Gemeente Zevenhuizen (llijiOH O DORPSKRANT Afgegeven bouwvergunningen Vergaderschema Gemeente rekening Lichtgevende dobbers BURGERLIJKE STAND Collecteschema AMNESTY Politieberichten Predikbeurten 0[ beschermt hout. A. VERSPRILLE JONGE MEDEWERKER DINSDAG pagina 2 Zwemvierdaagse mevr. Klos-Verschoor verlaat gemeenteraad Uw belangstelling en de vele gelukwensen, hebben onze 50-jarige huwelijksdag onvergetelijk gemaakt. Hiervoor onze hartelijke dank. gevraagd voor rozenkwekerij: SCHOUDERKARBONADE 7,98 1 kg VARKENSLAPPEN 8,98 1 kg. M. V. TOL ZONEN Blouse f 89. J. WISMEYER In de periode van 28 mei tot 10 juni 1983zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van een schuur en een volière bij het perceel Knibbel- weg 61; - de bouw van een achteruitbouw bij het perceel Asterstraat 9; - het vergroten van een garage bij het perceel Burg. Klink- hamerweg 57; - het vernieuwen van een schuur bij het perceel Burg. Klink- hamerweg 13; - het plaatsen van een dakkapel op pand Boslaan 70; - het maken van een dakraam in het pand De Grutto 19; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). Donderdag 16 juni 1983 Commissie Onderwijs en Wel zijn Aanvang 19.30 uur. Maandag 20 juni 1983 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 7 juli 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Ter openbare kennis wordt ge bracht dat de rekening van het grondbedrijf over het dienst jaar 1981 van heden tot en met 29 juni 1983 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter le zing is neergelegd en in druk/ afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Gebleken is, dat er momenteel lichtgevende dobbers voor de sportvissers in de handel zijn die de radio-actieve stof Tri tium bevatten. Deze dobbers kunnen gevaarlijk zijn. Het is dan ook wettelijk verboden ze te gebruiken of in het bezit te hebben. De dobbers zijn herkenbaar aan de lange duur van het licht gevende effect. Bij de tritium- dobbers blijft dit behouden, ook nadat ze 1 a 2 dagen in het donker hebben gelegen. Niet radio-actieve dobbers hebben dan al veel van hun licht-inten- siteit verloren. De meeste ver boden dobbers zijn van Engel se makelij en van het merk "Pete Drennen's". Sportvissers die een radio-ac tieve dobber in hun bezit heb ben, kunnen deze zonder kans strafvervolging inleveren bij de keuringsdienst van waren (Baan 74 R'dam of Prinse gracht 50 Den Haag). GEBOORTEN Jelle Bart, zoon van: Jeths, Al fred W. en: de Geus, Mirjam M. op 26 mei 1983. OVERLEDEN Wisse, Janus Leendert, oud 90 jaar, op 1 juni 1983. HUWELIJKEN Boesveld, Jacob en: Vermaat, Johanna Cornelia, op 13 juni 1983. de Wilde, Martin Albert en: Sie- renberg, Nicole, op 14 juni 1983. Wilschut, Maarten Bertus Her man en: Sol, Johanna, op 15 juni 1983. 13 tot 16 juni 1983: Rode Kruis. 20 juni tot 3 juli 1983: P. Bern- hard Fonds. 4 tot 10 juli 1983: Diabetes Fonds. De ballonwedstrijd die de Amnes ty Internationalgroep Zevenhui zen op koninginnedag organiseer de is gewonnen door Sebastiaan Kors. Zijn ballon belandde op de Luenenburgerheide, in West- Duitsland. De winnaar heeft z'n Amnesty-t-shirt inmiddels ontvan gen. Hij, en alle andere ballon-- vaarders worden hartelijk bedankt voor het meedoen. Amnesty vraagt u mee te doen aan een fietstocht. Het zit als volgt in elkaar: Amnesty voert op het moment een wereldwijde campag ne tegen politieke moorden. In de afgelopen 15 jaar zijn volgens be trouwbare schattingen minstens twee miljoen mensen vermoord door, of met medeweten van-, de betreffende autoriteiten. De werk groep Zevenhuizen, behorend tot de regio Leiden, richt zich tijdens deze campagne met name op Guatemala. In nog geen jaar tijd zijn daar 8000 politieke moorden gepleegd. Ter afsluiting van de campagne tegen politieke moor den organiseren de werkgroepen behorend tot het oostelijk deel van de regio Leiden op 2 juli een grote manifestatie in Alphen a.d. Rijn. Om op zo groot mogelijke schaal bekendheid te geven aan het ver schijnsel politieke moorden zal de manifestatie beginnen met een fietstocht vanuit de verschillende -plaatsen van de regio. Eindpunt: Lauraplein in Alphen. Onderweg zullen de groepen elkaar zoveel mogelijk ophalen. In het begin van de middag fietsen twee grote groe pen vanuit verschillende kanten de gemeente binnen. In het gebouw 'Nabij' en op het Lauraplein is er toneel, muziek, volksdans, een dia- en videopresentatie, een ten toonstelling. Sprekers van Amnes ty en Pax Christi zullen het woord voeren. Om een indruk te krijgen van het deelnemers-aantal, vragen men contact op te nemen met Amnes ty Zevenhuizen, A. van den Berg tel. 01802-1112. Verloren: brillekoker en bril; Timex duikershorloge; geld; nylon sjaal; lichtgroen jasje; Gevonden: 3 sleutels, fietsje, huis sleutels (loper); zonwering achter zijde auto. Noodlottig ongeval. Een ongeval met dodelijk afloop gebeurde op 1 juni. De bejaarde heer Wisse, is verongelukt, doordat hij plotseling met zijn fiets de weg overstak nabij de kruising Noordeinde/Swanla- weg. Een tegemoetkomende auto mobilist kon hem niet ontwijken en schepte hem met zijn fiets. Onder weg naar het Westeindezieken- huis te 's-Gravenhage is de beken- dé Zevenhuizenaar in deambulan- ce overleden. Door klachten van omwonenden is erdoorde rijkspolitie in de nacht van vrijdag op zaterdag 10-11 juni gepost langs de Zevenhuizerplas. Regelmatig vinden tijdens de vrij dagnacht vernielingen aan gewas sen en opstallen rond de plas plaats, veroorzaakt door baldadi ge jongelui. Dit keer bleef het ech ter rustig. 