DORPSKRANT Politieberichten Gemeente Zevenhuizen BEKENDMAKING BOUWPLAN De Koornmolen BIBLIOTHEEK VOETBAL Koffiebar LOCAL HEROES OP T.V. JANTJE BETON VOX JUBILANS pagina 10 Riolering Wollefop- penweg, Bermweg en Groeneweg verloren gevonden herfstvakantieweek ö~.!?leuwe aanwinsten h«.VeïeA9alatdoor '6dln)i Sla"e': Tl G?: A£en' L van: En hij Nierstichting bij plattelandsvrouwen Wereldkampioen schaken, Karpov, komt naar Gouda Vandaag de dag zijn ze anders: ouderen en jon geren. groeneweg-dames verliezen weer. Unicef wenskaarten en cadeautjes Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend m HZ'J ,ee" aa,lvraa9 hebben ontvangen van het N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Delft, om vergunning voor de bouw van 16 premie-A woningen in plan West, achter de geplande groenstrook nabij de woningen De Patrijs 13 tot en met 35. I Het bodwP|an ls m str|jd met de voorschriften van het ter plaatse geldende uitwerkingsplan "UWI 1 (1,2), UWII (2,3)" doch niet met het door de vastgestelde, maar nog niet goedgekeurde be stemmingsplan "Dorp 5e herziening". In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het ,n voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem- mingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodiq- de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan, ligt het bouw plan vanaf vrijdag 28 oktober 1983, gedurende 14 dagen tersec- retane, ter inzage (bureau Ruimtelijke Ordening, Dorpsstraat Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden bij burqemees- ter en wethouders bezwaren indienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. ae Door de raad zijn in de open- I bare vergadering van 13 okto ber j.l. gelden beschikbaar ge- I steld voor de aanlegvan riole ring nabij de Wollefoppenweg, de Bermweg en de Groeneweg I De bedoeling is, dat alle aan deze wegen belendende ge bouwen, woningen, bedrijven, tuincomplexen enz. op deze ri- olering zullen aansluiten. Het tracé der riolering loopt: a. aan de zuidzijde van de Wol lefoppenweg; b. aan de westzijde van de Bermweg en c. aan de westzijde van de Groeneweg achter de bebou wing langs. Het rioolwater zal worden af gevoerd naar de riolering van de wijk Zevenkamp in de ge meente Rotterdam. Als ingenieursbureau van dit werk treedt op de Dienst Ge meentewerken van de ge meente Rotterdam, die ook het toezicht op de uit te voeren werkzaamheden zal uitoefe nen. Ten behoeve van de aanleg (en later het onderhoud) van het ri oleringssysteem is het noodza kelijk, dat met diverse aanwo- nenden van genoemde wegen overeenkomsten tot vestiging van zakelijke rechten c.q. ei gendomsverwerving worden gesloten. Binnenkort zullen betrokkenen hiertoe benaderd worden voor het maken van af spraken met door de gemeen te Zevenhuizen daartoe aange wezen deskundigen. Opgemerkt wordt, dat het rio leringsplan tijdens de kantoor uren bij de administratie van gemeentewerken, Dorpsstraat 99, voor belangstellenden ter inzage ligt. Tevens wordt opgemerkt, dat vorenbedoeld plan onderdeel is van een totaal plan, waarbij in een volgende fase de aanleg van riolering nabij de Vlietkade en de Rottekade tot uitvoering zal komen. ZEVENHUIZEN - 8 oktober werd door een bewoner van de Wilgen laan een benzinedief op heterdaad betrapt. Een 17-jarige jongeman was bezig uit de benzinetank van zijn geparkeerde auto, benzine te stelen en reed, toen hij ontdekt werd op de benadeelde in. Deze