dp H. SOL SPORTEILAND ZEVENSPRONG schoolverlaatster zoekt werk DORPSKRANT GEBR. VENTE WERKGELEGENHEID EN SOCIALE ZEKERHEID VAN DONGEN-PERDIJK een prachtig PAASBOEKET! Voor begrafenissen C.H. DE VRIES pagina 6 uniek sporteiland EEN HUIS KOPEN? UW HUIS VERKOPEN? DESKUNDIG ADVIES PERSOONLIJKE INZET EN BEGELEIDING MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. Fleur voor Pasen uw huiskamer op met Ook voor de tuin hebben wij weer vele PLANTEN, BOMEN EN BLOEMEN, o.a. VIOLEN. Bloemisterij en Tuincentrum in bloemenzaak of tuincentrum (of iets in agrarische sektor) TEL. 01802-1575 AUTOMOBIELBEDRIJF Volkspartij voor Vrijheic) en Democratie In os buurtschap Oud Verlaat heerst op een druilerige maartse middag een haast serene rust, geenszins verstoord door het geluid van een graafmachine, ergens op een schiereiland langs de Zevenhuizerplas. Dat veel inwoners van Oud Verlaat ook op hun rust gesteld zijn, bleek wel uit een handtekeningenactie tegen de mogelijke verkeersoverlast die de realisering van dit sporteiland met zich brengt. Op een hoorzitting in het dorpshuis van Zevenhuizen ontbraken zij ook niet. In alle redelijkheid is er onder voorzitterschap van burgemeester A.H. van Gent gesproken over de aanleg, waarbij ook de heren Balkenstein en Ouwerling aanwezig waren. Laatstgenoemden hebben het ini tiatief genomen om dit, voor Ze- venhuizense begrippen gigantis che sportcomplex, voor surfers, zeilers en tennisliefhebbers te cre ëren. Nadat de bezwaarschriften ongegrond .verklaard waren door het gemeentebestuur van Zeven huizen en Gedeputeerde Staten hun goedkeuring kenbaar hadden, gemaakt, werd er direct gestart met de aanleg van het sportpark. Dat gebeurde ca. twee weken ge leden. "Het is de bedoeling dat er op 1 april al een viertal banen bespeelbaar is, terwijl we over veertien dagen al een tijdelijke kleedruimte en kantine hebben, maar dat is een noodvoorziening", deelt oud-prof voetballer Luuk Balkestein ons desgevraagd me de. Onze ontmoeting vindt plaats op de bouwlokatie waar nu nog grondhopen liggen en die vóór 1 oktober, als de officiële opening plaatsvindt, omgetoverd zal zijn tot een hypermodern sportpark. Gerard Ouwerling, ook ter plaatse aanwezig, is in druk gesprek ver wikkeld met mensen van de P.T.T. "Er valt ontzettend veel te rege len" stelt Balkestein, in afwachting van de beëindiging van het ge sprek, dat kort zakelijk wordt af gehandeld. Twee grote honden vermaken zich uitstekend in de modder en in de met regenwater gevulde geulen op het drassige terrein, maar haasten zich naar hun respectievelijke baas, als ze begrijpen dat er vertrokken wordt. We rijden in colonne naar De Otter, wat op dinsdagmiddag ge sloten blijkt. Café Oud Verlaat iser ook nogendaarisdekoffiebruin... Hier vindt het voor hen zoveelste gesprek plaats met de pers, want de Dorpskrant is zeker niet de enige die haar lezers op de hoogte wil stellen van de verrichtingen van beide zakelijk ingestelde on- dernemingslustige jonge lieden. In tegenstelling tot onze verwach tingen blijken het 'doodgewone' jongens, die weloverwogen hun zaakjes hebben voorbereid. Dat zij zich daarvoor tot over hun oren in de schuld hebben moeten steken, vinden beiden een vanzelfspre kendheid. "Hoewel we veel van sport afweten moesten we voorde financiële kant van de zaak advies van buiten hebben. Dat kregen we van een vriend van ons die regis ter-accountant is", vertelt Ouwer ling. even voorstellen Gerard Ouwerling (29 jaar) en Luuk Balkestein (28 jaar) - de sportmanagers van het eiland, leerden elkaar kennen op de Sportacademie in Den Haag, waar zij samen begonnen en ook samen afstudeerden. Hun specialiteiten waren tennis en boksen, ofschoon Luuk intussen furore had gemaakt als beroepsvoetballer bij Sparta en Feijenoord. Helaas moest hij na zeven jaar worden afgekeurd op een zwakke enkel. Hij speelde in die periode meer dan 300 ere-divi- sie-wedstrijden en blijft totdat het park opengaat in oktober, trainer van het tweede elftal van Feije noord. Gerard Ouwerling legde zich toe op de inspannings-fysio- logie en traine hartpatiënten. Hij startte in samenwerking met een arts bij Shell, destijds een cen trum voor