TOYOTA SUPER KS 901 De perfecte vorm 'rezezi Breimachines DE ZILVERBERK DORPSKRANT Uw uitnodiging voor VEILIGE SCHOOL-WOONROUTE VOOR KINDEREN IN "WEST" Ook cijferen is vakwerk. i\\ wensen onze relaties prettige Kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar! in DEMONSTRATIE Politieberichten onoverzichtelijk JM Haarmode belangengroep veilige school-woonroute aanrijding oversteekplaats pagina 14 drukkerij elgersma Toyota KS 901 technisch en kwalitatief de meeste waar voor uw geld! Alle mogelijkheden voor uw kreatrviteit en... eenvoudig te bedienen. Het is echt niet moeilijk! Ontdek ook de talloze extra mogelijkheden met wol en katoen zaterdag 29 oktober van 10.00-16.00 uur bij nationale collecte geestelijk gehandi capten. plattelandsvrouwen graveren De slogan postcode je fietscode is in Moerkapelle een begrip aan het worden. Op dit moment zijn er al 600 fietsen voorzien van een post code. De belangstelling iszo groot dat niet altijd iedereen tijdens de graveeruren geholpen kon wor den. Helaas was dit niet te voorko men. Wij vragen hiervoor uw be grip. Laat het echter geen reden zijn om weg te blijven op de nog komende graveerdagen te weten: zat. 29 okt. 11.00-13.00 uur; woe. 2 nov. 13.00-16.00 uur; ma. 7 nov. 13.00-16.00 uur; vrij. 11 nov. 18.00- 21.00 uur; zat. 12 nov. 11.00-13.00 uur. De plaats waar uw fiets van een code wordt voorzien is in de loods van gemeentewerken in de Raadhuisstraat. Het graveren is tij dens deze actie geheel GRATIS. Na deze actie blijft het coderen van uw fiets belangrijk. Hiervoor kunt u dan tereht bij de fietsenhande laar zij het dan tgen een kleine ver goeding. gevonden: Sr'iiye yark var deï Hoeven van het Hazeveld is er gelukkig l?in w*! frSCheUrZn 07gekomen, maar het had veel erger kunnen zijn...Wat er gebeurde? Zoals Mark geleerd werd door z'n ouders keek hu alvorens de Schielandsingel over te steken, eerst naar links en toen ^imIhuu 6n Z° v°or?ichtig op het zebrapad over. Tenminste dat wilde hu. Maar wat een schrik toen daar plotsklaps van links uit de Akker- straat een auto de Schielandsingel opreed. Mark weifelde en wilde teruo- ?peP' k0,,, autom°biliste kon het ventje niet meer ontwijken, on danks krachtig remmen. Mark's achterwerk kreeg een gevoeliae zet waarna hij metzn hoofd tegen het hekje van de oversteekplaats werd aangesmeten. Trillen over al haar ledematen trapte de bestuurster ijlings uit de auto en zag tot haar geruststelling Mark met een spierwit en van K'»n üeii 9ez'oht overeind klauteren. Toen ze constateerde dat al Marks ledematen goed functioneerden, slaakte ze eenzuchtvan verlich ting, het ongeval was gelukkig goed afgelopen... de parkeerplaats aan de Gras kamp. Beide oversteekplaatsen in de Schielandsingel zijn vanuit ge noemde straat en parkeerplaats ook nauwelijks zichtbaar vanwege de struiken en heesters. Ik ben gelijk na het ongeval dat Mark overkwam ook naar de politie ge stapt, die mijn suggestie ter harte zal nemen. Dat het niet om een loze belofte ging blijkt wel uit het feit dat de plantsoenendienst, di rect die week een gedeelte van de struiken flink heeft getopt. Deson danks blijven de oversteekplaat sen toch niet duidelijk zichtbaar. Om de situatie ter plaatse in ogen schouw te nemen gingen we geza menlijk eens kijken "Kijk" wijst mevr. Van der Hoeven "nu staan we op de hoek van de Akkerstraat. Wat doet een automobilist, hij kijkt gelijk naar links of er geen verkeer aankomt en rijdt dan naar rechts de Schielandsingel op. Gelijk bij het optrekkenkan er dan een kind oversteken, zoals onze Mark overkwam, waardoor een aanrijding onvermijdelijk is. Mark is een uiterst voorzichtige jongen, die tot voor kort altijd naar schooi werd gebracht en gehaald, maar nu in de eerste klas van de lagere school, evenals zijn leeftijdge nootjes, alleen naar school toe wil. Hij schrok en weifelde, wat hem bijna noodlottig is geworden, maar Mark was ook voor die me vrouw die in haar auto vanuit de Akkerstraat kwam, onzichtbaar!, evenals andersom. Bij het terug lopen wijst Van der Hoeven ten slotte ook op de uitrit (voor auto mobilisten) van het Hazeveld. "Het gemotoriseerde verkeer rijdt ont zettend snel over de Schielandsin gel. Wil je het Hazeveld uitrijden dan moet je dat ontzettend voor zichtig doen, omdat je nauwelijks overzicht hebt. Kijk maar naar links, allemaal bomen, struiken en heesters. In de winter kijk je er een beetje door heen, maar 's-zomers is het erg gevaarlijk. Dat er zich tot De jongen werd keurig thuis ge