DORPSKRANT TAFELTENNIS BIBLIOTHEEK Politieberichten Paul Metselaar bij F.C. Den Haag RODE KRUIS BRIDGEDRIVE VREDESGROEP l|r I iiii! wj# pagina 6 jong begonnen Dan blijkt, bij het doorbladeren, dat Paul heel wat gevoetbald heeft in de Goudse selectie en met het 'jeugdplan Nederland'. Aan wed strijden, die doorgaans op zater dag en op woensdag plaatsvonden werd door Paul enthousiast deel genomen. Met de bus werd dan vanuit Gouda naar de plaats van de wedstrijd gereden, terwijl vader Metselaar zijn zoon 's-avonds van Gouda haalde. zttc-duo slaat toe. kinderkleding- en speelgoedbeurs gevonden: gevonden: verloren: sleutelbos 7 sleutels; bordeaux rood regenpak; witte sportbroek; zwarte portemonnee; zw. hondje, fietsen graveren datum noteren: dansen Moerkapelle Blazersensemble Oktopus in NH-kerk nieuwe aanwinsten De 18-jarige Paul Metselaar, uit de Rozenstraat in Zevenhuizen, kan als een veelbelovende voetballer worden gekwalificeerd. Door zijn spel- prestaties is hij ook bij het prof-voetbal opgevallen, wat resulteerde in eén aanstelling bij het 'semi-prof-voetbai bij F.C. Den Haag. IN DE HUWELIJKSBOOT - De kersverse mevr. Sc he ij beier be- ter bekend als /uffrouw Heieen Padmos, van de chr. kleuterschool De Eendragt, stapte donderdag niet alleen figuurlijk in de huwelijksboot. Zij deed dat ook letterlijk met haar bruidegom Piet in een door kleuters ge vormde boot. Dat gebeurde op een speciale kleuterreceptie in Schiedam na de huwelijksvoltrekking op het Vlaardingse stadhuis en de huwelijks inzegening in de Ichtuskerk in Vlaardingen. De kinderen uit de klas van /uffrouw Heieen, begeleid door het kleuterschoolpersoneel en belang stellende ouders, waren bij de huwelijksplechtigheid aanwezig. Demeis- /es als bruidsmeisjes met bloemenkransjes in het haar en de jongens als bruidsjonker met vlinderstrik en corsage. Alle kinderen droegen bloe menmandjes met gedroogde roosjes, en gipskruid. Langs een erehaag van kinderen en over een pad van bloemblaadjes onder de ereboog door ,.a.d het bruidspaar het gemeentehuis. De kinderen woonden de hu- weli/ksvoltrekking in het gemeentehuis niet bij, maar gingen onder begeleiding van hoofdleidster mevr. Stevens, het bruidspaar toezongen. Door een aantal behulpzame moeders, dat het vervoer van de kinderen opzich had genomen, werd na veel gezoek De Rank' in Schiedam-Ket- hel bereikt. Hier werd een speciale kinderreceptie gegeven, met een heerlijke traktatie. Terwijl het bruidspaar door de fotograaf werd bezig gehouden, maakten de kinderen zich gereed om een levende huwelijks- boot ta vormen, waarin het bruidspaar plaatsnam. Een met harten ver- sierde mast completeerde het geheel. Natuurlijk werd het bruidspaar uit bundig toegezongen en kreeg het een kado aangeboden, hetgeen op een bijzonder spontane en hartverwarmende manier plaatsvond. Paul, die al op zeer jeugdige leef tijd bij voetbalvereniging Groene- weg met voetballen begon, kan als het gaat over wedstrijden spelen, heel wat vertellen. Hij doet dat niet, of nauwelijks, pas aan het eind van het interview voor de Dorpskrant (wat tegelijkertijd zijn eerste is sinds zijn geruchtmakende carriè re), vertelt hij hier wat over. En dan nog aan de hand van een door va der Metselaar bijgehouden plak boek, waardoor we met onze neus op de feiten gedrukt worden en vooral de laatste tijd bij