!U dp DE VIERKAP BALANS-OPRUIMING Schoenen nu 40 t/m 70 gulden GOEDKOPER 10% KORTING (JAN VEN LEE schoenen Voor exclusieve hout-, kolen- en tegelkachels DORPSKRANT Predikbeurten j. g. van popering Kachelsmid en Gas Servicedienst j. g. van popering VAN DONGEN-PERDIJK pagina 6 bouw stichting naam betrokkenheid bevolking beheer en exploitatie Vierde prestatieioop v.v. Groeneweg Damesschoenen Herenschoenen Pantoffels Kinderschoenen Meisjesschoenen Dameslaarzen .v.a. 25,- .v.a. 40,- v.a. 7,- v.a. 25,- v.a. 50,- ENZ ENZ. ZIE ETALAGE! Op alle niet-afgeprijsde lederen schoenen WINKELCENTRUM GROENSVOORDE 12 WADDINX VEEN - TELEFOON 01828-2289 naar de erkende vakhandelaar KACHELS BRANDEND TE ZIEN f Gratis advies over schoorsteen-, trek en aansluitmogelijkheid Donderdagavond koopavond Specialist in voorzet en houtkachels Fronemanstraat 43 - Den Haag - Tel. 64 39 39 Onderhoud - Reparaties en snelle gasstoringsdienst Schoorsteenvegen - Reparaties - Schoorsteenbouw Kachelpijpen in alle maten te leveren Specialist in voorzet en houtkachels Fronemanstraat 43 - Den Haag - Tel. 64 39 39 EEN HUIS KOPEN? UW HUIS VERKOPEN? DESKUNDIG ADVIES PERSOONLIJKE INZET EN BEGELEIDING MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. VERDUYN B.V. moerkapelle medische diensten Of we nu spreken van "het multi-funtionele gebouw, hetwijkgebouw, het dorpshuis, of het buurthuis" in Oud Verlaat, het maakt geen verschil, iedere inwoner van de buurtschap begrijpt dan dat het gaat op het nieuwe gebouw op de hoek van de Wollefoppenweg en de Vlietkade. Vele malen - jarenlang - is er door het toenmalige gemeenteraadslid uit de buurtschap, mevr. J.A. Groeneweg-Visser gepleit voorde totstand koming van een dergelijk gebouw met een multi-functioneel karakter. Immers, tot dusver ontbrak er een sociale ontmoetingsplaats, was er geen clubgebouw of een gelegenheid om b.v. een uitvoering te geven, een vergadering te beleggen of kreatieve aktiviteiten te organiseren. Natuurlijk is er wel het gebouwtje van het Groene Kruis, waarin beide plaatselijke huisartsen spreekuur houden, maar dat is in dusdanige staat dat het niet geschikt is voor dergelijke doeleinden. Met het geld wat de gemeente Zevenhuizen van Rotterdam ontving bij de grondoverdracht, enkele jaren geleden, bleek de bouw van een wijkcentrum tot de mogelijkheden te gaan behoren, mede omdat het gemeentebestuur en de toenmalige burgemeester, de heer A. van 't Verlaat, het standpunt innamen dat dit bedrag grotendeels ten goede moest komen aan de bevolking van Oud Verlaat. Hoewel de plannen er waren, duurde het nog wel enige tijd voor dat deze een definitieve vorm kregen. De oorspronkelijke plaats die het gebouw zou innemen lag meer naar het midden van het ter rein. Door het gebouw wat meer naar achteren te plaatsen en ten opzichte van de Vlietkade iets te draaien, verkreeg men wat meer ruimte op het resterende gedeelte van het terrein, waardoor ook nog beperkte woningbouw mogelijk blijft. Dit laatste is ook beter in overeenstemming met het be stemmingsplan. De grond die men voor de realisatie van het wijkge- bouw wilde gebruiken, was geen eigendom van de gemeente Ze venhuizen, maar van het recreatie schap Rottemeren. Op aandringen van het college van Burgemeester en wethouders en de gemeente raad, werd een werkgroep opge- richt, bestaande uit vertegenwoor digers van het plaatselijke vereni gingsleven. Deze werkgroep, die op 25 september 1980 in funktie trad, heeft zich intensief bezig ge houden met de plannen en met de voorbereidingen die tot de bouw van het dorpshuis hebben geleid. Inmiddels was ook duidelijk ge worden dat ook de brandweerwa gen hierin onderdak moest krijgen Het duurde bijna twee jaar voordat met de bouw daadwerkelijk kon worden begonnen. Sommige in- woners van Oud Verlaat werden er zelfs mistroostig onder en lieten i zich schamper uit, waar het de tot standkoming van het dorpshuis betrof 't Zal mij benieuwen, maar volgens mij benne mijn kinds kin deren groot voordat er hier een wijkgebouw staat", was enkele ja ren geleden geen onbekend ge zegde. Dat deze doemdenkers geen gelijk kregen, werd iedereen duidelijk op 27 mei 1982. Een dui delijk trotse burgemeester, die net voor het aflopen van zijn ambtelij ke loopbaan alles op alles had ge zet om de start van de bouw voor zijn afscheid te