Scotch Raam Isolatiefolie werkt als dubbelglas, tegen een fraktie van de kosten. GEMEENTE MOERKAPELLE 10,- per m2 KOKKERELLEN in de kerstvakantie en UNICEF MEDISCHE DIENSTEN Voorbereidingsbesluit Afgegeven bouw vergunningen BURGERLIJKE STAND 11 Zevenhuizen. Tel. 01802-1377. Reinig en droog het raamkozijn. Meet de benodigde isolatiefolie af, waarbij u een paar centimeter e: neemt voor de randen. Plak hetdubbelzijdige kozijn plakband op het kozijn en ver wijder de beschermlaag van het plakband. Druk de randen van de folie op het kozijnplakband vast. Ga vervolgens met een haardroger over de folie (op ongeveer 1 centimeter afstand) en verwijder op die manier de plooien en de rimpels. De folie is nu strak en glas helder. Knip de overtollige folie langs de kanten af en zie daar; het karwei is geklaard. Scotch Raam Isolatiefolie kunt u schoonmaken meteen zachte, vochtige doek. OPENBARE BEKENDMAKING Het leek ons best eens leuk om wat eenvoudige recepten in de Dorpskrant te vermelden. Kinderen vanaf ca. 10 jaar zijn meestal handig genoeg om een eenvoudig gerecht klaar te maken. Een nuttige en ontspannende bezigheid in de Kerstvakantie. Moeders moeten voor één keer maar een oogje dichtknijpen als het een beetje rommel wordt in de keuken, of met de zoon of dochter afspreken dat bij het kokkerellen ook het opruimen hoort. Het is wel verstandig dat vaderof moeder in de buurt van de keuken blijft, omdat kinderen doorgaans nog niet met een oven of kooktoestel om kunnen gaan. Uit het Internationale jeugdkookboek van UNICEF kozen we er enkele, op de tijd van het jaar afgestemd. pagina 30 - Nederland - wentelteefjes - voor 2 personen. Dit oeroude Nederlandse recept is heel eenvoudig klaar te maken en het resultaat smaakt prima. Gezellig om samen met een vriend of vriendin te doen. Ingrediënten: 4 sneetjes wit brood; 2 eieren; 1-2 eetlepels melk; boter; suiker; kaneel. Verder heb je nodig: keukenmesje; roomklopper; groot plat bord; koekepan; spatel. Zo ga je aan de slag: 1. Breek de eieren in de schaal en giet de melk erbij; 2. De eieren en de melk stevig kloppen; 3. Dan haal je één voor één de 4 sneetjes brood door het eiermengsel. Zorg ervoor dat ze aan beide kanten zijn bedekt; 4. Smelt een klontje boter in de koekepan; 5. Bak de sneetjes brood op een laag vlammetje goudbruin. Omdraaien met de spatel en ook de andere kant bruin laten worden. Niet aan laten branden; 6. De sneetjes uit de pan nemen en bestrooien met suiker en kaneel; 7. Direkt opdienen. Pagina 46 - Japan - kip - voor 4 personen. Vee/ spijzen in Japan worden met soja-saus gekruid. Sojasaus wordt gemaakt van soja-bonen, die de Japanners ook voor veel andere gerechten gebruiken. Als je de kip een paar uur in de sojasaus laat staan wordt ze bij het braden goudbruin en glanzend. Tegen de gastvrouw of - heer zeggen de gasten: itadakimasu. Dat wil zeggen: ik eet graag, dank u. Ingrediënten: 750 gr.-1 kg. diepvries kop. Het beste kun je kippeboutjes nemen. 1/2 kopje sojasaus; 1/2 kopje water; 1 tl. suiker; 1 mespuntje peper; 1 mespuntje gemberpoeder. Verder heb je nodig: middelgrote schaal; vork; kopje; theelepeltje; keukenmesje. Zo ga je aan de slag: 1. Laat de diepvries-kippeboutjes ontdooien; 2. Doe de sojasaus en het water in de schaal en roer het goed door met de vork; 3. Doe er de suiker, de peper en het gemberpoeder bij. Goed mengen; 4. Leg de ontdooide kippeboutjes in de saus en laat ze 2 tot 3 uur staan; 5. De gekruide kippeboutjes worden het lekkerst als je ze op houtskool (barbeque) of in de grill braadt. Je kunt ze ook in een vuurvaste schaal in de oven braden (220 graden), ongeveer 15 minuten; 6. Tijdens het braden druppel je steeds weer een lepel met de aangemaakte sojasaus over het vlees. Opmerking: je kunt bijvoorbeeld rijst en groene bonen bij de kip serveren. Pagina 3 - Canada - Esdoornsneeuw - voor 4 personen. In het midden van de Canadese vlag