming worden overgegaan als onderdeel van een "afslankproces" van de Dienst B.B.. In verband hiermede zal aan een 15-tal noodwachten op eervolle wijze ontslag worden verleend onder dankzegging van hun jarenlange inspanning. Voorshands is een zodanige regeling getroffen, dat enkele taken worden onder gebracht bij de plaatselijke E.H.B.O.-afdeling. In verband hiermede is de begrotingspost gehandhaafd van met G.Z.B.-werkzaam heden overeenkomende activiteiten binnen de E.H.B.O.. Rampenbestrijding. In de nota van aanbieding behorende bij de begrotingen 1982 stond, dat per 1 september 1981 in werking is getreden de Wet van 21 mei 1981, inzake gemeentelijke rampenplannen. Op grond van deze wet zal vóór 1 september 1983 de raad een rampenplan moeten vaststellen. Verkeer. Ook het afgelopen jaar is de raad c.q. de betreffende commissie weer diverse malen geconfronteerd met verkeersmaatregelen. Een nieuw knelpunt heeft zich het afgelopen jaar uitdrukkelijk gemanifesteerd, te weten de verkeersproblematiek in Oud Verlaat. Gehoopt wordt, dat in goed overleg met alle betrokkenen (gemeente, politie en recratieschap) tot een alleszins bevredigende oplossing kan worden gekomen. Op korte termijn zal met de betreffende commissie hierover van gedachten worden gewisseld. Volksgezondheid. Schooltandverzorging. Reeds vorig jaar is informatie verstrekt over de liquidatie van de Stichting School tandverzorging "De Negen Gemeenten". Zodra het betreffende plan is ontvangen, zal de raad hierover op de hoogte worden gebracht. Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Volkshuisvesting. Woningbouw. Binnenkort zullen worden opgeleverd 24 premie-A-, 14 gewone woningwet- en 18 AT-woningen in het bestemmingsplan "Dorp", fase E/F. Inmiddels zijn plannen ingediend voor 22 woningwetwoningen in voornoemd plan alsmede 28 kleine woningen in het dorpscentrum, op het terrein ten oosten van de Dorpsstraat. Ook zullen er plannen worden ingediend voor 15 premie-A woningen en 4 premie-B woningen in "West", terwijl verwacht wordt het komende jaar bouwgrond voor enige vrije sectorwoningen aldaar te kunnen verkopen. Daarnaast is het streven erop gericht op de mogelijke winkel- en kantoor voorzieningen aan de westzijde van de Dorpsstraat en de noordzijde van de Burgemeester Boerstraat woningen te verwezenlijken. Getracht zal worden ook in Oud Verlaat enige woningen te realiseren. oelet op de stringente, financiële contigentering van rijkswege, mede ten gevolge van de slechte economische situatie, is thans nog niet met meer zekerheid vast te stellen of de plannen in de sociale sector gerealiseerd kunnen worden. Woningzoekenden. Het aantal woningzoekenden bedraagt momenteel 170. Daarvan hebben er 140 zich aangemeld voor een eengezinswoning, 10 voor een bejaardenwoning en 20 voor een kleine/AT-woning. Van het aantal van 170 hebben er 8 een buitenlandse nationaliteit. De voorlopige resultaten van de enquête ten behoeve van de woningbouw voor 1983, gehouden door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in opdracht van de gemeente, zijn, dat van de 42 ontvangen reacties (per 26 oktober 1982) er 9 geïnteresseerd zijn in een kleine woning in het dorpscentrum, 27 in een huurwoning (waarvan er 16 voor de duurdere versie) en 13 voor een koopwoning (waarvan 4 voor de goedkopere versie).

Dorpskrant | 1982 | | pagina 3