GEMEENTE MOERKAPELLE DORPSKRANT Raadsvergadering Afgegeven bouwvergunningen AGENDA BURGERLIJKE STAND ASAF 25 jaar TROPICA Voor begrafenissen C.H. DE VRIES V V V V V V V V V Ook cijferen is vakwerk. pagina 4 Dinsdag 26 april a.s. zal de gemeenteraad om 19.30 uur in vergadering bijeenkomen. De volgende agendapunten zullen dan ondermeer aan de orde komen: - vaststelling van een Uitkeringsverordening - vaststelling van een Algemeen Ambtenarenreglement - gedeeltelijke intrekking van de 7e wijziging van de Algemene Politieverordening - verhuur van een gedeelte van het pand Herenweg 13 aan het Groene Kruis, afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle - aangaan van een huurovereenkomst met de B.V. Dorpshuis Moerkapelle - benoeming van een gemeentelijk vertegenwoordiger in het be stuur van de Stichting Dorpshuis Moerkapelle - verkoop van grond aan de heer D. van Vliet - verhogen van de huurprijs van een aantal panden - beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van brandweermaterialen - beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van schoolmeubelen voor Burgemeester I.J.P. Keijzerschool - beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een fietspad en parkeerplaatsen nabij het Westland - beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het treffen van isolatievoorzieningen aan het postkantoor. Burgemeester en wethouders hebben op 21 april 1983 bouwvergunning afgegeven aan: Schilderwerken Huisman B.V., Moerkapelse Zijde 2, voor het bouwen van een bedrijfspand aan het pand Moerkapelse Zijde 2; mevrouw J. Kievit-Frietema, Beatrixlaan 50, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Beatrixlaan 50; de heer J. Pak, Coymansstraat 16, voor het bouwen van een woning op een perceel grond nabij Klaverkamp/Herenweg. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Politie Moerkapelle heeft eigen onderkomen Sinds begin april mag de post Moerkapelle der Rijkspolitie zich bezitter noemen van een eigen politiebureau. Het bureau, dat voorheen ge vestigd was ten huize van opperwachtmeester J.P. Blok land, is begin april verhuisd naar Herenweg 13d. De post is op de navolgende tijden altijd bemand: maandag - van 16.00 uur tot 18.00 uur. woensdag - van 09.00 uur tot 11.00 uur. zaterdag - van 09.00 uur tot 11.00 uur. Buiten deze tijden zijn de poli tiemensen - hoewel dit geen vast gegeven is - soms ook op het bureau te bereiken. Op de tijden dat er niemand aanwezig is, kunt u wel het nummer van de Rijkspolitie Moerkapelle (1333) bellen. U krijgt dan geen antwoordapparaat te beluiste ren, doch u krijgt - nadat u 8 a 10 maal een zoemtoon hebt ge hoord - direct verbinding met het hoofdbureau in Waddinx- veen. 26 april: Vergadering gemeen teraad, aanvang 19.30 uur. 6 mei: gemeentehuis gesloten. 13 mei: gemeentehuis gesloten Verklaring geen bezwaar methylbromide De Hoofdingenieur voor de Be drijfsontwikkeling in de provin cie Zuid-Holland heeft ingevol ge de "Beschikking vrijstelling methylbromide" een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor het gebruik van methyl bromide aan: J. Oudijk, Middelweg 3 te Moerkapelle. Deze beschikking ligt gedu rende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Speciale radio- en televisie-uitzending op C.A.I. Ter gelegenheid van het 750- jarig bestaan van de gemeente Waddinxveen zullen via de Centrale Antenne Inrichting speciale programma's te ont vangen zijn voor de Moerka pelse abonnees. Op zaterdag 23 april a.s. zal een t.v.