bracht en het voorval in geuren en kleuren aan moeder Van der Hoe ven uit de doeken gedaan. Uiter aard werd Mark, na even van de schrik bekomen te zijn, door uders Van der Hoeven ook nog voor een onderzoek naar dokter Van Brug gen genomen. Deze verklaarde Mark in goede conditie, alhoewel zijn stuitje wel een paar dagen pijnlijk zou blijven. Van de me vrouw, die Mark aanreed, kreeg hij als pleister op deze, niet zichtbare wonde, een cadeaubon. schielandsingel moet veiliger Als Mark's ouders de Dorpskrant niet ingeschakeld hadden, zou dit verhaal nu geëindigd zijn. "Wij vin den dat aan de gevaarlijke ver keerssituatie op de Schielandsin gel, eens extra aandacht moet worden geschonken", zeggen ze. "We menen eigenlijk wel namens alle bewoners van het Hazeveld, die jonge kinderen hebben, te mo gen spreken. De oversteekplaat sen zijn, ondanks dat de gemeente hekjes heeft geplaatst, levensge vaarlijk! We weten dat een groep ouders over de verkeersveiligheid van de Schielandsingel voor een veilige school-woonroute, contact heeft met het gemeentebestuur, maar graag willen we deze zaak nog eens onder de aandacht bren gen", stelt vader Van der Hoeven. Zijn voorstel is om allereerst de hoek Akkerstraat/Schielandsingel onverzichtelijker te maken. "Er is daar veel te veel beplanting. Dat maakt de hoek er niet overzichte lijker op. Daarnaast zou er in de Akkerstraat nabij de kruising met de Schielandsingel, volgens hem een waarschuwingsbord moeten worden geplaatst waarop met een pijl en een afgebeelde oversteek plaats, de net om de hoek gelegen "Zebra" aangegeven worden. Zulke borden zie je overal in de steden op hoeken, waar direct na de hoek een oversteekplaats in de weg ligt. Iets dergelijks zou b.v. ook moeten komen bij de uitrit van TWIGGY het jongensachtige stermodel uit de zestiger jaren stond als uitgangspunt voor het tweede voorstel van The New Classics, een klassieke herencoupe nieuw geïnterpreteerd. Ook hier de tegenstelling tussen zeer kort trapsgewijs geknipt haar en de lange bot geknipte partijen. Een zeer precies omlijnde en extreem krap gehouden zijde contras teert met een slap in het gezicht vallende lange pony. Een licht-donkere kleurstelling accentueert deze nonchalante stijl. Jacques Meibergen Dorpsstraat 51-33 2761 AB Zevenhuizen Tel.01802-1579 Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VAN TOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462. nu toe nog geen ergere ongeval len hebben voorgedaan mag een wonder heten...". Aan de heer Keijzer, woordvoer der van de groep verontruste ou ders die ten zuiden van de Weth Kreftlaan woont vragen we of he blijft bij de maatregelen die geno men zijn. Hekjes bij de oversteek plaatsen en katte-ogen in het weg dek van de Schielandsingel. "Waai schijnlijk niet, want Veilig Verkeer Nederland heeft op ons verzoek een rapport over de verkeerssitua tie en met name de oversteekplaat sen, opgesteld. Dit rapport is naar de gemeente gezonden en aange boden aan alle leden van de raads commissie Openbare Werken. Dit heeft er toe geleid dat het hoofd van de Dienst Gemeentewerken mij een briefje stuurde om met de man van Veilig Verkeer Nederland en het door deze Dienst opgestel de rapport in een gesprek van ge dachten te wisselen. Voor alle dui delijkheid: het rapport van de Dienst Gemeentewerken was nog niet klaar toen dat van Veilig Verkeer Nederland verscheen, wat hun ideeën of plannen eigenlijk doorkruiste. Daarom werden de raadsleden hiervan nog niet in kennis gesteld. Het gesprek, dat vrijdag plaatsvindt voorkomt onte vreden berichten over het door de Dienst opgestelde rapport door de raadscommissie". Recapitulerend vertelt Keijzer dat de molens van verkeersveiligheid op de Schielandsingel vorig jaar in werking gesteld zijn. Dat gebeurde naar aanleiding van een ernstig en gecompliceerd ondervonden let sel door een aanrijding op de over steekplaats bij een jongetje ver oorzaakt. Aanvankelijk gold hef vooral de bewuste oversteekplaats in de Weth. Kreftlaan, doch de oversteekplaatsen in de Schie- landsingel werden hierbij niet ver geten. Aan burgemeester A.H. van Gent werd door een afvaardiging van de ouders, en oudercommis sie van kleuterschool 't Reigerbos en onderwijzend personeel, door kleuters een petitie overhandigd, waarvan door de gemeente goede nota werd genomen. De vele hand tekeningen brachten gedachten in werking en ideeën en plannen op tafel. De afvaardiging van de be langengroep, onder aanvoering van de heer Keijzer, mocht