s Op de drempel van het nieuwe jaar A KERST VIERINGEN ixvlunette Kleurwedstrijd begroting De sluitende begroting voor 1983 reikt eigenlijk verder dan alleen 1983. De gemeente Zevenhuizen heeft duidelijk oog voor de toe komst en bij de samenstelling van de gemeentebegroting is al met di verse factoren rekening gehou den, horen we van de heer Van Gent. "Niet alleen moeten we reke ning houden met de kosten die de Centrumvorming met zich brengt, maar ook met de korting van de bijdrage van het gemeentefonds. Het garantiefonds woningen is op nieuw versterkt. Financieel is ook rekening gehouden met de toe nemende werkloosheid - voor velen in privé een moeilijke zaak, die ook de gemeente voor hogere uitgaven stelt. We hebben financi eel gelukkig nogal wat "inge bouwd" en de gemeente beschikt nog over reserves". woningbouw 1983 Alhoewel er de afgelopen drie maanden intensief plannen zijn voorbereid en ingediend bij het Ministerie van Volkshuisvesting, zou de woningbouw in Zevenhui zen toch wel kunnen stagneren. Groeikernen en grote steden gaan voor bij de toewijzing van contin genten woningen door de Minister "Er is alles aan gedaan wat in ons vermogen ligt om de voortgang in de woningbouw zeker te stellen" benadrukt de burgemeester "We hebben voorlopig de eerste jaren nog grond genoeg in plan West, terwijl ook in de dorpskern plaats is voor een aantal woningen, in het kader van de Centrumvorming. Toewijzing van een pakket te bou wen woningen komt opz'n vroegst begin februari. We wachten in spanning af". Op dit moment zijn de 18 kleine AT-woningen (van Dam eenheden) allemaal opgele verd en worden de 14 eensgezins (grote)woningen, dit binnenkort. De oplevering van de 20 premie A woningen wordt eveneens binnen afzienbare tijd verwacht. De bouw activiteiten die hierna zullen wor den ontplooid zijn afhankelijk van de grootte van toewijzing van het contingent. welzijn en fianciën Op de vraag gesteld aan de heer Van Gent, welke zaken zijn per soonlijke aandacht hebben, ant woordde hij: "In de eerste plaats de financiën, maar verder is niets uitgezonderd". De bibliotheek daarbij een voorziening van de al lereerste orde, waaraan hij veel waarde hecht. Voor Zevenhuizen is het heel belangrijk, dat naar een permanente oplossing wordt ge streefd. Pantyiet van Lycra weft- lock met naadloze kanten cups f89,95. In skin, cups B-C-D. Art.nr. 882-10. J. WISMEYER Prettige Kerst dagen en Gelukkig Nieuwjaar politiebureau Waar we eigenlijk mee hadden moeten beginnen en wat zeker erg belangrijk is voor de inwoners van Moerkapelle, is het onderkomen van de rijkspolitie, in het gebouw tje aan de Herenweg. Dit gebouw heeft een multifunctionelefunctie, want er is reeds een tandarts ge vestigd, terwijl ook het Rode Kruis er bezig is intrek in te nemen. Tot dusver had de politie geen bereik baar kantoor. Op het huisadres van de opperwachtmeester be vond zich wel een kantoor. Voorde bevolking zal het nu veel gemak kelijker zijn om de politie te berei ken, terwijl de politiepost overdag bepaalde openingstijden krijgt, zodat men of opperwachtmeester Blokland of één der beide wacht meester, Van Laviere of Heesters, treft. plattelandsvrouwen Zevenhuizen afd. jeugdclubs kerstfeest Algemene Bond Ouderen leek het ons een goede gedachte, met de burgemeesters van Zevenhui zen en Moerkapelle een vraagesprekje te houden, over de belangrijke gebeurtenissen van het afgelopen jaar en de zaken die op stapel staan voor 