Gemeente Zevenhuizen N3 dp DORPSKRANT Afgegeven bouwvergunningen Collecteschema AGENDA BURGERLIJKE STAND HINDERWET PROGRAMMA WERKBEZOEK MR. M. VROLIJK JEUGDDIENST VAN DONGEN-PERDIJK I I I Enquête dorpshuis Oud Verlaat De Uilenzolder pagina 2 Verkeers maatregelen Vlietkade Spreekuur burgemeester EEN HUIS KOPEN? UW HUIS VERKOPEN? DESKUNDIG ADVIES PERSOONLIJKE INZET EN BEGELEIDING MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. uitslag volleybal- loterij Ierse avond In de periode van 8 januari tot 21 januari 1983 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afgegeven voor: - het vernieuwen van- een schapenschuur nabij het perceel Bredeweg 178 Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van bovenstaande vergunning kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage. Bij de procedure rond de reali sering van het sport- en recre atiecentrum Zevenhuizerplas is onder meer de huidige en de toekomstige verkeersoverlast en verkeersonveiligheid op het gedeelte van de Vlietkade gele gen tussen de Wollefoppen- weg en de Stradweg/Nesse- weg aan de orde geweest. Alvorens te overwegen de ge meenteraad voor te stellen uit gebreide verkeersmaatrege len te nemen voor het gehele gebied, willen burgemeester en wethouders een tijdelijke verkeersmaatregel nemen om dan in de praktijk te zien wat hiervan het resultaat is. Mocht de ingreep het gewenste effect hebben, dan zal deze aan de raad ter bekrachtiging worden aangeboden. Het bovengenoemde Gedeelte van de Vlietkade zal gesloten worden verklaard voor alle motorvoertuigen gedurende de periode van 1 april tot 1 oktober. Dit verbod zal niet gel den voor de aanwonenden en voor landbouwvoertuigen. Aan anderen die regelmatig be roepshalve met een motor voertuig op de Vlietkade moe ten zijn kunnen indien noodza kelijk ontheffingen worden verleend. De bebording zal begin maart worden aangebracht. Op vrijdag 28 januari 1983 zal het spreekuur van de burge meester geen doorgang vinden Voor de periode van 27 januari tot 13 februari 1983 zijn geen vergunningen voor het houden van een collecte verleend. Donderdag 10 februari 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. GEBOORTEN Monique, dochter van: van der Heijden, Philippus W. en: van der Post, Francisca A., op 11 januari 1983. OVERLEDEN Kortland, Maaike Niesje, weduwe van: van Zuijlen, J.C., oud 84 jaar, op 7 januari 1983. GEMEENTE NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL terinzagelegging beschikking (art. 31, lid 2, Wet ABM) Op de secretarie van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op 31 januari en 1, 8en 21 februari 1983 van 19.30 tot 22.30 uur, ter inzage de beschikking op het verzoek van H.M. Ton, Kanaalweg 44, 2903 LS Capelle aan den IJssel, om vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een verkooppunt voor motorbrandstoffen (zelftank). Datum verzoek: 2 maart 1982. Ingekomen: 10 maart 1982. Adres van de inrichting: Rijksweg 20 t.h.v. kmp. 11,3 Noordzijde, kadastraal gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, sectie A., nummer 3282 (ged.). Strekking van de beschikking: voorwaardelijk verlenen. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend binnen eenmaand na de dagtekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. 27 januari 1983 Burgemeester en wethouders van de gemeente Nieuwerkerk aan den Ijssel. De secretaris, De burgemeester, H. Roffel C.H. van de Linde Voor nadere inlichtingen: Afdeling Algemene telefoonnummer 01803-3444, toestelnummer 44. Zaken, Vrijdag 28 januari brengt de com missaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, de heer mr. M. Vrolijk, een werkbezoek aan de gemeente Zevenhuizen. Mr. M. Vrolijk komt morgen, om 10.00 uur, in gezelschap van zijn vrouw in de ambtswoning van bur gemeester A.H. van Gent aan de Leliestraat 1Aanwezig zullen hier ter begroeting zijn: burgemeester en wethouders, de gemeente secretaris en de directeur ge meentewerken, allen vergezeld van hun vrouwen. Van 10.30 tot 11.25 uur vindt er een bespreking plaats met het college van burge meester en wethouders in het ge meentehuis. De dames brengen intussen een bezoek aan Galerie De Uilenzolder, Wollefoppenweg 79a. Om 11.40 uur - Korte rond gang door het nieuwe gemeente lijke wijkgebouw aan de Vlietkade, Oud Verlaat. Aanwezig zijn: be stuursleden van de beherende stichting De Vierkap. 