H.uan.ucr. neyoc SNACKCAR 14 februari - Valentijndag Politieberichten Wat is de wens van de consument betreffende koopavond en openingstijden? Kleding voor een prikje Opening De Vierkap BRANDWEER VOLLEYBAL DORPSKRANT faWTvanderVIfst pagina 2 WIJ BIEDEN U EEN GROTE SORTERING SNIJBLOEMEN KAMERPLANTEN PLANTENBAKKEN lEDINGEN: PLANTENBAK van 14,50 voor 10,50 Stenen schaaltje met 3 primula's van 8,25 voor 6,50 LID CACTUS nu voor 2,95 AZALEA'S nu 3,95 per stuk TROSANJERS 3,95 per bos MOOIE MENGBOS 5,50 -AMARYLLIS - 3 tak - voor 3,95 DIT IS MAAR EEN GREEP UIT DE VELE AANBIEDINGEN IN ONZE KAS!! De nieuwe kollektie ZOMERSTOFFEN is binnen. Ook POINTER. Een totaal nieuw idee in O.A. PANTALONS, JACKS, SWEATERS ENZ. Kom eens gezellig binnen lopen! Manufakturen, Konfektie en komplete Woninginrichting Dorpsstraat 24 - Moerkapelle - tel. 01793-1315 Volleybal in Moerkapelle Plattelandsvrouwen bloemschikken Een vervolgcursus bloemschikken van voorjaarsbloemen wordt door de heer De Deugd gegeven op vijf woensdagavonden vanaf 23 febr. a.s. Men kan zich bij mevr. A. Olieman opgeven, tel. 1472. Amerikaanse traditionele muziek Dat zou de middenstandsvereniging graag willen weten en verzoekt u derhalve vriendelijk onderstaande vragen te beantwoorden: Is het voor u belangrijk dat alle winkels op vrijdagavond open zijn? Vindt U een openingstijd van 19.00-20.00 uur voldoende of ziet u deze tijd liever verlengd tot 21.00 uur? Vindt u het belangrijk dat althans in de zomer de winkels op zaterdag ook tussen de middag open zijn? Doorstrepen wat NIET van toepassing is. 1) ja 2) neen 3) geen mening 1) voldoende 2) tot 21.00 uur 3) geen mening 1) neen 2) ja 3) geen mening Evt. op- en/of aanmerkingen kunt u plaatsen aan de achterzijde van dit blad. Formulieren deponeren (gelegenheid t/m zaterdag 19 februari) in bekende bus bij DE SPAR. HARTELIJK DANK! Jan Ottevanger verlaat zwembad De Koornmolen rustperiode voor heren b-jeugd in finale Het ontbreekt de 21-jarige Zeven- huizenaar Jari Abbekerk niet be paald aan ondernemingslust, iets waaraan het in deze tijd van eco nomische recessie helaas weieens schort. Jari, die een horeca-vakopleiding volgde en als kelner bij diverse res taurants in de omgeving en laat stelijk bij De Keizershof in Om moord werkzaam was, wilde graag 'zelf iets ondernemen'. Dat dat gelijk niet iets van grootse allure kon zijn, stond bij hem als een paal boven water. Zijn hoogste ideaal, een eigen bistro of etablissement, ziet hij vooralsnog niet verwezen lijkt, maar een eerste aanzet daar toe wel. Via via, kwam hij op het idee om een 'rijdende cafetaria' te beginnen, waarvoor hij zich een mobiele snackbar aanschafte. Dankzij diverse kunstgrepen werd het interieur van de 'snackcar' op het peil van de eisen des tijds en een nygienisch en goed ogend uiterlijk gebracht, zodat Jari deze week met de verkoop van snacks, frites, belegde broodjes en fris dranken kon beginnen. "Kwaliteit en een vlotte bediening zullen bij mij vooropstaan", verzekert hij. De gemeente Zevenhuizen verleende haar van ondernemingslust blakende jeugdige inwoner ver gunning om op vijf dagen van de week de snackcar op bepaalde plaatsen in de gemeente neer te zetten. Dinsdag is Jari begonnen in de dorpskern, waar hij elke week op die dag op het plein te vinden zal zijn, evenals op vrijdag, de marktdag bij uitstek. Donderdag en zaterdag zullen de bewoners van de wijk De Zuidpias de mobiele snackbar in hun nabijheid weten, namelijk op het Begonia-_ plein, terwijl de vaste standplaats op woensdag nabij de spoorweg- voergang van de Swanlaweg is. Knibbelweg 42 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2201 z m MOERKAPELLE - INBRAKEN: In de nacht van 1 febr. werd er ingebroken bij kleding- en textielzaak W. v.d. Vlist in Moer kapelle in de Dorpsstraat. Onbe kenden verschaften zich via het forceren van de ruit in de voordeur toegang tot de winkel en namen vooraf voor ca. 2000,- aan kle ding mee. In de nacht van 3op 4febr. hebben onbekenden de etalageruit bij ge schenkhuis Van Dorp uit de Moer- kapelse Dorpsstraat, uit