12 juni: Zondag is er een geval van mishandeling gemeld op het poli tiebureau. Bij nader onderzoek werd de aanklacht van de vader in getrokken en de toegebrachte schade onderling geregeld. Wat was er gebeurd? Zoals herhaalde lijk voorkomt, was er zondagmid dag een groepje jongelui elk hen passerend meisje langs de Zeven huizerplas in het water aan het duwen, (doorgaans geheel ge kleed). Een jongeman, die met zijn vriendin en zuster voorbijkwam, pikte het niet dat beide meisjes een dergelijk lot overkwam en gaf de aanstichter een mep tegen het hoofd, waardoor deze uit Rotter dam afkomstige jongeman een ge broken kaak op liep en enkele tan den moest missen. Getuigen ver klaarden dat deze groep jongeren regelmatig het strand van de Ze venhuizerplas onveilig maakt. Surveilleren. Nu de weersomstan digheden verbeterd zijn is het rond de Zevenhuizerplas aanzienlijk drukker, vooral in de weekeinden. De rijkspolitie van de groep Nieu- werkerk (waartoe ook Zevenhui zen behoort) zal, om excessen te voorkomen, zeer intensief surveil leren rond de plas. Er wordt naar gestreefd twee politiemensen te laten posten. Een permanente post met E.H.B.O. blijkt nog niet realiseerbaar. Brand. Een afvalhoop, die vlam had gevat (vermoedelijk door broei van binnenuit) zorgde zater dag- op zondagnacht voor de no dige paniek. De vrijwillige brand weer die snel ter plaatse was, had het vuur echter snel onder contro le, terwijl de eigenaar voor het na- bluswerk zorgde. Zevenhuizen 19 juni: herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderle, H.A.: 19.00 uur idem. Oud Verlaat 10.00 uur de heerG.J. v.d. Berg. Geref. kerk 9.30 uur ds. A. Verdoorn, Waddinxveen; 18.30 uur dr. J.C. de Moor, Waddinxveen. 26 juni: Herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. J.G. Koo- ren, Rotterdam. Oud Verlaat 10.00 uur ds. M.C. Mali- paard, Pernis; 19.00 uur de heer G.J. v.d. Berg, gezinsdienst. Geref. kerk 9.30 uur cand. A. Linde, Gouda; 18.30 uur de heer S. v.d. Land, Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. A. Westra, Voorburg. moerkapelle 19 juni: herv. kerk 9.30 uur H.A., ds. J. Harteman; 18.30 uur idem. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.15 uur ds. J.S. v.d. Net. 26 juni: herv. kerk 9.30 uur ds. J. Verwe- lius, Veenendaal; 18.30 uur ds. J. Harteman. Ger. Gem. 9.30 uur ds. J.Driessen, H.A.; 18.30 uur idem. medische diensten 18 juni: dokter W. Voorthuyzen, Lijster laan 2b, Bleiswijk, 01892-5241. 19 juni: R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, 01892-2500. 25 juni: dokter W. Vroegindeweij, Bea- trixlaan 7, Moerkapelle, 01793-1687. 26 juni: dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, 01802-1204. Op maandag 20 juni start voor de 7e maal in zwembad De Koornmo- len het recreatieve familiefeest, De Nationale Zwemvierdaagse; deze duurt tot en met vrijdag 24 juni. In 1982 namen 700 zwemmers en zwemsters aan dit gebeuren deel; gehoopt wordt op zeker 800 enthousiasten in het water. Kinderen tot 10 jaar zwemmen 250 meter per dag en van 10 tot 80 jaar zwemmen 500 meter per dag. Er is op 5 dagen gelegenheid om te zwemmen, waarvan op 4 midda gen/avonden gezwommen moet worden. Is men één dag verhin derd, dan geeft dat dus geen pro blemen. Er wordt gezwommen tussen 16.00 en 19.30 uur. De deel nemerskaarten kunnen gekocht worden vanaf heden aan de kassa van het bad. Tijdens de vergadering van de Moerkapelse gemeenteraad van 31 mei j.l. heeft mevr. N. Klos-Ver schoor, lijsttrekker voor de Partij v.d. Arbeid, te kennen gegeven haar raadslidmaatschap met in gang van september a.s. te zullen beëindigen. De eerstvolgende kandidaat is mevr. H. Crop-v.d. Jagt. H.J. Paul A. Paul-Ooms Dorpsstraat 4 2761 AE Zevenhuizen. Wijzonol dekkend: houtimpregneerverf Wijzonol transparant: houtimpregneerlak Speciaalzaak Verf - Behang Dorpsstraat 166 - Zevenhuizen Tel. 01802-1377 J. v.d. Knaap Knibbelweg 11 Zevenhuizen TEL. 01802-1698. KEURSLAGERIJ Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen TEXTIEL - MEUBELEN EN WONINGINRICHTING Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen (Z.H.) Tel. (018 02) 12 13

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2