11.50 uur - Uiteenzetting door ing. J. Nieuwenhuis (technische dienst Recreatieschap Rottemeren) over de ontwikkelingen rondom de Ze venhuizerplas. Plaats: restaurant De Otter, Strandweg 1. 12.30-13.45 uur - Koffietafel in Ho tel Vos, Dorpsstraat 60. 13.50-14.20 uur - Bezoek aan Doove B.V., bedrijf voor rolstoelen en revalidatiehulpmiddelen, Swanlaweg 2a. 14.30-15.00 uur - Bezichtiging van de Nederlands Hervormde Kerk, Dorpsstraat 170. 15.05 uur- Aankomst in hetdorps- huis Swanla, waarna achtereen volgens - kennismaking met de raadsleden en hun echtgenoten; gesprekken van de Commissaris met de verschillende raadsfrac ties; informeel samenzijn. Ca. 15.30 uur vertrek van de Commis saris en mevrouw Vrolijk. In de Hervormde dorpskerk wordt zondagavond 6 februari een jeugddienst gehouden. Het thema van de dienst in "Tel uit je winst". Voorganger is ds. Juckema uit Berkel. Muzikale medewerking verleent Wim Bevelander. lidNBMj dp Tweemanspolder 11 te ZEVENHUfZEN Z.H. Tel. 01802-1565. Eind december is door de stichting tot instandhouding van De Vierkap onder alle inwoners van de buurtschap Oud Verlaat een vragenlijst verspreid met het doel om tot een inzicht te komen voor welke aktivitei- ten er belangstelling bestaat. Begin januari is de vragenlijst weer opgehaald. In het algemeen kan worden ge steld, dat er duidelijk en goed is gereageerd op de enquête. Bij het huis aan huis ophalen waren de positieve reacties niet van de lucht Velen zijn blij dat er nu voor ieder een iets zal worden georganiseerd en hebben dat ook duidelijk laten merken; soms is niet mis te versta ne woorden of in hun omschrijving op de vragenlijst. Uiteraard waren er ook minder positieve reacties, doch deze hadden niet zozeer be trekking op de enquête als zoda nig, maar meer op het feit dat vrij wel gelijktijdig een tweede soort gelijk formulier is bezorgd, waar door men enigszins in verwarring is geraakt. Dit berust vermoedelijk op toeval. Bovendien heeft men zich in dat schrijven duidelijk ge richt tot een bepaalde leeftijds groep. Men moet dit dan ook los van elkaar beschouwen, omdat de enquête van de stichting betrek king heeft op alle leeftijdsgroepen, getallen In totaal zijn er ongeveer 200 formulieren uitgereikt. Tot nu toe zijn er 84 formulieren ingeleverd, hetgeen neerkomt op een score van 42%. Daarbij de aantekening dat nog regelmatig een formulier tje binnenkomst wat vergeten was in te leveren of beloofd was te brengen. Verdeeld over de diverse straten levert dat het volgende beeld op: van de Wollefoppenweg, de Vlietkade, de Rottekade, de Middelweg en De Bonk zijn resp, 38,16, 20, 4 en 3 formulieren terug, hetgeen het totaal brengt op het eerder genoemde aantal. Van de Bermweg is geen enkele reactie gekomen. Het blijkt dat men daar meer georiënteerd is op Nieuwer kerk a.d. IJssel en Zevenhuizen en dat met Oud Verlaat weinig of geen binding bestaat. Van de- Strandweg is tot op dit moment ook nog geen reactie gekomen. aktiviteiten Het aantal ideeën en suggesties is geweldig groot gebleken en deen- quête heeft een grote verschei denheid aan mogelijk te organise ren aktiviteiten opgeleverd. Dit geldt voor zowel de jeugd als voor de ouderen. Allereerst de jeugd. Voor de klein sten is regelmatig gevraagd om een mogelijkheid waar ze kunnen spelen met hun leeftijdgenootjes. Het bestuur is verheugd reeds nu te kunnen mededelen, dat er bin nenkort waarschijnlijk gestart wordt met peuteropvang. De voor bereidingen zijn reeds in volle gang en de animo waarmee dat ge beurt is erg groot. Verschillende moeders