"UIT DE OUDE DOOS" Geheimzinnige schatgraver te Zevenhuizen. Iedereen weet de Echte Bakker te vinden. 1 WAT! U nog niet? Bedrijfsvoetbal in Moerkapelle Boomplantdag GERRITSEN DORPSKRANT Laat uw hart spreken nederlandse hartstichting LANDBOUWER KREEG ACHTERDOCHT. Uniek concert in Hervormde kerk pagina 8 commissie De heer De Leeuw vertelt, weer terugkomend op h§t ontstaan van de commissie, dat het zeker zijn bedoeling niet geweest is om deel uit te maken van de bedrjfsvoet- balcommissie, waar hij nu voorzit ter van is. "Ik zei, we gaan begin nen, verdelen jullie de functies, ik blijf lekker op de achtergrond, en als het nodig is zal ik jullie bij staan' Had u al connecties met el kaar? "Zolang er in Zevenhuizen bedrijfvoetbal wordt gespeeld, deed ik al mee" reageert Bonten bal, "ik wasaltijd contact-nersnon eerst speelde ik mee met Dekker en later ben ik jarenlang contact persoon van de middenstand ge weest en later met de ploeg v.d. Plaats. Alhoewel ik niet in Zeven huizen woonachtig ben, werk ik er wel, bij de meubelzaak van de firma Voorbrood. Zodoende ken de ik de heer De Leeuw goed en sloeg het zowel bij mij als het hele bestuur (ik ben nl. ook bestuurs lid bij v.v. Moerkapelle) goed aan. In de eerste bestuursvergadering kwam het op tafel en er waren di rect allemaal positieve reacties. We hebben in Moerkapelle eigen lijk nog nooit aan gedacht om een bedrijfsvoetbalcompetitie op touw te zetten, tot Willem met het idee kwam". Zij er genoeg velden in indeling nationale hartweek Onder het motto "Uit de oude doos" zullen in de komende maanden stukjes verschijnen waarvan in het (verre) verleden als 'nieuws' gesmuld werd. verzamelaar van dergelijke oude krante-berichten is de heer A. Veerman. Dat de journalistieke stijl soms veel weg had van een roman, blijkt uit onderstaand artikel. Bus met goud gevonden. VELDWACHTERS POSTTEN NIET VOOR NIETS. 7T7T®. ECHTE BAKKER Voor het eerst wordt er dit voorjaar in Moerkapelle een bedrijfsvoetbal competitie georganiseerd. Initiatiefnemer hiervan is de Zevenhuizenaar W. de Leeuw, die zijn sporen op dit terrein wel verdiend heeft. Tién jaar lang is hij in Zevenhuizen actief geweest bij het bedrijfs-zomeravond- voetbal. De meeste jaren als commissielid, doch de laatste jaren als voorzitter. Hoe kwam u op het idee om in Moerkapelle een dergelijk evene ment te organiseren? vragen we hem op de man af, tij dens een gesprek in zijn woning aan de Rozenstraat, waarbij Dick Bontenbal aanwezig was. "Ik heb het in Zevenhuizen met veel ple zier gedaan en om privé-redenen ben ik met de activiteiten bij voet balvereniging Groeneweg ge stopt", verklaart hij. U bent in Zevenhuizen met oprich ten, helpen en begeleiden begon nen, doet u dat ook zo in Moer kapelle? 't Ging eigenlijk zo, dat ik op een gegeven moment naar het bestuur van de voetbalvereni ging Moerkapelle gestapt ben en gezegd heb dat ik het best zag zit ten om bedrijfsvoetbal te organi seren in Moerkapelle. Het bestuur hield de boot aanvankelijk een beetje af, omdat men dacht: dan komen al die mensen die bij Groe neweg aan de bedrijfsvoetbalcom petitie deelnamen naar Moerka pelle". Dick Bontenbal, bestuurs lid van v.v. Moerkapelle en secre taris van de bedrijfsvoetbalcom missie vult aan: "De verhouding Moerkapelle-Groeneweg, wat voetbalvereniging betreft, is erg goed. Om misverstanden te voor komen hebben we, toen alles rond