laten plaatsvinden, sloeg onder het toeziend oog van vrijwel de gehele bevolking van Oud Verlaat de eerste paal. Hij prees de aktiviteiten van de werk groep, onder voorzitterschap van Abr. Krijgsman en sprak de wens uit dat het gebouw ten voile tot zijn recht zou komen en zou voldoen aan de doelen waarvoor het ge bouwd ging worden. Sneller dan verwacht nadert het gebouw, dat is ontworpen door architect W. Koetsier en is gereali seerd door het aannemingsbedrijf Zevenbouw, zijn voltooiing. Enke le weken voor de Kerst zag het er naar uit dat de oplevering door de aannemer nog net voorde feestda gen zou kunnen plaatsvinden, doch dit bleek toch te voortvarend gedacht. Op dit moment worden de laatste werkzaamheden in het gebouw verricht en zal de opleve ring niet lang meer op zich laten wachten. Burgemeester A.H. van Gent zal bij de officiële opening het gebouw in beheer overdragen aan het stichtingsbestuur. De precieze datum waarop de officië le opening moet plaatsvinden is nog niet definitief vastgesteld. Als streefdatum wordt 19 februari a s. aangehouden. Of deze datum haalbaar is hangt af van het feit of tijdig aan bepaalde formaliteiten kan worden voldaan. Het beheer en de exploitatie van het multi-functionele gebouw zijn in handen gegeven van een stich ting die de naam draagt: Stichting tot instandhouding van de Vierkap Bij akte van 12-7-'82, verleden door notaris Bos te Zevenhuizen, zijn de statuten van kracht gewor den. Het huidigestichtingsbestuur is grotendeels samengesteld uitde leden van de voormalige werk groep. Het dagelijk bestuur wordt gevormd door: dhr. Abr. Krijgs man (voorzitter) en mevr. B. Stof bergen-Moerman (secr.-penning- meester). De overige bestuursle den zijn: de heer A.W. Jeths (twee de voorzitter), mevr. A. Verduyn- Korver, de heer H. Paul, de heer J. Tump, de heer C. Bos, de heer Adr. Nieuwland en de heer G.H.M. van Schijndel. Op het lijstje ontbreekt de naam van mevr. J.A. Groene- weg-Visser. Zij heeft zich om ge zondheidsredenen teruggetrok ken uit de werkgroep. Niet onver meld mag blijven dat haar ijver en inzet een grote bijdrage hebben geleverd in de totstandkoming van het multi-functionele gebouw. Men is haar daar zeer dankbaar voor. Onder de bevolking van Oud Ver laat is een enquête gehouden die een naam moest opleveren voor het nieuwe gebouw. Hoewel de naam die thans voor het gebouw gekozen is niet genoemd werd op de ingeleverde enquêteformulie ren, is hij er wel uit voortgekomen. "De naam Vierpunt werd op één der formulieren vermeld, maar dat vonden we teveel op de naam van het gebouw met zes punten in Moordrecht lijken. Vier punten heelt het dak, maar je zou ook kun nen zeggen, vier kappen, zodat we unaniem besloten de naam "De Vierkap" te kiezen", stelt voorzit ter Abr. Krijgsman. Door drie bestuursleden van de stichting worden we nader gein- formeerd over het nieuwe gebouw, de taak van het stichtingsbestuur en de recente ontwikkelingen m.b.t. eventueel te organiseren en reeds bestaande aktiviteiten. Daartoe heeft een gesprek plaats gevonden met de heer Abr. Krijgs man, mevr. B. Stofbergen-Moer man en de heer G.H.M. van Schijn del. Niet alleen voor de naam van het gebouw werd een enquête ge houden, maar ook voor de wensen die er onder de inwoners van Oud Verlaat leven m.b.t. het organise ren van aktiviteiten in het multi functionele gebouw. "Het gebouw staat beslist niet alleen ten dienste van het Groene Kruis en de brand weer, zoals sommigen denken", benadrukt de heer Van Schijndel. "ledereen kan van het gebouw ge bruik maken, waarbij vooropstaat dat het een gebouw ten algemene nutte is en dat als zodanig dienst baar moet worden gemaakt aan de hele gemeenschap. Het is belang rijk dat iedereen zijn wensen ken baar maakt en suggesties doet. Wij zullen zoveel mogelijk trachten die wensen te realiseren. Daarbij zijn we uiteraard afhankelijk van de be schikbare middelen en de inbreng uit de bevolking. Tot dusver is uit de enquête gebleken, dat de wen sen zich in grote lijnen toespitsen op gezellige avonden (kaarten, bingo) en creatieve kursussen voor de ouderen en knutsel- en spelletjesmiddagen voor de jeugd. De peuteropvangmogelijkheid is eveneens een duidelijke behoefte. Ook verenigingen van buiten Oud Verlaat kunnen hier een vergade ring beleggen. Bij verhuur van het gebouw voor