Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Bekendmaking bouwplan aan de Kratonlaan Groepsvervoer Geen spreekuur Politieberichten Collecteschema BURGERLIJKE STAND Vergaderschema BIBLIOTHEEK Peuterbraderie SPEKTAKEL IN "OP MOER MET "MEXICO, O MEXICO Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij van de heer A. v.d. Knaap een aanvraag hebben ontvan gen om vergunning voor de bouw van een drietal woningen aan de Kratonlaan, waarbij de bebouwingsgrenzen vermeld in het bestemmingsplan op sommige plaatsen enigszins worden overschreden. Zij zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen, doch alvorens hiertoe over te gaan stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om gedurende de termijn, waarop het bouw plan ter inzag eligt, hun bezwaren tegen de eventuele afgifte van de gevraagde vergunning aan hun college kenbaar te maken. Het bouwplan ligt vanaf vrijdag 11 november 1983 gedurende 14 dagen tijdens de kantooruren voor een ieder ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144 ter inzage. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat aan de Snelle Vliet touringcars B.V., Industriestraat 6 te Har- dinxveld-Giessendam, tot 30 juni 1984 vergunning is ver leend voor de uitvoering van groepsvervoer van schoolkin deren op de dinsdagen, met uitsluting van de schoolvakan ties, van de diverse lagere scholen in de gemeente Zeven huizen, van en naar het zwem bad "De Koornmolen" alsmede van en naar het dorpshuis "Swanla", eveneens in de ge meente Zevenhuizen. Tegen deze beschikking staat binnen dertig dagen na de ver schijning van dit blad beroep open bij het college van Gede puteerde Staten van Zuid- Holland. De burgemeester zal op vrijdag 18 november a.s. geen spreek uur houden. drinkers! mishandeling Een echtpaar uit Schiedam werd zaterdagmiddag 5 nov. mishan deld op de Bredeweg. Dit gebeur de n.a.v. een voorval op het vei lingterrein om ca. 15.00 uur. Een pers.auto reed onverwachts zeer snel achteruit, terwijl een echtpaar over het veilingterrein liep. Door opzij te springen kon het echtpaar zich in veiligheid stellen, doch de man kon niet voorkomen dat hij tegen de buitenspiegel klapte met z'n hoofd, waardoor de spiegel verbrijzelde. De autobestuurder werd daarop zo kwaad dat hij uit de auto sprong en begon te schel den. Het echtpaar liep zwijgend door. Even later liepen de man en de vrouw nabij de spoorwegover gang toen de bewuste auto nader de en de automobilist, een Hage naar (naar later bleek) uit de auto sprong met een balk in zijn hand. Daarmee belaagde hij de inwoner uit Schiedam die zich probeerde te verdedigen. De echtgenote van hem probeerde tussenbeide te ko men om de zaak te sussen, wat ver keerd uitgelegd werd door de me de-inzittende vrouw van de Hage naar die zich tegen de Schiedam- se keerde en haar flink aan de ha ren trok. Toen de Hagenaars na de aftuiging wegsnelden kon het echtpaar nog een gedeelte van het kenteken nummer noteren, waarna melding gemaakt werd van het misdrijf aan de politie. De vol gende dag signaleerden omwo nenden de auto van de Hagenaars en gaven de politie het volledige kentekennummer door. De Hage naar is vermoedelijk tijdens de worsteling zijn bril daar ter plekke verloren is is hem de andere dag gaan zoeken. Op de rijksweg kon de Hagenaar worden aangehou den. Op 7 november vond er een aanrijding plaats tussen een /rachtwagen en een bromfiets, na dere gegevens ontbreken in Ze venhuizen, daar de Moordrechtse politie het ongeval muteerde, gevonden GEBOORTEN: Linda, dochter van: Klein, Ma- rinus en: Meijndert, Wilhelmi- na N., op 23 oktober 1983. Maarten Cornelis, zoon van: Boesveld, Jacob en: Vermaat, Johanna C., op 27 oktober 1983. OVERLEDEN: Hordijk, Neeltje, echtgenote van: A.L. Vis, oud 48 jaar, op 26 oktober 1983. HUWELIJKEN: Evers, Pieter en: de Vos, Eleo- nora, op 26 oktober 1983. Overbeeke, Dirk Adrianus en: Schmidt, Lena Bastina, op 28 oktober 1983. nieuwe aanwinsten pagina 2 zeer geslaagd veel medewerking de musical Waren de aanwezigen al vrolijk verwelkomd met Mexicaanse mu ziek, gespeeld door een speciaal voor deze musical geformeerde band, steeds opnieuw was datge ne wat muzikaal gebracht werd, een complete verrassing. Want wie is het bekend dat vrijwel alle me despelers, behalve acteren ook nog stemvast blijken? overige medewerker Ten tonele verscheen ook een luie koopman, die tevens meezong in het koor; dit werd gedaan door Hans Sytsema. Het ballet werd geformeerd door: Ria Bergkotte, Idah Dubbelt, Lisette Heemsber- gen, Wendy v.d. Mee, Marianne de Vogel en Silvia Markus. De muzi kale begeleiding bestond uit: Gijs Eindhoven (bas-gitaar), Adriaan v. Erk (trombone), Henk v. Erk (trom pet); Ton v.d. Klis (percussie); Martien v. Oostrom (slagwerk); Wim v. Oostrom (gitaar) en Ernst de Vogel (piano). Souffleuse was Iny Schouten; An van Gent en Henny Voorbrood zorgde voor de grime, Else v.d. Mee en Jo Schef- fers waren de kleedster, de requi- sieten werden verzorgd door Inzez Huldy, de choreografie was in handen van Anne Bakker, het geleid en de belichting Idah Dub belt. Voor de leiding van de zang tekende Koos Heij, voor de muzi kale leiding Wim v. Oostrom en voor de technische leiding en het decor Jos Magdelijns. Natuurlijk was de regie als vanouds weer in handen van mevrouw JO HULDY. 