MOERKAPELLE GEMEENTE DORPSKRANT 10-Gemeenten FIETSTOCHT BLUEGRASS CONCERT OPENBARE BEKENDMAKINGEN Verkeersmaatregel Bouwaanvraag Landelijk plan bibliotheekvoorziening Afgegeven bouwvergunningen AGENDA BURGERLIJKE STAND Raadsvergadering 15 maart 1983 Boomfeestdag Ontwerp bestemmingsplan "Dorp, herziening 1983" Voorbereidings- besluit Moerkapelle-Zevenhuizen pagina 4 -Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 15 maart 1983 de volgende verkeersmaatregel heeft genomen: I. door plaatsing van het bord volgens model 59 van bijlage II behorende bij het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens bij de entree van het sportcomplex "Wilde Veenen", het betonpad ten noorden van de voetbalvelden aan te merken als verplicht fietspad. Het desbetreffende besluit ligt vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 24 maart 1983. BEROEP: Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld bij de Kroon binnen 30 dagen na dag tekening van deze bekendmaking. Het beroepschrift moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland worden ingediend. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: M.D. de Groot, Bredeweg 57 te Moerkapelle, voor de bouw van een kas op een perceel grond gelegen aan de Bredeweg naast nummer 57 op de strook grond die voorheen bestemd was voor de aanleg van een zoetwaterkanaal, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle zonder sectie nummer 2063. Het bovengenoemde bouwplan ligt vanaf 28 maart tot en met 11 april 1983 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 24 maart 1983. Door de provincie is een plan voor de openbare bibliotheek voorziening 1983-1985 opgesteld. Burgemeester en wethouders hebben op 24 maart 1983 bouwvergunning afgegeven aan: Fa. Jonker, Nassaustraat 34, voor de bouw van een bedrijfs- loods op een perceel grond aan de Nijverheidstraat; T.G. Prins, Wilhelminastraat 11, voor de bouw van een garage box nabij het perceel Wilhelminastraat 11; J. van Leeuwen, Raadhuisstraat 29, voor de bouw van een dubbele schuur nabij de percelen Raadhuisstraat 29 en 31; A. Bac, Herenweg 45, voor de bouw van een dakkapel op het perceel Herenweg 45; P. van Strien, Jhr. van der Weistraat 62, voor het aanbouwen van een keuken aan het perceel Jhr. van der Weistraat 62. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Dit plan ligt voor een ieder ter inzage tijdens kantooruren ter gemeentesecretarie. 29 maart: Inenting van de kin deren, geboren in 1972, 1974 en 1979, in het Groene Kruis- gebouw, Beatrixlaan 1. De op roepen zijn inmiddels ver zonden. I april: Gemeentehuis ge sloten. II april: Vergadering Woon ruimte-adviescommissie, aan vang 19.30 uur. GEBOREN: Jacoba Johanna, dochter van: van der Spek, Arie en: de Boe, Janna C. Cornelis Jacobus, zoon van: Pak, Martinus en: Smit, Jansje. Fredericus Johannes, zoon van: Springer, Jan en: Bol, Petronella W.J. Op dinsdag 15 maart j.l. heeft de gemeenteraad van Moer kapelle de maandelijkse verga dering gehouden. Aan de orde kwamen een groot aantal onderwerpen, die voor het merendeel echter hamer stukken waren. Opvallend was dat op deze avond zowel vóór als na afloop van de vergadering gebruik gemaakt werd van spreekrecht voor belangstellenden. Misschien kwam dit ook wel doordat er op de agenda een onderwerp stond waarbij te gengestelde belangen in het geding waren. Door burgemeester en wet houders werd namelijk bij meerderheid een voorstel ge daan om een voorbereidings- besluit te nemen voor een ge bied naast het bedrijfsterrein aan de Bredeweg. Hierdoor zal het mogelijk wor den om in de toekomst kassen te bouwen tegen dit bedrijfs terrein aan. De betrokken ondernemers probeerden door middel van het aandragen van diverse ar gumenten de raadsleden voor af hun standpunten duidelijk te maken. Doordat de gemeenteraad be grip toonde voor investerings- drang ging men unaniem ac- coord met het voorstel van bur gemeester en wethouders. Zoals u al eerder hebt verno men wordt er wederom in Moerkapelle een actie voor Po len gehouden. Evenals bij de vorige acties be sloot de gemeenteraad een financiële bijdrage aan deze actie te verstrekken. De bijdrage van de gemeente zal deze keer 5.500,- be dragen. Op 23 maart j.l. is in Nederland Boomfeestdag gevierd. De leerlingen van de zesde klas sen van de twee lagere scho len hebben in het laatst gerea liseerde bouwplan enige ge wone Essen en Bolacacia's ge plant. De wijk zal binnenkort nog ver der worden aangekleed met een Treurwilg, en enkeleande- re bomen zoals: Paardekas- tanje, Plataan, Rode Kastanje en Mammoetboom. De burgemeester van Moer kapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat vanaf maan dag 28 maart 1983 gedurende één maand ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp bestemmings plan "Dorp, herziening 1983". De herziening van het bestem mingsplan behelst uitsluitend een wijziging van artikel 5 van de Voorschriften van het be stemmingsplan Dorp '77, inza ke de goothoogte van eenge zinshuizen en gebouwen