Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Bekendmaking Afgegeven bouwvergunningen Bekendmaking bouwplan Vergaderschema Ontwikkeling dorpscentrum Bekendmaking BURGERLIJKE STAND Collecteschema Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van: De Kon. A.J.M. van Well B.V., Nijverheidscentrum 2 te Zeven huizen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een windmolen aan het adres Nijverheidscentrum 2, en op de aanvraag van: Gebr. v.d. Kooy, Middelweg 4a te Zevenhuizen, om een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een verwarmingsketel op steenkool met toepassing van een wervelbed kolenbrander, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, ter inzage van 7 oktober 1983 tot 21 oktober 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van boven genoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikkingen, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die pantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen gaar aanleiding van de ontwerp-beschik kingen. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. In de periode van 13 september tot 26 september 1983 zijn door burgmeester en wethouders-van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het maken van een dakvenster in de woning De Fuut 35; - het bouwen vaneen berging bij de woning Wollefoppenweg 19 - het maken van een achteruitbouw aan het pand Knibbelweg 19 - het plaatsen van een MAVO-garagebox bij het pand Zuidelijke Dwarsweg 5; - het maken van een bergruimte bij het pand Noordelijke Dwarsweg 35; - het plaatsen van een tuinhuisje bij het pand Noordelijke Dwarsweg 2a. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij voornemens zijn op een perceel grond, gelegen in plan West, ter hoogte van de "verlengde" Wilgenlaan, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nummer 3401 (ged.) een 22-tal woningwetwoningen te realiseren. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van zowel het thans ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, 2e herzie ning" alsmede het op dit plan geënte uitwerkingsplan "Dorp" UWI (1,2) en UWII (2,3), doch niet met het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 10 februari 1983 vastgestelde bestemmingsplan "Dorp, 5e herziening", welke het eerstge noemde plan dient te gaan vervangen. In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het moge lijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodig de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan, ligt het bouw plan vanaf vrijdag 30 september 1983, gedurende 14 dagen, ter secretarie, bureau ruimtelijke ordening, Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage. Tijdens die termijn is een ieder bevoegd bij het college bezwa ren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstel lingen. Éénmalige uitkering 1983 ledereen, dieoverniet meerdan een minimumloon of minimum uitkering beschikt, kan de éénmalige uitkering aanvragen. Niet in aanmerking komen bijv. degenen, die uitsluitend leven van hun rente of van giften of alleen een studietoelage ontvangen. Voorwaarde is voorts, dat u vanaf 1 januari 1983 in Nederland moet hebben gewoond en een eigen huishouding hebt gevoerd. U hebt géén eigen huishouding, indien u in een inrichting of een verzorgingstehuis verblijft, of in een bejaardenoord woont en een zakgeld ontvangt. U hebt eveneens géén eigen huishou ding, indien u ongehuwd bent en minderjarig en (zonder eigen kinderen) thuiswoont bij uw ouders. In alle andere gevallen is er sprake van een eigen huishouding. De hoogte van de uitkering wordt bepaald door de situatie, waarin u zich op de dag van de aanvraag bevindt. De uitkering bedraagt: 575,- voor gehuwden en samenwonenden; 525,- voor ongehuwden met één of meer kinderen; 400,- voor alleenstaanden. Deze bedragen worden verhoogd met: 55,-, indien u in dit jaar huursubsidie of een woonkostentoe slag bij uw uitkering ingevolge de Algemene Bijstands wet ontvangt; 25,-, per (tel)kind. U moet daarbij wel recht hebben op kinder bijslag voor uw kind(eren). De uitkeringsbedragen zijn belastingvrij. Het is de bedoeling, dat de aanvraagformulieren vanaf 28 sep tember 1983 op alle postkantoren verkrijgbaar zijn. Vóór 15 no vember 1983 moeten de aanvragen bij de gemeente (bureau sociale zaken, Dorpsstraat 144) worden ingediend. Ingevolge de voorschriften zullen aanvragen, die na 15 november 1983 worden ontvangen, moeten worden afgewezen. Degenen, die en uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet of een uitkering krachtens de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers ontvangen en vooreen eenmalige uitkering in aan merking komen, behoeven