drukkerij elgersma o.s.s. I R.uan.der. HeydFn Q WIST U DAT? ROTTEPOPFESTIVAL A. VEERMAN ËIHIËl DORPSKRANT pagina 7 dorpsstraat 62a zevenhuizen - 01802-2289 en natuurlijk krijgt u bij ons gratis het verrasingspakketi ook bij trouwkaarten! Een geboortekaartje moet apart zijn. Net zo apart als uw baby. Intercard heeft voor u zo'n kollektie met bijzondere kaarten. Komt u eens langs en zoek in alle rust uit. Ook met de tekst kunnen wij u helpen. waarom rottepopfestival? gemeentegarantie toegangskaarten publiciteit draaiboek Er blijkt heel wat aan de organisa tie vast te zitten en daarom zijn Wim Koetsier en Mare Scheffers in de werkgroep belast met het opstellen van een draaiboek. Dit wordt aan de hand van een draai boek van een reeds georganiseerd festival gedaan. bewakingsdienst Een speciale bewakingsdienst zorgt voor de goede gang van za ken in de sporthal, waar het evene ment plaatsvindt. De bruine zaal wordt tijdens het popfestival in het dorpshuis gebruikt als kleedkamer van de amateurbands en de peu terspeelzaal voor de Margriet Es huijs Band. De hoofdingang van het Dorpshuis blijft op slot. Het pu bliek komt via de zij-ingang. Als het mooi weer is vindt er dan geen optreden buiten plaats?, vragen we. "O nee, hoe zou dat kunnen", schrikt Mark "we moeten een strakke organisatie handhaven, tenslotte zijn we allemaal groen tjes". Zijn jullie niet bang dat er vervelende dingen gebeuren?. Mark: "Daar zijn we niet bang voor omdat wij van mening zijn dat men vaak een vooroordeel heeft tegen de jeugd. Het blijkt volgens de be wakingsdienst zelden voor te ko men dat er zich na afloop relletjes voordien en zij kunnen het weten, want zij hebben ervaring...". Knibbelweg 42 - Zevenhuizen - tel. 01802-2201 Wij bieden u een grote sortering Snijbloemen, kamerplanten en plantenbakken. AANBIEDINGEN: Mooie bos lange Freesia's nu 3,95 per bos TULPEN 2,50 per bos ROOSJES, 10 stuks 3,95 per bos Mooie bos CHRYSANTEN nu 4,95 CINERARIA nu 2,95 Stenen schaaltje met 3 primula's van 8,25 voor 6,50 YUCCA 1 m. van 9,50 voor 5,00 DIT IS MAAR EEN GREEP UIT DE VELE AANBIEDINGEN IN ONZE KAS!! VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Wij kunnen uw "lelijke eend" al voor f 111,-per jaar voor W.A. verzekeren, indien u de maximale korting heeft. Ook hebben wij een vast tarief vanaf f 222,- per jaar, voor diegene, die voor het eerst een auto aanschaft. Voor nadere informatie kunt u zich vrijblijvend wenden tot: Adviesbureau voor Assurantiezaken Het op 28 mei geplande Rottepopfestival is een week verzet, naar 4 juni, omdat de grote trekpleister Vitesse niet naar Zevenhuizen kan komen wegens een promotietoer in Duitsland. Gelukkig kon de werkgroep, die het popfestival organiseert, The Margriet Eshuijs Band contracteren, echter niet voor 28 mei, maar voor 4 juni. "Wel een teleurstelling, maar geen onoverkomenlijke", concludeert Mark Hofman, die spreekbuis is namens de werkgroep. "We zijn maar wat blij met de band van Mar griet Eshuijs. Vitesse heeft geen contractbreuk gepleegd, omdat er in ht contract een clausule was op genomen dat een promotietoer vóór een optreden in Zevenhuizen ging. De groep gaat een nieuwe plaat promoten voor de platen maatschappij en moet daarvoor een half jaar in Duitsland spelen. We zijn erg blij dat deze tijding zo vroeg kwam, stel je voor dat het twee dagen tevoren was afgezegd, dan hadden we mooi met onze handen in het haar gezeten". "Voor de jeugd boven de 16 jaar wordt er niet zoveel gedaan in Ze venhuizen. Natuurlijk is er disco bar De Schuur, maar verder zijn er geen aktiviteiten", stelt Mark. Hij bevestigt onze vraag of het idee voor dit popfestival uit zijn koker komt. Om iets dergelijks alleen te organiseren vond Mark teveel