A. Veerman Zevenhuizen L z.h. A J.M. HAARMODE AKKOORD HET NIEUWE JAAR ALLE VERZEKERINGEN Mini-voetbal OPENBARE BIJEENKOMST GRANDIOZE UITVINDING DORPSHUIS SWAN LA INDERDAAD ver. "Gemeente Belangen Zevenhuizen" Op woensdag 19 januari a.s., bij Hotel Vos aanvang 20.00 uur - officiële presentatie van de vereniging - gelegenheid tot het stellen van vragen En er wordt een film over Zevenhuizen vertoond. KOMT ALLEN! Gemeente Belangen Zevenhuizen wenst een ieder een voorspoedig 1983. Steun onze vereniging en wordt lid doorf 7,50 over te maken op bankreknr. 37.50.37.888. Hans de Oude brengt nieuwe duivenklok op de markt hoe werkt een duivenklok? EEN SUCCES! spreekuur dierenarts Oudhollands midwinter spelfestijn pijprookwedstrijd en kienen eten en drinken De deelnemers aan de spelletjes in het dorpshuis, behoeven niet naar huis om een warme maaltijd te be reiden, want er is op hongerige magen gerekend. Poffertjes, erw tensoep, rookworsten, frites en wafels, zullen érvoloptekoopzijn. Ook aan ouderwetse versnaperin gen wordt gedacht, in de vorm van kaneelbrokken, nogablokken e.d. De toegang tot dit gezellige spel- lenevenement is gratis, alleen moet men voor deelname aan het kienen per kaart vijf stuivers beta len. De organisatie berust bij de evenementencommissie van dorpshuis Swanla. Pijprookwedstrijd Direkt uit eigen kwekerij: Grote sortering KAMERPLANTEN. voor het opfrissen van uw bloembakken Haardhout en snijbloemen. Sla, spits- en bioemkooiplanten. voor glascultuur GROENTE- EN BLOEMZADEN. (nu 20% KORTING!) BROEIRAMEN, MESTSTOFFEN, TUINAARDE, TURFMOLM,GRASZODEN ENZ. Plantenkwekerij P.C. van Oosten VIDEO IS DE TOEKOMST! Ook bij J.M. HAARMODE. De modernste kniptechnieken van de meest vooraan staande kappers, zoals Irvin Rush etc. zijn op video banden opgenomen. Wij gaan ons via deze banden op de hoogte brengen met de laatste knip- en föhn-methodes, zodat wij ons hiermee volkomen kunnen bijscholen. Als u een bezoek brengt aan onze zaak, kunt u zich op de hoogte stellen! Dorpsstraat 31 - Zevenhuizen - telefoon 01802-1579 55 55 Peter Hovens tel. 01802-1918 REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-228S en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Doroskrant kan worden ingeleverd. 5e jaargang nummer 105 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. 13 januari 1983 Zo, daar zijn we weer met de eerste Dorpskrant van het jaar. De kerst bomen alweer verbrand, de olie bollen op. Het zag er overigens bijna naar uit dat we een witte Kerst kregen, maar dat pakte an ders uit. De Kerstvakantie vloog voorbij en nog een beetje onder de indruk van het vele vuurwerk dat ook dit jaar weer in Zevenhuizen werd afgestoken, gingen de kinde ren maandag 3 januari weer naar school en nam het gewone leven van alledag weer z'n gang. Alleen jammer dat we de schaatsen niet uit het vet konden halen... Dat we een krant vol kregen dan ken we niet aan NIEUWS. We moesten deze keer echt zoeken, behalve interviews, elders in deze krant afgedrukt. Het nieuws ligt op straat, zegt men, maar wij zochten en vonden...een beetje, doordiver- se telefoontje te plegen. U weet het: we zijn, evenals u, GEK OP NIEUWS en informatie. Vooral het korte nieuws hebben we graag, een berichtje van een paar regels, voor het opvullen van gaatjes, want...praatjes vullen de Dorps- krantgaatjes. Dus weet u iets, schroom niet, pak de telefoon! Hans de Oude heeft voor de duivensport een belangrijke