bijeenkomsten zul len aparte tarieven gelden voor commerciële en niet-commerciële doeleinden", stelt de heer Van Schijndel. "Vast staat dat een aan tal tot dusver bestaande aktivitei ten voortaan ook in de Vierkap zul len plaatsvinden, zoals Zondags school, bejaardensoos en vrou wenvereniging" deelt mevr. Stof bergen mede. Nadrukkelijk stelt zij dat voor het optimaal functione ren van het gebouw de hulp van een team van vrijwilligers onont beerlijk is. "Op de oproep voor vrij willigers die in het enquêteformu lier is gedaan is positief gerea geerd. Velen onder ons blijken be reid te zijn hun schouders te zet ten onder het vrijwilligerswerk en zo een steentje bij te dragen aan het goed functioneren van het sociale en culturele ontmoetings centrum", concludeert mevr. Stof bergen enthousiast, waarop dhr. Van Schijndel aanvult: "Je kunt veel bereiken, maar alleen met el kaar, zonder persoonlijke belan gen te laten preveleren". Om het verhuuren het gebruik van De Vierkap in goede banen te lei den is een beheerder noodzake lijk. Volgens het bestuur kan dit één persoon zijn, maar ook een team van enkele mensen dat de werkzaamheden verdeelt, (een op roep hiervoor staat elders in de Dorpskrant). De exploitatie wordt, zoals reeds eerder vermeld, in handen gegeven van het stichtings bestuur. De opgestelde begroting wordt binnenkort in de gemeente raad behandeld, terwijl ook de beheerdersovereenkomst aan de gemeente is aangeboden. In over leg tussen gemeentebestuur, stich tingsbestuur en architect werd de inrichting bepaald en de inventa ris besteld. Het gebouw heeft een zaal die plaats biedt aan 72 zit plaatsen en bevat verder twee ka mers waar de artsen hun spreek uur kunnen houden, de gezins zorg en het consultatiebureau zijn ondergebracht en waar ook een maatschappelijk werker van de Stichting Zuidpias gebruik van zal gaan maken. Deze kamers kunnen verder dienen als vergaderruimte voor kleine groepen. Het vrijwillige brandweercorps krijgt de garage als onderkomen voor de brand weerwagen. Over de definitieve openingsdatum, het programma van op handen zijnde aktiviteiten en de uitslag van de enquête zul len in de volgende Dorpskranten nadere mededelingen worden ge daan. Voor de vierde maal in suksessie organiseert de voetbalvereniging Groeneweg een prestatieloop, op 7 mei 1983, waaraan jong en oud kunnen deelnemen. De start en finish van deze loop is wederom op en nabij het Sportpark van 't Ver laat aan de Knibbelweg. Men kan kiezen uit de afstanden 2,5-5-10 km. Het parcours van de 2,5 km. is uitgezet op het sportpark, terwijl de route van zowel de 5 km. als de 10 km. grotendeels is uitgezet in het prachtige recreatiegebied De Rottemeren. Starttijd van de 2,5 km: 14.00 uur. Van de 5-10 km: 14.30 uur. Na 19.00 uur: Tel. 01793 - 2225 Na 19.00 uur: Tel. 01793-2225 dp Tweemanspolder 11 te ZEVENHUIZEN Z.H. Tel. 01802-1565. /TANKBOUW EN INSTALLATIEBEDRIJF BEZINESTATION dag en nacht geopend Wollenfoppenweg 107A. 2761 DL Zevenhuizen, tel. (010) 550475 In- en verkoop van olietanks constructiewerken centrale verwarming olie opslagtanks (KIWA) Zevenhuizen Hervormde kerk, 10.00 uur ds. F. Oberman, Cap. a.d. IJssel; 19.00 uur ds. J. Enderlé.Zondag 23 jan. 10.00 uur de heerG.J.v.d. Berg; 19.00 uurds. J.G. Kooren, Rotterdam. Oud Verlaat 10.00 uurds. J. Ender lé; 23 jan. 10.00 uur de heer J.v.d. Knijff, Nieuwerkerk a.d. IJs; 19.00 uur gezinsdienst G.J.v.d. Berg. Geref. kerk 16 jan. 9.30 uur ds. P.S. Veldhuizen, Schoonhoven; 18.30 uur ds. B.v. Dijken, Bergschen- hoek. Zondag 23 jan. 9.30 uur mevr. da. F.M. Zeelenberg-v. Mid delkoop, Jeugddienst; 18.30 uur ds. J.v. Hoff, Boskoop. R.K. Gemeenschap 16 jan. 10.15 uur echaristieviering dorpshuis, pastor Bosman. Ver. vrijz. herv. 23 jan. ds. J.v. Rossum, Voorburg. Herv. kerk 16 jan. 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uurds. A.v. Vuu- ren, Kamerik. Zondag 23 jan. 9.30 en 18.30 uur ds. J Harteman. Geref. Gem. 16 jan. 9.30 uur lees- dienst; 19.00 uur R. Bogaard, Lei den; 23 jan. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. 15 jan. dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 16 jan. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 22 jan. dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 23 jan. dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 6