Foto Rodenburg als u kleurige vakantie-momenten natuurgetrouw wilt terugzien. w GRATIS! Kolibri Mededeling van uw Keurslager NIEUWE SPAR SUPERMARKT TOURCLUB BESTRIJDING BOTULISME VOLLEYBAL BRADERIE CAMPING- ACTIVITEITEN VAKANTIE.... drukkerij elgersma Aan ontwikkelen en afdrukken besteden wij uiterste zorg. Omdat we weten hoeveel vakantie herinneringen waard zijn. Daarom: haarscherpe afdrukken in spranke lende kleuren. Voor alle fotovakwerk - foto van foto, foto van dia, dia-kopieën, posters Plus-Prints staan wij klaar. W:"!£T'bi A. RODENBURG kleurenfoto s terug van weggeweest bijna afgelopen zaterdag 10 september weer een rommelmarkt ALLE HYPOTHEKEN SEPTEMBER 25 jaar Keurslagerij van Tol Let op onze acties! DD 1 DO verrassingspakket bij geboorte- en trouwkaarten van 6e jaargang nummer 119 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Hoewel er geen speciale openingsceremonie was, trok de opening op 28 juli van de nieuwe 'sparwinkel' aan de Dorpsstraat 83, wel de nodige belangstelling. Voor de eerste en de vijfhonderdste bezoeker was name lijk een surfzeil in het vooruitzicht gesteld. Enkele jongeren waren hierop zo gebrand, dat ze in alle vroegte voor de deur van de winkel stonden. Remco Dirkzwager, die er op die ochtend al om kwart over vijf stond, bleek de gelukkige eerste en mocht later dan ook een fraai surfzeil in ont vangst nemen. Ook de vijfhonderdste, duizendste en vijftienhonderdste bezoeker vielen deze eer te beurt. Helaas is in de drukte vergeten de namen te noteren van deze gefortuneerd'en. Oplage: 3.500 ex. 18 augustus 1983 Drogisterij Fotohandel Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen tel. 01802-1366. In betrekkelijk korte tijd verrees naast het gemeentehuis, in de Ze- venhuizense Dorpsstraat, een nieuwe Spar supermarkt. Op don derdag 28 juli zwaaiden de deuren varvde winkel open om een stroom bezoekers toe te laten, wie een hartelijke ontvangst wachtte met koffie en cake. Natuurlijk werd de familie De Kooter, die als zelfstan dige ondernemer deze supermarkt begon, door menigeen hartelijk gefeliciteerd. Van hartelijkheid van middenstanders, zaken en klanten getuigden de vele bloem bakken, enkelen van een hele buurt waar De Kooter zijn klanten tot dusver met de S.R.V.-wagen bediende. De supermarkt heeft een verkoopruimte van ca. 300 m2, waarin zich tevens een slagerij, een groenten- en een broodafde ling bevinden. Daarnaast is er nog een pakhuis, een koelhuis, toilet ten en een dagverblijf, in het ach terliggende gedeelte. Dat de win kel groter is dan menigeen zich voorstelde bleek uit de opmerkin gen, geplaatst tijdens de eerste openingsdagen en nog steeds, als vakantiegangers terugkeren in Ze venhuizen. De hele familie De Kooter, dat wil zeggen Nel en Niek, zoon Harry en schoondochter Ageeth, zet zich, naast een aantal medewerksters en medewerkers, voor de nieuwe winkel in. De echte slager komt op 22 augustus en is Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op zaterdag en zondag 20 en 21 augustus a.s. een Weekend- tocht. Dit houdt in dat er zowel op de zaterdag als op de zondag af zonderlijk van elkaar gestart kan worden op 35 en 120 km. De35 km. start om 9.00 uur tot 13.00 uur en voert de deelnemers langs het Zoetermeerse Noord-Aa strand en door het weide-gebied bij Gel- derswoude. De 120 km. loopt via de Brasemermeer naar de West- einderplassen achter Schiphol langs naar het Amsterdamse bos, start is tussen 8.00 en 10.00 uur. Deelname is voor leden zonder afkomstig uit Oudewater. De kneepjes van het vak kreeg hij als het ware met de paplepel ingego ten, want hij is een slagerszoon. De familie De Kooter is geen onbe kende in Zevenhuizen. De familie is 13 jaar zelfstand S.R.V.-winke lier geweest en had een wagen rij den in de wijk Zuidpias. Niek de Kooter is vanaf zijn 12e jaar werk zaam geweest bij melkboer Jaap de Koning. In totaal zat hij 36 jaar langs de weg, waarvan de laatste 13 jaar als zelfstandige. Zijn vrouw runde de winkel, welke taak later door deschoondochter werd over genomen. Blij zijn ze dat ze als zelfstandig winkelier in het nieuwe (tijdelijke) pand hun (onafhanke lijke) bedrijf kunnen uitoefenen. 