Uw Echte Bakker ligt goed in de markt! GRATIS! ■ilia GERRITSEN EVENEMENTEN AGENDA JEUGDWEEK drukkerij eigersma Drie Zevenhuizens in Zeskamp Nieuw bedrijf aan het Noordeinde 'ONA STEKELIG.... Braderie Zevenhuizen 10 september ECHTE BAKKER 2U1® ALLE HYPOTHEKEN verrassingspakke t bij geboorte- en trouwkaarten van 1 Brandweerwedstrijd REDAKTIE ADRES: 6e jaargang nummer 120 Oplage: 3.500 ex. Drukkerij Eigersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. 1 september 1983 Of u nu tussen vier winkelmuren staat of onder het linnen dak van een knusse kraam, de kwaliteit èn versheid van al z'n ovenheerlijke baksels blijven op een torenhoog niveau. Uw Echte Bakker staat er altijd achter! ECHTE Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Het is bijna voorbij die mooie zo mer. Kinderen weer naar school, iedereen...nou ja, velen...weer aan het werk, uitgerust van de vakan tie. In Zevenhuizen staat het de komende weken weer bol van acti viteiten. Hieronder treft u de AGENDA: 2 sept.: Dorpshuis Swanla: 19.00 uur: inschrijving danslessen. 3 sept.: De Roerdomp: Provinciale Fietsdag. Fietstocht Tourclub. Start 9.00-13.00 uur. 3 sept.: BRADERIE Moerkapelle 3 sept.: Jachthaven De Eendragt: Bejaardenvaartocht 11.00 uur. 3 sept.: Oud Verlaat: Spuitwed- strijden 6e klassers o.l.v. brand weer; 13.00 uur. 3 sept.: Dorpshuis Swanla: ope ning Soos 10-16 Disco, 19.00 uur. 5 sept.: Hervormd Centrum: 18.45 uur: Start jeugdclubs. 9 sept.: Dorpshuis Swanla: Film avond filmclub Zevenhuizen. 9 sept.: Dorpshuis Swanla: 19.00 uur inschrijving danslessen. 10 sept.: BRADERIE Zevenhuizen. 10 sept.: Dorpshuis Swanla: start Molenwandeltocht, wandelsport vereniging Margriet, Nieuwerkerk. 10 sept.: Dorpshuis Swanla: Soos. 12 sept.: Dorpshuis Swania: aan vang cursus textiel. 14 sept.: Dorpshuis Swanla: aan vang schildercursus. MOERKAPELLE - Het thema van de jeugdweek, vanuit de plaatse lijke Hervormde kerk georgani seerd in de laatste zomervakantie- week was: Kom en hoort wat God zegt. Voor het eerst vond de jeugd week plaats in het Moerkapelse Dorpshuis Op Moer. Vanwege de grootte van de groep: ca. 240 kin deren, werden er direct op de eer ste dag, maandag, 12 groepen ge vormd, die elk'e ochtend, een week lang, gezamenlijk activiteiten, zo als spel en speurtocht zouden on dernemen. dorpsstraat 62a tel. 01802-2289 Sportiviteit was troef bij de Zeskamp, die in de wijk Zevenhuizen in Apeldoorn, zaterdag werd gehouden. Niet alleen ons dorp Zevenhui zen had een sportieve ploeg voor deze Zeskamp aangeleverd, ook uit Zevenhuizen Leek-Groningen) en Zevenhuizen (wijk in Apeldoorn) kwam een team. Voor ons dorp en Zevenhuizen-Gronigen was het in feite een "op herhaling", want een treffen tussen deze twee teams had al eerder op een Koninginnedag (1981) en later in Leek een revanche, plaatsgevonden. Dit keer werd de ontmoeting op initiatief van o.a. Jan Ottevanger op touw gezet, terwijl de organisatie in haden was van het Apeldoornse Zevenhuizen. Een Zeskamp in de vorm van een ZEVENSPEL met bijzonder originele spelonderdelen wachtte de deelnemers. De sportploeg met supporters werd rond half elf verwel komd in het wijkgebouw Don Bosco in Apeldoorn, alwaar zij per bus naar vervoerd werden. Daarna volgde een rondrit door de wijk. Van half twaalf tot half werd in het Van Mheenpark vast geoefend voor de wedstrijden. Veertien wielrenners van Tourclub Zevenhuizen '80zetten intussen al trappend koers naar Apeldoorn. Een monsterrit, waar de gerouti neerde fietsers de hand niet voor omdraaiden, maar zich na afloop toch wel graag met fiets op de auto afgehaald door echtgenotes, huis waarts lieten vervoeren. Hun tocht van 140 km. met een omweg om Utrecht, via Vreeswijk, begon 's- morgens al om zes uur. Uiteraard met diverse rustpauzes, om juist voor het begin van de wedstrijden om ca. 12.30uurinhet Van Mheen park te arriveren. Hoewel ze onop vallend verschenen, werden de wielrenners toch hartelijk begroet en ontvingen ook zij enkele con sumptiebonnen. Hun prestatie werd niet beloond, maar was zui ver een adhesiebetuiging aan de sportploeg. Wethouder en loco-burgemeester B. van Yperen betuigde eenzelfde sympathie, namens het gemeente bestuur, terwijl ook het gemeente bestuur van Leek (Zevenhuizen) een afgevaardigde had gestuurd. Om precies 13.00 uur opende bur gemeester Beelaerts van Blokland van Apeldoorn het Zevenspel. De teams van de drie Zevenhuizens waren ieder in tweeën gesplitst; zowaren er Apeldoorn I en II, Grongen I en II en Zuid-Holland I en II, zodat meer het idee van een zeskamp tot stand kwam. Om 13.30 uur begon het Zevenspel met de balloop-wedstrijd. Tussen ieder spel door moest 1 team opdraven voor 'de-rode-draad'. 