kon gelukkig opzij springen. De jongeman is aangehouden en bleek onder invloed van alcohol terwijl hij de auto bestuurde. Ook bleek hij niet in het bezit van rijbe wijs noch was hij verzekerd. De jongeman is hierop in verzekerde bewaring gesteld. Uit het onder zoek bleek later dat deze persoon zich verschillende malen schuldig heeft gemaakt aan het stelen van benzine en inbraken in auto's. 14 oktober: Hoewel de bestuurster ontkent, hebben twee getuigen verklaard gezien te hebben hoe zij op de parkeerplaats van De Koorn- molen met haar auto schade toe bracht aan de geparkeerde pers. auto van een inwoner van Rotter dam. Tegen betrokkene wordt een proces verbaal opgemaakt. 15 oktober: Op de Strandweg vond een aanrijding plaats tussen twee pers.auto's met materiële schade De bestuurder P.V. verloor in een bocht de macht over het stuur en kwam op de linkerweghelft te recht, waar op dat moment T.R.V. de F. uit Capelle naderde. Een aanrijding was onvermijdelijk (in de flank). Ook die dag vond een eenzijdig verkeersongeval onder invloed plaats. De bestuurder van de pers.auto J.G. IJ. uit Moerka- Pelle kwam, waarschijnlijk door te snel rijden, in de sloot naast de Weth. Kreftlaan terecht. Bij de blaastest bleek dat hij teveel ge dronken had. Hij weigerde de bloedproef. Zijn rijbewijs werd in getrokken en tegen hem wordteen proces verbaal opgemaakt. Op 18 oktober vond een ernstig ongeval plaats op rijksweg 12. De bestuur der van een pers.auto, de heer N uit Pijnacker botste tegen de ach terzijde van een vrachtwagen, die I voor hem reed. Zijn wagen raakte total loss en de bestuurder werd zwaargewond naar een Gouds zie kenhuis vervoerd. Op 18 oktober werd aangifte ge daan van diefstal van een brom fietshelm, op 15 of 16 okt. in dis cobar De Schuur. Op 20 oktober vond op de kruising Wollefoppen- weg-Groeneweg een aanrijding plaats. A.W. du B. uitZevenhuizen verleende, komende vanaf de Wol lefoppenweg, geen voorrang aan de bestuurder van der pers.auto R.A.V.G. uit Capelle. Materiële schade. Op 22 oktober vond er weer eens een aanrijding plaats bij Willem II. J.P.K. uit Maarssen kwam vanaf de Plasweg en wilde rechtdoor zonder voorrang te ver lenen aan de bestuurder van de pers.auto die over de Bredeweg naderde, de heer A.V. uit Zeven huizen. Materiële schade. Op 22 oktober werd aangifte ge daan door G.v.d.H. uit Zevenhui zen van vernieling van twee bui tenlantaarns tijdens zijn vakantie. Op 23 oktober werd er aangifte ge daan van diefstal van een brom fiets bij de discobar. gouden oorbel; damesbril; Kinderdriewieler; ri met sleutels; huissleutel. Vervelen was ook deze herfstva kantieweek in Zevenhuizen taboe Het overdekte zwembad De Koorn molen bood elke middag zoveel te doen, dat het een enorme trek pleister werd voor de schoolgaan de jeugd. Niet alleen uit Zevenhui zen, maar tot ver uit de omtrek kwam het enthousiaste publiek Maandag was er (naast de attrac ties en knutselen) een demonstra tie van jeugdige kunstzwemsters van een kunstzwemvereniginq D.S.Z. uit Den Haag. Gadegesla gen door ca. 183 kinderen toonden deze 8, 9en 10-jarigen hun kunnen Ook enkele kinderen uit het pu- bliek mochten san het eind mee doen. Tevens werden de zwem- vaardigheidseisen voor het onder deel kunstzwemmen gedemon streerd Dinsdagmiddag was het een enorm spektakel toen teams van leerlingen van alle algere scholen die in De Koornmolen schoolzwemmen, aangevuurd werden uit ca. 170 kelen, tijdens een Zwem-je-rot. Als onderdelen waren er teamkwis, superkwis werkstuk maken, puzzelen en een' zaalkwis voor iedereen. De uitslaa werd. 1. De Eendragt; 2. 