GEMEENTE MOERKAPELLE I DORPSKRANT I»» 1 OPENINGSFEEST SOOS 12-16 KOM JIJ OOK? Afgegeven bouwvergunningen BEKENDMAKING BURGERLIJKE STAND pagina 4 Verklaringen geen bezwaar gebruik methylbromide Bestemmingsplan "Moerkapelle Dorp partiële herziening ten behoeve van Tennishal" Nieuwe glasbakken in Moerkapelle Bungalowvakanties zijn er in vele soorten. met discjockey-wedstrijd en 'Local Heroes' naar het kindervakantiéfeest! Burgemeester en wethouders hebben bouwvergunning afgege ven op 18 augustus 1983 aan: F.H.M. van Houten im- en export B.V., Oranjestraat 40, voorde bouw van een bedrijfsruimte met kantoor op een perceel grond aan de Nijverheidstraat, kadastraal bekend gemeente Moerka- pelle, sectie B3, nummer 911. N. Goedhart, Rehobothplantsoen 9, voor de bouw van tuinhuisje nabij zijn woning, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle, sectie B, nummer 186. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na het verzenden van de beschikkingen, ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moerkapelle. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter in zage liggen de besluiten van de raad der gemeente Moerkapelle van 31 mei 1983 tot vaststelling van: 1. een verordening tot wijziging van de "Algemene Politieveror dening voor de gemeente Moerkapelle 8e wijziging"; 2. Geluidhindervererdening Moerkapelle. Moerkapelle, 18 augustus 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. De Hoofdingenieur-Directeur voorde Bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschikking vrijstel ling methylbromide een tweetal verklaringen van geen bezwaar afgegeven voor het gebruik van methylbromide aan: A. van der Spek, Herenweg 40 te Moerkapelle; J. Ouddijk, Middelweg 3 te Moerkapelle. Deze beschikkingen liggen gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. De burgemeester van de ge meente Moerkapelle maakt in gevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend, dat het door de gemeenteraad op 23 februari 1982 vastgestelde be stemmingsplan "Moerkapelle Dorp partiële herziening ten behoeve van Tennishal" met de bijbehorende voorschriften, dat is goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land bij besluit van 3 mei 1983, nr. B20958/18, onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 19 augustus 1983 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 18 augustus 1983 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. GEBOREN Martinus Cornelis, zoon van: van der Beek, George Frans en: van der Spek, Trijntje. Simon Paulus Jacob, zoon van: den Edel, Adrianus C. en: van de Graaf, Marina P. Anita, dochter van: Koole, Ben- nardus en: Bakker, Pieternella J. Adriana, dochter van: Stolwijk, Franciscus A. en: de Graaff, Janna. OVERLEDEN Koesveld, Jannetje, w.v. Hof man, op 7 juli 1983, oud 84 jaar. In Moerkapelle staan reeds ge ruime tijd een tweetal glasbak ken, waarin een ieder zijn/haar overtollig glas kan deponeren. Onlangs is het mogelijk gewor den om zgn. geluidarme glas bakken aan te schaffen. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe besloten, zo dat binnenkort nieuwe bakken zullen worden geplaatst. Advertenties over veelsterrenbungalowparken zouden de indruk kunnen wekken dat de Nederlandse vakantieganger nog steeds voorna melijk geiriteresseerd is in veel luxe. De praktijk geeft echter een ander beeld. Het bedrag dat de gemiddelde vakantieganger thans wil besteden ligt momenteel dertig procent beneden dat van twee jaar geleden, zo blijkt uit een onderzoek. Desalniettemin zijn bungalowvakanties nog steeds erg in trek, al is het dan voor kortere periodes dan vroeger. De niet meer groeiende vakantiemarkt wordt gekenmerkt door sterk verande rende omstandigheden. De vakantieganger van nu heeft minder inko men beschikbaar, heeft meer vakantie-ervaring en zijn wensen zijn per soonlijker geworden. Maar het 'even een paardagen lekker eruit' blijft bij velen een grote behoefte. En aan die wens kunnen