F.C. Den Haag, regelmatig zijn naam in wedstrijdverslagen lezen. "Paul Metselaar aanwinst voor F.C. Den Haag" lezen we in een verslag. Het blijkt dat Paulvanaf 16 juli, toen hij begon bij F.C. Den Haag, twee doelpunterj scoorde voor het eerste elftal tijdens het trainingskamp dat hij gelijk in de eerste week bij deze club mee maakte en negen voor het C-elftal waarin hij gewoonlijk speelt. Ook bij het afscheid van Joop Korevaar tegen het Goudse elftal viel het spelgedrag van Paul op. Aan de hand van een tiental vragen die we hem in aanwezigheid van zijn ouders stelden, worden we wat meer géinformeerd over 'voet baller Paul'. Paul, hoe ben je bij F.C. Den Haag gekomen? "Dat weet ik eigenlijk niet zo precies. Ik ben een keer uitgenodigd vooreen wedstrijd 's-a?onds. De andere morgen werd m'n moeder opge beld voor een afspraak. Zij wim pelde de toenadering van F.C. Den Haag aanvankelijk af, maar omdat er werd aangehouden ben ik met m'n ouders voor een gesprek naar Den Haag gegaan" (ofschoon Paul eerst niet wilde - eerst nog een jaar bij Groeneweg - vond een tweede gesprek plaats, waarbij hoofdtrai ner Rob Baan en assistent Schoen maker in de woning van Metselaar. Ook toen werd er nog niet beslist!) "Uiteindelijk zijn we nog een avond naar Den Haag geweest in gezelschap van Adriaan Roos (voorzitter v.v. Groeneweg) waar tijdens het contract getekend is", vult mevrouw Metselaar aan. Paul: "Roos vroeg toen gelijk of F.C. Den Haag een oefenwedstrijd bij v.v. Groeneweg wilde komen spe len. Dat zal ook in de loop van dit seizoen gebeuren". Hoe lang heb je bij v.v. Groene weg gespeeld? Paul (aarzelend): "ik was zes of zeven jaar". Vader Metselaar: "nee hoor, het was eer der, je was geloof ik nog vijf en je was twee weken zestien toen je in het eerste elftal ging spelen weet hij zich te herinneren. Welke positie heb je in het veld? "In het C-elftal van F.C. Den Haag speel ik rechts- of linksbuiten. Ook bij Groeneweg. Als jeugdvoetbal ler speelde ik in het midden. Train je vaak? "Alleen op woens dag heb ik vrij. Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag train ik van 17.30 tot 19.00 uur. Op zaterdag speel ik competitiewedstrijden en Twee leden van de tafeltennisvere niging ZTTC, Ad van Heijningen en Mare Konings hebben afgelo pen week een zeer goede prestatie geleverd op een toernooi in Nieu- werkerk. Ad en Mare werden res pectievelijk tweede en derde in hun eigen licentieklasse. Een paar dagen later, bij het dubbelspel, kreeg geen enkel ander dubbel een schijn van kans. Zelfs de finale werd redelijk gemakkelijk gewon nen....eerste prijs! Toen beide lie den uitkwamen in de licentieklas se boven hun eigen klasse, bleef Ad ook nog overeind door een tweede plaats te pakken. Mare haakte in de kwartfinales af. Al met al een goede generale voor de competitie. zondag ben ik dan ook vrij". Hoeveel wedstrijden heb je al ge speeld? "Al een heleboel oefen wedstrijden, maar vorige week is de eerste competitie-wedstrijd ge speeld". Kun je goed met de spelers van je elftal overweg? "Ja hoor, er heerst een hele leuke sfeer. De meesten zijn nieuwelingen en hebben on geveer dezelfde leeftijd als ik. De oudste is 21 jaar en er is er één van 16 jaar. Vind je het moeilijk je krachten te meten met beroeps- en semi- beroepsvoetballers? t Valt wel mee, je moet alleen goed in condi tie