Wij toveren uw foto's om tot de beste wenskaarten... KERSTKLAZENAKTIE: MIDDENSTANDSVERENIGING ZEVENHUIZEN FEEST OP "DE EENDRAGT" Sint Nicolaas Fietsen graveren A. RODENBURG Blokfluiten in de Zilverberk EVENEMENTEN Deelnemende winkeliers zijn: Abbekerk Bac en Zn. Benning Weikoop Kaasmekka Fashion Flair Gerritsen Zilverberk P.J. Heij Spar de Kooter Foto Marri Krijgsman Rapsody Matze, SRV Pigmans Rodenburg Knabbelfarm van Rijs Schötte Bloemisterij Sol Sol, groenten en fruit van Tol Versprille Voorbrood Verbey Wismeyer Swanla-Hoeve Volkstuin? dat is nu een peuleschil groot nieuws voor alle kin deren van zevenhuizen El El, wat een El reünie Neem geen genoegen met de traditionele standaardmogelijkheden. Geef uw wenskaarten een uniek en persoonlijk stempel. Het kan! Breng ons het negatief van uw uitverkoren foto en wij zorgen voor wenskaarten die er uit springen. Ideaal voor kerst en nieuwjaar, huwelijk, geboorte, communie, etc. Binnen een paar dagen kunt u ze al in huis hebben. Wij geven u graag alle informatie. Uw FotoVakman: DROGISTERIJ - FOTOHANDEL KADOBOETIEK ZEVENHUIZEN - TEL. 1366 ALLE HYPOTHEKEN REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 6e jaargang nummer 125 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Oplage: 3.500 ex. 10 november 1983 De aktie loopt in 2 termijnen: van 12 november tot en met 3 december van 12 december tot en met 23 december Werkwijze met kraskaartjes: Konsumenten ontvangen een kraskaartje bij besteding van elke f 10,-. Op dit kraskaartje zijn 2 vakjes afgedrukt die met een muntstuk eenvoudig kun nen worden opengekrast. Aan de afbeeldingen die dan zichtbaar worden kan de konsument zien of direkt een prijs gewonnen is, of dat meegedon- gen kan worden naar de hoofdprijzen. Te termijn: 2e termijn: 2 stoomboten 7 5,— 2 sneeuwpoppen f 5,— 2 suikerharten f 10,— 2 sleden f 10,— 2 paarden f 15,— 2 paarden f 15,— 2 sleden f 25,— 2 kerststerren f 25,— 1 Kerst/Sint f 100,- 1 Kerst/Sint f 100,- Alle prijzen worden kontant uitbetaald behalve de hoofdprijs van f 100, welke wordt uitgekeerd in de vorm van een waardebon, die afgehaald kan worden bij de plaatselijke Rabobank en te besteden bij onze middenstand. De kaartjes met afwijkende afbeeldingen komen niet voor een prijs in aanmerking. Wie een volkstuin wil moet er snel bij zijn. Volkstuinvereniging De Peuleschil heeft nog grond over. Het volkstuinencomplex verhuis de onlangs naar de Zuidplasweg. Het terrein ligt naast de zuive ringsinstallatie. Inlichtingen: N.J. Sleeuwenhoek, Asterstraat 9, tel. 01802-2423. Mevrouw Stevens met haar kleuterklas Omdat mevrouw G. Stevens-Alb/as dinsdag 1 november 25 jaar hoofd leidster van de chr. kleuterschool was, werd er op De Eendragt feest ge vierd. Op verzoek van de jubilaresse stonden bij dit feest vooral de kinderen centraal. Dat begon dinsdagmorgen al vroeg, toen mevr. Ste vens van huis afgehaald door voorzitter H.G. v.d. Dooi, bij de school arri veerde. Een ere-haag compleet met versierde bogen werd gevormd door 'haar kleuters' met daarachter leerlingen van de lagere school. Met een fraai boeketje, dat haar bij aankomst werd overhandigd, in de hand, schreed ze door de ere-boog terwijl de kinderen uit volle borst,het 'lang zal ze leven zongen. Voor de zilveren juf en haar kleuters was het die dag een echte feestelijke dag, met onder schooltijd een voorstelling van een poppentheater en 's avonds een door de kinderen ingestudeerde musi cal. De opvoering vond plaats in de gemeenschapsruimte van de lagere school. De musical heette de juf viert feest'en handelde over de voorbe reidingen van het jubileumfeest, van slingers, bloemen en de aanbieding van het cadeau. Dat cadeau was die dinsdagavond al in gebruik nl een geluidsinstallatie, maar werd symbolisch door de kinderen, nagemaakt van karton, overhandigd. Mevrouw Stevens wilde namelijk geen persoonlijk cadeau, maar een cadeau voor de school. Na afloop bedankte zij kleuters en ouders hartelijk Nog drie nachtjes slapen en dan.... komt Sint Nicolaas in Zevenhuizen aan. De goedheiligman arriveert per schip zaterdagmiddag a.s. in Zevenhuizen. Opgelet: De Sint passeert met zijn gevolg om ca. 13.15 uur de Catgesbrug en vaart verder de Ringvaart af naar de loswal (ophaalbrug). Hier wordt hij verwelkomd door het plaatselij ke fanfarecorps De Kleine Trom petter. Ook zijn trouwe viervoeter staat hier voor hem klaar, waarna het gezelschap zich tot een feeste lijke stoet formeert en richting gemeentehuis