was, geen enkele bedrijf uit Zeven huizen aangeschreven. Het valt mij mee dat we 12 bedrijven heb ben en de competitie-indeling zo snel rond is. Er hebben zich'sfnds het eerste bericht nog twee bedrij ven aangemeld, nl. Arie van Rijn en Reneman en v.d. Heijden. De heer de Leeuw neemt de draad van het gesprek weer op, waar het het ont staan van de commissie betreft). "Uiteindelijk zijn we zover geko men dat we in Moerkapelle kon den beginnen en het bestuur zei: we kijken of we een commissie kunnen vormen en we zullen bij die en gene een visje uitgooien. Nou, zei ik, dan probeer ik dat ook. Diezelfde avond hadden we alle vijf de commissieleden. Naast voorzitter Wim de Leeuw en secre taris Dick Bontenbal hebben zit ting in de bedrijfsvoetbalcommis sie: Ton Klos (keeper van het eerste elftal van v.v. Moerkapelle en Frans v.d. Berg, terwijl Sjaak Boevé de functie heeft van pen ningmeester, allen echte voetbal fanaten. Wanneer zijn jullie be gonnen? "Eind december" ant woordt Dick Bontenbal "de brie ven naar de bedrijven zijn de laat ste week van december verstuurd" Vreselijk veel werk toch zeker, alles 's-avonds? "Ja", bevestigt Bontenbal, "maar 't is wel leuk". 3Moet je alle bedrijven na die brief nog een keer langs? "Van sommi gen kregen we snel antwoord. De meesten lieten niets van zich ho ren en die 'belden we dan op. Meestal bleek het dat ze vergeten waren het antwoord op te sturen". In principe hebben alle Moerka- pelse bedrijven een brief gehad? "Ja", antwoordt Dick Bontenbal "ik heb er 36 verzonden. Ik heb er nog één naar Benthuizen en één naar Zoetermeer gestuurd. Ook een sporthuis uit Bleiswijk doet mee!" Ook andere onbekende na men komen op de deelnemerslijst voor, merken we op, waarop de heer De Leeuw stelt dat het voor hem, op één na, allemaal onbeken de namen zijn. "Ik heb nog nooit met die mensen gewerkt". Moerkapelle? "O ja, er zijn er drie, en er worden er elke avond maar twee benut. Velden en accomoda- tie, zoals kleedkamers, zijn er ge noeg, dat is helemaal geen punt", lacht Dick Bontenbal. Wat krijgt de winnaar? "Een wisselbeker", ho ren we "maar we hebben er nog geen, we moeten nog proberen er één te bietsen, (waarop we reage ren met de opmerking dat na ver schijning van dit artikel er best een bedrijf over de brug zal komen...) Welke prijzen zijn er nog meer? "Naast de wisselbeker krijgt de winnende ploeg ook een blijvende herinnering in de vorm van een be ker of bokaal. Elke ploeg krijgt naar gelang het behaalde resul taat een beker met daarop de ver melding tweede, derde enz. Bij v.v. Groeneweg was de sportiviteits- beker alleen een wisselbeker. "Nu bij Moerkapelle willen we er een blijvende herinneringsbeker aan koppelen", vertelt de heer De Leeuw. Over de indeling van de wedstrij den, waarvoor de deelnemende bedrijven in een A- en een B-poule tegen elkaar uitkomen, legt laatst genoemde uit: "We spelen zoals de wereldkampioenschappen ge speeld worden. De bovenste twee van de ranglijst, kruisen we. Dus de eerste van poule A speelt tegen de tweede van poule B en de eerste van poule B tegen de tweede van poule A. De winnaars hiervan komen in de finale. De verliezers spelen om de derde en vierde plaats. Dan gaan we gewoon door naar de volgorde". Dick Bontenbal valt hem bij met de mededeling dat het tijdens en na afloop van de fi nale op 27 mei een gezellige boel zal worden bij