is het brood van uw Echte Bakker! Vraag het aan de Hartstichting VULLEN GERRITSEN GEMENGD KOOR ZANGLUST infoÜ Een beleggingsstudieclub? Predikbeurten DE SCHAKEL VOETBAL pagina 6 Laat uw eigen diepvries vakbekwaam doorons vullen. Uit eigen inkoop en slacht hebben we steeds een kersverse en superieure kwaliteit. Alle lekkernijen worden meesterlijk verzorgd. Een jarenlange ervaring en hobby in het vak staan garant. Natuurlijk kunt u het diepvriespakket zelf samenstellen. Er is keus te over. Vraag ons gerust om informatie. De levertijd bedraagt slechts enkele dagen en de prijs - als steeds - verrassend voordelig! Keurslagerij M.v. Tol Zonen Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen. ECHTEBAKKER DERDE LUSTRUM li jn 070-614614 moerkapelle medische diensten Boottocht bejaarden in het water hoe het was plattelandsvrouwen Th?'!"?, La?d b'ijven P°pUlair najaar, winter en voorjaar sterke start Groeneweg- dames ECHTE Op feestelijke wijze viert het gemengde zangkoor Zang lust zijn 15-jarig bestaan. Dit gebeurt op zaterdag 15 oktober a.s. in dorpshuis Swanla tijdens een concert in de sporthal, waaraan medewerking wordt verleend door het Westlands mannenkoor. Dit koor heeft grote bekendheid gekregen door het lied de glazen stad' uit de gelijknamige televisieserie. Ook nu zal dit lied op het programma staan. Nadere aankondiqina over dit lustrumconcert volgen.... ^fiinuxcc Hartpatiënten, die met vragen zitten, bellen de infolijn voor telefonische informatie. /-VS "•dotond— VJy vrienden van de hartstichting wat is dat? De heer L. van Zuylen van de Burg. Klinkhamerweg in Ze venhuizen looptal enige jaren met het idee rond, om een zgn. beleggins- studieclub op te richten. Wat houdt dat /n? Van Zuylen: "Een beleggings studieclub belegt geld in aandelen. De naam klinkt duur, maar dat is deze club helemaal niet. Er wordt maandelijks door de clubleden een bepaald bedrag, dat van tevoren is afgesproken, betaald. Dat is de contributie. Om het geen elite-club te maken zou er een geldbedrag van ca. vijfentwintig gulden per maand kunnen worden afgesproken Dit wordt gezamenlijk door de leden bepaald. Alleen dat geld wordt iedere maand belegd en geen andere gelden. Zodra de eerste contributie bijeenge bracht is, wordt door de 'club' bekeken in welke aandelen dit bedraq wordt belegd". Hoeveel leden moet een beleg gingsstudieclub hebben? "Een mi nimum van tien en een maximum van vijftien is het prettigst. Dit hebben de bestaande beleggings club uitgewezen. Er zijn veel van zulke clubs in Nederland, waarvan er ca. 125 aangesloten zijn bij de N.C.V.B. Deze organisatie stimu leert ook het totstandkomen van nieuwe beleggingsstudieclubs en helpt bij de oprichting ervan" al dus Van Zuylen. Het voordeel van een beleggingsstudieclub? "Het is een geschikte en dikwijls prettige manier om kennis en ervaring op te doen van belegging in het alge meen en van belegging in effecten (aandelen). Op de maandelijkse vergaderingen van de club wordt verslag gedaan door de diverse clubleden over de gang van zaken bij de diverse ondernemingen waarvan de club fondsen heeft ge kocht. Zo worden jaarverslagen en publicaties in de pers bijgehouden van de diverse ondernemingen door een bepaald clublid, d.w.z. dat ieder clublid een taak heeft hierin. De één houdt het koersver loop van één of meerdere bepaal de bedrijven bij en een ander weer andere. Het voornaamste doel bij dit alles is het verkrijgen van in zicht in beleggingsmateriaal en beleggingsmogelijkheden, in het algemeen in het financieel gebeu ren, dat voor zovelen nog een ge- Zevenhuizen - 8 sept. - Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, H.A.: 19.00 uurvoort zetting H.A., dankzeg, ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Mali- paard, Pernis; Gerei, kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. A.J. Dronkert, Gouda. Ver. vrijz. herv. 19.00 uurds. T.A.D.W. Aris, Ammerstol. 25 september Herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. W. Kalkman, Ameide. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J.v.d. Knijff, Nwk. a.d. IJssel; 19.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg. Geref. kerk 9.30 uur dr. B. Rietveld, Zoetermeer; 18.30 uur de heer C.M. Cornelissen, Nwk a.d. IJssel. 18 september - herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. G.C. Post. Gerei. Gem. 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. H.Paul. 25 september - Herv. kerk 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. J. Harteman Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. R. Kattenberg. '17 september: Dokter W. Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 18 september: Dokter J A Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 24 september: Dokter R.L.Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 2500. 25 september: Dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, 01892-5241. sloten boek is. Doordaar verwer ven de leden ook de kennis voor een verantwoord beheer van eigen financiën. Omdat het verkrijgen van kennis voorop staat behoeft de maandelijkse inleg niet groot te zijn. In het algemeen vergaderen beleggingsstudieclubs éénmaal per maand, maar ook dat wordt door de leden bepaald. Na de op richting van een club zal deze, ze ker de eerste tijd, begeleid moeten worden door een 'vakman'. Dit kan in overleg en met steun van de N.C.V.B. en met behulp van een plaatselijke bank of effectenkan toor. Misschien is er in Zevenhui zen ook wel een deskundige die lid wil worden van de club? Zover Van Zuylen bekend is, heeft Zevenhui zen noch Moerkapelle een derge lijke club en daarom ijvert hij voor de oprichting ervan. "Natuurlijk wordt hét geen specifieke mannen club, misschien wel het tegendeel, want er blijkt ook bij vrouwen veel belangstelling voor het beleggen op kleine schaal te bestaan. De praktijk wijst het uit, want heel wat clubs bestaan uit vrouwen, terwijl het merendeel gemengd is. Wie nadere inlichtingen wil heb ben, of mee wil doen aan de op richting en de totstandkoming van een beleggingsstudieclub kan zich wenden tot de heer L. van Zuylen, tel. 1590 (na 19.00 uur). De boottocht voor bejaarden, aan geboden door watersport vereni ging Zevenhuizen, viel letterlijk en figuurlijk in het water en ging niet door op zaterdag 3 september j Het winterprogramma van de Her vormde vrouwenvereniging De Schakel te Oud Verlaat ziet er als volgt uit: 28 sept. vertelt de heer H. v. Erk over het land van de rijzende zon, Japan, aan de hand van dia's. 6 oktober 's morgens handwerkles idem 13,27 oktober en 3 november 18 oktober leidt de heer B.J. de Deugd het bloemschikken. Een vraagteken is de avond van 8 november en op 29 november wordt een Sint-Nicolaas-avond gehouden. 20 december wordt de Kerstviering gehouden, 10 januari vertelt een politiefunctionaris over inbraakpreventie, 31 jan. is de jaar vergadering en bestuursverkie zing, 21 febr. vertelt tandarts J.G. de Weger uit Nieuwerkerk over tandverzorging in het gezin. 2 maart; wereldgebedsdag; 6 maart: discussieavond o.l.v. mevr. L.C. Bot-Don, onderwerp: vrouw, ener gie en samenleving; 27 maart; "knutselavond; 17 apr.: paasavond; 8 mei: slotavond. Het bedrijfs- schap slagersbedrijf komt met de dames gourmetten. Eind mei - daagje uit. Inlichtingen: Mevrouw M. den Hartog-Krijgsman - tel. 01802-2734. Waarom werd Zanglust opgericht, vragen we enkele leden van het eerste uur, in aanwezigheid van de lustrumcommissie. De dames Vente en Metselaar herinneren zich dat het een gevolg was van het teruglopen van het aantal leden bij het Zevenhuizens mannenkoor, wat grote bekendheid genoot. Vijf tien jaar geleden werd daarom be sloten het mannenkoor te mengen met vrouwen. Op 10 oktober 1968 vond in het verenigingsgebouw aan de Burg. Klinkhamerweg, op oprichtingsvergadering plaats. Het piepjonge koor kreeg veertig zanglustigen en deed dus zijn ge kozen naam Zanglust eer aan. Dorpsgenoot Adriaan Verhoef werd bereid gevonden de dirigeer