-pro- gramma te bekijken zijn van 11.30 tot 15.00 uur, terwijl op 1 juni a.s. van 17.00 uur tot 19.00 uur een radioprogramma uit gezonden zal worden. Gemeentehuis gesloten Op vrijdag 6 mei en vrijdag 13 mei a.s. is het gemeentehuis voor een ieder gesloten. GEBOREN: Bernardo Oscar Antonio Ro berto, zoon van: van Geffen, Bernardus en: del Rosario Rubiales, Ascencion C.D., op 16 maart 1983. Jesse Jurriaan, zoon van: van Elteren, Franciscus C.G. en: Cafferata, Marianne L., op 28 maart 1983. Wilhelmina Petra, dochter van: Verweij, Willem en: ten Voorde, Maria M., op 30 maart 1983. Mariska, dochter van: Com peer, Wilhelmus P. en: van der Zwan, Ingrid L., op 30 maart 1983. Cornells, zoon van: van der Knijff, Johannes en: Prins, Adriana J., op 13 april 1983. 1983. OVERLEDEN: de Hoog, Marienus, gehuwd met Breedijk, Margaritha, op 8 april 1983 te Waddinxveen, oud 69 jaar. Bakker, Greta J.E., weduwe van: van Tilburg, Floris K., op 12 april 1983, oud 70 jaar. Wijziging ophalen huisvuil In verband met bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag zal het huisvuil worden opgehaald op vrijdag 6 mei en vrijdag 13 mei a.s. uitvoeringen en platen Vroeger, zo blijkt uit de notulen, werd eréénmaal per jaareen zang uitvoering gegeven. Later kwam er naast de voorjaarsuitvoering ook nog één rond de Kerst. Verder werkt het koor al jaren mee aan de jaarlijkse Bondsdag die in De Doelen wordt gehouden. In 1967 maakte Asaf een grammofoon plaat, getiteld 'Looft, looft den Heer gestadig' De toenmalige bur gemeester de heer I.J.P. Keijzer, was er dermate trots op, dat hij drie grammofoonplaten naar leden van het Koninklijk huis verstuurde. H.M. Koningin Juliana was hem er bijzonder erkentelijk voor. zo blijkt uit een dankbetuiging die hem be reikte. Ook Prinses Beatrix en mr. Pielei wuiv'oiici ii luw kiugen een plaat. In 1970 ging het koor samen onder de naam Deo Juvante, repe teren met twee andere koren, die eveneens onder leiding stonden van Adriaan Verhoef, nl. Laus Deo uit Rotterdam en Jubilate Deo uit Capelle a.d. IJssel. Gezamenlijk werd een plaatopname gemaakt in de Hoflaankerk in 1979. Deze plaat kwam uit onder de titel 'Eens was ik een vreemdeling". Deopbrengst was bestemd voor de zending. In 1980 werkte Asaf met diverse andere koren mee aan de derde plaat waarvan de opbrengst ten goede kwam van Woord en Daad. een christelijke hulporganisatie. Deze kreeg als titel 'Waar komt nij hulp vandaan?' Met andere koren werd er bovendien in 1967 een radio-programma gemaakt in de Hoflaankerk. waaraan naast Asaf ook andere koren meewerkten. Uiteraard werd er ook buiten de gemeente opgetreden en aan uitvoeringen meegewerkt. Een twaalftal jaren vooral gezamenlijk met andere koren waarmee Deo Juvante werd gevormd. Daar het kinderkoor STATIONSSTRAAT 223 Zoetermeers oudste tuincentrum Het gemengde zangkoor Asaf uit Moerkapelle bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit feit wordt er op 22 april a.s. in de kerk van de Ger. Gemeente in Moerkapelle een jubileumconcert gegeven. Niet alleen de 53 leden van het koor zullen dan Psalmen en gees telijke liederen ten gehore bren gen, ook oud-leden zullen een bij drage leveren aan het welslagen van deze avond. Door het bestuur van Asaf zijn oud-leden die in alle delen van het land wonen, aange schreven. 45 oud-leden hebben hierop gereageerd en zijn met el kaar gaan repeteren. Ds. J. Dries- sen, voormalig predikant van de Gereformeerde Gemeente van Moerkapelle, en thans het ambt vervullend in Slikkerveer, opent de samenkomst en zal deze ook slui ten. Naast zang van het koor, dat onder leiding staat van Adriaan Verhoef, zullen de aanwezigen tij dens samenzang ook in de gele genheid zijn om te zingen. Wim Lindhout luistert het geheel op met orgelsoli. Aanvang van het concert 20.00 uur. Vanwege het zilveren jubileum van het gemengde koor Asaf uit Moer kapelle vindt er een gesprek plaats met bestuursleden. H. Lindhout, voorzitter en W. van Rooyen. sec