uitvinding ge daan. Hij heeft namelijk een elektronische duivenklok ontwikkeld, die nauwelijks iets weegt, terwijl er per klok de gegevens van 75 duiven in kunnen worden opgeslagen. Neem daarbij de prijs, die de helft van de tot dusver gebruikte klok bedraagt en men heeft een aan de tijd aangepaste duivenklok. Hoewel Hans de Oude het idee voor een dergelijke klok al een viertal jaren geleden had - kon het apparaat pas gemaakt worden na dat er iemand met kennis van elek tronica bij betrokken werd. Deze student aan de T.H. in Delft, Mark Manesse, is De Oude's steun en toeverlaat geweest. De Oude: "Ook hebben we een ringentang ontwikkeld, waarmee het mogelijk is zo'n 700 duiven per uur te rin gen, in plaats van zo'n 160 nu. Dat betekent dus een enorme winst, De ringetjes koisten bovendien maar de helft, ruim een cent. Dat is dus ook voordeel". De verwach ting is, dat de nieuwe duivenklok ongeveer 500 gulden zal kosten. Hoeveel de ringentang zal kosten is nog niet bekend. De Oude ver wacht dat het nieuwe systeem veel aftrek zal vinden bij de 55.000 dui venmelkers in Nederland, maar ook bij hun 300.000 geestverwan ten in andere Europese landen. Het systeem werd geïntroduceerd op de Nationale Duivenmanifesta- tie, die van 26 tot en met 28 novem ber in Den Bosch werd gehouden. Ook internationaal krijgt deze uit vinding de nodige aandacht. "De ringentang is op dit moment al te koop in Duitsland. Ik moest hier wel speciale toestemming voor hebben, iets wat in Nederland niet behoeft. De ringentang is daarom met een Duitser meegegeven en drie dagen naar Duitsland ge weest. Voor de introductie heb ik zelf gezorgd op de beurs in Dort mund". In de Westfalenhal werd namelijk de jaarlijkse Internatio nale duivenhouderstentoonstel- üng gehouden, die ca. 30.000 be- !angstellenden trok. Met het de monstreren van het nieuwe sy steem heeft De Oude het erg druk gehad. Hij mocht niet alleen posi tieve reacties incasseren, maar ook talloze orders....De hulp van drie mensen, die betrokken zijn bij de fabricage van de ringentang, de constateur en de duivenrinqeties was dan ook onontbeerlijk. Naast de constateur nam De Oude uiter aard ook zijn "biologische produk- ten" mee, zoals brandnetelthee, dodezeezout, biologische olie (voor insecten) en lavakorrels. Ook in Blackpool zal hij zijn uit vinding demonstreren en introdu ceren aan de Engelse duivenmel kers, op een beurs, die eveneens een internationaal karakter heeft. Plezierig vindt De Oude het feit, dat hij Hollandse fabrikanten voor zijn produkten heeft kunnen inte resseren. Voor hen die niet precies de func tie van een duivenklok weten: Met een dergelijke klok wordt de aan komsttijd van een duif gemeten. De duiven die het eerst binnenko men na een wedvlucht, kunnen in de prijzen vallen. Direct na binnen komst wordt van de duif het ringe tje van de poot gehaald en in de klok gedaan. Door de sleutel die boven op de klok zit, een kwart slag te draaien, wordt de aan komsttijd via een stempel direct geregistreerd. In principe wordt eikeduif geklokt. Alsdit gebeurd is gaat de duivenmelker met de klok naar het verenigingsgebouw - De Oude is lid van De Kapellevliegers in Moerkapelle - waar de wedstrijd gegevens worden genoteerd. De tot dusver gebruike klok weegt een paar kilo, terwijl de nieuwe vin ding van De Oude erg licht is en het uiterlijk heeft van een zakre- kenmachine. Elke duivenhouder die deelneemt aan wedvluchten, heeft een