't Reiger- bos; 3. Rehobothschool, Moerka pelle; 4.1.J.P. Keijzerschool, Moer kapelle; 5. Nessevliet, Oud Verlaat. De organisatie van deze manifes- tatie was in handen van Veilig Ver keer, afd. Zevenhuizen. De prijzen (bekers) werden door sportzaak Van Rijs beschikbaar gesteld Voor het maken van herfststukjes was woensdagmiddag veel be langstelling. Maar liefst 100 wer den er vervaardigd, terwijl alle ca 300 kinderen de poffertjes zich goed lieten smaken. Leden van de onderwatersportvereniging De Potvis uit Nieuwerkerk kwamen donderdagmiddag in de Koorn molen demonstreren hoe je met een duikmasker, snorkel en zwem vliezen om moet gaan. De aanwe zige kinderen die in het bezit wa ren van deze attributen, mochten na afloop van de demonstratie met de duikers meedoen. Ook voor deze middag bestond veel belang stelling, ca. 200. Ongeveer een zelfde aantal danste zich moe bij discomuziek op de kant van het zwembassin. Een gedeelte van het perron was afgesloten als disco bar ingericht. Natuurlijk ontbra ken de lichteffecten niet en geno ten de kinderen, daartoe aange moedigd door de medewerkers van het zwembad. Voor niemand vna de jeugdigen was het een alle daagse bezigheid, zeker niet in de ze uitmonstering alleen in badpak of zwembroek. De winnaar werd hij of zij die het beste en het langste danste. Bea Mes en Peter Visser bleken dat tenslotte te zijn en kregen een platenbon. Yvonne Metz en Ben Knoop ontvingen een schrijfset, terwil Gerard Hol en Si- mone v.d. Heijden voor hun pres tatie beloond werden met een pun tenslijper. Deze herfstvakantie- week kon een succes worden door de ijver en inzet van vele vrijwilli gers. ROMANS: Arlen, L: Noodlot en dromen (de Borodins); Bles Nde barokjager; Carre, John Ie: de lok vogel, Donnelly, j; hefde maakt mooi; Ferguson, M: Chaos; Fren- kel IFrank D: lieve meisjes; Grass, ?a'n H W 1°PPhard'. H: De held van de dag; Rosmalen-Terborg, C* k m/ Archipel; Eldorado; Strie- ber, W: Duistere magie; Topoi E- Het Bjelkin manuscript; Wiener' L.H.: Man met ervarinq. INFORMATIEF: Bahé u 'llah- Bahai geloof; verborgen woorden' P? T- van: Wat doe ik hier ei genlijk (over analfabeten); Dijkstra N.: het tropenhandboek; Gamma, K: Handboek skiën; Gianni, AV- Allergie in 200 vragen; Groskamp ten Have, A: Hoe hoort het eigen lijk Ouden-Hille, M.H. den: ik WOU aat ik een vlinder was (jeuqd od Sumatra); Tromp, B: Karl Marx; Vanvugt, E: Brief aan een nieuwe Vcir./^e' A1Zalbur9. S: Mexico. schreef op het behang; Alcott L- Onder moeder vleugels; Amery', H: De eerste duizend woorden; Ash ley, B: Rad van avontuur; Bruin, J. D-i en Frans geven vol gas; Bijl, J.G. van der: Wim krijgt een poesje; Cartwright, R: Vlucht naar h C°°Per> 4-Ê: De laatste der Mohikanen; Colijn, M: Het Fin landhuis; Degens, T; Het bezoek Dorrestein, M: De Spanazieclub' Edwards, H: Tijgerhaai; Zeeleeu wen eiland; Fabricius, J: Toontje Poland; Graaf J. de: Toch naar zee; Hafkamp, C: Grote schim en de kelderspin; Hartingsveld, J. van- Op zolder. ring De lezing door mevr. Ek- Schroder van de Nierstichting Nederland, voor de afd. Moerkapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen was een bijzonder interessante. De nierdialyse en het dieet van nier patiënten werden uitvoerig door