DORPSKRANT GEMEENTE ZEVENHUIZEN Afgegeven bouwvergunningen Collecteschema Vergaderschema BOUWPLAN pagina 8 Sociale zorg en maatschappelijk werk. Economische aangelegenheden. SLOTBESCHOUWING. openbare vergaderingen Daarnaast heeft hij nu het voornemen een aantal specifieke uitkeringen, zoals o.a. de Rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk, over te hevelen naar het gemeen tefonds, terwijl het zijn bedoeling is het algemeen maatschappelijk werk onder de Wet voor Gezondheidszorg en Maatschappelijke Dienstverlening te laten vallen. Met belangstelling worden de ontwikkelingen in deze afgewacht. Subsidies. Ter uitvoering van de Algemene Subsidieverordening Sociaal Cultureel Werk en de Rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk zal in november a.s. een ontwerp van te verlenen subsidies ter inzage worden gelegd. Definitieve vaststelling zal in een later stadium plaatsvinden. Het college is niet voornemens de raad voorstellen te doen tot wijziging van de be dragen, zoals die in de subsidieverordening zijn genoemd. Wat de rijksbijdrage Sociaal Cultureel Werk betreft, is in het kader van de bezuini gingen voor 1984 een korting toegepast van 20% ten opzichte van 1983. Deze korting is reeds in de begroting verwerkt. De korting op de bijdrage ingevolge de Rijksbijdrageregeling Maatschappelijke Dienstverlening voor 1984 bedraagt 5,2% ten opzichte van 1983. Ook hiermede is in de begroting rekening gehouden. Jeugd- en jongerenwerk. In de vergadering van 13 oktober 1983 heeft de raad de nota van het college inzake het jeugd-en jongerenwerk, met de conclusies en beleidsvoornemens, behandeld. Met voortvarendheid zal de uitvoering ter hand worden genomen. Dorpshuizen. Het gebouw "De Vierkap" in Oud Verlaat is al weer meer dan een halfjaar in gebruik. Het college meent te mogen stellen, dat het goed functioneert en dat het in Oud Ver laat niet meerweg te denken is. De begroting 1984,die inmiddels van het stichtings bestuur is ontvangen, zal binnenkort ter vaststeling aan de raad worden aangeboden. Wat het dorpshuis "Swanla" betreft, is in een op 28 september 1983 gehouden bespreking tussen enerzijds het college en de commissie financiën c.a. en ander zijds het bestuur van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen uitvoerig van gedachten gewisseld omtrent een eventuele herziening van de gebruikersovereenkomst, het treffen van voorzieningen aan het gebouw ter beperking van de exploitatiekosten, alsmede omtrent de ongunstige exploitatievooruitzichten. Overeengekomen is, dat van de zijde van het college een wijziging in de gebruiksovereenkomst zal worden voorbereid. Wat betreft de ongunstige exploitatievooruitzichten, is voorshands in de begroting een bijdrage geraamd eensluidend aan de bijdrage voor 1983. Daarnaast wordt nog opgemerkt, dat de raad binnenkort een voorstel zal bereiken tot het treffen van voorzieningen in het dorpshuis "Swanla" ten behoeve van de verenigingen. Inmiddels is van het Anjerfonds bericht ontvangen, dat het bereid is een financiële bijdrage te verstrekken. Tennis. Het afgelopen jaar is overleg gevoerd met de tennisvereniging over de huurover eenkomst. De verwachting is, dat op korte termijn een voorstel aan de raad wordt voorgelegd. Bibliotheek. De bibliotheek beschikt momenteel over een aanvaardbaar (tijdelijk) onderkomen. Een definitieve huisvesting zal in het centrum worden gevonden. In de door de Stichting Openbare N.V.V.-bibliotheek overgelegde begroting 1984 is met de nieuwe huurovereenkomst rekening gehouden. De begroting zal binnenkort aan de orde komen. Tarieven gebruik gymnastieklokaal Dorpsstraat. Bij raadsbesluit van 24 maart 1983 is het tarief voor het gebruik van het gymnastiek lokaal aan de Dorpsstraat vastgesteld op 6,- per uur (was 5,-) ingaande het sei zoen 1983/1984. Het college is voornemens de raad voor te stellen dit tarief voor het seizoen 1984/1985 wederom met 1,- per uur te verhogen, waardoor het tarief komt op 7,-. Het acht dit noodzakelijk en aanvaardbaar. In dit verband wordt opgemerkt, dat het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen rekening houdt meteen tarief van/ 19,35peruurmetingang van 1983 bij mede gebruik door verenigingen van een voor het onderwijs bestemd gymnastiekgebouw In verband met de economische ontiwkkeling is, evenals vorig jaar, het aantal bij standgenietenden helaas toegenomen. De ramingen op dit hoofdstuk zijn geba seerd op het huidige bestand. Het college zal nauwlettend de ontwikkeling blijven volgen teneinde tijdig voorstel len tot wijzigingen van de ramingen voor de diverse uitkeringen te kunnen doen. Tevens speelt nog, dat per 1 juli 1983 van kracht zijn geworden de bepalingen met betrekking tot de Wet Werkloosheidsvoorziening van jongeren beneden de 23 jaar. Per 1 januari 1983 is in werking getreden de Tijdelijke Subsidieregeling Maatschap pelijke Dienstverlening. Op grond van deze regeling zullen de instellingen van maatschappelijke dienstverlening worden bekostigd, welke daarvoor op indirecte wijze