mensen die na een motorische inzinking hun trai- nings-activiteiten onder deskundi ge leiding wilden hervatten. In- spannings-fysiologie was een the- nrievak op de Sportacademie, maar Ouwerling heeft het als één van de weinigen in de praktijd ge toetst en zal ook op het sporteiland Zevensprong in samenwerking met een arts, een sportmedisch- adviescentrum openen. Zowel Ge rard als Luuk zijn bovendien gedi plomeerd tennisleraar. Vanwege zijn dienstverband in de bedrijfs tak 'betaald voetbal' gaf Balkestein over het algemeen privé-lessen en Ouwerling was verbonden aan de tennisclub Victoria, de oudste ve reniging van Nederland. Het plan voor een sportcentrum leefde bij het tweetal sinds hun studietijd en wordt thans verwezenlijkt. Gerard blijkt de spreekbuis van het duo. Af en toe aangevuld door zijn vriend ontvouwt hij de plan nen en vertelt over het ontstaan ervan. "Ongeveer twee jaar geleden heb ben we contact gezocht met de voormalige burgemeester van Ze venhuizen? de heer Van 't Verlaat. Deze was na het horen van onze plannen, meteen enthousiast. Al leen, het bestemmingsplan moest gewijzigd. Dat het zo'n lange weg zou worden om het project te reali seren, hadden we nooit gedacht. VJe moesten ook met het recreatie schap Rottemeren tot overeen stemming komen...en voordat zo ver was, dat er tot een besluit kon worden gekomen...Dat komt waar schijnlijk omdat er in dat bestuur burgemeesters van diverse plaat sen in de regio zitting hebben, terwijl Rotterdam voor het over grote deel deelneemt in het schap. Trouwens, we waren bij lange na niet de enigen. Er moest gekozen worden uit ca. 50 gegadigden, die niet allemaal dezelfde plaats en hetzelfde doel voor ogen hadden. Het was zeker in ons voordeel dat we bekwaam in de sport zijn. Daar naast waren we ook vasthoudend. Misschien speelde het feit dat we geen gigantisch project wilde op zetten, zoals b.v. ponypark Slag haren, in de uiteindelijke toestem ming ook een rol". Luuk vult aan: "Ons park wordt milieu-vriende lijk, iets wat ook misschien in ons voordeel pleitte, terwijl we werk gelegenheid bieden aan ca. 20 mensen, dat is in deze tijd toch ook zwaarwegend. Bovendien hadden de surfers van de Capelse surf club geen onderdak en zaten erom te springen". Door beiden wordt benadrukt dat hun plan door de bank als solide is beoordeeld, het is goed onderbouwd. Jammer vin den ze het dat door het indienen van de bezwaarschriften van inwo ners van Oud Verlaat de aanleg van het sportpark enkele maanden vertraagd is. "Anders hadden we nu met het begin van het zomersei zoen officieel kunnen openen". Aan de bezwaren van toekomstig verkeersoverlast moeten beide on dernemers tegemoet komen en zelf een gedeelte weg aanleggen van 200 meter, tot aan de ingang van het park. Hieraan worden ook de ca. 120 parkeerplaatsen gesitu eerd. De weg zal geen eigendom van het worden, doch hij moet wel door hen worden onderhouden. "Het is wel een tegenvaller in de kosten", stelt Ouwerling "evenals het aanleggen van een noodriole- ring, door middel van een perslei ding die in Ommoord op de riole ring wordt aangesloten. Eén en ander omdat Oud Verlaat nog geen eigen riolering heeft, wat overigens wel in de pen zit. En wat denk je bijvoorbeeld van elektrici teit, alleen het aanleggen kost al een jaarsalaris...Ik kan me voor stellen dat een hoop ondernemers bij het uitrekenen van de kosten van dergelijke projecten zeggen 't hoeft niet meer, laat maar.Juist omdat het je niet gemakkelijk ge maakt wordt is het zo dat de sterk- sten blijven...". Het unieke aan dit sporteiland is, dat terwijl vader tennist, de oudste zoon surft, de tweede zeilt, en de jongste rustig rondjes draat op zijn waterfiets. En terwijl moeder naar yoga gaat, bekwaamt de oudste dochter zich in ski- of jazz-gym- nastiek, en ligt de jongste gewoon lekker lui onderuit aan het strand bad^ Het unieke aan dit sporteiland is, dat alle aktiviteiten ook best in een geheel andere volgorde -kunnen plaatsvinden, met kennissen erbij. Er zijn bovendien mogelijkheden tot conditie-training en blessure- bahendelingen door een fysio therapeut, terwijl in het sportme- dische adviescentrum een arts tot uw