haar belicht. Nierpatiënten kun nen genezen, dankzij niertrans plantatie, waarvoor helaas maar 600 mensen per jaar in aanmer king komen. Voor een transplan tatie is een nier nodig van iemand die b.v. door een verkeersongeval om het leven komt. Die nier mag pas gebruikt worden als de veron gelukte een codicil heeft opge steld, waarin hij/zij verklaart zijn organen hiervoorte beschikken na diens dood. Meestal wordt een dergelijk donorcodicil bij het rijbe wijs bewaard. Zo'n nier biedt uit komst aan één nierpatiënt, zodat deze niet meer gespoeld behoeft te worden. Een nare en een paar keer per week, uren durende bezigheid. Een ontroerende film onderstreepte haar boeiende be toog over het werk van de Nier stichting Nederland. Op de door de aanwezigen gestel de vragen gaf zij deskundig ant woord. Omdat er in Moerkapelle nooit meegedaan wordt aan de jaarlijkse inzameling voor de Nier stichting, verzocht zij de aanwezi ge dames zich hiervoor in te wil len zetten. Op vrijdag 28 oktober komt we reldkampioen Anatoli Karpov, op uitnodiging van de sponsors Ra bobank en Interpolis naar Gouda om daar een simultaan tegen een 25-tal schakers te geven. 15 van de 25 borden zijn toegewezen aan de twee Goudse schaakverenigingen Messemaker en Gouda Bloemen- daal, terwijl de resterende 10 bor den door genodigden worden be zet. Voor de schaakliefhebber de kans om de wereldkampioen in le vende lijve te zien. De wedstrijd in de bedrijfskantine van de Rabo- vank aan de Kleiweg nr. 90te Gou da kan worden bijgewoond, maar daarvoor heeft men wel een toe gangsbewijs nodig dat kan wor den verkregen bij het kantoor van deze bank. De spelers die remise of winst weten te behalen ontvan gen van Interpolis een schaakwerk cadeau. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdagavond 28 oktober organi seert koffiebar 't Praathuys een thema-avond over naastenliefde. Met behulp van diverse verwer kingsvormen wordt samen hiero ver nagedacht en ontdekt wat dat begrip voor een ieder inhoudt, le dereen vanaf ±16 jaar is welkom vanaf 20.00 uur in het Hervormd Centrum. Bovenstaand thema wordtop maandag 7 november a.s om 20.00 uur in de kerk van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden Dorpsstraat 139, besproken. Dr. j! Buitkamp, voorganger van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervorm den te Rotterdam en tot voor kort conrector van de Van Oldenbarne- velt Scholengemeenschap te Rot terdam, zal over dit onderwerp een inleiding houden. Daarna is er ge legenheid tot een gedachtenwis- seling. Ook hoe men vanuit het ge loof tegenover het thema staat, zal uiteraard de aandacht krijgen. De ze avond is voor iedereen toegan kelijk. Een goede mogelijkheid eens met het werk van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden kennis te maken. Het bestuur hoopt ook veel jongeren op deze avond te ontmoeten. De Local Heroes komen op de televisie. Vincent Teekens, Marcel van Wensem, Bert Kraanen, Jan Willem van Wensem en Marlon Vos zijn op 7 december 's-mid- dags te zien en te beluisteren in het programma 'bokkesprongen' van Leontien Keulemans. De opnamen voor dit programma worden ge maakt op zaterdag 29 oktober in de N.C.R.V.