retaris. Helaas ontbreken de eers te vier jaar geschiedenis van het koor, omdat er geen notulen werden bijgehouden, maar het is vrijwel zeker dat de heren Teun Cammeraat en Arie Bac alsmede de toenmalige mejuffrouw Nellie v.d. Spek, het dagelijks bestuur vormden van de nieuwe zangvere niging, die op 4 maart 1958 werd geboren. De gekozen naam was een Bijbelse. Asaf was namelijk voorzanger bij de tempelzangen. Hoewel het koor wel onder toe zicht staat van de kerkeraad van de Geref. Gemeente is het geen kerk koor. Bij de oprichting telde het koor al ca. 30 leden die wekelijks o de dinsdagavond bij elkaar kwa men om te repeteren, onder lei ding van dirigent H. Hoogendoorn uit Gouda. Deze bleef drie jaar het koor trouw, om met een half jaar tussenpoos weet terug te keren. Na een jaar gaf hij het weer op. Om welke redenen is niet bekend. Een half jaar heeft het koor toen nog een andere dirigent, een zekere Van Vliet, behad, waarna Adriaan Verhoef uit Zevenhuizen in sep tember 1963 met vaste hand de di rigeerstok hanteerde. Onder zijn leiding groeide het koor tot het ni veau waarop het thans is en breid de het aantal leden zich uit tot 53. Omdat vrijdagavond bij de mees ten een betere avond bleek, werd na enkele jaren gekozen voor deze repetitieavond. Volgens de heer Lindhout moet dit al 20 jaar het geval zijn, omdat toen ij 19 jaar ge leden lid werd, er al op vrijdag avond werd gerepeteerd. De plaats is vrijwel altijd dezelfde ge bleven, nl. achter het kerkgebouw van de Geref. Gemeente. voor de koorleden niet altijd een voudig was om samen te repete ren, dat gebeurde doorgaans bui ten de gemeente en kostte veel tijd, werd vorig jaar besloten om de samenwerking te verbreken en weer als zelfstandig koor naar bui ten te treden. Hoewel het kinderkoor nog lang niet de leeftijd van 25 jaar heeft, is het toch wel leuk te vermelden, dat het uit Asaf ontstaan is. Het is na melijk in figuurlijke en letterlijke zin 'de dochter van Asaf'. Het kreeg bij het ontstaan in 1967 de naam Asarela, maar had geen lang leven. De belangstelling ebde na enige tijd al weg. De levensduur blijkt niet genotuleerd, maar vol gens bestuursleden Lindhout en Van Rooyen zal het ongeveer een jaar oud geworden zijn. In 1976 werd het voor de tweede keer opgericht en leidde Verhoef het jonge koor, opgevolgd door Wim Lindhout. Hoewel het beiden niet aan enthousiasme ontbrak, ont brak het hen wel aan tijd, zodat het later is overgenomen door Frank de Graaf, onderwijzer aan de chr. Rehobothschool in Moerkapelle. Door zijn dagelijkse omgang met de kinderen van de school blijft bij de zanglustige jeugd- de animo hiervoor bestaan. Met ijver en toe wijding leidt hij Asarela. Rest ons nog naar de namen van het bestuur te vragen, H. Lindhout, voorzitter: W.v. Rooyen, secretaris H. Schröders, penningmeester, muziek bibliothecaresse mevr. C. de Fater-v.d Spek: Jac. v.d. Spek, 2e voorzitter: Mevr. J. Brinkman- Molenaar, 2e secretaresse: Mevr. T. de Vos-Broer, alg. adj. MOERKAPELLE - De Moerkapel se vogelvereniging Tropica houdt vrijdag 22aprileen Bingo-avond in dorpshuis Op Moer. ledereen is van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur. De algemene ledenvergadering vindt plaats op dinsdagavond 26 april in dorpshuis Op Moer. Aan vang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a. de verkiezing van een tentoonstellingsbestuur voor de expositie 1983. (bij de watertoren) Zoetermeer Tel. 163107 en 169800 vanuit Zevenhuizen afslag bij Nutricia NUTRICIA STATIONSSTRAAT AFRIKAWEG STATION STATIONSSTRAAT Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken. Moerkapelle. Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VAN TOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4