stok te hanteren en zo begonnen de wekelijkse repetities. Elke dins dagavond was het voor de leden een plezier om elkaar in het oude houten gebouwtje te ontmoeten. Het was hier knus en gezellig en het koffiezetten vooraf en het op drinken ervan tijdens de pauzes bevorderde de saamhorigheid. "En als er één jarig geweest was, bleven we na afloop nog een glaasje drinken" weet mevrouw Metselaar zich te herinneren. Maar ook nu, in het Dorpshuis genieten we allemaal van de wekelijkse re petitie, die in een vrolijke sfeer ver loopt. Bijzonder zijn de leden in hun schik met mevrouw Lutz, die sinds begin dit jaar de dirigeer stok hanteert. Zij doet dat char mant en zorgt voor een humoris tische 'noot' bij de repetites, die sinds haar komst bepaald niet aan gezelligheid hebben ingeboet, in tegendeel. "Komt er laatst één van de leden, die zijn steile haar in eens van een permanent had laten voorzien, wat later binnen, tikt ze af en zegt waarderend: Wat staat jé dat leuk jö!'.. Na Verhoef kwam dirigent Sosef, onder wiens leiding het kinder koor, dat uit Zanglust was ont staan, diverse uitvoeringen gaf in Hotel Vos. Een lang leven was dit koor niet beschoren, de jongens gaven het opOok de mannen blijken niet altijd evenveel enthou siasme op te kunnen brengen, we kelijks een avond aan de edele zangkunst te wijden, waarbij de Voor bezoeken aan het He in and iq ppn aiiprminct ton ininnanHo De afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Winterprogramma: cursus sen: Patchwork, bloemschikken, textiele werkvormen, aanmelden bij mevr. A Olieman-Oudijk, tel. 1472. Dinsdag j.l. is een bezoek ge bracht aan de aardewerkfabriek De Drietand in Gouda 22 septem ber geeft slager M.v. Tol een de monstratie. 27 oktober wordt een lezing met demonstratie hypnose gegeven. In november vindt de feestavond ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de afde ling plaats. 19 december: kerst avond; 12 jan.: jaarvergadering, waarna Bingo. 16 febr. geeft de heer J.v.d. Berg voorlichting over Energie en Veiligheid. Een brei- modeshow vindt plaats op 14 maart. A.N.W.B. voorlichtings avond, door de heer W.J. Roos wordt op 4 april gegeven. In Mei is het jaarlijkse uitstapje. Excursies en diverse uitstapjes staat nog op touw. Voor bezoeken aan het Heilig Land Israël is een allerminst teruglopende belangstelling te constateren. Vakanties in dat land worden nog steeds voor een belangrijk gedeelte gewijd aan bezoeken aan Heilige Plaatsen. Bij de afdeling Reizen van de Rabobank bespeurt men momenteel reeds een toename in dit soort reizen. Men zou ze een moderne vorm van bede vaart kunnen noemen. Zowel in Israël als bij de Nederlandse reisorganisatoren, is de Heilig-Land-vakantieganger een graag geziene gast. Men kent zijn wensen en verlangens en maakt voor hem een eigen tijds programma, dat tevens voldoende verstrooiing biedt. Najaar, winteren voorjaarzijn voor pelgrimsreizen naar Israël de bes te tijd. In Israël en zeker in Galilea, waar zich het grootste deel van de reis afspeelt, kan het een paar weken van het jaar 's nachts goed koud zijn, maar overdag blijft de zon meestal schijnen. Vaak is het dan lekker voorjaarsweer en voor mensen die op één dag veel willen zien en dus veel moeten lopen, komt dat goed uit. De Heilig Land-reizen .worden in Israël meestal begeleid door een Israëlische gids, die vaak Neder lands spreekt en voorwiede Bijbel geen geheimen kent. Reizigers die voor het eerst naar Israël gaan, zijn altijd over twee dingen erg verrast, zo is de ervaring. De eerste verras sing is dat alles zo echt is. De ver halen uit het Oude en NieuweTes- tament komen gemakkelijk tot le ven omdat het landschap in al die jaren niet is veranderd en omdat plaatsen als Jeruzalem en Tiberias bijzonder sfeervol zijn. De tweede verrassing is, dat men hier goed kan toegeven aan gevoelens van devotie. Het feit dat duizenden mensen van andere geloofsrich tingen tegelijkertijd op pelgrimage rondreizen en elk op hun manier, bidden