bungalowparken goed voldoen. KORTE TERMIJN. Wie er een paardagen uit wil, beslist dat vaak op korte termijn, zo is de ervaring van de reisadviseur. De consument weet dan vrij precies wat hij zoekt en wat het mag kosten. De resterende vragen, hoe, waar en hoe lang, moet de reisadviseur kunnen oplossen. De basis- wensen zijn vaak dezelfde: niet te ver weg, voldoende mogelijkheden voor de kinderen, rust en comfort voor de ouders. Daarnaast bestaat dan de wens naar óf uitstapjesmogelijkheden óf sport en spel. Op basis van deze gegevens is een bungalowvakanties in eigen land of 'dichtbij buitenland' vrij snel samengesteld. Speelt de omgeving een hoofdrol, dan bestaat de keuze veelal uit het water van Zeeland, de bossen van Brabant, Drenthe of de Veluwe, de rivieren en beken in Limburg, de meren van Friesland of de duinen en het strand van Holland en de eilan den. In de zomermaanden is de nabije zee altijd een goede keus. Het voor- en naseizoen vraagt vanwege de grotere kans op slecht weer eer der om een bosrijke omgeving. Daar vindt de wandelaar tenminste nog enige beschutting, terwijl de natuur haar mooiste kleuren toont. Wie meer prijst stelt op 'indoor'-faciliteiten zoals zwemmen, sauna, tennis banen e.d., heeft in de regel minder voorkeur voor de vestigingsplaats van het bungalowpark. Lange weekeinden of, relatief goedkope, 'midweken' (van dinsdag tot en met donderdag) zijn favoriet in de veelsterrenbungalowparken die veel luxe en ontspanning te bieden hebben. Bungalowparken die het in de eerste plaats moeten hebben van hun mooie omgeving krijgen over het algemeen meer gasten die voor een hele week reserveren. Je bent er helemaal uit. Wat zijn de ervaringen van deelnemers aan een bungalowvakantie? Vrijwel iedereen oordeelt: Je bent op zo'n kort uit stapje er net zo goed helemaal uit als op een lange buitenlandse reis. En de voorbereidingen zijn veel minder intensief: geen extra boodschappen geen was en strijk, geen lange lijsten maken, geen kennel voor de hond, geen buurvrouw voor de planten vragen. Voor een weekeinde of een midweek is de koffer gauw gepakt. En ook bij de terugkeer is er weinig extra werk. De kinderen kunnen zich lekker uitleven en voorde ouders is er gelegenheid voor een sauna, een zonnebank of lekker wandelen. De ervaring is dat niet iedereen zonder meer gediend is met een veelsterren- bungalowpark met veel indoorfaciliteiten. Gezinnen met peuterkinderen hebben veelal geen tropisch zwemparadijs nodig. Zij verkiezen vaak een wat rustiger omgeving en stellen vooral prijs op een leuk restaurant om s-avonds een keer uit eten te gaan als de kinderen slapen. Daarnaast is er een grote categorie die de bungalow allereerst gebruikt als uitvalsba sis voor tochten in de omgeving. Deze vakantiegangers hebben vaak liever een huisje in een mooie streek, dan een supercomfortabele bungalow ergens in een nieuw stuk land. Verschillen. De bungalowparken verschillen sterk in sterren en dus in prijs. Grofweg zijn er drie categorieën: eenvoudige maar comfortabele behuizingen met de nadruk opeen gunstige liggen in de mooie natuurof interessante streek rondom. Dan een tweede categorie van nog steeds niet bijzonder luxueuze bungalows in een park dat voorzien in van sport en recreatiemogelijkheden voor overdag en van een gezellig café/restaurant voor 's-avonds. Als derde tenslotte de bungalowparken die het meest bekend zijn van de reclame: met sauna's, tropische zwem baden, whirlpools, knuffelmuren, squash, tennis, bowling, kinderspeel zaal e.d. Behalve de omgeving en de inrichting van de bungalow is toch ook vaak de aanwezigheid van een overdekt zwembad bepalend voor het aantal sterren dat een bungalowpark krijgt toegemeten. Het is van belang zich vooraf terdege af te vragen of men al die 'sterren' nodig heeft, zo is het advies van de Rabobankreisadviseurs". De Zevenhuizense jeugd in de leeftijd van 12 tot 16 jaar kan op de openingsavond van het winterseizoen van de