Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Predikbeurten Z.T.T.C. Onroerend-goedbelastingen HINDERWET Afgegeven bouwvergunningen Bekendmaking Collecteschema Vergaderschema BURGERLIJKE STAND v.v. Groeneweg RODE KRUIS pagina 2 Eén dezer dagen kan men de blauwe enveloppe met als inhoud het aanslagbiljet voor onroerend-goedbelastingen voor 1983 verwachten. Het aanslagbiljet vermeldt onder andere: - de waarde in het economisch verkeer van het belastingobject op de peildatum 1 januari 1980. Deze waardebepaling is de basis voor de komende belastingjaren tot en met 1985. Met veranderingen aan het onroerend goed voor verbeteringen, verbouwingen, bijbouw, afbraak, enz., die plaatsvinden in een bepaald jaar wordt voor het eerst rekening gehouden in het jaar volgende op dat van gereedkomen. De belastingen op het onroerend goed worden geheven naar de toestand op 1 januari van het belastingjaar. Veranderingen door koop, verkoop, verhuur, verhuizingen, overlijden, enz. na 1 januari brengen geen wijziging in het bedrag van de aanslag; - de eigenaar, eigenaar/gebruiker of gebruiker; - het eigenaar, eigenaar/gebruiker of gebruiker zijn van een belastingobject; - het tarief per eenheid van 3000,-, dat geldt voor de eigenaar en dat wat geldt voor de gebruiker; - het te betalen belastingbedrag. Men kan verschillen met de aanslag van vorig jaar constateren. a. Het tarief per eenheid van 3000,-, is, althans voor het eige naarsgedeelte, gewijzigd en bedraagt nu/2,90 voor de eige naren en 1,85 voor de gebruikers. b. De waarde van het belastingobject kan door verbeteringen, verbouwingen, bijbotüw, afbraak, enz. zijn aangepast aan de situatie van 1 januari 1983 met als prijspeildatum 1-1-1980. Hoe kan men nu de getaxeerde waarde beoordelen. Niet door deze taxatie te vergelijken met de waarde die het pand heeft voor de brandverzekering of voor de aangifte inkomsten en/of vermogensbelasting. Ook niet met de waarde waarop het eventueel voor de successierechten is gewaardeerd. Evenmin kan men vergelijken met de waarde, die tot stand kwam toen het object aan een familierelatie werd verkocht, aangenomen, dat men daarbij een vriendenprijs overeenkwam. Men zou de waarde kunnen vergelijken met een taxatierapport dat gemaakt werd bij aankoop van het pand, mits de datum van dat rapport ligt omstreeks de peildatum 1980. Bovendien moeten er dan geen verkoop'beperkende bepalingen zijn en het object moet in onverhuurde staat zijn. Het vergelijken met ogen schijnlijk soortelijke panden is werk voor de deskundige. Uit het voorgaande blijkt, dat er vrij veel werk moet worden verzet voor men het aanslagbiljet ontvangt. Fouten kunnen worden gemaakt. Vaak zullen dat 'administratieve' fouten zijn, bijvoorbeeld het aanslagbiljet heeft een verkeerde tenaam stelling, of men is maar vooreen deel gebruiker van het pand. In dergelijke gevallen vragen burgemeester en wethouders contact op te nemen met de afdeling financiën. Het kan ook zijn dat men meent bezwaar te moeten maken tegen de vastgestelde waarde in het economisch verkeer van het pand, waarvan men eigenaar of eigenaar/gebruiker of gebruiker is. Dan moet men schriftelijk bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders behandelen het bezwaarschrift. In de meeste gevallen zal ten behoeve van het in behandeling nemen van het bezwaarschrift een taxateur van de Stichting KAFI het pand opnieuw bezoeken om een meer gedetailleerd verslag over het pand en de waarde daarvan te kunnen uit brengen. Na behandeling door het college wordt men van de uitslag schriftelijk in kennis gesteld. Indien met dit bij het bezwaarschrift kenbaar maakt, kan men worden 'gehoord'. Men is dan in de gelegenheid het bezwaar mondeling toe te lichten. Is men het met de door burgemeester en wethouder genomen beslissing op het ingediende bezwaarschrift niet eens, dan kan men in beroep gaan bij de Belastingkamer van het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Voor het instellen van een beroep is een Griffierecht verschuldigd van 34,-. Met deze publicatie beoogt het college overeen onderwerp, dat allen raakt, zoveel mogelijk voorlichting te geven. Het is reeds eerder geschreven: deze voorlichting kan niet uitputtend zijn. Op elke regel zijn uitzonderingen. Er is vrijwel geen enkel object dat exact gelijk is aan het andere. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken bekend, dat op 11 maart 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van: de Koninklijke A.J.M. van Well B.V., Nijverheidscentrum 2 te Zevenhuizen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en inwerking houden vaneen windmolen meteen ashoogte van 35 meter (hoogte inclusief rotor: 50 meter) op een perceel grond, gelegen nabij het perceel plaatselijk bekend Nijverheidscentrum 2. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage en wel vanaf 22 april 1983 toten met 25 mei 1983, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het geven van de aangevraagde vergunning kunnen tot 25 mei 1983 schriftelijk bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op vrijdag 13mei 1983 om 10.00uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. In de periode van 4 april tot 15 april 1983 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het bouwen van een vliegren met een nachthok op het perceel De Patrijs 31; - het bouwen van een woning op het perceel Swanlaweg 2; - het bouwen van een kas op het perceel Dorpsstraat 132; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Goudsbloem straat 4; - het bouwen van een woning op het perceel Bredeweg 34. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken bekend, dat de bij be sluit van de gemeenteraad van 10 februari 1983 vastgestelde derde wijziging van de Alge mene Politieverordening voor de gemeente Zevenhuizen en inhoudende een wijziging van de sluitingstijden van inrich tingen, voor een ieder vanaf 21 april 1983 ter inzage ligt. De wijziging treedt in werking op de achtste dag daaropvol gend en is tegen betaling der kosten in afschrift ter secreta rie verkrijgbaar. 18 tot 22 april 1983: kleding- inzameling Leger des Heils. 18 tot 24 april 1983: Hart stichting. 25 april tot 1 mei 1983: geen collecten. 2 tot 15 mei 1983: Astmafonds. Donderdag 11 mei 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. GEBOORTEN Joris Nicolaas, zoon van: van Gestel, Johannes A. en: van der Heijden, Margaretha T.M. HUWELIJKEN Speksnijder, Wilhelmus Mar- celis en: Paul, Hendrika Johan na, op 15 april 1983. van Stijn, Johannes Marinus Franciscus en: Kwaak, Grietje Trijntje Jannigje, op 15 april 1983. moerkapelle medische diensten wijkverpleegkundige spreekuur wijkverpleegkundige Zevenhuizen: ma. woe. en vrij. van 11.30-12.30 uur. Voor spoedgeval len:'s-avonds van 18.00-23.00 uur, tel. 01802-1280. Zat. en zon. van 8.00-23.00 uur, tel. 01802-1280. Spreekuur wijkverpleegkundige Moerkapelle: dins, en donderd. van 11.30-12.30 uur. Voor spoed gevallen: 's-avonds van 18.00- 23.00 uur, tel. 01793-1615. Zat. en zon. van 8.00-23.00 uur, tel. 01793- 1615. om alvast te noteren: Prestatieloop op zaterdag 7 mei. donoravond ZEVENHUIZEN - 24 april. Herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg; 19.00 uurds. E. Bouman, Scheveningen. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. v.d. Knijff, Nieuwerkerk; 19.00 uur de heer J. v.d. Berg, gezinsdienst. Geref. kerk 9.30 uur br. B. Rietveld, Zoetermeer; 18.30 uur de heer C.M. Cornelissen, Nieuwerkerk. zondag 1 mei: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur ds. F.D. Emous, Den Haag, jeugddienst. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Haits- ma, Boskoop; Geref. kerk 9.30 uur ds. P. v. Hall; 18.30 uur ds. P. Moet, Berkel. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur da. J. v. Woerden-Surink, Gouda. R.k. gemeenschap Moerkapelle- Zevenhuizen in de Geref. kerk. 24 april Herv. kerk 10.00 uur ds. E.M. Bakker, Nieuwerkerk; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. F. Harinck. zondag 1 mei: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. T.J. Kamerbeek. Hoevelaken. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. K. de Gier. 23 april dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 24 april dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. Koninginnedag 30 april dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74,.BIeis- wijk, tel. 01892-4085. 1 mei idem. De algemene ledenvergadering van v.v. Groeneweg wordt op don derdag 28 april a.s. in de kantine op het sportveldencomplex ge houden. Aanvang 20.00 uur. Afgelopen week was de laatste ronde van de tafeltenniscompeti- tie. Voor ZTTC was dit seizoen het slechtste van de laatste jaren. Voor het eerst sinds lange tijd werd er geen team kampioen en waren er zelfs twee degradanten. Aanwijbare redenen hiervoor zijn de teamwijzigingen die noodge dwongen tijdens de competitie plaatsvonden en het ongekende aantal invallers. Beide leidden tot veel slechtere prestaties. Een positieve uitzondering; het eerste team eindigde met een for midabele eindsprint (8 punten uit 4 wedstrijden) waardoor niet alleen degradatie voorkomen werd maar dit team zelfs opklom naar de der de plaats. De laatste twee wedstrij den werden met 8-2 gewonnen. Ad van Heyningen en Eric Hammega scoorden beide keren drie maal, Mare Konings twee maal. Zowel het tweede als het derde team degradeert. Voor het tweede team werd dit definitief na een 8-2 verlies tegen Kwiek (Ernst de Vo gel scoorde 2x). Het gelijke spel tegen Mac was te weinig. Het derde team kwam ondanks twee goede wedstrijden op het eind net te kort. Eerst werd bij Kwiek gelijkgespeeld. John Walter (3x), Gert Janssen en Wes Haan scoorden. Tegen Mac werd zelfs met 6-4 gewonnen. Gert leverde het leeuwendeel door drie keer te winnen. Wes, Ries Markus en de dubbel deden de rest. Het vierde en het vijfde team werden net van een kampioenschap afgehouden. Het vierde ging thuis tegen TTVN onderuit (6-4). Wim Zielman scoorde twee maal, John Walter en Martin van Stuyvenberg beiden éénmaal. Het vijfde team kwam te kort tegen Reeuwijk. Het werd 7-3 door twee punten van Silvia Mar kus enb de dubbel Afgelopen week werd Moerkapelle met 8-2 verslagen. Silvia Markus en Hans Sytsema scoorden drie keer, Rik de Koning één keer. Het zesde team. Eerst werd met 6-4 van IJsselvogels gewonnen. Rob Jan sen (3x), Hans Poelmans, Pim Cassee en de dubbel zorgden hier voor. Hierna werd met 7-3 verloren van Top. Alle drie de teamleden scoorden. Ook voor de junioren was het een matige competitie. Het eerste team, dat volgend jaar uit elkaar valt, doordat Rob Kegel senior wordt, kon zich maar net staande houden in de eerste klasse. Hans Smit en Rob presteerden redelijk. Gert Haan kwam nog net iets te kort. Na de komst van Marc van Leeuwen zijn de prestaties van het tweede team enorm vooruitge gaan, het klom op naar een derde plaats. Het gebrek aan begeleiding van de junioren deed zich het sterkst voelen in het derde team dat erg onregelmatig speelde. Het bestuur bekijkt momenteel wat er aan jeugdtraining/begeleiding ge daan kan worden. Overigens blijft ook na de competitie de sportzaal in het dorpshuis op maandag en vrijdagavond beschikbaar, le dereen is welkom om eens te komen kijken of spelen. Dit geldt zowel voor recreanten als voor iedereen die competitie wil gaan spelen. Inlichtingen: Ad. van Hey ningen, tel. 1126. MOERKAPELLE - De afdeling Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis houdt op 18 mei a.s. een donoravond in het dorpshuis. Aanmelden hiervoor kan mén zich bij mevr. A. Visser, Pr. Bernhard- straat 10, tel. 01793-1724.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2