v.v. Moerkapelle. Bekend van radio en t.v. zijn de Lenco's uit Leiderdorp en zij zul len voor muziek bij het bal zorgen. Als het slecht weer is en er kan niet gespeeld worden, hebben jullie dan nog een uitloopmogelijkheid? "Alle woensdagavonden hebben we over, die kunnen als inhaal- avond dienen. Er moeten in drie weken 27 wedstrijden worden af gewerkt, drie per avond", stelt de heer De Leeuw. De finale avond is er alleen één wedstrijd. "We heb ben bewust gekozen voor drie wedstrijden per avond, omdat an ders iedereen om half tien al ver trokken is en de kantine leeg is! Is dat de opzet van het bedrijfsvoet bal? "Nee hoor, opzet nummer één is dat niet", ontkent Bontenbal, waarop De Leeuw aanvult: "Opzet nummer één is de mensen die nooit wat aan sport doen, recrea tief, sportief bezig te houden". Mevrouw De Leeuw, die zelf jaren lang actief bij de bedrijfsvoetbal in Zevenhuizen is geweest, mengt zich enigszins aarzelend in het ge sprek met de opmerking dat het organiseren van bedrijfsvoetbal ook een manier is om mensen te trekken die anders nooit op het voetbalveld komen. De reacties zijn altijd erg enthousiast. De Leeuw en Bontelbal, die beiden duidelijk zin in hebben, hopen dat ook de deelnemers aan het Moer- kapelse bedrijfsvoetbal enthousi ast zullen zijn en het geheel een succes zal worden! -£-24 april B3 Van 18 t/m24 april wordt gecollecteerd voor de Nederlandse Hartstichting. Dat is hard nodig want de strijd tegen hart-en vaatziekten vergt jaarlijks ruim 14.000.000,-. Daarvan komt nog geen procent uit subsidies van de overheid. Het overgrote deel - ruim 99% - wordt door de Nederlandse bevolking, door U dus, bijeen gebracht. Laat de collectant daarom niet vergeefs bij U aankloppen. vrienden van de hartstichting Sophialaan 10 2514 JR 's-Gravenhage Giro 300, Bank 70.70.70.600 OP een Polderweg te Zevenhuizen, in Zuid- Holland, de eenzaamheid zelf, heeft zich e enavontuur afgespeeld, dat geleld heeft tot <ie arrestatie van een brutalen inbreker. De vorige week Donderdag zag een land bouwer een man per rijwiel op dezen weg na deren, die aa nden kaint va nden weg ging zit ten en geheimzinnig deed. De boer, die ijverig aa nhet maaien was geweest, kon de gedachte niet van zich af zetten, dat er met dezen bezoe ker van het polderlandschap iets niet in den haak was. Waarom eigenlijk? Dit begreep hij misschien zelf niet. Doei; de omgevir.'_ Is zoo afgelegen, en op dezen Middelweg komt zoo zelden een fiets of een ander voertuig voorbij, dat de aanwezigheid van den vreemdeling hem boeide. Er kwam nog een paartje voorbij. De man had zich' bij een bruggetje neergeyt, in de vijf meter breede berm. Hij zat er quasi uit te rusten en eigenlijk: waarom zou hij niet? In het veld klonk het geroep van een vogel, op de meest naburige hoeve, een kilometer ver, balfte de hond. In de verte slenterde het paartje verder en ce landbouwer, klaar met zijn werk, ging het dorp in en belde bij den gemeenteveldwachter aan. Nu, bij het bruggetje vond de politieman een loszitende graszode. De „natuurvriend" was reeds weg. Kijk, kijk zeide de politieman, hiér is een buf begraven' In zekeren zin doet dit werhaal denken aan de verhuizers en hun consorten uit de Nyen- rode-affaire. Toen werd bij de Hollandsche Rading een schat van miniaturen begraven. Hier lag in den schoot der aarde een bus be graven, het deksel naar beneden, gevuld met een schat