1983. ZEVENHUIZEN: Burgemeester A.H. van Gent. Burgemeester A.H. van Gent, die nu vijf maanden in Zevenhuizen in functie is, vroegen we wat hij de belangrijkste gebeurtenis vond voor de gemeente Zevenhuizen, in deze periode. "Wat belangrijk is en zal blijven is uiteraard de Cen trumvorming. In de afgelopen maanden is er niet zo naar buiten getreden, maar werd er toch het één en ander op gang gebracht", antwoordt de heer Van Gent, dié erbij de opmerking plaatst, dat de zaak toch wat traag loopt. "Het overleg over de Centrumvorming vindt plaats en er zijn recent weer contacten geweest met de raads commissie die voor dit doel in het leven is geroepen. Echt belangrij ke gebeurtenissen, buiten de tra ditionele, vonden er niet plaats; er is in ieder geval weinig spectacu lairs te melden", stelt Zevenhui- zens eerste burger. Als we vragen welke zaken de aandacht hadden van de burgemeester en de ge meenteraad, komt uiteraard weer de Centrumvorming naar voren, maar zeker ook de gemeente begroting voor 1983, omdat daar toch wel een paar zaken in staan waar Zevenhuizen in komende jaren mee ta maken krijgt. De heer Van Gent stelt dat er nog diverse wensen over blijven die voorshands niet verwezenlijkt kunnen worden, enerzijds vanwe ge het te boven gaan van de finan ciële krachten van de gemeente en anderzijds vanwege de langere tijd van voorbereiding. Als voorbeel den van zaken die (mogelijker wijs) het komende jaar uitgevoerd zullen worden noemde hij o.a. de riolering van de Wollefoppenweg en omgeving, hetgeen een extra budgettaire belasting van 50.000,- per jaar betekent, na de forse rijksbijdrage die de gemeen te krijgt. "Een behoorlijke post op de begroting is die voorde tijdelij ke huisvesting van de bibliotheek. Als het gaat om de definitieve huisvesting, kan met een gerust hart adem worden gehaald, omdat de jaarlijkse last die deze huisves ting met zich zou brengen in feite nu al nagenoeg in de begroting zit met een bedrag van circa f 35.000,-. We moeten nuchter we zen; iedereen die zich met finan ciële zaken bezighoudt van een gemeente weet, dat in financieel opzicht 1982 niet het slechtste jaar voor de gemeenten is geweest. De financiële toekomst voor de ge meente valt helaas niet precies te voorspellen", concludeert de heer Van Gent. Ondanks de redelijke goede financiële positie van Ze venhuizen, vindtertoch een belas tingverhoging plaats?, vragen we, waarop de heer Van Gent ons ver zekert, dat deze, zo de voorstellen tijdens de begrotingsbehandeling deze week door de gemeenteraad worden geaccepteerd, slechts ge ring is en trendmatig. Naar aanleiding van onze vragen de volgende antwoorden: "De Vierkap" (het wijkgebouw in Oud Verlaat) zal in de week van 20 tot 24 december door de aanne mer worden opgeleverd. De ver wachting luidt dat rond 1 februari de officiële opening ervan kan plaatsvinden", deelt hij' mede. Het Uitvaarcentrum dat aan het bejaardentehuis "De Zevenster" wordt gecreëerd zal door een stichting worden beheerd. Deze stichting zal uit 5 personen be staan, vertegenwoordigers van de diaconieën van de plaatselijke ker ken, de gemeente en de stichting bejaardenhuis. Over het industrie terrein is thans niet zoveel mede te delen. "Er is nog plaats genoeg voor Zevenhuizense bedrijven", stelt de heer Van Gent. Lovend laat spreker zich uit over het vrijwilligerswerk, wat niet al leen in de bibliotheek en in het Dorpshuis, maar zeker ook door bestuursleden en