-studio in Hilversum. De groep, allemaal dertien-jari gen, leerlingen van de Samenwer kingsschool in Waddinxveen en op Marlon na, alle inwoners van Zevenhuizen, zingt twee liedjes. "Survival" werd door Vincent ge schreven. Het componeren werd met elkaar gedaan. Het handelt over werkzoeken en niet vinden en andere maatschappij problemen. De tekst van het andere liedje is ook van Vincent, terwijl de muziek een bestaande blues is. De titel is "eerste liefde". Voor de derde achtereenvolgende maal heeft het eerste dameselftal van Groeneweg een nederlaag moeten incasseren. Ditmaal was het Haastrecht dat in Haastrecht de dames van trainer Maarten Strïjdhorst met een 1-0 nederlaaq naar huis stuurde. Het begon alle maal zo hoopvol voor Groeneweg; reeds in de 5e min. dwong Conny Baas de keepster van Haastrecht tot een spectaculaire redding bij een goed ingeschoten vrije schop In de 8e min. zag Wilma Zijder hand haar schot, buiten bereik van de keepster van Haastrecht, op de paal belanden. De Groeneweg-da mes hadden op dat moment het beste van het spel want de Haas trecht-dames speelden erg be houdend achterin. In de 16e min mocht Haastrecht een vrije schop nemen en die werd in de rechter bovenhoek ingeknald: 1-0. De Groeneweg-dames bleven daarna ook het meest in de aanval maar wisten bijzonder weinig kansen te scheppen. Na de rust ging het met de Groeneweg-dames beslist niet beter en werd weinig overtuigend gevoetbald en het draaide beslist met. Vlak voor tijd kreeg Jolande van Vessem nog een droom van een kans maarzij zag haartezacht ingeschoten bal gestopt door de keepster van Haastrecht. A.s. zondag zal er gewonnen moe ten worden van D.C.L. anders gaat het er somber uitzien voor het eerste dameselftal. Het tweede da meselftal zette haar zegereeks voort en versloeg het eerste da meselftal van Woerden met 2-0. De doelpunten werden gescoord door Conchita Hoeksema en Wil Tol. De dames kregen hierna nog legio kansen en zagen af en toe dat lat en paal de keepster van Woer den een handje hielpen. Het bleef derhalve 2-0 wat toch al weer de vijfde zege voor dit elftal betekent. Uitslagen: Groeneweg-meisjes ju nioren-Stol wij k-meisjesjunioren: 0-2. Programma a.s. weekend: R.V.C.-meisjesjunioren 2-Groene- weg-meisjesjunioren: 13.00 uur Groeneweg meisjespupillen-Donk' meisjespupillen: 11.00 uur. Zon dag: Groeneweg dames l-D.C.L.- dames I: 10.30 uur. Nieuwkoop dames ll-Groeneweg dames IE 10.00 uur. Wil Schiereck, Korenstraat 7, tel. 01802-1869 heeft ze weer! Wens kaarten, agenda's, adventsboeken verjaarskalenders, kookboeken alles voor het goede doel Unicef, ledereen kan bij haar aan huis langskomen om te kijken en te kopen. MOERKAPELLE - In Moerkapelle wordt in de week van 31 oktober tot 6 november deelgenomen aan de landelijke collecte voor het jeugdwerk Jantje Beton. Ouders van de peuterspeelgroep 't Hob belpaard collecteren voor deze 16e nationale jeugdcollecte. De helft van de opbrengst mag de peuterspeelgroep in Moerkapelle voor de aanschaf van spel- en speelmateriaal voor 'ta Hobbel paard gebruiken. Gun de jeuqd een gulle gift! Hoge ogen gooide het Zevenhui- zense dameskoor Vox Jubilans tij dens een, onder auspiciën van de AVRO, gehouden zangconcours in de Doelen. Dat gebeurde op zat. 15 oktober, waar zij onder leiding van de heer C. Ooms drie liederen ten gehore brachten, in totaal brachten die 301 punten op. Dit blijkt erg hoog daar beroepskoren op datzelfde concours niet hoger kwamen dan 275 punten. Als belo ning voor hun geleverde prestatie (met een gemiddelde van het cijfer 7 als waardering van de jury) ont ving het dameskoor een standaard

Dorpskrant | 1983 | | pagina 10