duivenklok nodig. Nieuw is de printer, die pas is uit gevonden en de uitslag meerdere malen af kan drukken. In de nabije toekomst komt daarbij een 'lees pen' om de baarcode (streepjes code) die op de duive-ring zal wor den afgedrukt, af te lezen. "Daarna is het een hele kleine stap om de duivenklok aan te sluiten om vidi tel, waarop de landelijke uitslag af valt te lezen". Het bestuur van het Dorpshuis or ganiseerde traditiegetrouw het mi- nivoetbalgebeuren in de.kerstva kantie voorjongensen meisjes van 7 t/m 16 jaar. De scheidsrechters, Kees Jansen en Kees Roos, heb ben de wedstrijden tot een succes gemaakt. Door hun prettige om gang met de jeugd en hun strakke leiding verliep alles vlekkeloos. Ook de jeugd zelf wordt bedankt voor hun sportieve spel en mede werking. Alle 31 teams ontvingen een slagroomtaart, gesierd met het cijfer van hun eindstand. De kampioen van Zevenhuizen 1982 wordt met ere genoemd: Meisjes 10 t/m 12 jaar: De Reiger- bossterren, met als zeer goede tweede de 9 jarigen van Muilkorf, uit Oud Verlaat. Jongens 10 t/m 12 jaar: F.C. Dub bel Knudde, wist na een mooie finale te winnen van F.C. Knudde. F.C. Dubbel Knudde dus kampi oen. Jongens 7 t/m 9 jaar: Met ge mak werden De Beukers kampi oen 1982. Jongens 12/13 jaar: spanning tussen de Swandriaan- tjes en F.C. Sneltrein. F.C. Snel trein werd kampioen 1982. Fijn dat de Doortrappers, een meisjesteam in de jongenspoule meespeelden., met succes! Jongens 14 t/m 16 jaar: goed en spannend voetbal. Na een lange serie pingels tussen De Aanvallers en Greenway United werden De Aanvallers kampioens 1982. Dierenarts Ham uit Nieuwerkerk a.d. IJssel houdt in het vervolg al leen op de woensdagavond spreek uur bij cafetaris De Telstar in de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Dit spreekuur vindt plaats tussen 18.30 en 19.30 uur. (Het spreekuur van maandagavond vervalt). In dorpshuis Swanla wordt a.s. za terdag een Oudhollands midwin- terspellenfeest georganiseerd, le dereen kan van 17.00 tot ca. 21.00 uur deelnemen aan de bekende huiskamerspelletjes, zoals domi no, halma, ganzebord, mens-er- ger-je-niet, dammen, schaken, sjoelen, kwartetten enz. Wie wil bridgen, klaverjassen, monopolie wil spelen, kan dat natuurlijk ook. Men mag z'n eigen spel meebren gen, maar is dat niet verplicht, om dat er spellen in het dorpshuis aanwezig zijn. Voor jong en oud volop vermaak! Een pijprookwedstrijd voor heren, met echte ouderwetse lange Goudse pijpen zal een vermakelijk element worden van het gezellig samenzijn, ledereen kan meedoen aan het Oudhollandse kienspel, voor- en met vooroorlogse prijzen. De dorpsomroeper zal één en ander nog tijdig aankondigen. De pijprookwedstrijd tijdens het Oudhollandse spellenfeest in dorpshuis Swanla, op 15 januari, begint om 19.00 uur. Opgave is vanaf heden mogelijk. r makelaar in onroerende goederen, speciaal voor de land- en tuinbouw beëdigd taxateur - overdracht van uw boerderij of tuinderij aan uw kinderen, klein-1- en/of achterkleinkinderen; - overdracht van uw woonhuis, in bewoonde staat, (schenkingen) aan uw kinderen; - de successierechten; -de inkomstenbelasting; - de vermogensbelasting (let op dat u niet teveel betaaldI) - hypotheekaanvragen; - enz. enz. Tel. (01802) 1430 en 1413 Dorpsstraat 200, postbus 2, 2760 AA 1e Tochlweg 76, Nieuwerkerk a.d. IJssel Tel. 01802-2440/2430. Schielandsingel 39 - Zevenhuizen

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1