ge waagd omdat het hem aan erva ring ontbrak, iets wat van de overi ge leden van de werkgroep ook ge zegd kan worden. Desalniettemin reageerde iedereen, die benaderd werd om deel te nemen in de werk groep, positief. Henk Hogerbrug, die vanuit Soos 12-16 van wanten wist, was de eerste die hij in de arm nam. Daarna anderen die op welke wijze dan ook, hetzij door de Soos - zoals Nico Perdijk, Ron Dullaart en Marc Scheffers of de culturele commissie de Zeven Muzen met Willem van Woerden, met jonge ren te maken hebben. Pim Cassee en Wim Koetsier maken ook deel uit van de werkgroep, terwijl Daan Lenstra de plaats van Van Woer den inneemt, die gaat verhuizen. Ons viel het op dat er geen enkel vrouwspersoon bij de werkgroep is. Het blijkt geen opzet... "Daar is helemaal niet aan gedacht". Er is bewust gekozen voor ouderen en jongeren in de werkgroep, opdat de senioren wat afremmend wer ken. "De senioren kijken of be paalde dingen uitvoerbaar zijn en vormen buffers. Daarnaast is Henk Hogebrug vooral coördinator als contactman met het Dorpshuls. Henk is namens het bestuur van het Dorpshuis gemachtigd te teke nen, terwijl het stichtingsbestuur van het dorpshuis, verantwoorde lijk blijft. De jongeren ons komen met ideeën". Het blijkt de bedoe ling van de werkgroep om, als het festival slaagt, eenmaal in dè vijf weken iets voorde jeugd te organi seren qn het popfestival een jaar lijks terugkerend evenement te la ten worden. Dat niet altijd met be roepsmusici, meer met amateur muziekgroepen. Erg blij is de werkgroep met de gemeentegarantie van 6.000,- "Dat betekent beslist geen subsi die, welk misverstand ik hierbij ge lijk uit de weg wil ruimen. Het raadsbesluit is gegrond op een sluitende exploitatie. De gemeen te springt alleen bij als bijvoor beeld niet alle toegangskaarten verkocht worden. Deze verwach ting leeft er echter bij ons niet, om dat er veel positieve reacties zijn ontvangen", verzekert Mark. Komt er op deze manier niet veel jeugdig publiek van buitenaf, waardoor er weieens excussen op kunnen treden? "Met die mogelijkheid is rekening gehouden en daarom is dit popconcert in eerste instantie voor de Zevenhuizense jeugd. Sommigen zeggen: jullie moeten naar de veilinghal gaan in plaats van naar de sporthal van dorps huis Swanla, daar is veel meer plaats. Dat wil de werkgroep niet, omdat het de bedoeling is iets voor de jeugd van Zevenhuizen te doen en dat moet dan ook in het dorp zelf gebeuren". Binnenkort start de voorverkoop van de toegangskaarten. Op nader aan te kondigen adressen zullen ze verkrijgbaar zijn voor een be drag dat rond 15,- ligt. De eerste drie weken zullen ze alleen in Ze venhuizen te koop zijn, zijn ze nog niet uitverkocht dan gaat men naar 'buiten'. De werkgroep denkt dat ze financieel hiermee rondkomt. Speciaal voor het Rottepopfesti val wordt een boekje van 16 pagi na's vervaardigd, uit te reiken aan alle bezoekers. Er komen verhaal tjes in over elke band die optreedt, terwijl adverteerders ervoor zor gen dat het boekje zichzelf be druipt. Publiciteit heeft de werkgroep niet alleen gezocht bij de dag- en regionale bladen, maar ook bij de radio. De KRO komt op de avond van het festival, terwijl de werk groep nog in onderhandeling is met de VARA over radio-opnamen Deze omroep vroeg om een bandje met de acht voorgeselecteerde (regionale) amateurbands. Bij Ben Verburg's discobar De Schuur is de demo gemaakt. De onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging O.S.S. te Zevenhuizen worden op zaterdag 5 maart a.s. gehouden in de sport hal van Swanla. ledereen is harte lijk welkom vanaf ca. 13.15 uur. Dorpsstraat 200 - 2761 AJ Zevenhuizen Tel. 01802-1430/1413.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 7