blijven. Bij v.v. Groeneweg be stond de conditietraining voorna melijk uit lopen, nu gebeurt dat met de bal en heb je niet door dat je traint en dat deze training zwaar is". Wilde je altijd al beroepsvoetballer worden? "Welke jongen wil dat niet, die deze tak van sport beoe fent. Zo zijn er anderen die ervan dromen om later piloot te worden. Maar dat mij deze eer te beurt zou vallen om in een semi-profclub te gaan voetballen, daar kon ikalleen maar op hopen. Eerlijk gezegd had ik liever nog een jaar in het eerste van Groeneweg gespeeld, omdat m'n eerste jaar daar niet zo best was en het tweede beter. Maar tot nog toe heb ik geen spijt van het besluit bij F.C. Den Haag te spelen. Vorig jaar kwamen er al andere clubs naar Zevenhuizen, zoals Ex celsior, Feijenoord en F.C. Utrecht Toenaderingspogingen van enke le van deze prof-clubs strandden, omdat ik toen nog het HAVO volg de en vier avonden trainen ge woon te zwaar was. Het heeft de doorslag gegeven dat ik nu 18jaar ben en m'n rijbewijs kan halen, zodat ik niet afgehaald en thuisge bracht behoef te worden. Reuze- blij ben ik met de auto-pool van Dido Havenaar uit Nieuwerkerk, die keeper is van het eerste elftal. Alleen moet ik een half uur eerder weg, omdat het eerste elftal eerder met training begint. Wat is je beroepsopleiding en welk beroep heb je? "Ik werk bij een tuinder, nadat ik eerst MAVO en daarna een jaar HAVO heb ge daan. Deze baan is waarschijnlijk maar vooreen halfjaar, omdat ik in militaire dienst moet. Tijdens mijn diensttijd zullen de trainingen ge woon door kunnen gaan, omdat het legeronderdeel waar ik waar schijnlijk bij terecht kom, dicht in de buurt van Den Haag zal zijn. Hiervoor zorgt F.C. Den Haag, evenals voor de begeleiding voor werkzoekenden of voortzetting of de start van een bepaalde studie. Zou je altijd voetballer willen blij ven of zeg je voor een bepaald aantal jaren? "Ik heb nu een C- contract, dat voor één jaar geldt. Wordt dit contract niet verlengd dan ga ik terug naar Groeneweg. Natuurlijk wil ik graag beroeps voetballer worden, maar ik zou dat dan zolang mogelijk proberen te combineren met een bepaald be roep. Zo zou ik wel in een sport zaak willen werken, maar het maakt me helemaal niets uit wat voor werk ik doe...als ik maar werk heb". Commentaar van voorzitter Adri aan Roos van v.v. Groeneweg: Het is een veelbelovende jongeman, van wie ik in de toekomst veel ver wacht. En ik denk dat, wat hij wil, zal lukken....!". De jaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs ten bate van Uni cef wordt a.s. zaterdag 1 oktober in het Hervormd Centrum gehouden van 9.00 tot 12.15 uur. Nette gedra gen kinderkleding en speelgoed kan op vrijdag 30 september in het Hervormd Centrum worden inge leverd tussen 9.00 en 11.00 uur en 13.30-17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. 1/3 van de verkoopprijs gaat naar Unicef. MOERKAPELLE - E.H.B.O-lessen voor beginners worden vanaf 10 oktober in Moerveen gegeven. In lichtingen, aanmelden, tel. 01793- 1527. 14/15 sept. - In die nacht werd van een parkeerplaats aan de Bongerd een B.M.W. gestolen, die later die nacht in Harmeien werd terugge vonden. Waarschijnlijk is de auto 's-nachts gebruikt bi een kleding- roof in Waddinxveen. Op 18 sept. vond er een aanrijding plaats bij de verkeerslichten tus sen twee pers.