'We zijn de Koninklijke Van Well B. V. buitengewoon dankbaar voor de begeleiding die wij van hen ont vangen hebben bij de voorberei ding en de start van onze winkel, die dit bedrijf liet bouwen. Wij be trekken onze produkten ook voor namelijk van hen, doch hebben naast deze Sparmerkartikelen ook andere artikelen" vertelt Niek de Kooter ons desgevraagd. De nieu we supermarkt heeft serviceverle ning hoog in het vaandel, want de klanten worden thuis bediend door middel van het invullen van een boodschappenboekje. Dit wordt opgehaald, waarna de boodschappen worden thuisbe zorgd. herinnering grati. Met herinnering 3,25 op beide afstanden. Niet- leden betalen 1,75 administratie op de 35 km. zonder herinnering. Met wordt dit 5,-. Voor de 120 km. is het 2,75 zonder en 6,- met herinnering. Op beide dagen is de tocht, zoals alle ritten van de Tour club, uitgepijld. De volgende tour is op 3 september nl. de Provin ciale Fietsdag, 2x30 km en 120 km. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waal - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Ook op het kampeerterrein lopen de vakanties ten einde. De laatste week van het hoogseizoen gaat gepaard met een aantal extra re creatie-activiteiten. Hieronder vol gen er een paar: zondag 20 augus tus 11.00 uur klaverjassen in de kantine; dinsdag 22 aug. 20.00 uur auto-duw-wedstrijd; deelname o.a. sterke jongens, mannen en dames. Verzin een leuke naam voor de ploeg. Ploegen van 4 pers. kunnen zich aanmelden tot 15 min. voor de wedstrijd bij de receptie. Donderdag 25 aug. 20.00 uur Touwtrekken over de Hennipsloot. Deelname voor ploegen van 4 pers. kunnen zich melden tot 15 min. voor de wedstrijd bij de re ceptie. Deelname is gratis. Een leuke naam voor de ploeg wordt op prijs gesteld. Voor de beste ploeg is er een wisselbeker te verdienen. Vrijdag 26 aug. 20.00 uur Play-back-wedstrijd. Naast de kantine op het sportveld is de plaats van de handeling. Deelna me is gratis. Plaat of band moet men evt. zelf meenemen. Tevens op deze vrijdag 21.30 uur Lampi onnen-optocht voor de kleintjes. Lampionnen zijn weer te verkrij gen bij de receptie. Fakkels zijn niet gewenst. Hopend dat een en ander onder goede weersomstan digheden k^n geschieden ver wacht men een ieder om of bij het kampeerterrein Zevenhuizen. Wat is botulisme? Botulisme is een besmettelijke ziekte waaraan 'eel watervogels kunnen sterven. Het is een vorm van voedselvergifti ging, die onder gunstige omstan digheden wordt geproduceerd door een bacterie. Deze gunstige omstandigheden zijn: - de aanwezigheid van dode vogels vissen e.d.; - water met een tempe ratuur van 20° of hoger. Via besmette zieke of dode dieren kan het botulisme zich zeer snel verspreiden. Zieke watervogels zijn te herkennen aan verlam mingsverschijnselen aan kop, nek, vleugels of poten. Wat kunt u doen bij het vinden van dode dieren? Elk dood dier is een bron van besmetting en moet daarom zo snel mogelijk worden opgeruimd: - de dieren meteen met een plastic zak of met plastic handschoenen verwijderen; - de (liefst verse) kadavers, verpakt in kranten met plastic zak daarom heen afgeven bij de afdeling Ge meentewerken der gemeente Moerkapelle; - daarbij opgeven: de vindplaats, datum en totaal aantal kadavers; Andere maatregelen. In met botu lisme besmette gebieden is regel matig controle (liefst dagelijks) nodig. Zieke, stervende dieren houden zich vooral op in rietkra gen, moerassen en bosjes. Om botulisme te helpen voorkomen is het erg belangrijk bij warm weer de watervogels niet te voederen. Voor de Dorpskrant (s de vakantie voorbij, voor anderen misschien nog niet. Er is niet zoveel gebeurd in Zevenhuizen. Het was matig druk aan de Zevenhuizerplas en in het zwembad. Velen waren weg naar elders en genoten, evenals in Nederland, van fraai zomerweer. Leuke voorvallen werden ons niet gemeld, zodat we hierover niets kunnen berichten. Zaterdag 10 september a.s. zal er in Zevenhuizen weer een Braderie op het programma staan met tal van leuke en spannende attracties. Uiteraard mag de traditionele rommelmarkt niet ontbreken op deze Braderie die weer door de Zevenhuizense Volleybal in sa menwerking met de plaatselijke middenstand wordt georgani seerd. Echter zo'n rommelmarkt kan al leen slagen indien de inwoners van Zevenhuizen hun medewer king verlenen. De Zevenhuizense volleybal-jeugd vraagt daarom wederom steun en gulle gaven van allerhande zaken zoals o.a. oude meubels, boeken, platen, speel goed, kleding, apparaten enz., niets is te gek! Zaterdag 3 september zal er weer een auto langs de deur gaan in het dorp; buiten het dorp kan vanwege tijdgebrek niet langs de deur ge gaan worden. Maar geen nood, even bellen naar (01802)2777, dan zorgt Corrie dat het alsnog opge haald wordt. Steun de volleybal met haar jeugd en kijk op zolder en in de schuur of er nog spullen zijn voor deze rom melmarkt. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN dorpsstraat 62a tel. 01802-2289

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1