JAN DE RUITER B OEKEN VERSPRILLE AKKOORD A. Veerman Zevenhuizen L z.h. jj Foto Rodenburg laat u uw mooiste dia's ook graag op foto ontdekken. KolibriQ^ ALLE VERZEKERINGEN Komt er een kringloopwinkel in Zevenhuizen? Expositie van Wim Koelewijn KONINGINNE- FEEST??? TV-SPELEN MUZ. CASSETTES Sikkens autolakken INDERDAAD uniek werkgelegenheids- projekt steungroep kringloopzak uit zijn privé collectie: Geslaagde bijeen komst Gemeente Belangen Zevenhuizen Amerikaans traditio nele muziek voor REINIGING van al uw kleding en SUEDE REINIGING D0RP55TR 29 ZEVENHUIZEN VIDEOBANDEN in de kleur van uw auto voor spuit en kwast verpakking: 1/2 Itr. - 1 Itr. - spuitbus ook alle grondmaterialen. Dorpsstraat 166, Zevenhuizen. Tel. 01802-1377. 55 55 Peter Hovens tel. 01802-1918 A. RODENBURG kleurenfotos IT Uw mooiste foto-momenten zitten vaak in een dia raampje. Laat ons eens een foto-afdruk maken van zo'n dia. Fijn om in een lijst te zetten. Leuk om een ander te verrassen. En veel kost 't niet. Voor alle fotovakwerk - foto van foto, foto van dia, dia-kopieën, posters Plus-Prints staan wij klaar. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-228S en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 5e jaargang nummer 106 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. 27 januari 1983 Een aantal mensen is in Zevenhui zen actief met het opzetten van een kringloopwinkel. Een kringloopwinkel is een cen traal punt waar men afvalstoffen gescheiden kan inleveren i.p.v. deze met de vuilniswagen mee te geven. Waardevolle stoffen zoals papier, karton, oude kleding, lom pen en metalen gaan dan naar de gewone afvalstoffenhandel. Nog te gebruiken zaken zoals meubi lair, radio's, televisies, wasmachi nes, kleding, speelgoed e.d. kun nen daar aan particulieren ver kocht worden. Zo nodig en zo mogelijk zorgt de kringloopwinkel voor reparatie. Van niet herstelba re spullen haalt men de bruikbare onderdelen af. De kringloopwinkel in oprichting wil in de toekomst ook stoffen, die schadelijk zijn voor het milieu, op een passende en milieuvriendelij ke manier laten verwerken. Zodra daarmee gestart wordt, wordt daarover bericht. Ook wordt ge dacht aan het geven van voorlich ting voor het zelf maken van kompost. De kringloopwinkel is een werkge- legenheidsprojekt voor werkelo zen, die hier met behoud van hun uitkering aan mogen deelnemen. Er zijn nu vijf mensen werkzaam. De hoeveelheid werk is echter zo danig dat uitbreiding van dit aan tal wenselijk is. Het is de bedoe ling dat sommige van hen hier in de toekomst een betaalde werk kring in zullen vinden. De opbrengsten uit de verkoop worden beheerd door een steun groep. Deze wil tot 1 juli 1983 in de praktijk onderzoeken of een kring loopwinkel voor Zevenhuizen een haalbare zaak is. De steungroep heeft tot taak werklozen terzijde te staan bij het oplossen van proble men van technische-, bestuurlijke- financiële-, praktische-, persone le- en administratieve aard. Des kundigen, die de kringloopge dachte een warm hart toedragen zijn bij de steungroep van harte welkom. Zolang de kringloopwinkel de aanvoer van de afvalstoffen kan verwerken, kan iedereen een kringloopzak krijgen om daar schoon en droog papier, karton, lompen en kleding in te sparen. Als de kringloopzak vol is wordt deze, na een seintje, bij de mensen op gehaald tijdens de wekelijkse ronde door. de woonkern van Zevenhuizen. Bedrijven die door gaans meer afval produceren wor den wekelijks of volgens afspraak bezocht. Het ophalen gebeurt met een tractor en wagen die tot 1 juli voor dit doel beschikbaar is ge steld. De