-auto's met materië le schade. T.G.R. kwam met z'n auto uit de richting Waddinxveen en wilde rechtdoor, terwijl tegen ligger G.L.uit Zevenhuizen linksaf wilde slaan. Deze verleende geen vrije doorgang, waardoor een bot sing onvermijdelijk was. Op 19 sept. ontstond een aanrij ding toen de bestuurder van een Renault, T.R.H. uit Moerkapelle over een putje reed waarvan het deksel weg was. De auto draaide 180° door een klapband en kwam tot stilstand, terwijl de B.M.W., be stuurd door A.C. v.d. W. uit Zeven huizen naderde. Een botsing was onvermijdelijk. Materiële schade. Op 20 sept. reed de heer J.v.d. B. uit Nieuwerkerk vanaf de Schie- landsingel over de weth. Kreftlaan, in beschonken toestand en merkte te laat de plantenbak in de voet gangersoversteekplaats, waar hij in tot stilstand kwam. In de nacht van 20-21 sept. is een geparkeerde vrachtauto aan het Nijverheidscentrum opengebro ken van de fa. De Koning. Er is niets vermist. Op 21 sept. vond er weer een aanrijding plaats op de beruchte kruising Willem II. Mej. I.O. uit Zevenhuizen belandde, doordat zij bij het linksaf de Nrd. Dwarsweg inslaan, een rechtdoor over de Bredeweg rijdende tegen ligger, niet opmerkte. Deze auto werd bestuurd door de heer J.v.d. B. uit Waddinxveen. Beide be stuurders kwamen met de schrik vrij, terwijl beide auto's totaal ver nield werden. Op 24 sept. vond op klaarlichte dag een insluiping plaats in een woning aan het Zuid einde. Dit vond plaats tussen elf en twaalf. De bewoonster vond het wat vreemd dat de hond binnen rondliep. Later ontdekte ze in de slaapkamer dat deze doorzocht was. Er ontbreken drie ringen en twee cassettes met een waarden van 650,-. Reservisten hielden onder leiding van opper Eiting donderdag 22 sept. tussen 19.00en 20.30 uureen verkeerscontrole op de Swanla- weg. 8 bestuurders van motor voertuigen werden aangehouden, die geen papieren bij zich hadden. Zij moesten die later tonen op het postbureau. Er werden tijdens de ze controle wel overtredingen ge constateerd, doch niet verbalise rend opgetreden. Deze reservisten hebben wekelijks een oefenavond van twee uur zo zij nog geen 'ge oefend reservist zijn'. De eerste twee jaar bestaat de oefening lou ter uit theorie, af en toe wordt een praktijkavond gehouden. Wie ge slaagd is voor het examen neemt wat minder frequent deel aan de wekelijkse oefeningen. In 1982 gingen 3 reservisten op voor het examen, waarvan er één slaagde voor buitengewoon geoefend re servist, één voor geoefend en de andere zakte. In 1983 gingen twee kandidaten op voor het examen en slaagden beiden voor het 'buiten gewoon geoefend'. Successtory surfplank - In de vori ge Dorpskrant schreven we over de bij Eurosurfing geleende surf plank, die niet terug bezorgd werd. Een vriend van de eigenaar van de ze zaak in surfbenodigdhedenaan de Zevenhuizerplas, ontdekte tot zijn stomme verbazing dat de ont vreemde zeilplank bij Hellevoet- sluis over het water scheerde. Hij meldde dit bij de politie aldaar, die de uit Rotterdam-Hoogvliet af komstige jongeman aanhield en de surfplank in beslag liet nemen. Door de Zevenhuizense politie werd hij overgenomen, waarna hij na verhoor weer op vrije voeten werd gesteld. Uiteraard heeft deze diefstal voor de jongeman in kwes tie nog een staartje, wanneer hij voorgeleid wordt voor de officier van justitie. Aanrijding - Op 22 sept. vond er op de Zdl. Dwarsweg een gecompli ceerde aanrijding plaats, doordat twee pers.