Specialisten in Sparen 5® m h HITACH Rabobank fietstocht succes Bedrijfsvoetbal Muzikale leerlingenavond DEKKER ZEVENHUIZEN B.V. Geslaagd concert in Concordia koelers P. HAITSMA BADMINTON GESLAAGD EVENEMENTEN AGENDA AANBIEDING: Linnenkasten, in verschillende maten met lichte schade, vanaf 75,- Verkoop: dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 uur; 13.00-16.00 uur. Zaterdag van 10.00-15.00 uur. DE RENTE IS VOOR: ALLE HYPOTHEKEN REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 6e jaargang nummer 116 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Oplage: 3.500 ex. 16 juni 1983 De familie fietstocht, die de Rabobanken Zevenhuizen/Moerkapelle, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Bleiswijk, Bergschenhoek en Berkel en Roden rijs op zaterdag 4 juni j.l. voor de vierde maal in successie hebben geor ganiseerd, onder het motto: Met de Rabo de Rotte rond, is wederom een groot succes geworden. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 1900, hetgeen ruim 200 meer is dan het vorige jaar. Uit Zevenhuizen en Moer kapelle namen 316 fiets-enthousiasten getooid met vlaggetjes en petten aan de fietstocht deel. De route voerde de Zevenhuizense en Moerkapel- se deelnemers eerst naar Bleiswijk. Daar werd een bezoek gebracht aan Wotra-Regina, een tentoonstelling van oude ambachten. Vervolgens werd koers gezet naar Berkel en Rodenrijs, waar de kinderen zich een tijdland in de speeltuin konden vermaken, terwijl de ouderen, genietend van de langverwachte zomerzon, de verrichtingen van de jongere gene ratie gade sloegen. In Berkel hadden de fietsers de mogelijkheid om een extra lus van 20 km. te nemn, die het totaal te trappen kilometers, zonder aan- en afvoerroutes, op 62 kon brengen. Zowel via de korte als de lange route werden op de terugweg naar Zevenhuizen vervolgens Bergschen hoek en Nieuwerkerk a.d. IJssel aangedaan. Met wind tegen op het laatste gedeelte (Middelweg) moest men nog eens flink op de pedalen. Moe, maar voldaan kwamen de door de zon gebruinde deelnemers ten slotte aan bij de Roerdomp, alwaar men naast de laatste versnapering ook een medaille ontving. Het was opnieuw een uitstekend georgani seerde toertocht, die de deelnemers voerde langs vele mooie landschap pelijke plekjes, die ons woongebied zo rijk is. Ouders, familieleden, bekenden en onbekenden en het gemengd koor Zanglust waren van harte welkom op vrijdagavond 3 juni in Dorpshuis Swanla om getuige te zijn van de vorderingen van de leerlingen van mevr. Winnie Wielage. Ook burgemeester Van Gent was aanwezig. Zijn vrouw kreeg een bloemetje aangeboden door de jongste leerlinge. Dat het musiceren in het afgelopen jaargéinspireerd heefttoteen rijk gevari eerde avond moge uit het programma blijken. Nagenoeg alle zeven muzen kwamen aan bod. Het openingsnummer was een lo terijspelletje van twee meisjes, met een inleidend liedje dat zinspeelde op de 'juf'. Daarna begon een reeks van circa 20 stukjes muziek. De leerlingen wisselden elkaar af op sopraan-en altblokfluiten slag werk, e.e.a. met gitaarbegeleiding. Bijna iedereen kwam aan de beurt vooreen fluitsolo. De jongere leer lingen speelden vrij op zelfge maakte, wonderlijk klinkende tri angels. Drie oudere leerlingen be speelden zelfgemaakte heuse harpjes. De 'juf' wist de muziek stukjes met titels en toelichtingen leuk aan elkaar te rijgen. Een tweede programmapunt was een intermezzo verzorgd door Zanglust, onder leiding van mevr. Lutz. Zij brachten drie bewogen hollandse liederen ten gehore. Als derde punt stond op het program ma een combinatie van muziek