ten behoeve van instellingen. Gedurende bovengenoemde termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk be zwaren tegen voormelde ont werp herziening indienen bij de gemeenteraad. Moerkapelle, 24 maart 1983. De burgemeester van Moer kapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 15 maart 1983 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid vooreen gebied ge legen aan de Bredeweg nabij nummer 57 een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf 28 maart 1983 ten gemeente huize voor een iederter inzage. Moerkapelle, 24 maart 1983. Het is voor het eerst in de geschie denis van Moerkapelle en Zéven- huizen dat er een dergelijk concert plaatsvindt. De 23-jarige Martin v.d. Spek, ambtenaar op de secre tarie van de gemeente Moerkapel le vertelt: "Bluegrass is akoestis- che muziek, fris en levendig, ge speeld op banjo, viool, gitaar, mandoline en bas. Het stamt af van de stringbandmuziek uit de twinti ger jaren en de naam is afgeleid van een grassoort uit de Ameri kaanse staat Kentucky, dat de valleien ene prachtige blauwe glans gezorgde. Steenlegger voor dit genre muziek is Bill Monroe, die ook de naam 'bluegrass' be dacht. De groep die nu naar Ze venhuize komt, bestaat uit zes man en ontstond in het voorjaar van 1979". Bob Paisley werd geboren op 14 maart 1931 in Jefferson, North Carolina en werd al op jeug dige leeftijd wegwijs gemaakt in de muziek. Hij speelde in diverse groepen voordat hij zijn eigen band oprichtte waarin zijn twee zonen Dan en Mike meespelen. Het repertoire bestaat uit balladen, gospels, instrumentale nummers en andere volksliedjes. Het voor programma van het concert wordt verzorgd door het Nederlandse old-time duo A.G. Kate, dat reeds grote bekendheid geniet in Europa. "Het is echt een unieke gebeurtenis, dit optreden, zowel voor jong als oud. Liefhebbers van traditionele muziek kunnen op deze avond hun hart ophalen". Het blijkt volgens hem ook geen dure aangelegenheid te zijn om zoiets te organiseren, alleen zijn er wel een paar consequenties aan ver bonden, zoals het huren van een goede geluidsinstallatie, geschik te ruimte om op te treden en natuurlijk voldoende belangstel ling om quite te spelen. "Er zijn al diverse soortgelijke bands in Ne derland wezen spelen, zoals de Sullivan Family, Jim Jesse The Virginia Boys, Bill Clifton enz. enz.", vertelt Martin desgevraagd. Hoe ben je zo'n liefhebber van deze Amerikaanse traditionele muziek geworden?, vragen we hem tijdens een ontmoeting, ex clusief voorde Dorpskrant. "Min of meer toevallig, m'n oudere broer bracht ooit eens een cassette bandje mee van vrienden. En van het één kwam het ander. Ik ging naar de speciale radio-program ma's luisteren waarin deze mu ziek ten gehore werd gebracht. Nu nog wordt er door de N.C.R.V., T.R.O.S., E.O.. en K.R.O. wekelijks aandacht aan besteed. Om ons de muziek te laten herkennen, laat Martin een bandje afspelen muziek die vaak te horen is in Wes terns. Dat hij een groot liefhebber van deze muziek is, blijkt wel uit het feit dat hij een grammofoon platenverzameling van 350 stuks heeft. "Ach", zegt hij bescheiden, "dat is niet veel hoor, er zijn verza melaars die collecties van duizen den platen hebben. Eigenlijk raak je nooit uitgeluisterd. De muziek spreekt veel mensen aan omdat ze gevoelig en afwisselend is door de grote verscheidenheid aan ritmes en stijlen". Tot slot zegt hij: "Het is te hopen dat veel mensen de gele genheid benutten om twee profes sionele bands live aan het werk te zien". Voor reserveringen en in lichtingen kan men bellen: 01793-1504. Binnenkort, 14 en 15 mei 1983, kan iedereen weer twee dagen gaan fietsen. De traditionele Tien-Ge meenten-Fietstocht wordt dan voor de 4e keer gehouden. Jong en oud gaat dan op de pedalen en zij kunnen korte of lange routes fietsen. De keuzemogelijkheid va rieert van 20 tot 90 km., afhan kelijk van de startplaats waar men inschrijft. Er kan op de volgende 10 plaatsen gestart worden: Gouda: sporthal De Springer, 01820-18311; Moordrecht: sport hal De zuidpias, 01827-3646; Ze venhuizen: camping Zevenhuizen (hier is overnachting mogelijk), 01802-1654; Waddinxveen: sport hal De Sniep, tel. 01828-13383; Boskoop: kantine Floreant, 01727- 3686; Bodegraven: sporthal De Sporthoeve, 01726-11364; Reeu- wijk: zwembad De Fuut, 01829- 3144; Oudewater: sportzaal De Ei ber, 03486-3286; De Vlist: café De Vlist, 01823-3160; Haastrecht: café Huis den Hoek, 01821-1210 Hoe mooi Midden Holland voor toerfietsers is behoeft geen verde re uitleg. Dus zet deze data vast. Algemene informatienummers: Gerda van Pelt-01820-30315; Hans van de Water, 01820-32550. Op initiatief van Moerkapellenaar Martin van der Spek vindt er woensdag 18 maart a.s. in gebouw "Concordia"aan de Bredeweg te Zevenhuizen, een bluegrass concert plaats door Bob Paisley Southern Grass. De Amerikaanse groep kan die avond naar Zevenhuizen komen, omdat deze op toernee is door Europa en ook Nederland bezoekt.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4