-auto's bezig waren een kraan te passeren, terwijl uit te genovergestelde richting een an dere wagen naderde. Materiële schade. dwergpapagaai; grijs m. witte kater; autosleutel; honderiem. 24 t/m 29 oktober. Nadere bericht geving volgt. Vrijwilliger skunnen zich bij het postbureau aanmelden want er zijn er nog een paar nodig. De- evenementencommissie van dorpshuis Swanla te Zevenhuizen organiseert op vrijdag 21 oktober weer haar maandelijkse open brid gedrive. Inschrijving is vanaf he den mogelijk aan de bar, elke dins dagavond of per telefoon, dhr. F. Schiereck, 01802-1869. Indien vol geboekt is inschrijving aan de zaal op de speelavond niet mogelijk. Er zullen 21 spellen in topintegraal vorm gespeeld worden. Deelname 6,- per paar. Het inschrijfgeld zal volledig besteed worden voor de aankoop van de prijzen. De Stichting Jeugd- en Jongeren werk Moerkapelle hoopt de dans lessen, die op haar initiatief dit voorjaar zijn begonnen medio no vember weer voort te zetten. Een en ander echter wel onder voor behoud dat de gezondheidstoe stand van de dansleraar dat toe staat. De juiste datum waarop weer wordt begonnen zal in de Dorpskrant bekend worden ge maakt. Op 6 oktober wordt er een discus sieavond gehouden in dorpshuis Swanla, georganiseerd door de vredesgroep. De film 'Wargame' wordt getoond, ledereen is wel kom. Toegang gratis. ZEVENHUIZEN - De welbekende concerten in de Ned. Herv. kerk in de Zevenhuizense Dorpsstraat zullen met ingang van het nieuwe seizoen een andere opzet krijgen. De pauze halverwege zal namelijk komen te vervallen. Met andere woorden: een concert begint 20.00 uur en eindigt ca. 21.30 uur,zodat de tweede helft van de avond naar eigen believe kan worden besteed. Een moderner jasje derhalve dat wellicht een nog groter aantal mensen naardeze muziekavonden zal trekken, aldus de Culturele Commissie De Zeven Muzen, or ganisator van het geheel. Het eerste concert dat zaterdag avond 8 oktober a.s. zal plaats vinden belooft al direkt een schot in de roos te worden. Optreden zal het bekende blazersensemble Ok topus, de groep die ook 3jaargele- den het culturele seizoen zo suc cesvol opende en toen een menig te toehoorders naar de N.H.-kerk lokte. Oktopus viert volgend jaar zijn eerste lustrum en kan, aange voerd door dirigent Bastiaan Blomhert, bogen op een steeds groter wordende populariteit in binnen- en buitenland. Oktopus haalde vorig jaar de lan delijke pers vanwege hun deelna me aan het Holland Festival. Sa men met het pantomime-gezel schap 'Rob van Reijn' verzorgde de groep een volledige versie van Mozart's Zauberflöte, in een be werking voor blazersensemble en contrabas. Enige maanden gele den verscheen er een langspeel plaat met de hoogtepunten hieruit. Het programma dat Oktopus op 8 okt. ten gehore zal brengen ziet er als volgt uit: Per Due van Jos Post; Parthia op .57 van Kramar; Sonate Pathé tique van Beethoven; Sere nade KV 375 van Mozart. Voor waar een programma dat velen zal doen besluiten naar de N.H.