Gemeente Zevenhuizen Predikbeurten Uit de raad Uitvaartcentrum Bouwplan Subsidie emancipatiewerk Collecteschema AGENDA BURGERLIJKE STAND Spreekuur burgemeester Vestiging in Zevenhuizen H.M. KOREN In de openbare raadsvergadering van 18 november j.l. is ondermeer besloten tot: - de benoeming van leden van het bestuur van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen; - afwijzing van een verzoek om schadevergoeding in verband met de bouw van woningen in plan West; - gedeeltelijke gegrondverklaring van een beroepschrift tegen weigering van een bouwvergunning voor percelen nabij de Wollefoppenweg; - vaststelling van het bestemmingsplan "De Bonk"; -vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor enige percelen in het dorpscentrum; - het verlenen van medewerking aan de oprichting van de "Stichting Uitvaartcentrum Zevenhuizen" en het beschikbaar stellen van gelden voor de ontsluiting van een op te richten rouwcentrum; - beschikbaarstelling van gelden voor een tijdelijke voorziening nabij Dorpsstraat 68 voor de bibliotheek; - benoeming van een onderwijzeres aan de o.l.s. 't Reigerbos (poolvervangster); - het verlenen van medewerking voor meubilairten behoeve van de kleuterschool in Oud Verlaat. Daarnaast zijn aan de raad aangeboden de rekening 1980 en de begroting 1983. Tevens heeft de raad kennis genomen van het voornemen van het college om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een bouwvergunning te verlenen voor een recreatiecentrum nabij de Zevenhuizerplas. Daaraan zijn de voorwaarden verbonden, dat voldoende parkeervoorzieningen worden getroffen, een zo'n goed mogelijke oplossing wordt gevonden van de verkeersproblematiek in Oud Verlaat terwijl tevens in een vast te stellen wijziging van het huidige bestem mingsplan een goede regeling wordt opgenomen omtrent de bebouwing. Ratten en ongediertebestrijding 82/83 In de winter zal voor veel dieren een periode aanbreken, waarin het moeilijk is om aan voedsel te komen. Dit is vooral de reden waarom ratten en ander ongedierte het voedsel dichter bij de "bewoonde wereld" gaan zoeken. Daarom ook dit jaar weer het dringende verzoek: voorkom dat ze voedsel vinden! Waarop moet men letten: - Geen gevulde vuilniszakken lang buiten laten staan. - Duivenvoer en dergelijke in afgesloten blikken en trommels bewaren - De grond in volières zo schoon mogelijk houden - Kieren en gaten in voorraadschuurtjes en dergelijke dicht maken - Zo min mogelijk strooien voor overblijvende vogels. Een betere oplossing is een vogelvoederhuisje, zodat ratten e.d. er niet bij kunnen. - De riolering controleren op gebreken. Last van insekten en mijten? Spuit niet direct met gif! Laat eerst de soort vaststellen en/of vraag naar de (meestal latijnse) naam. Als de naam van het dier bekend is, kent men de leefwijze ervan en weet men of een bestrijdingsmiddel nodig is. Ook het middel is belangrijk, omdat niet elk insekt voor een bepaald middel gevoelig is. In veel gevallen is zelfs geen gif nodig, maar kan door verandering van de leefomstandigheden van het plaagdier (bijvoorbeeld vocht, temperatuur) een doelmatige bestrijding verkregen worden. Ook de stofzuiger kan goede diensten bewijzen. Voor nadere informatie kan men terecht bij de dienst van gemeentewerken. Het voornemen bestaat om aan de noordwestzijde aan het be jaardenverzorgingstehuis De Zevenster een uitbouw te creëren teneinde het bestaande rouwcentrum in dit tehuis uitte breiden. Voor de exploitatie e.d. van het uitgebreide centrum zal een stichting worden opgericht, die ten doel heeft het beschikbaar stellen van ruimten en personele hulp voor en het gelegenheid geven tot opbaring, condoléance, bijeenkomsten en tot verzor ging van koffie en maaltijden bij een uitvaart. Een dergelijke gelegenheid was in Zevenhuizen niet aanwezig. Ten behoeve van dit centrum zal een ontsluitingsroute worden geschapen vanaf de achterzijde van "De Zevenster" naar de Schoolstraat. De werkzaamheden hiertoe bestaan uit: - het doortrekken van de rijbaan van de parkeerplaats Dahlia straat naar de achterliggende rotonde, zodat de uitvaart stoeten niet meer langs de voorzijde van de bejaardenwonin gen behoeven te rijden; - het uitbreiden van de parkeeraccomodatie met 6 vakken; - het verbeteren van de markering van dè route; - het aanpassen van het voetpad en - het aanbrengen van groenvoorzieningen. Nadere informatie kan men ter secretarie of bij de dienst van gemeentewerken verkrijgen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van maandag 29 november 1982, gedurende 14 dagen, voor een ieder ter inzage ligt de bouwaanvraag van: - Fa. Gebr. Heemskerk, Noordelijke Dwarsweg 78, voor het oprichten van een sorteerloods annex ketelhuis op een perceel grond, plaatselijk bekend Noordelijke Dwarsweg 78, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie B bis, nr. 2037. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Alvorens hiertoe over te gaan, wordteen ieder in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwa ren tegen het bouwplan bij burgemeester en wethouders in te dienen. De burgemeester voornoemd, A.H. van Gent Op grond van de Tijdelijke Rijksbijdrageregeling ter sti mulering van emancipatiewerk is het mogelijk voor 1983 een rijksbijdrage aan te vragen. Subsidie-aanvragen van plaat selijke instellingen, welke o.a. moeten zijn voorzien van een werkplan, dienen uiterlijk 2 december a.s. bij het gemeen tebestuur te worden ingediend. Inlichtingen omtrent het vo renstaande kunnen tijdens kantooruren (8.00-12.00 uuren 13.00-17.00 uur) worden ver kregen ter gemeentesecreta rie, telefoon 1644, toestel 21. In de periode van 25 november tot 31 december 1982 zijn geen vergunningen voor het houden van een collecte verleend. Dinsdag 30 november 1982 commissie openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 2 december 1982 commissie Onderwijs en Wel zijn Aanvang 19.30 uur. Maandag 6 december 1982 commissie Financiën c.a. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 14 december 1982 raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Donderdag 16 december 1982 raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. GEBOORTEN Sandra, dochter van: Vos, Maarten en: Cornelissen, Ca rolina L., op 10 november 1982, Onno Jordy, zoon van: Smits, Petrus A.M. en: Broekmans, Marie-Josée A., op 12 novem ber 1982. Johannes Leendert, zoon van: van Straalen, Arie en: de Ko ning, Neeltje E.C., op 6 novem ber 1982. Laurens Jan, zoon van: van der Zwam, Jan en: Huizenga, Renée P., op 12 november 1982. OVERLEDEN Meijer, Cornelis, oud 65 jaar, op 17 november 1982. HUWELIJKEN van der Slik, Leendert Willem en: van der Heijden, Lijntje Maria, op 19 november 1982. Afgegeven bouwvergunningen In de periode van 8 november tot 20 november 1982 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunnin gen afgegeven voor: - het intern veranderen van de woning Dorpsstraat 81; - het bouwen van opslagloods op het perceel Bredeweg 34; - het bouwen van een berging op het perceel Wollefoppen weg 27D; - het verbouwen van een show room op het perceel Dorps straat 38. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bo venstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagte kening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevol ge de Wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Op vrijdag 26 november 1982 zal de burgemeester geen spreekuur houden. Voor dringende gevallen kan men telefonisch een afspraak maken voor een andere dag. Met ingang van donderdag 25 november 1982 is burgemees ter Van Gent woonachtig in Zevenhuizen, Leliestraat 1. moerkapelle Voor al uw verbouwingswerkzaamheden zoals: Open haarden, badkamers, keukens, timmer-, metsel-, tegel-, stuc en sierpleisterwerk, naar klein zelfstandig bedrijf Burg. Klinkhamerweg 39 - Zevenhuizen - tel. 01802-2429 VRAAG VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE! zo. 28 nov. 1e advent: herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. J.G. Kooren, R'dam. Gere/, kerk evangelisatiezondag 9-30 uur ds. P.C. de Vries, Den Haag; 18.30 uur ds. B. v. Dijken, Bergschenhoek. Oud Verlaat 10.00 uur dhr. H. Bak ker, Katwijk; 19.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg, gezinsdienst. 7er. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. v. Rossum, Voorburg, zo. 5 dec. herv. kerk 10.00 uur ds. G.K. Korporaal, Woudrichem; 19.00 uur ds. J. Enderlé, jeugd dienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. de Vries, Den Haag, 18.30 uur ds. J. v. Hoff, Boskoop. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. v.d. Knijff; 19.00 uur geen dienst. R.K. Communieviering 10.15 uur dorpshuis Swanla. 28 nov. herv. kerk 9.30 uur kand. P.J. Visser, Katwijk; 18.30 uur ds. J. Blom, Ridderkerk. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. J.S. v. d. Net. 5 dec. herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. J. Driessen. medische diensten 27 november: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204; 28 november: dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle tel. 01793-1687. 4/5 december: dokter R.P. Rens- sen, Hoefweg 75, Bleiswijk, tel. 01892-4085.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 7