op grond van de Algemene Bijstandswet werden gefinancierd. Een uitzondering daarop vormden de bejaardenoorden. Tot 1 januari 1984 kan voor de kosten van verzorging in bejaardenoorden een beroep worden gedaan op de A.B.W. Na 1 januari 1984 zal aan personen, die in een bejaardenoord verblijven, slechts bijstand kunnen worden verleend voor bijzondere bestaanskosten. De verzorgingskosten zullen door het rijk worden voldaan. Nadere uitvoeringsregels zullen hieromtrent nog volgen. Opgemerkt wordt hierbij nog, dat hierdoor de ten laste van de gemeente blijvende kosten van verzorging van bejaarden in bejaardenoordenten opzichte van 1983 met 100.000,- zijn verminderd. De algemene uitkering zal hierdoor in eerste instantie verminderen met±/45.400,-. Werkgelegenheid. Waren er per september 1982 79 personen als werkloos ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, per augustus 1983 waren dit er 123. In de nota "Jeugd- en jongerenwerk in Zevenhuizen" is reeds in ruime mate aandacht besteed aan met name de jeugdwerkloosheid, welke een belangrijk percentage vormt van de totale werkloosheid. Het college is voornemens om jaarlijks 10.000,- in de begroting op te nemen voor de uitvoering van activiteiten ter bevordering van de werkgelegenheid c.q. ten behoeve van werklozen en activiteiten voor werklozen. Nadere uitwerking hiervan zal nog plaatsvinden. Industrievestiging. Met betrekking tot de uitgifte van industrieterrein, duren de onderhandelingen over de mogelijke realisering van een bedrijfsverzamelgebouw nog voort. Over de ontwikkelingen dienaangaande zal de raad op de hoogte worden gehouden. Daarnaast wordt nog met individuele gegadigden voor industriegrond onderhan deld. Er bestaat goede hoop, in de komende maanden met één der kandidaten tot resultaat te komen. Omtrent een nieuwe kostprijsberekening voor de uitbreiding van het industrie terrein zal het college de raad binnenkort nader informeren. Markt. In onderzoek is of, en in hoeverre, de markt op het dorpspleintje kan worden uit gebreid. Wellicht dat een andere indeling mogelijkheden biedt. Vervolgens zal de raad binnenkort een voorstel bereiken tot aanpassing van de tarieven voor het gebruik van het marktpleintje. Daarbij zal aandacht worden geschonken aan een mogelijk andere wijze van het vaststellen van tarieven. Het college is voornemens het hiervoor ontvouwde beleid met grote voorzichtig heid te voeren, echter zonder zich daarbij passief op te stellen. De voorzichtigheid is mede ingegeven door het feit, dat het niet verwacht, dat binnen de in de maarjaren- begroting genoemde periode 1984-1988, voor wat betreft de inkomsten uit rijksuitkeringen, verbeteringen komen. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de begrotingen 1983 met de daarbij behorende aanbiedingsnota en meerjarenbegroting voor een ieder tijdens de kantooruren op de afdeling financiën c.a. ter inzage liggen. Zolang de voorraad strekt, zijn genoemde bescheiden ook verkrijgbaar tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges. In de periode van 7 oktobertot 24 oktober 1983zijn doorburge- meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgege ven voor: - het veranderen van een raamconstructie aan het pand De Wielewaal 30; - het veranderen van een dakconstructie aan het pand Rozen straat 35; - het maken van een uitbouw aan het pand Strandweg 1; - het maken van een dakkapel op het pand Noordeinde 69a; - het plaatsen van dakvensters en erfafscheidingen bij de pan den De Taling 1-27; - het plaatsen van een dakraam in het pand De Grutto 35; - het maken van twee dakvensters in het pand De Fuut 7; - het maken van twee dakvensters in het pand De Fuut 9; - het maken van een dakvenster in het pand Dahliastraat 17; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). 24 tot 30 oktober: Blindenzorg. 31 oktober tot 6 november: Nat. Jeugdfonds. 7 tot 13 november: Internatio nale Hulpverlening. 7 tot 13 november: Kledingin- zameling Max Tailleur Stich ting. Maandag 31 oktober 1983 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 november 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij een aanvraag hebben ontvangen van de firma Groen en Bregman te Benthuizen, om vergunning voor de bouw van 22 huurwoningen in plan West, achter de geplande groenstrook nabij de woningen De Grutto 13 tot en met 27. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende uitwerkingsplan "UWI (1,2) UWII (2,3)" doch niet met het door de raad vastgestelde, maar nog niet goedgekeurde be stemmingsplan "Dorp 5e herziening". In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmings plan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodig de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan, ligt het bouwplan vanaf vrijdag 28 oktober 1983, gedurende 14 dagen ter secretarie, ter inzage (bureau Ruimtelijke Ordening, Dorps- strat 144). Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden bij burgemees ter en wethouders bezwaren indienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 8