de spon ning gelicht. De etalage werd leeg geplunderd met een totale waarde van 15.000,-. De door Zevenhuizen Volleybal gestarte trainingen voor recreatief volleybal op de woensdagavond is een succes, nu al is er bijna geen plaats meer. Door deze grote toe loop wordt er op de woensdag avond vanaf heden in twee groe pen getraind. Om 21.00 uur be gint de eerste groep en om ca. 22.00 uur begint de tweede groep. Het maximale aantal per groep is 15 mannen/vrouwen. Ook op de dinsdagavond is er voor de lief hebbers de mogelijkheid om te volleyballen. Daar is nog plaats genoeg voor mannen en vrouwen die graag willen volleyballen. Om 19.30 uur beginnen daar de trai ningen. Er zijn al een aantal ent housiaste vrouwen bezig. Ook deze groep kan uitgroeien tot ma ximaal 15 personen, ledereen die wil komen is van harte welkom, uit Moerkapelle. Zevenhuizen of an dere gementen, neem even kon- takt op met Steef van Duin, tel. 01802-2126. Op de algemene ledenvergade ring werd mevr. J.E.M.-Verwaal-de Knegt, die aftredend was, weer met algemene stemmen herkozen. Na de pauze was er op deze maan delijkse contactavond in januari een gezellige Bingo met prijzen, o.l.v. de heer B. de Deugd. De ontwikkelingen rond het te plannen concert van een Ameri kaanse bluegrass band in de maand mei dit jaar gaan vooruit. Zoals het zich nu laat aanzien zal het concert van Bob Paisley The Southern Grass woensdag 18 mei a.s. in zaal Concordia aan de Bre- deweg gaan plaatsvinden. Een de finitief bericht zal spoedig volgen. "Een stapje terug en wat meer op de kleintjes letten" zijn termen die in deze tijd veelvuldig gelanceerd worden. Er wordt wat langer ge wacht met de aanschaf van iets nieuws en de koop van wat duur zamer artikelen wordt weloverwo gen gedaan. Jaap en Tea Crone van Antiekhal Sevenhuysen speel den hierop in door in hun zaak een ruimte te maken waar nette gedra gen kleding en in goede staat verkerend speelgoed uitgestald werd voor de verkoop. "Het blijkt goed aan te slaan, want in die paar weken dat we draaien liep het al boven verwachting", vertelt mevr. Crone. "Iedereen die nette en nog niet te ouderwetse kinder- of da meskleding heeft kan dat bij ons brengen. Ook groot speelgoed, zoals kinderfietsjes, tractors enz. zijn hartelijk welkom. Uiteraard ook kinder- of wandelwagens. Wij proberen alles te verkopen. De klant bepaald in overleg met ons d e prijs en als het kledingstuk of speelgoed verkocht is kan men het afgesproken geldbedrag afkomen halen". Een kijkje in de 'boetiek' achter de antiekhal toont ons en kele rakken kledingstukken, schoon en van redelijke kwaliteit. Voor kinderkleding en speelgoed is een aparte ruimte. Hier staan b.v. al een mooie kinderwagen, een skelter en een fietsje. Ook een rek kinderkleding van uiteenlo pende maten bewijst dat er al velen zijn die de weg naar de antiekhal gevonden hebben. De verkopers om hun nette kleding en/of speel goed voor de 'handel' te brengen en de koper (in dit geval meer koopsters) om voor een prikkie een leuk kledingstuk of speelgoed op de kop te tikken, ledereen kan dagelijks tijdens de openingsuren in de antiekhal terecht om eens- lekker te snuffelen, of om zaken ge doen. Op zaterdag 19 februari a.s. zal het multifunctioneel gebouw De Vier kap te Oud Verlaat door de ge meente Zevenhuizen in beheer worden overgedragen aan de Stichting tot instandhouding van De Vierkap. Dit zal gebeuren tij dens een officiële bijeenkomst, waarbij i.v.m. de beschikbare ruimte, alleen genodigden en af gevaardigden van diverse vereni gingen aanwezig zullen zijn. Deze officiële bijeenkomst vindt plaats tussen 10.30 en 12.00 uur, in De Vierkap te Oud Verlaat. 's-Miadags vanaf 14.00 uur is er een open huis, waar iedereen van harte welkom is en waar de gele genheid wordt geboden het ge bouw te bezichtigen en informatie in te winnen. De middag zal fees telijk worden ingeluid door De Kleine Trompetter, die, indien de weersomstandigheden het moge lijk maken, een rondgang zal ma ken door Oud Verlaat. Woensdag 23 februari a.s. is er voor de schoolkinderen een film middag. Vrijdagavond 25 februari ^s^^ej^Jdave^asavonc^^^^^ 4 februari was de laatste dag dat Jan Ottevanger naar het zwembad ging om daar de schoonmaak- werkzaamheden in het bad te ver richten, om daarna van de VUT- regeling te gaan genieten. 