aan juweelen.... De veldwachter heesch de bu s er voorzichtig uit en staarde verbluft naar den inhoud. De maaier kon ook z(Jn oogen niet gelooven. HU zag goud en diamanten, prachtige ringen be zet met steenen, oorbellen met cameeën, allei^ lei siersteenen, een kerkboek met gouden slot en wat niet al- In overleg met dep. rijksveldwachter nam de gemeenteveldwachter alle noodige maatregelen. Zij stelden zich met de politie in het geheele land in verbinding, bestudeerden de lijsten van geslfclen voorwerpen en bleven uur na uur, dag ria dag posten. Inmiddels kwam er een lichtpunt Rotter dam deelde mede, dat deze juweelen afkom stig moesten zijn van een inbraak, kortgeleden in de omgeving van de Meermanstraat te Rot terdam gepleegd, De dader was onbekend'ge bleven. Het was vermoédèlijk een zekere S; Wat: lagt meer voor de hand dan dat deze S. de begraver van den schat was? De land- bouwer had slee'...s ear. vaag, signalement op- i. gegeven: donker costuum, 'een lang persoon. Zou hij nog naar het bruggetje lm dén polder terpgkeeren? De; beide veldwachters bleven op hun post en losten elkaar op gezette tijden af. Zij gin gen; op, flinken afstand liggen' en hielden de plaats goed in het. oog waar de Inbreker, de graszade had uitgesneden,de bus begraven ep weer, toegedekt. De man had er een paar kleine stokjes naast gepoot.'.', een kénteeker moest er, toch z(jn, nietwaar? Gistermiddag tevier uur, -kort nadat de gemeenteveldwachter gekomen was ter aflos-, sing van zijn collega, naderde een man op de fiets. Was het S.? Het vage signalement klopte: lang,, donker gekleed. De politieman had zijn kijker gericht. Hij zag den ander afstappen. De man wroette in dep grond. Hij stamelde waarschijnlijk woorden'van teleurstelling. Maar de veldwachter was al op zUn flets gesprongen. Het werd'een wedstrUd tusscher Op zaterdag 23 april organiseert de "Zeven Muzen" een concert in de Hervormde kerk van Zevenhui zen, waaraan muzikanten uit Bleiswijk en Zevenhuizen mede werken. Het Bleiswijks Muziek En semble bestaat uit een groep ent housiaste amateur-musici die maandelijks optreden in hun eigen fraaie Hervormde kerk. Op zater dag 23 april brengen zij een ge varieerd programma van klassieke muziek van Monteverdi tot Mozart, instrumentaal en vocaal. Daar naast treedt voor het eerst op in het kader van de Zeven-Muzen- Kamermuziek-concerten een ensemble uit de Kleine Trompetter Dit blazersensemble zal diverse klassieke muziekwerken ten geho re brengen. Een hoogtepunt van de avond zal zijn wanneer Dhr. Kraayenbrink (piano) van het Bleiswijks Muziek Ensemble en Dhr. Bax (trompet) van de Kleine Trompetter samen een deel uit het trompetconcert van Haydn zullen uitvoeren. Een bezoek aan dit unieke kamer- muziek-concert van ensembles rond de Rottemeren is zeker de moeite waard! Datum: zaterdag 23april 20.00 uur; plaats: N.H. Kerk Zevenhuizen; Toegang: 7,50 - kinderen t/m 16 jaar gratis. MOERKAPELLE - In Moerkapelle plantten 90 leerlingen van zesde klassen van beide lagere scholen ca. 45 bomen in de nieuwe woon wijk De Wilde Veenen. Zij deden dat met versierde schoppen, die van thuis werden meegebracht. De mooiste schoppen werden met een boek beloond. Na afloop van het bomen planten kregen de kin deren een filmvoorstelling in het dorpshuis Op Moer en een trakta tie, van de gemeente aangeboden. DH ECHTE! BAKKER

Dorpskrant | 1983 | | pagina 8