draagt daartoe in belang-' rijke mate bij. Dat heeft een oecumenisch gevoel. factor 'druk' alleszins aanvaard baar is. Begonnen met veertig le den, is er thans een zekere stabili teit in het ledental van dertig. De vrouwen zijn echter sterk in de meerderheid, met slechts zeven mannen, waarvan er straks één af valt door militaire dienstplicht. Jazeker, ook jongere mannen telt het koor, zelfs echtparen met een dochter en een zoon, die als pijlers van het jarige koor dienen. Jam mer dat het aantal van tien bas zangers en vijf tenoren, dat het koor telde bij de aanvang, niet meer gehaald woPtlt", vinden de aanwezigen bij het gesprek. "Fijn dat er zelfs mannen van buiten de gemeente komen, maar het zou nog mooier zijn alsermeerZeven- huizense mannen naar het koor kwamen op de wekelijkse repetitie in het Dorpshuis (dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur). Treedt Zanglust ook naar buiten? "Jazeker", antwoordt mevrouw Paula Schinkelshoek, "we hebben jaarlijks een uitvoering, in dorps huis Swanla, met na de pauze to neelstukjes. De eerste jaren nog onder leiding van dirigent Sosef en >ater met de heer Van Weerden. Met laatstgenoemde dirigent na men we driemaal deel aan het AVRO-koorfestival. Tweemaal in Hilversum en éénmaal in De Kleine Doelen in Rotterdam. "Aan het zangconcours in Harmeien (een zgn. 'wild concours') wordt door Zanglust niet deelgenomen, om dat dit in oktober plaatsvindt en vrijwel gelijktijdig met het lustrum feest. Driemaal werd dit wel ge daan met als resultaat 'driemaal een eerste prijs' glundert mevrouw Co de Groot. Ab Vente, de enige man in het gezelschap, somt de andere optredens naar buiten op "bejaardentehuizen, (n Berkel, Nieuwerkerk en hier in Zevenhui zen en in diverse kerken, ter op luistering van bijzondere diensten. Wat velen niet weten is dat we op ons repertoire heel wat christelij ke liederen hebben in allerlei talen, zoals Duits, Engels, Frans en één Russisch. Ook operette- en musi cal-fragmenten worden door ons ingestudeerd en niet te vergeten klassieke stukken". ZEVENHUIZEN - Nadat vorige week zondag het eerste dames team van Groeneweg het dames team van N.S.V. had verslagen met 1-0 (doelpunt Wil Tol) zorgde zij afgelopen zondag voor een dave rende verrassing door de kampi oen van het vorig seizoen, Celeri- tas uit Den Haag, te verslaan. De jonge formatie van Maarten Strijd- horst wist na een in de eerste helft opgelopen achterstand van 1-0 in de tweede helft ongedaan te ma ken door twee schitterende doel punten van Helga Baas die met twee afstandsschoten de doel- vrouwe van Celeritas het nakijken gaf. Door deze overwinning van de dames op de kampioen van het vorig seizoen van de Interregiona le kompetitie District West II, heb ben ze reeds na twee wedstrijden behoorlijk afstand genomen van de onderste plaatsen. Ook het tweede damesteam startte de kompetitie met een overwinning. Hier behaalde de formatie van leider Jo Metselaar een duidelijke zege van 3-1 bij N.S.V., de doel punten werden gescoord door Conchita Hoeksema, een eigen doelpunt van N.S.V. en Ellen van Vessem. Het meisjesteam tenslot te startte de kompeitie met een uit stekende overwinning van 5-2 op Bergambacht, de doelpunten wer den gescoord door Hedy v.d. Horst, Jolande Hoevelaken, twee eigen doelpunten van Bergam bacht en Irene Bakker, foor het komend weekend luidt het programma voor de damesaf deling: Groeneweg-dames I uit naar Bloemhof-dames I, aanvang 14.30 uur. Groeneweg-dames II thuis tegen R.V.C.-dames II, aan vang K).30 uur. Groeneweg-meis- jes uit naar Floreant-meisjes, aan vang 16.15 uur. Eerste ronde bekerkompetitie K.N. V.B. afd. Gouda. Het eerste dames team behaalde vorige week don derdag een overwinning van 2-0 op Floreant uit Boskoop, de doel punten werden gescoord door Wil Tol en Conny Baas, en het tweede damesteam verloor met 3-1 van Nieuwkoop 2, het enige doelpunt kwam op naam van Conchita Hoeksema.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 6