soos, zijn hart ophalen Voor deze avond is afgeweken van het gebruikelijke patroonde avond duurt maar liefst van 19.00 tot 22.30 uur (i.p.v. tot 21.30 uur) en vindt plaats in de Bruine Zaal van dorpshuis Swanla. In plaats van de gebruike lijke grammofoonplatenmuziek (disco) klinkt er ook live-muziek in de zaai, verzorgd door de plaatselijke band "The Local Heroes Vier Zeven huizense musicerende jongeren, die hun debuut maakten op Koningin nedag jl. worden vokaal geassisteerd door zangeresje Marton l/os uit Boskoop. Drummer van de band is Bert Kraanen en Jan Willem v. Wensem is toetsenman. Marcal v. Wensem is slag-solo gitarist en bas-gitarist is Vincent Teekens. De groep treedt tweemaal 20 minuten op. Niet alleen deze live-muziek van veelbelovende en zeer jeugdige jongeren heeft het Soos-bestuur op het programma, ook vindt er de overdracht plaats van de geluids- en muziekinstallatie door Ron Dul- laart en Nico Perdijk, eigendom van de Soos voor 16 jaar en ouder, die ter ziele is gegaan. Deze leef tijdsgroep vindt zijn onderkomen nu in discobar De Schuur. Ron en Nico dragen alle disco-apparatuur aan twee jongeren van Soos 12-16, te weten Michel de Beukelaar en Per Eriks over. Beiden hebben het afgelopen seizoen van Ron en Nico geleerd hoe ze de installatie op moeten bouwen en moeten bedienen, en zullen deze gaan be heren. Een zeker niet minder belangrijk hoogtepunt van de avond is ongetwijfeld de Disc jockey-wedstrijd. In de jury heb ben Ron en Nico zitting. Jongeren kunnen, door zich hiervoor van te voren aan te melden bij Nico Per- dijk, tel. 1565, deelnemen. Er zijn 'euke prijzen beschikbaar. Mochten er ouders belangstellend zijn naar het verloop van een soos- avond, dan zijn ze op deze avond ook welkom. Van achteruit de zaal of aan de zijkant kunnen ze de acti viteiten van hun kinderen en hun vrienden en vriendinnen gade slaan. Zo krijgen ze een indruk van wat er zich op een soos-avond ongeveer afspeelt. Nico Perdijk: "Misschien worden er wel ouders zo enthousiast dat ze zich aanmel den om ook eens een avond toe zichthouder te zijn. Dan zouden de soos-avonden ook continu een maal per veertien dagen op de za terdagavond plaats kunnen vinden Nu is dat niet altijd het geval, omdat er maal enkele vaste toe zichthouders en coördinators zijn. Wim v.d. Haak en Henk Hogebrug. Beiden hebben voor de soos heel wat gezellige zaterdag-avondjes- thuis, voor opgeofferd, in de afge lopen jaren". "Wat houdt dat toezichthouden precies in?". Wel, antwoordt Nico "degene die op past moet bij de toegangsdeur van de soos gaan zitten en geld innen. Na afloop vegen en de stoelen ver zetten. Natuurlijk moet hij of zij ook een oogje in het zeil houden, maar dat is niet zo nodig, warrt het is vrij rustig publiek"Wat wordt er allemaal gedaan op soos-avon den?". "Alleen gedanst, puur disco De jongeren zijn de hele avond op de been". "Hoeveel jongeren ko men er naar de soos-avond?". "Meestal zo'n zestig, er kunnen er best nog meer bij, de zaal is nog niet te klein". "Moet men lid zijn van de soos om naar de disco avonden te komen?". "Nee hoor, de toegangsprijs bedraagt een riks, die besteed wordt aan de aan schaf van nieuwe grammofoon platen. We houden echt weinig of niks van die avonden over". Ter gelegenheid van de opening geldt een speciaal tarief van één gulden. "Wat wordt er geschonken en ge dronken?". "Gewoon limonade, ofwel 'fris en prik'. Alcoholhou dende dranken zijn taboe". Ten slotte vragen we Nico waarom hij en Ron de soos verlaten. "We winden dat de jeugd voor wie deze avonden bestemd zijn, ook mee moeten helpen aanpakken en ver antwoording dragen". Wanneer? maandag 22 t/m vrijdag 26 augustus a s. Wat? Hutten tim meren op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 augustus a.s. Knutselen, zingen, vertellen, spel letjes doen, speurtocht, volksdan sen op donderdag 25 en vrijdag 26 augustus in het Hervormd Cen trum.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4