6 Spelers werden veranders in één reusachtige teckel van wel vier meter lang op skies. Zo moest de teckel een bochtig parcours afleg gen in een zo kort mogelijke tijd. De pauze werd opgeluisterd met een demonstratie jazz-ballet, ma jorettes en een muziekcorps. Na een zeer sportieve strijd kwam Groningen als ruime overwinnaar uit de bus. Zuid-Holland eindigde op een knappe derde, tevens laatste plaats! Wel behaalden de teams één eerste en twee plaatsen op de verschillende onderdelen. Door het ongelukkig inzetten van de JOKERS kwamen zij net een paar puntjes tekort. De prijzen werden na afloop uitge reikt door wethouder Sportzaken van Apeldoorn. Groningen ont ving een grote beker, verder ont vingen alle deelnemers een fraai herinneringstegeltje. De 3 ploeg leiders kregen tevens de kaart van Nederland, die met een figuurzaag was vervaardigd en waarop de drie Zevenhuizen waren aangeduid, overhandigd. De mening van de spelers na afloop was dat het een uitstekend georganiseerd gebeuren was met spelletjes die uitblonken van origi naliteit. Alle ploegen zijn het erover eens dat het zeer zeker voor herhaling vatbaar is. Spelers van Zuid-Holland waren: Eric Hammega, Jan van Leeuwen, Leo den Toom, Steef van Duin, Henk Hogebrug, Peter Leuvenink, Mark Konings, Jan Ottevanger, Hans Sytstma, Elsa Bregman, Annelies Hoos, Elly Brouwer, Ger- da Slobbe, Betty Zuiderwijk, Mar ion Verkaik en Silvia Markus. Ploegleider was Jan Ottevanger. Coach was Jack Slobbe. "Stehouwer Bandenservice", heeft zich gevestigd aan het Noordeinde 59 in Zevenhuizen. Vlaggen en borden wijzen zaterdag 3 september op de OPENINGSDAG, de plaats aan waar het bedrijf zich bevindt: in een grote loods. Het bedrijf verkoopt banden in alle soorten en maten voor: auto's, vrachtauto's, tractors, trucks, tuin- bouwmachines, enz. Ook accu's worden hier te koop aangeboden en lichtmetalen wielen. Deze ves tiging is een filiaal van Stehouder banden B V. in De Lier, dat al vijf jaar bestaat en in een grote be hoefte blijkt te voorzien. Filiaal houder J. Mensinga van de Zeven- huizense vestiging: "Het accent bij de verkoop van banden ligt op trucks. Wij hebben alle apparatuur om banden, in welk formaat dan ook, uit te lijnen en te balanceren. Tevens zijn wij groothandel en le veren wij aan garagebedrijven. Op de openingsdag is iedereen hartelijk welkom, tijdens een OPen Huis, van 10.00 tot 18.00 uur, één en ander zal feestelijk worden om lijst met life-muziek. In de adver tentie elders in dit blad, treft men nadere informatie over de ope ningsattracties en de prijzen van de diverse bandensoorten. jj MOERKAPELLE - Op de algeme ne ledenvergadering van de kla- verjasvereniging ONA uit Moerka pelle werd met algemene stemmen Cor van Leeuwen als voorzitter ge kozen. Van Leeuwen werd het vo rige klaverjasseizoen kampioen met een gemiddeld aantal punten van 4786. Hij werd op de voet ge volgd door Gerrit van Kralingen met 4760 punten en Elly Fokkes als derde met 4719 punten. Maandag 5 september begint het nieuwe klaverjasseizoen van ONA in café Het Wapen van Moerkapelle, aan vang 20.00 uur. Wie lid wil worden maar vervoersproblemen heeft kan contact opnemen met de sec retaris de heer B. Verhoef, tel 01793-1637. De zesde klassers van de drie Ze- venhuizense lagere scholen ma ken er aanstaande zaterdagmid dag weer een waterballet van in Oud Verlaat. De brandweercorp sen van Zevenhuizen en Oud Ver laat organiseren de opdrachten voor deze bijzonder geanimeerde jaarlijks terugkerende spuitwed- strijden. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waal - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Regelmatig krijgt onze redactie clubbladen toegezonden, waarin informatie over de bepaalde plaat selijke verenigingen. Doorgaans is dit bedoeld voor de leden. Zijn er activiteiten waarmee een vereni ging naar buiten treedt, en is daar bij de DORPSKRANT gewenst, dan worden wij hiervoor UITGE NODIGD! Een vereniging, die haar leden voor een groot deel buiten de gemeentegrenzen heeft, nl. watersportver. Zevenhuizen koh het niet laten negatieve opmer- kinaen over de Dorpskrant in haar clubblad te plaatsen over het zgn. vergeten zijn van de Dorpskrant van de'open dag op Hemelvaart- dag jl. Zoiets is jammer! Wij willen iedere vereniging in onze krant aan haar trekken laten komen, maar daartoe willen we wel graag weten of het de bedoeling is dat er een artikel aan een bepaalde happening gewijd moet worden... een telefoontje is toch niet zoveel moeite lijkt ons! Desondanks neemt de W.S.V. Zevenhuizen wel artikeltjes van ons over zonder te vermelden waar die uit afkomstig zijn.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1