en dans. Het bleek dat de leerlingen niet alleen konden blazen maar ook zingen en dansen. De kleding van mevr. Nobel maakte de voor stelling kompleet, het hoogtepunt van de avond was een toneelvoorstelling van de clowns Tippie en Toppie: Een blokfluitleerling komt te laat op de les, terwijl ze haar fluit tussen de fietsspaken heeft stukgekraakt. Even later blijkt dat je op een stuk tuinslag ook kan fluiten! Diverse liedjes en grapjes eindigen ten slotte met water en confetti. Het slot van het programma was een samenspel tussen uitvoerenden en publiek, dat zo langzamerhand een traditie begint te worden. En zo was het ongemerkt later gewor den dat de bedoeling was ge weest. Kortom een genoeglijke, echt Zevenhuizense avond, waar naar iedereen de volgende keer weer zal uitkijken. Tweemanspolder 15 - Zevenhuizen - tel. 01802-1944. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waal - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Ook voor sigaren en sigaretten. 1 jaar 51/4 4 jaar 71/4 2 jaar 6 5 jaar 8 3 jaar 61/2 6 jaar 81/4 Dorpsstraat 200 2761 AJ Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1430. Nu de bedrijfsvoetbal is afgelopen bedankt de bedrijfsvoetbalcom missie alle bedrijven voor hun spontane medewerking. Er heb ben zich nog al wat problemen voorgedaan in de beginfase van het toernooi, vanwege het slechte weer. Verder is het toernooi erg sportief verlopen. De fairplay-cup ging naar het Dorpshuis. Deze ploeg behaalde 118 punten. Het dorpshuis bood de commissie en scheidsrechters als herinnering een ballpoint metquartskloken in scriptie aan. Voorbrood en Crone scoorden beiden 114 punten voor 'eerlijk spel', dus goed voor een gedeelte tweede plats. Na een spannende finale tussen Hotel Vos en de fa. Visser (die na verlenging onbeslist bleef) en na 20 penalty's kwam Hotel Vos als eerst uit de bus. UITSLAG: 1. Hotel Vos; 2. Visser; 3. 't Loze Vissertje; 4. Crone; 5. Voorbrood; 6. Disco I; 7. Van Wijn gaarden; 8. Van Vuuren; 9. v.d. Kooij; 10. Moerman; 11. Spar; 12. Agrariërs; 13. Hagé; 14. Steenber gen; 15. Dorpshuis; 16. Disco II. MOERKAPELLE - Tijdens een openbare bijeenkomst op 31 mei j.l., georganiseerd door de zeer enthousiaste animator van het badmintongebeuren in Moerka pelle, Hans Hillerts, is vrijwel una niem door de in Op Moer versche nen belangstellenden besloten tot het oprichten van een badminton vereniging. Reeds geruime tijd werd proefgespeeld in de-Moerka- pelse sporthal, met als effect een bijzonder regelmatige opkomst. Avonden van 40 spelers en meer waren eerder regel dan uitzonde ring. Aangezien de belangstelling van sportzijde voor de beschikba re tijd en ruimte in Op Moerzonder meer groot is te noemen, en nu reeds indelingen voor het komen de seizoen worden gemaakt, was het voor de liefhebbers een must om snel tot aktie te komen (iets wat een badminton-enthousiast op het lijf geschreven is) en gestalte ge vend aan een oproep van de innovator kwamen 25 belangstel lenden voor een eerste bespreking bijeen. Resultaat positief en' na deze uitspraak boden liefst zeven personen spontaan aan om be stuurlijke aktiviteiten te ontplooi en. Een van hen, Rene van Hulst uit Moerkapelle, zag zich na deze ont boezeming ununiem tot voorzitter gebombardeerd, waarvan akte! De initiatiefnemers weten zich dank baar gesteund door de toegezeg de hulp op trainingsavonden van de heer R.G. Kopp, erelid van de badmintonvereniging Eridos uit Zoetermeer, voorzitter van de dis trictscommissie en internationaal bondsscheidsrechter, teneinde de spelregels en vele fijne kneepjes van het spel toe te lichten gedu rende de maanden juni en juli. Door de enkele speelavond (vrij dag van 19.00-23.00 uur) zal de nieuw te vormen vereniging rela-, tief weinig kunnen herbergen, dus badminton-enthousiasten dienen snel te reageren, Voor alle inlich tingen: 01793-2369 (ook overdag). Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Velen legden de afgelopen maan den examens af, waarvan de mees ten slaagden. Zover ons bekend (we werden er verder niet van op de hoogte gesteld) waren dit exa mens, die door meerdere uit het zelfde dorp werden afgelegd. Een bijzonder examen werd afgelegd door Zevenhuizenaar Wim Lind- hout, die als musicus in Zevenhui zen en Moerkapelle bekendheid geniet. Wim is geslaagd voor het examen 'orgel-B' aan het Rotter dams conservatorium. Hij werd opgeleid door organist André Ver woerd uit Schiedam. Het examen werd op 1 juni afgelegd op de or gels van de St. Laurenskerk in Rot terdam. Op het 'transept orgel' speelde de heer Lindhout: Psalm 24, van A. van Noort, het koraal- voorspel Nun kommt der Heiden Heiland, van J.S. Bach en de Trio sonate I van J.S. Bach. Op het hoofdorgel speelde hij het Preludi um en fuga in f-mol, van Mendels sohn, het Preludium en fuga in c- mol, van J.S. Bach en de Sonata da Chisa, van Hendrik Andriessen. Tevens behaalde hij dezer dagen de onderwijsbevoegdheid school muziek. 16 juni: 20.00 uur kaartavond in De Vierkap. 17 juni: 19.00 uur Open Huis in Moerveen te Moerkapelle. 17juni: Kindertoneelstuk V.O.O. in Dorpshuis Swanla. 17 juni: Afscheidsavond zesde klassers Nessevliet, Swanla. 18 juni: 14.00 uur Tennisclub Ze venhuizen, tennisdemonstratie. 18 juni: 18.00 uur Tennisclub Ze venhuizen, Handicaptoernooi. 18 juni: 19.00 uur Balletuitvoering Equilibré Bleiswijk, Swanla. 18 juni: 9.30 uur Vaderochtend in de peuterspeelzaal van Swanla. 18 juni: 19.00 uur Disco voor de jeugd 12-16 jaar, Swanla. 22 juni: 13.30 uur Poppenkast in De Vierkap. 24 juni: 20.00 uur Gezellige avond in De Vierkap. 24 juni: Gitaar- piano-uitvoering Zeven Muzen in Swanla. 25 juni: 10-14.00 uur Puzzeltocht Tourclub, vanuit de Roerdomp. 25 juni: 11.00 uur Judokampioen schappen Timmers, in Swanla. 29 juni: 13.30 uur creatieve middag in De Vierkap. 2 juli: Amnesty International fiets tocht, inlichtingen tel. 01802-1112. 2 juli: Tourclub, Zee- en Westland- tour, 3 afstanden; starttijden varië rend van 7.30 tot 14.00 uur. Een maandenlange voorbereiding ging eraan vooraf maar woensdag 18 mei jl. was het dan zover. Een 130-tal mensen had de moeite geno men om naar zaal Concordia aan de Bredeweg te komen waar die avond een concert met Amerikaanse traditionele muziek zou plaatsvinden. Rond 8 uur begon het programma met het Nederlandse oldtime duo A G. Kate dat het luisterpubliek liet genieten van mooie songs begeleid door gitaar, autoharp en banje. Na de pauze waren de verwachtingen hoog gespannen omdat toen de Amerikaanse bluegrassformatie het po dium betrad. Bob Paisley en zijn begeleidingsband The Southern Grass maakten die verwachtingen meer dan waar en gaven een prachtig con cert. Deze bluegrassformatie straalde een energie en een overtuiging uit, die de bezoeker niet zo gemakkelijk zal vergeten. Omstreeks elf uur was het afgelopen en iedereen had zichtbaar een fijne avond gehad. Misschien is het voor herhaling vatbaar als in de maand augustus de bluegrassgospelformatie The Sullivan Family voor de derde keer Nederland bezoekt. SERVICE- EN INSTALLATIE BUREAU BLEISWIJK 2665 KZ Alfred Nobelstraat 3 - 2665 ZG Postbus 21 Telefoon 01892-3584 4577

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1