leden van vere nigingen wordt gedaan. Op veler lei gebied. "Dit werk zou niet betaald kunnen worden. Zij allen (de vrijwilligers) nemen een Dlaats is MOERKAPELLE Burgemeester A.W. Lips. Op de drempel van het nieuwe jaar liet de Dorpskrant ook burge meester A.W. Lips terugkijken op 1982 en vroegen we hem naar de plannen van de gemeente Moer kapelle voor het jaar 1983. Natuurlijk vroegen we wat het be langrijkste geweest is voor de ge meente Moerkapelle in 1982. Bur gemeester A.W. Lips zegt dat dit voor een ieder verschiljend is, bij voorbeeld wanneer iemand in dit jaar een woning kreeg toegewe zen. Er kwamen 44 eengezinswo ningen gereed en 28 kleine AT- woningen (van Dam eenheden) voor één en tweepersoonshuis houdens. Acht hebben er twee slaapkamers. Hierbij wil ik de op merking maken, dat ik blij ben dat er een aantal mensen een woning heeft gekregen. Zo zijn er een aan tal dames geholpen, dat in de twee tehuizen, nl. Beth-San en De Eer steling, werkzaam is, terwijl ook andere in de gemeente woonachti ge alleenstaanden. Vroeger waren er zgn. "kosthuizen", doch deze zijn als gevolg van onze welvaart staat, zeldzaam". Ook is Moerka- pelles eerste burger blij met het Dorpshuis, waar we bij de volgen de vraag aanlanden. Wat is er alle maal in Moerkapelle tot stand ge komen?, vragen we. "Tja", klinkt het aarzelend, "het Dorpshuis was natuurlijk voor het hele dorp een belangrijke aanwinst, maar daar naast wil ik zeker ook de aanleg van een nieuw voetbalveld, een trapveld en een speelterrein rond de nieuwe accomodatie niet on vermeld laten. Verder onderging de raad een kleine wijziging in de samenstelling; kwam de heerD. de Leeuw voor het eerst in de raad doordat de partij Algemeen Be lang een zetel won en vertrok de textiel, meubelen en woninginrichting Dorpsstraat 35 Zevenhuizen Z.H. Tel. (01802)1213 heer C.P. Cammeraat. Beide wet houders, de heren C. Wolff (CDA en Jac. v.d. Spek (S.G.P.)bleven in functie". U heeft de begrotingsbe handeling van de raad voor 1983 al achter de rug, was die sluitend voor de gemeente Moerkapelle? "Ja hoor", luidt het opgewekt "de ze was goed sluitend te krijgen. We zitten met een post onvoorziene uitgaven van 70.000 gulden, dat betekent op 3000 inwoners ruim 20 gulden per inwoner. We mogen beslist niet mopperen. Of we hem sluitend houden is nog ter discus sie, wanneer we via perspublika- ties horen hoeveel we gekort wor den in het kader van de bezuinigin gen die het kabinet de lagere over heden wil opleggen. Vermoedelijk treedt ook een nieuwe financiële Verhoudingswet met ingang van 1984 in werking, waardoor kleine re gemeenten nogal wat in moeten leveren, ten gerieve van de vier grote steden. We zullen dan nog eens moeten overrekenen voor de begroting van 1984 als de bezuini gingen voor de lagere overheid nog verder doorgevoerd worden. De heer Lips is blij dat de "onroe rend goedbelasting" niet behoef de te worden verhoogd, alhoewel de gemeentebelastingen (reini gingsrechten) met 4% omhoog gaan, als inflatiecorrectie. Ook de hondenbelasting en de legeskos- ten gaan in januari met 4% omhoog. Welke belangrijke zaken erin 1983 de gemeente Moerkapelle staan te wachten? Een belangrijke zaak, noemde de heer Lips de woning bouw. Er zijn nog genoeg woning zoekenden in Moerkapelle, name lijk 130. Wij verwachten dat nog deze maand bij het departement van Volkshuisvesting een plan in gediend zal worden voor de bouw van ca. 35 woningen, waaronder een