-kerk te komen. De deuren gaan 19.30 uur open en informatie is te ver krijgen via tel. nr. 01802-1768. ROMANS: Chastain, Th.: Hoog spanning; Christie, A: Vijf kleine biggetjes; Cookson, C: Zuiver als de lelie; Cox. G: Zwarte Ruiter; Dailey, J: De ketens van het hart; Danella, U: Bruiloft op het land; Demski, E; Carnaval; Dendermon- de, M: Uit Mexico ben ik gevlucht, mevrouw, gevlucht; Emants, M: Liefdeleven; Emecheta, B: De ze geningen van het moederschap; Flaubert, G: Leerschool der liefde; Forester, C.S: De taal der scheeps- kanonnen; Frenkel Frank, D: Ljoe- bas Buik; Gluyas, C: De vlam van het zuiden; Gontsjarov, I.A: Een alledaagse geschiedenis; Hall, A- dam: Het kobra manifest; Havanha Garriet Jan Omnibus 2; Hermans, W.F: Paranoia; Hiddeman, B: Zwart geld; Holmes, N: Ketenen van smaragd; Howatch, S: De don kere kust; Kingston, M. Hong: De krijgsheldin; O'Brien: Meisjes met groene ogen; Oolbekkink, H.J: In plaats van kaarten; Post, Jacques: De meimoorden; Quincey, Th. de: De engelse postwagen; Sand, George: Leone Leoni; Seymour, G: De jager en zijn prooi; Vestdijk, S: De beker van de min, De vrije vogel en zijn kooien, De onmoge lijke moord; Wentworth, P: De ivo ren dolk; West,R: Een soldaat keert terug; Wiesentahal, S: Mex en helen; Wolkers, J: Gesponnen sui ker; INFORMATIEF: Arens, A: Geluk kig kan je er nu over praten (n.a.v. het tv.-programma: Öt...en hoe zit het nou met Sien); Bloemendal. G: Demente bejaarden: aktiviteiten en omgang; Breur, D: Een verbor gen herinnering: tekeningen uit het vrouwenkamp Ravensbruck; Daumier, H.V: Tegen de oorlog; Jensen, Y: Heel de mens: 24 litho's naar de originele textielschilderij- en van de Tarot met beschrijvin gen en aforismen; Newman/Ber- kowitz: Hoe blijf je goede vrienden met jezelf; Nienhuis/Willems: Het Zeeuwse landschap; Nietzsche, F: Oneigentijdse beschouwingen; Playfair, A.S: Eerste-hulp wijzer; Roos, R: Geen reden tot ongerust heid: gif in nederland; Schaffels, C: Mondjesmaat: energiebespa ring door een ander voedingspa troon; Schreiner, J: Alles over alle soorten hengels; Stilma, L: Zoiets neem je niet mee naar de winkel: over verstandelijk gehandicapten; Tevenin, T: Samen slapen: plei dooi voor oude slaapgewoonten; Wilson, N. e.a.: Het Marathon- boek: geschiedenis, voorberei ding, training en techniek. 12 delige Prisma Wegwijzer door Nederland. JEUGD: Abkoude, Chr. van: De zonen van Pietje Bell; Aliki: Wij zijn dikke vrienden; Banen, J: De man in het groen; Bos, Burny: Liesje, of laten we maar winkeltje gaan spe len; Charles, J.B.: Naar de barbies jes; Harten, R. van: Jodcus de reus wil klein worden; Hazelhoff, V: Oma, waar blijft de taart; Jong, U.G. de: Vuurpijl in de nacht; Kooi ker, L: Het laantje met de linde boom, De zwarte bende; May, K: Old Shatterhand als detective; Montgomery, J.R: De ruimte in, Reis onder water; Nieuwland, M.C: Op de markt; Prochazka, J: De oude man en de duiven; Saris, L: Tamara, waar ben je?; Terman, D: Met de ballon naar de Sahara; Schrijvercollectief: De avonturen van Nellie en de kinderen om de hoek; Thackray, P: Het Sesam straat Bedtijdboek; Twain, M: De avonturen van torn Sawyer; Weij- ters, J: Het beeld van de tovenaar. Bovendien is een serie boekjes aangeschaft voor kinderen die moeilijk lezen (zoeklichtserie). Deze zijn aangepast aan het leef tijdsniveau, maar met eenvoudige woorden geschreven. De boekjes zijn door ons voorzien van een gele stip, zodat zij makkelijk te her kennen zijn. Ook de eerste boekjes voor beginnende lezertjes zijn van deze gele stip voorzien.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 6