beschikking is. Het unieke aan dit sporteiland is trouwens ook, dat al die recreanten elkaar tus sendoor en na afloop kunnen tref fen in een sfeervolle lounge, bar of bistro, en dat alle prijzen betaal baar zijn. Eens moest het ervan komen, en nu is het zover. Rotter dam krijgt op de grens van Zeven kamp en Zevenhuizen, en op enkele honderden meters van Om moord, een sporteiland dat een keur aan mogelijkheden biedt voor actieve en passieve gëzinsrecrea- tie. In een park van 25.000 vierkan te meter is er voor ieder wat wils, met als groot pluspunt dat de mo gelijkheid om de individuele spor ten ongehinderd van elkaar te kun nen beoefenen. De tennisbanen zijn geheel afgescheiden van de andere recreatiepunten, terwijl de watersporters de beschikking hebben over een plas die groter is dan de Kralingse. Bovendien geldt op de Zevenhuizerplas een verbod voor motorboten, waardoor de kristalhelderheid van het waterge- waarborgd blijft tennissen Er komen tien Omnicourt-kunst- grasbanen, waarvan er vier 's-win- ters worden overdekt. Alle banen hebben de speeleigenschappen van gravel, met als extra voordeel dat het speelveld ook tijdens het spel egaal blijft en zodoende valse effecten uitsluit. In tegenstelling tot harde kunststofbanen hebben deze Omnicourt-banen wel vol doende veerkracht, zodat ook de kans op blessure aanmerkelijk daalt. De banen worden verlicht, teneinde iedereen in de gelegen heid te stellen om ook 's-avonds te spelen. Voor de wind in de plas behoeft men trouwens niet bang te zijn, want de banen komen lagerte liggen dan de opstallen en zullen bovendien door een aardenwal en bossages worden omgeven, surfen Er zijn surfers en surfers. Zij die door het water scheren en zij die met een zekere vertedering over huiÉtontberingen spreken. Voor beide categorieën is plaats. Er komt bovendien een surfplank stalling, een surfwinkel met moge lijkheden tot koop en reparatie, en het verkrijgen van informatie en documentatie. Voor de beginners is er een surfschool. De gehele surfafdeling staat onder deskun dige leiding van EUROSURFING, voorheen gevestigd aan de Wolle- foppenweg, een begrip in de surf- wereld. zeilen Er komt een jachthaven, er komen steigers, er komt een zeilschool, een helling, een winterstalling, terwijl ook kleine wedstrijdzeilbo ten op de plas zullen worden toe gelaten. conditiezaal In de conditiezaal wordt les gege ven in jazz- en skigymnastiek, aerobic-dancing door Patty Balke stein. Onderwijzeres Monique Ou werling verzorgt de yoga-lessen. De conditieoefeningen worden gemaakt met de laatste nieuwe fit ness-toestellen. De mensen, die bij deze training rekening moeten houden met een verhoogd risico (bijvoorbeeld zij die jarenlang niet aan sport hebben gedaan)kunnen inschrijven voor speciaal daarop afgestemde groepstrainingen. gezondheid testen In het sport-medisch-adviescen- trum zal niet alleen dagelijk, vanaf oktober, een fysiotherapeut aan wezig zijn om uw blessures te be handelen, maar ook een sportarts. Beiden controleren uw fitheid en gezondheid en behandelen u in speciale verzorgingsruimten. Ook met de wensen voor algehele sportmassage zal rekening wor den gehouden. De afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle, in samenwerking met de Ondercentrale Gouda van de V.V.D. maken bekend, dat op vrijdagavond 8 april 1983 een propaganda-avond wordt georganiseerd, waar een ieder van harte welkom is. Wij wekken U op, om op deze avond aanwezig te zijn. Als spreker zal optreden Mr. Ad. Nijhuis (lid van de 2e Kamer) zie ook elders in dit blad). Het thema voor deze avond is: Er bestaat gelegenheid over dit onderwerp nader te discussieren. PLAATS: DORPSHUIS SWANLA - AANVANG: 20.00 UUR. lidNBM dp Tweemanspolder 11 te ZEVENHUIZEN Z.H. Tel. 01802-1565. Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen - tel. 01802-1593 Tel. 01828-147Ï9 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. met tuinbouwschoolopleiding) In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS en CX. 2 CV 6 '79 2 CV 6 '80 2 CV 6 '82 GSA Break '80 Gebruikte onderdelen Spuit- en plaatwerk Vliet kade 17a - Zevenhuizen (Z-H) - Tel. 010-550456

Dorpskrant | 1983 | | pagina 6