kringloopwinkel is tijde lijk gehuisvest in twee garages achter woonhuis, Dorpsstraat 150. Van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, en zaterdagmorgen tot 12.00 uur n.m. kan men daar terecht voor het brengen van afval stoffen. De kringloopwinkel is voor de verkoop open op woens dagmiddag, vrijdag de hele dag en zaterdagmorgen. Voor meer informatie over de kringloopwinkel, tel. 2522, b.g.g. 1060. Voor informatie over de steungroep kunt u 2071 draaien. waaronder: aquarellen olieverf schetsen Dit alles is te bezichtigen op vrijdagavond 28 januari van 19.00-21.00 uur en zaterdag 29 januari van 14.00-16.00 uur in recreatiebungalow De Bonk, nr. 58, Oud Verlaat. Het alom vermaarde Koninginne- feest in Zevenhuizen kan dit jaar alleen doorgaan als er weer een ORANJECOMITÉ gevormd wordt. Tot dusver - een veertiental jaren lang - nam mevr. Seia v.d. Berg telkenjare het initiatief om belang stellenden hiervoor op te roepen tijdens een bijeenkomst met be stuursleden van verenigingen, die op 30 april een kraampje exploi teren. Zij heeft vorig jaar echter al medegedeeld, haar taak gaarne te zien overgedragen aan anderen, iets waarvoor men zeker begrip op zal brengen. Een woord van waar dering aan haar adres, namens de burgerij, is dan ook zeker op z'n plaats. Wie neemt haar taak als 'animator' van het Koninginnefeest over? Voor inlichtingen kan men mevr. v.d. Berg bellen, tel. 1251. Woensdag 19 januari j.l. presen teerde de vereniging Gemeente Belangen Zevenhuizen zich offici eel aan de bevolking van Zeven huizen. Zo'n 35 mensen hadden gehoor gegeven aan de uitnodi ging van het voorlopig bestuur tot het bijwonen van de openbare bij eenkomst in Hotel Vos. In zijn openingswoord schetste voorzitter J. v. Reeuwijk het ont staan en de verdere ontwikkeling van Gemeente Belangen Zeven huizen. Bestaande politieke partij en zoals C.D.A., P.v.d.A., S.G.P. en V.V.D. zullen altijd blijven bestaan, maar Gemeente Belangen Zeven huizen zal zich keer op keer moeten bewijzen en dientengevol ge, aldus de voorzitter, er hard tegenaan moeten. Tevens gaf hij het startsein voor een ledenwer vingscampagne. Hierna stelde hij het voorlopig bestuur en de raads leden aan de aanwezigen voor. Voorts werd op deze avonden een film overZevenhuizen vertoond. In de pauze van de film werden nog enkele vragen gesteld aan de raadsleden en konden diverse nieuwe leden worden ingeschre ven. Het voorlopig bestuur kon terugzien op een geslaagde avond Er zijn reeds ver gevorderde plan nen om in de maand mei een Ame rikaanse bluegrass band in Moer- kapelle/Zevenhuizen op te laten treden. Bob Paisley The Sou thern Grass, een professionele band die garant staat voor prachti ge akoestische muziek, toert dan door Europa en zal waarschijnlijk hier in deomgeving gaan optreden Men wordt op de hoogte gehou den van de ontwikkelingen. Dorpsstraat 80, Zevenhuizen, tel. 01802-1333 RAPSODY CASSETTEBANDJES GRAMMOFOON PLATEN sikkens Schielandsingel 39 - Zevenhuizen makelaar in onroerende goederen, speciaal voor de land- en tuinbouw beëdigd taxateur - overdracht van uw boerderij of tuinderij aan uw kinderen, klein-' en/of achterkleinkinderen; - overdracht van uw woonhuis, in bewoonde staat, (schenkingen) aan uw kinderen; - de successierechten; -de inkomstenbelasting; - de vermogensbelasting (let op dat u niet teveel betaald!) - hypotheekaanvraqen; - enz. enz. Tel. (01802) 1430 en 1413 Dorpsstraat 200, postbus 2, 2760 AA Drogisterij Fotohandel Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen Tel. 01802-1366

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1