trekt. Ongetwijfeld zal het gevolg van de Sint en diens zwarte knechten, uit een schare kinderen bestaan. Met lege han den behoeven die niet haar huis, want de Pieten delen weer rijkelijk versnaperingen uit, onderweg naar het gemeentehuis. Zoals ook andere jaren het geval was, zullen ook vele groten en kleinen de Sint en zijn gevolg opwachten bij het bordes van het raadhuis. Hiervindt om 14.00 uur een hartelijke be groeting plaats door burgemees ter A.H. van Gent, terwijl de Sint ongetwijfeld ook het woord zal voeren. Natuurlijk wordt er van de kinderen verwacht dat zij uit volle borst met de bekende Sint Nico- laasliedjes meegezongen wordt. Daarom een verzoek van de Zwarte Pieten: kinderen repeteer vast thuis, zodat de Sint een echt Zevenhuizens kinderkooraantreft. In totaal zijn er ongeveer 2000 fietsen in Zevenhuizen van een postcode voorzien. Het graveren van de postcode huisnummer versnelt het opsporen van de fiet sen bij diefstal. Fietsen graveren vindt de gehele maand november nog plaats bij de brandweergara ge naast het marktplein elke vrij dag van 12.00-18.00 uur. Schreven we in de vorige Dorps krant over het Reuze-Ei van de fam. Koster uit Moerkapelle, er blijkt een kip geweest te zijn die deze prestatie overtroefde. Mevr. Schotte-v. Rijs van het Zuideinde kreeg onlangs van haar buurvrouw mevr. Ooms een ei van 190 gram, waarin zich twee complete eieren (met schil) bevonden. Er werd geen zieke kip gemeld, zodat ook hier het dier er zonder 'kleerscheu- ren'(veerscheuren) vanaf kwam. In de hall van de kleuterschool was het zaterdagmiddag 5 november een komen en gaan van ca. drie honderd belangstellenden, die mevr. G. Stevens-Alblas met haar zilveren jubileum kwamen geluk wensen. Onder de velen waren de oud-leerlingen in de meerderheid. Ook diverse eerste kleuters (zie foto vorige Dorpskrant) boden hun gelukwensen aan. Leerkrach ten van vroegere jaren ontmoetten elkaar, zoals het voormalige schooljoofd Rijkse en diens gezin, de familie Huizinga en anderen! Herinneringen werden door hen allen opgehaald en de 'weet je nog's' waren niet van de lucht. Door voorzitter v.d. Dool werd na mens het schoolbestuur en de ve reniging een uurwerk van plateel aangeboden; vergezeld door waar derende woorden. Hij liet de 25 jaren de revue passeren: "Eén is school en twee is Stevens", zo stel de hij. Namens het personeel over handigde schoolleider Brugge- man haar twee platelen vaasjes behorend bij de klok. Hij bena drukte de liefde voor de kinderen en de liefde tot God door het voor dragen van een gedicht. "Truus, jij maakt van het bijzonder onder wijs iets bijzonders", concludeer de hij. Bij het afscheidnemen be dankte mevr. Stevens voor de vele cadeaus en bloemen, één en ander vergezeld van een kaartje met daarop een dankwoord en een roos. Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar Hartelyk dank voor uw belangstelling by ons huwelijk Op 24juli hebben we er een pracht uan een dochter bügekregen. We noemen haar MariëL Louise en Karei van Etten Ria, Carla en Wim Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Sint Nicolaas brengt ook dit jaar weer een bezoek aan boetiek de Zilverberk op zaterdag 26 novem ber. Hij wordt daar om half elf ver welkomd met blokfluitmuziek door de leerlingen van Winnie Wielage. Om deze muzikale voor dracht een extra feestelijk en crea tief (peper)nootje te geven, wor den er passende dansjes uitge voerd bij de gefloten en gezongen liedjes. Sint Nicolaas en zijn Pie ten verheugen zich daar nu al op, hebben zij laten weten. Natuurlijk zijn alle kinderen en belangstel lenden van harte welkom en voor de kleintjes heeft Sint Nicolaas altijd wel een kleine verrassing bij zich. Tenzij Zwarte Piet zich weer eens verslapen heeft. 11 nov.: De Vierkap: 20.00 uur: kaarten. 11 nov.: 19.15 uur: bowling-avond 't Praathuys. 12 nov.: De Herberg: gezellige a- vond(open jeugdwerk M'kapelle). 17 nov: De Eendragt: oud papier- aktie. 18 nov: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: Open bridge-drive. 19 nov: Dorpshuis Swanla, 20.00 uur: Anders-dan-anders feesta vond V.O.O. 19 nov: Dorpshuis Op Moer: film De Boezemvriend. 19 nov: Hotel Vos: feestavond plat telandsvrouwen met de muscial Mexico, o Mexico van Spektakel. 23 nov: De Vierkap: 20.30 uur: demonstratie maken marsepein. 24 nov: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur filmavond filmclub. 24 nov: De Vierkap: VVD-avond.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1