staat een rood Esdoornblad, of zoals het ook wel wordt genoemd een Ahornblad. Dat is het symbool van de vele Esdoorn in Canada. In de lente, wanneer er daar nog sneeuw ligt, verzamelen veel Canadezen het zoete sap van de Esdoorn en koken er siroop van. De hete siroop wordt over verse sneeuw gegoten - een echte specialiteit. Wanneer je geen Esdoornsiroop te pakken kunt krijgen, is een willekeurige andere siroop ook goed. Ingrediënten: een kopje schone sneeuw of een portie ijsblokjes; 1/2 kopje Esdoorn- of andere siroop. Verder Ingrediënten: Een kopje schone sneeuw of een portie ijsblokjes; 1/2 kopje Esdoorn- of andere siroop. Verder heb je nodig: kleine pan; kleine schaal; kopje; eetlepel; 4 dessertschaaltjes. Zo ga je aan de gang: 1. Vul de schaal met sneeuw. Let erop dat de sneeuw vers en schoon is. Als er geen sneeuw ligt, kun je ijsblokjes tot gruis slaan. Die kun het beste in een theedoek leggen en er bijvoorbeeld met de deegroller of slaan. Dan doe je het gebroken ijs in de schaal; 2. Verwarm de siroop in een kleine pan ongeveer 2 minuten op een laag vlammetje. Dan neem je de pan van het vuur.; 3. Verdeel de sneeuw of het ijs over de 4 schaaltjes; 4. Giet over ieder portie 2 eetlepels siroop. Omdat het voor ons onmogelijk is, een ieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg U allen heel hartelijk bedanken voor de vele geluk wensen, kaarten, bloemen en cadeau's, welke wij mochten ontvangen bij de geboorte van Jan en Carla. Ton en José Matze, Oranjestraat 52, 2751 BH Moerkapelle. 18 dec. dokter R.L. Warnaar, Dorps straat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. zondag 19 dec. dokter W. Voorthuy- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. KERSTMIS 25 en 26 dec. dokter J A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. OUD EN NIEUW 31 dec. en 1 jan. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan7 Moerkapelle, tel. 01793-1687. 2 jan. dokter W. J. v. Bruggen, de Wiele waal 20, Zevenhuizen, 01802-1783. 8 jan. dokter W. Voorthuyzen, Lijster laan 2b, Bleiswijk, 01892-5241; 9 jan. dokter W. Vroegindeweij, Bea- trixlaan 7, Moerkapelle, 01793-1687 De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeenteMoerkapelle in zijn vergadering van 14 december 1982 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied gelegen op de hoek Raadhuisstraat/Dorpsstraat een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf 20december 1982 ten gemeentehuize vooreen iederterinzage. Moerkapelle, 16 december 1982 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Moerkapelse Zijde 42; Gemeentebestuur van Moer kapelle, voor het verbouwen van kleuterschool "Jip en Jan- neke", Jhr. van der Weistraat 1 Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikking in gevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. Burgemeester en wethouders hebben op 16 december 1982 bouwvergunning afgegeven aan: G. Oudijk, voor het plaatsen van 1 garagebox en gedeelte lijke vernieuwing van een gara gebox nabij Herenweg 49; C. van Veen, voor het wijzigen van de voorgevel van het pand Versünlle 5°^^ m GEBOREN: Cor, zoon van; Schalk, Dirk en: Geluk, Hillegonda. Kim Melanie, dochter van: Wit- tekoek, Johan en: Dullaart, Nellie. OVERLEDEN: Luijt, Lena C., e.v. van den Broek, op 25 november 1982, oud 69 jaar. GEHUWD: van der Lans, Cornelis L. en: Thunnissen, Louise M. Koorevaar, Eduard en: Bakker, Pamela. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vergunning te verlenen aan: wed. Bac Zn. B.V., voor de verbouw van het pand Dorpsstraat 1, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle sectie B1, nummers 47 ged. en 607 ged. Bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 20 december 1982 tot en met 3 januari 1983 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar-indienen bij het college. Moerkapelle, 16 december 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4