aantal kleine woningen, die in het bijzonder bestemd zijn voorde bejaarden. Alleen het rijk verkeert ook hier in de situatie dat ze ieder een tevreden moeten stellen, op het totaal te bouwen aantal wonin gen is door budgettaire omstan digheden beknibbeld op de begro ting van de minister van Volks huisvesting. Het aantal te bouwen woningen is verlaagd, terwijl plan nen werden ingediend voor twee a driemaal zoveel woningen. In Moerkapelle verwacht men de toewijzing van de te bouwen wo ningen in de eerste helft van het komende jaar. Het plan "Wilde Veenen" 1e fase is gereed en nu komt de 2e fase. De hele hoek die in feite voor woningbouw bestemd is, is circa 15 ha. groot. Gezien het jaarlijkse te bouwen aantal wonin gen, hebben wij voorlopig nog grond voldoende. Voor 1983 staat er ook nog een verhuizing op stapel van de peu terspeelzaal 't Hobbelpaard. Het houten gebouwtje wordt afgebro ken, zodat het oude dorpshuis, waar zich een textielzaak gaat ves tigen, beter bereikbaar wordt. De openbare kleuterschool Jip en Janneke had een lokaal over, zodat de peuters niet 'dakloos' worden en weer een eigen lokali teit, wat alleen door hen gebruikt wordt, beschikbaar krijgen. Een vierde punt op de agenda voor 1983 is het proberen om het plano logisch mogelijk te maken om het bestemmingsplan van het bedrijfs terrein, voor wat het tweede ge deelte betreft, vast te stellen, waar door de uitgifte van de resterende grond van V/2 h'a. mogelijk wordt. Daarnaast zullen verdere voorbe reidingen worden getroffen voor de komende jaren. Als we verder willen, zullen we het planologisch - kwa bestemmingsplan - rond moeten hebben, aldus de heer Lips. Tenslotte een persoonlijke wens voor de inwoners van Moerkapelle "Ondanks alle zorgen, die er zijn - door de economische situatie in ons land, maar evenzeer als ge volg van verdriet, dat ook aan ge zinnen in onze gemeente niet voorbij gaat en is gegaan - mag en wil ik U allen Gezegende Kerst dagen en een goed nieuwjaar toe wensen in, die in feite onvervangbaar is". Tot slot een wens, van burgemees ter A.H. van Gent: "Ik wens alle in woners van Zevenhuizen goede Kerstdagen en een bijzonder goed 1983 toe". De afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt op maandag 20 decem ber kerstavond in Hotel Vos, aan vang 19.00 uur. Er zal een Kerst koffietafel worden geserveerd. De heer W. Nijhoff brengt deze avond solo-toneel met Christman Carol van Charles Dickens. Alle kinderen van de jeugdclubs worden woensdagmiddag 22 de cember om 17.30 uur in het Her vormd Centrum verwacht voor de Kerstviering. Gezamenlijk wordt er met alle ca. 90 kinderen en lei dingeen Kerstmaaltijd gehouden, waar tijdens een Kerstspel door en voor de kinderen van alle clubs wordt opgevoerd. In dorpshuis Swanla werd gister middag (woensdagmiddag) een Kerstmiddag gehouden, georga niseerd door de Algemene Bond van Ouderen, voor de leden van de plaatselijke afdeling. Naast zang en declamatie, trad er een toneel groep voor het voetlicht met een Kerstspel. Het bejaardenkoor liet zich deze middag ook niet onbe tuigd en de gezamenlijke kerst maaltijd tot besluit, lieten de bejaarden zich goed smaken. Zaterdag 8 januari om 17.30 uur voor de kinderen een kleurwed strijd. Toegang 0,50. De kinde ren moeten hun eigen kleurpotlo den meebrengen. Er zijn prijsjes voor de winnaars. Plaats: Dorpshuis, tijdens de vol leybalwedstrijd.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 7