hebben hun medewer king toegezegd om deze aktiviteit tot stand te brengen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot: Jeanne v. Schijndel, Wolle foppenweg 32, tel. 010-553547 en Gré Bos, Rottekade 32, tel. 010- 550380. "Bij de wat jongere school jeugd gaat de grootste interesse uit naar een knutselmiddag, een spelletjesmiddag en een filmmid dag. Voor wat betreft deze aktivi teiten gaat de voorkeur uit naar de woensdagmiddag. De wat oudere jeugd geeft de voorkeur aan dan sen, handvaardigheidscursussen en gezellige avonden waar gebil jart. gekaart, getafeltennist of gewoon gezellig gekletst kan wor den. Voor wat betreft deze aktivi teiten is de vrijdagavond het meest gewenst. Andere aktiviteiten waar bij de jeugd belangstelling voor bestaat zijn o.a. toneel, ballet, jazz- ballet, koor, muziek of muziekles, poppentheater, cabaret, volksdan sen. Bij de ouders en ouderen gaat de grootste belangstelling uit naar creatieve cursussen, zoals teke nen, schilderen, poppenmaken, werken met klei, handwerken en andere textiele vaardigheden. Daarna volgen de avonden waar gekaart kan worden. Ook is veel belangstelling voor een bingo avond en een dansavond. Hier voor geldt ook dat de vrijdagavond het meest wenselijk is. Iets minder voorkomende wensen hebben be trekking op gym, toneel, film, koor, volksdansen, bazar, spelavond, fotoclub, literaire bijeenkomsten en discussiebijeenkomsten", deelt bestuurslid van Schijndel mede. vrijwilligerswerk "Velen onder ons hebben goed be grepen dat voor het realiseren van al die wensen veel persoonlijke in zet nodig is. Dat is gebleken uit het aantal mensen dat zich bereid heeft verklaard mee te werken in de organisatie en begeleiding van diverse aktiviteiten. Er hebben zich, buiten de twee mensen van het stichtingsbestuur die zich hier mee bezig houden, 32 mensen be schikbaar gesteld voor de meest uiteen lopende vorm van assisten tie. In die zin kan worden gesteld dat er sprake is van een goede basis om op verder te gaan. Eén en ander betekent echter niet dat me teen met alle gewenste aktiviteiten van start kan worden gegaan. Het is duidelijk dat elke aktiviteit goed moet worden voorbereid en dat neemt tijd in beslag. Het lijkt daarom niet onlogisch dat met die aktiviteiten wordt begonnen waar voor de meeste belangstelling be staat. Per soort aktiviteit zullen de genen die zich daarvoor als vrijwil liger hebben aangemeld, worden benaderd om samen te bepalen op welke wijze de betreffende aktivi teit tot stand kan komen. Ook een deskundige van de stichting jeugd en jongerenwerk Midden-Holland zal hierbij worden betrokken. Daaruit moet dan uiteindelijk het programma ontstaan waarmee van start wordt gegaan. Het stich tingsbestuur van De Vierkap heeft daarbij een coördinerende taak en dient er voor te waken dat ieders belang in dat programma tot zijn recht komt. Het zal duidelijk zijn dat de werkzaamheid van elke vrij williger mede bepalend is voor het slagen van De Vierkap als sociaal- cultureel centrum. De gemeente Zevenhuizen heeft het gebouw voor dit doel gesticht. Aange toond moet worden dat dat terecht is geweest", aldus de heer van Schijndel. In galerie De Uilenzolder, bij tuin- adviescentrum Oud Verlaat, wordt van zondag 16 t/m zaterdag 29 januari 1983 een verkoopexpositie gehouden van antieke en oude poppen. Tevens is in de Uilen zolder een permanente planten- expositie. Plantenbak geschonken door H. Sol, gevallen op nr. 817. Slagroom taart, nr. 466; appeltaart, 431slag roomtaart, 767; vlaai, 751; vlaai, 468; lange worst 577; fl. it. wijn 451 LP George Baker 918; parfum 439; fl. wijn 798; worst757; LP Elvis793; after shave 502; fl. wijn 579; carna val LP 946; lange worst 793; gr. rookworst 590; fl. wijn 825; gr. rookworst 449; fl. kruidenbitter 475. De prijzen zijn a.s. zaterdag voor aanvang van de dameswed strijd Zevenhuizen-Be Fair in het dorpshuis af te halen, na vertoon lot.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2