met voorstellen in een commissiever gadering komen, die helaas wer den afgewezen. Eén plan bestond uit het versmallen van de rijbaan, tot één rijstrook, ter hoogte van de oversteekplaats, zodat kinderen en automobilisten elkaar goed kunnen zien. Helaas werd dit idee van tafel geveegd, omdat de me ningen in de gemeenteraad hier over verdeeld waren. Begin 1983 kwam er een rapport van Gemeen tewerken, wat ook in de commis sie Openbare werken besproken werd. Naar aanleiding van dit rapport zijn er enkele verkeersproeven op de Weth. Kreftlaan en Schieland singel genomen (bij de oversteek plaatsen). De geplaatste tonnen bleken niet het succes dat beoogt werd hettezijn, omdat er geen ver andering in de belijning werd aan gebracht in het wegdek. Het één was tegenstrijdig aan het andere. Keijzer: "Als er een proef genomen wordt vind ik dat het eigenlijk ook goed gedaan behoort te worden". De uitkomst van de proeven zou de dienst Gemeentewerken rapporte ren aan de commissie, waarna de finitieve maatregelen voor veilig oversteken voorgesteld konden worden. Keijzer, die waarschijn lijk als gevolg van zijn beroep als politiefunctionaris, carte blanche kreeg van de belangengroep, nam toen contact op met Veilig Ver- Zijn wij er met die wensen wat TE vroeg bij' Misschien maar als u nu alvast komt kijken naar de Kennemer Kaarten Kollektie met kerst- en nieuwjaarswensen voor uw klienten en andere relaties dan bent er in elk geval niet te laat bij U heeft de eerste keus uit een groot aantal prachtige stijlvolle ontwerpen en WIJ kunnen drukken zonder drukte 1 dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 Noordelijke Dwarsweg 80 Zevenhuizen - Tel. 01802-1463 keer Nederland. Deze organisatie heeft een afdeling die VOS heet (verkeersonveilige situatie) zodat VOSSEN in Zevenhuizen kwamen kijken en naar aanleiding daarvan een rapport werd opgesteld. Keij zer wil nog niet veel van dit rapport vertellen. De enige opmerking die hij erover plaatst is öa\ hij er blij mee is dat er nu spijkers met kop pen worden geslagen en dat in dit rapport ook de suggestie van een versmalling van de rijbaan bij over steekplaatsen wordt gedaan. Het opheffen van alle voorrangskrui singen van de zijstraten van de Schielandsingel en Kreftlaan zal volgens hem, als ervaren verkeers- man, het snelle rijden vrijwel ge heel tegengaan. "Het gemotori seerde verkeer moet dan vanzelf langzamer gaan rijden om rechts voorrang te geven. In diverse grote steden kent men helemaal geen voorrangskruisingen. Hard rijden is daar dan ook helemaal niet mogelijk". De Nationale collecte geestelijk gehandicapten heeft in Zevenhui zen 1.670,- opgebracht, ca. 90 gulden meer dan vorig jaar. Col lectanten en gevers worden door de organisatrice, mevrouw P.C. Heijer-Hoek in Zevenhuizen har telijk bedankt. Donderdagavond (hedenavond) is de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Een lezing met demonstratie over Hypnose wordt verzorgd door de heer P.J. Hanssen. Aan vang 20.00 uur, Hotel Vos. MOERKAPELLE - 15 okt.: In de Moerdijkstraat werd een inwoon ster van Moerkapelle onwel. Zij is voor onderzoek per ambulance naar het ziekenhuis te Gouda ge bracht. 17 okt. Een attente bewo ner gaf de politie melding dat er al een paar dagen een geparkeerde pers.auto stond op het Schieland. Het rechterportierraampje was in geslagen. Na controle bleek dat deze auto op 10 oktober 1983 in Bleiswijk was ontvreemd. De auto is weer terug bij zijn eigenaar. 24 okt.: Op de kruising Moerdijk straat met de Nassaustraat vond omstreeks 7.30 uur een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een pers.auto. De bestuurster van de bromfiets werd daarbij licht ge wond. Beide voertuigen werden beschadigd. Oktober: Er werden in de afgelo pen weken enkele bekeuringen uitgeschreven aan bestuurders die hun voertuig op een plaats hadden geparkeerd waar dat ingevolge een parkeer/stop verbod is verbo den. Er zijn diverse landbouwvoer tuigen gecontroleerd o.a. op hun verlichting. Hierbij bleek dat een en ander niet helemaal klopte. De komende donkere wintermaanden zal hierop blijvend gelet worden. Aan de gebruikers van deze land bouwvoertuigen wordt dan ook gevraagd hieraan aandacht te wil len schenken. Heeft u vragen over verlichtingseisen of inrichtings eisen kom dan even langs het politiebureau. Op 17 okt. werd een bos sleutels gevonden. De eigenaar kan ze op halen op het politiebureau aan de Herenweg 13d.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 14