11 jaar heeft hij in het zwembad en op de camping gewerkt en op de jachthaven was hij ook geen on bekende. Het zwembad wilde hij in alle stilte verlaten maar het perso neel van zwembad, camping en haven zorgde dat hij aan deze laatste ochtend een prettige her innering overhoudt. De heer Zap- pey blikte even in dichtvorm terug op de 11 jaar en het gehele perso neel zong hem daarna ten afscheid een bekend Hollands lied met ei gen tektst toe en bood hem enkele voor hem zeer toepasselijke kado's aan. In korte tijd rukte de vrijwillige brandweer van Zevenhuizen drie- m Op 2 februari 's-middags om as sistentie te verlenen bij het bevrij den van een beknelde automobi list. De melding was van ongeval hoek Bredeweg/Noordeinde, doch bleek bij informatie hoek Noordelijke Dwarsweg/Brede- weg. Hier was een busje uit de richting Waddinxveen komend, bestuurd door A.M.R. tegen de op de Bredeweg rijdende vrachtwa gen bestuurd door T.S.G.K. uit Grootenbroek gebotst en in het water voor de boerderij Willem II terecht gekomen. Het gedeelte waarin de bestuurder zat, bleef gelukkig droog, maar de brand weer had heel wat moeite om de man te bevrijden, waarvoor het dak van de auto moest worden ge sloopt. De man werd met diverse verwondingen, waaronder een kniefractuur en een hoofdwond met de ambulance naar het zie kenhuis vervoer. Vrijdagmorgen werd brandweer- assistentie ingeroepen voor een auto die in brand geraakt was op de B.K. weg en zondagmiddag voor een auto op de Swanlaweg, waarbij de brandweer geen assi stentie behoefde te verlenen. Voor zowel het eerste als het twee de herenteam van Volleybal Ze venhuizen breekt een periode van rust aan. Dit vanwege de carnaval en de bekerdag, waarbij het eerste herenteam voor de eerste ronde wederom is vrijgeloot. De beide teams van Zevenhuizen kunnen enigszins gerust aan deze adem pauze beginnen. Door de laatste goede overwinningen staan zij een stuk veiliger op de ranglijst dan aan het begin van het jaar. Voor het eerste team van trainer-coach Jules Geyselaers staat zaterdag 26 febr. a.s. de eerste competitiewed strijd na de rustpauze op het pro gramma. Dan spelen zij in eigen huis (al bijna uitverkocht) tegen streekgenoot Radius. Om 17.00 uur zal deze streektopper in het Dorpshuis aanvangen. Voor de kinderen van de toeschouwers zal er op deze zaterdag weer iets te doen zijn. Om 17.00uurworden er films vertoond, in de bruine zaal. geen pauze voor de dames Voor de dames-selectie is er geen rustpauze. Zij spelen een competi tiewedstrijd en een bekerwedstrijd in deze periode. In eigen huis spe len zij a.s. zaterdag tegen MVC en op zaterdag 19 februari spelen zij tegen het Delftse Tornado in de eerste ronde om de Nationale Be ker. Dan kunnen zij zich revanche ren voor het geleden verlies van af gelopen zaterdag. Ook het tweede damesteam van Zevenhuizen speelt a.s. zaterdagen een compe titiewedstrijd, dan spelen zij in Stolwijk tegen Dosko 1 (aanvang 15.00 uur). Bij winst komen de dames van Zevenhuizen nog wat steviger aan kop. Alhoewel de wedstrijd zwaar zal vyorden, mede doordat een aantal speelsters niet aanwezig zijn door vakantie. Wel aanwezig zal zijn Leona Brandse, die weer terug is gekeerd naar Ze venhuizen, na een aantal jaren bij Starlift 2 te hebben gespeeld. Voorlopig gaat zij het tweede da mesteam versterken. Zaterdag 19 febr. is het dan zover. Dan speelt de B-jeugd (de A-aspi- ranten) van Zevenhuizen de wed strijden in de finaleronde om het Open Clubkampioenschap van Nederland. De spelers van trainer- coach Nico den Hollander maken van de rustweek gebruik om een aantal oefenwedstrijden te spelen voor dit kampioenschap. Gespan nen zal er zaterdag 19 febr. weer in Zevenhuizen afgewacht worden op welke plaats van de acht teams Zevenhuizen terecht komt.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2