géén aanvraagformulier in te dienen, omdat bureau sociale zaken zélf zal onderzoeken of de in hun bestand voorkomende bijstandsgerechtigden voorde uitkering in aanmerking komen. Degenen, die een uitkering krachtens de Wet Werkloosheids voorziening (WWV) van de gemeente ontvangen, dienen de eenmalige uitkering wel zelf aan te vragen. Voor nadere informatie omtrent deze regeling kunt u zich wen den tot de gemeentesecretarie, bureau sociale zaken, Dorps straat 144 (tegenover Gemeentehuis). Éénmalige uitkering voor zelfstandigen met een minimum- of lager inkomen over 1982 In 1981 en 1982 werd aan de 'echte' minima onder de loontrek- kenden een eenmalige uitkering verstrekt. Omdat ook voorveel zelfstandigen de inkomenspositie zorgelijk is, is voor 1982 een dergelijke regeling in het leven geroepen voordiezelfstandigen, die niet meer dan één minimum-inkomen hebben kunnen verdienen. Om in aanmerking te komen voor een dergelijke uitkering moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan, te weten: 1. u moet op 31 december 1982 in Nederland in het bevolkings register ingeschreven staan en een eigen huishouden voeren; 2. u dient in uw levensonderhoud te voorzien door het verrichten van zelfstandige arbeid, waarbij de situatie tussen 1 septem ber 1982 en 31 december 1982 bepalend is; 3. u dientin 1982nietmeer dan een minimum-inkomen verdiend te hebben; 4. u dient gebruik te maken van een daarvoor vastgesteld formulier. Het aanvraagformulieren dient met alle gevraagde bijlagen te worden gezonden aan de Stichting Coördinatie Dienstverle ningscentra Kleinbedrijf (SCDK) te Amsterdam, alwaar ook de aanvragen worden beoordeeld. De laatste dag, waarop u de aanvraag kunt inzenden, is 29 februari 1984. Indien u nadere informatie omtrent deze regeling wenst, dan gelieve u zich te wenden tot de Stichting Regionaal Dienstverle ningscentrum Kleinbedrijf (RDK), Oosthaven 52, 2801 PE Gou- da (tel. 01820-12135). Donderdag 29 september 1983 Commissie Onderwijs en Wel zijn Aanvang 19.30 uur. Maandag 3 oktober 1983 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 oktober 1983 Commissie Centrumvorming Aanvang 19.30 uur Behandeling schetsplan win kels en woningen Burgemees ter Boerstraat. Donderdag 13 oktober 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. pagina 2 Op woensdag 5 oktober a s. om 19.30 uur zal ten gemeente huize een vergadering worden gehouden van de raadscom missie centrumvorming. In die vergadering zal in hoofdzaak worden gesproken over het in de naaste toekomst uit te voe ren plan op de plek Burg. Bóer straat hoek Dorpsstraat. De gemeenteraad besloot in haar openbare vergadering van 28 mei 1983 tot verkoop van vorengenoemd terrein aan de Koninklijke A.J.M. van Well B.V., alhier, ten behoeve van onder andere winkel- en wo ningbouw. Momenteel staan op dit terrein nog het voormalige gebouw van de openbare lagere school en het kantoor van gemeente werken. Deze beide panden zullen worden afgebroken. Door Kon. A.J.M. van Well B.V. is inmiddels een schetsplan bij de gemeente ingediend voor de bouw van een supermarkt, 2 kleine winkel-, cq kantoor eenheden en een 9-tal wonin gen boven de winkels en su permarkt. De woningen zullen worden gebouwd in de koop sector. Het schetsplan zal binnenkort ter secretarie ter inzage wor den gelegd zodat een ieder daarvan kennis kan nemen. De periode van ter inzage legging zal nader in dit blad worden bekend gemaakt. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen delen mede, dat aan de heer J.G. Bolsterlee toestemming is verleend om vooruitlopend op de te verle nen bouwvergunning te star ten met de bouw van een woonhuis aan het verlengde van de Wilgenlaan. Gedurende de bezwarenprocedure ex arti kel 19 WROen 50 lid 8 Ww zijn geen bezwaren tegen het bouwplan ingediend. Een ieder die meent door de verlening van deze toestem ming in zijn belang te zijn ge troffen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaar schrift ingevolge de Wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. Het bouwplan ligt gedurende deze termijn ter gemeentesec retarie ter inzage (Dorpsstraat 144). GEBOORTEN Willemijn Geertje, dochter van: Pel, Robert R. en: Copijn, Mar garet A., op 8 september 1983. Stephanie Gerline, dochter van: Ottevanger, Gerardus en: Costerus, Amanda, op 13 sep tember 1983. Ilona, dochter van: Jansen, Albertus en: Markus, Maria W., op 16 september 1983. OVERLEDEN Sprukkelhorst, Hendrikus, oud 72 jaar, op 8 september 1983. Pols. Hendrik Walburg, oud 31 jaar, op 11 september 1983. 26 september tot 2 oktober: Nierstichting. 3 tot 9 oktober: Dierenbe scherming.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2