26 okt.: Op deze datum werd een tuinhek vernield, vermoedelijk door een personenauto. In de nacht van 26 op 27 okt. werd er in een woning in de Boslaan ingebro ken. Diverse kostbaarheden wer den er gestolen. Op 28 okt. raakten door onbekende oorzaak de auto matische halve spoor-overwegbo- men defect en moest de politie eraan te pas komen, om het ver keer te regelen. Na ongeveer 15 minuten traden de bomen echter spontaan weer in werking. In het weekeinde van 28 tot 31 okt. zijn de buitenspiegels van een in de As terstraat geparkeerde volkswa genbus gestolen. Op 31 okt. werd de eerste fiets, waarin de postcode en het huisnummer gegraveerd was, teruggevonden. Deze fiets was gestolen. Op 2 nov. vond er een aanrijding plaats met materië le schade nabij het Nijverheids centrum. Een inwoner van Capelle a.d. IJ. stopte alvorens vanaf het Nijverheidscentrum de Zuidplas- weg op te rijde, terwijl juist op dat moment een auto achteruit het Nij verheidscentrum op kwam rijden, bestuurd door een Waddinxvener. Op 3 nov. werd een totaal uitge brande en nog nasmeulende pers auto langs de Rottekade gevonden op ca. 50 meter afstand van de jachthaven. Na onderzoek bleek de auto in de nacht van 2 op 3 nov. gestolen in Rotterdam. In de nacht van 3 op 4 nov. is er een fiets gestolen. Opsporing verzocht! van de fiets met postcode 2761 AJ 200. Op 3 nov. werd een gestolen fiets voorzien van een postcode, die na ontvreemding terug werd gevon den dankzij de postcode in het fra me van die fiets! Op 3 nov. werd een damesfiets bij het gymnastiek lokaal gestolen. Geen postcode! Op 4 nov. vond een winkeldiefstal plaats. Een onbekende kleine vrouw nam een vest, ter waarde van ca. 139,-weg om 14.10uur. De politie werd om 14.30 uur gebeld en kwam ter plaatse kijken. Geen sporen gevonden, grote actie tegen de sociale Velen waren vrijdagmiddag 4 nov. in de veronderstelling dat de rijks politie van de groep Nieuwerkerk, waartoe ook Zevenhuizen behoort een grootscheepse stiptheidsac tie was begonnen. Het tegendeel was waar. Reeds lang was voor de ze datum tussen 16.00 en 20.00 uur een alcoholcontrole gepland, om dat statistisch is bewezen, dat het grootste sociale drankmisbruik op de vrijdagmiddag plaatsvindt. Ca. 500 auto's werden gecontroleerd. Resultaat: 1 pers.wagen moest naar de sloop; 1 Wagen had 2 glad- 14 t/m 20 november 1983: Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. de banden; 1 wagen had defecte uitlaat; 1 wagen met één gladde band; 1 bromfietser werd verbali- seerd wegens ondeugdelijke ver lichting; 1 auto voor het onnodig claxonneren; 1 bestuurder werd een rijverbod opgelegd; 1 bestuur der reed onder invloed en weiger de de bloedproef; 1 wagen had vier ondeugdelijke banden, moest nieuwe tonen. Op 4 nov. vond er een aanrijding plaats om 18.45 uur in de brand gang achter de Leliestraat tussen een stilstaande bromfiets en een fietser. De bromfiets stond stil en de fietser reed hem om en was niet bereid de schade onderling te re gelen, waarvoor de politie werd in geschakeld. Donderdag 17 november 1983 Openbare raadsvergadering (algemene beschouwingen raadsfracties). Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 november 1983 Openbare raadsvergadering (antwoord college en verdere behandeling gemeentebegro ting 1984). Aanvang 19.30 uur. 1 damesbril; rood dameshorloge; zw. portemonnee; damesbril, goudkl. montuur; gr. gestreepte poes met br. halsb.; verloren gouden oorbel; sleutelbos; div. sleutels; herenhorloge; busabon nement; herenportemon.; bi. zo- mer-damesmantel. Ashton, E: Toch blijf ik wachten; Cain, J.M: De vlinder; Cartens, D: Duel; Cartland, B: Van onschatba re waarde; Dikobe, M: De Marabi- dans (zuid-afrika); Doyle, A: Ko ning van mijn hart; Fairfax, L: Jij bent mijn muze; Forester, C.S: Ad miraal in West-lndië; Gontsjarov, I.A: Meimaand in Petersburg; Green, Hannah: aan de zelfkant van het leven, Guareschi, G: En toen zei Don Camillo; Mishima, Y: Een zeemand door de zee versto ten; NYE, V: Helder als kristal; Oë, K: De knoppen breken; Stratton, R: Mijn eiland, mijn liefde; Tsjechow, A: Drie zusters; INFORMATIEF: Aartsma, K: Bre- tagne; Beek, F. van der: De koe (met prenten van Jan Cremer)' Bladergroen, W.J: Lichamelijke en geestelijke ontwikkeling van het kind; Bolkestein/Toren: Hun recht op leren (onderwijs aan geestelijk zwakke kinderen); v.d. Grijn/H. Zeldenrust: Burgerlijke ongehoor zaamheid; Hansma, H: Basison derwijs, kleuterschool en lagere school ineen; Hart, M. 't: Het eeu wige moment (essays); Kussen drager, N: Unctat in crisis; Meij, A: Harde guldens; Spinhoven/bon- darenko: De strijd tusSen toren en loper; Stolwijk, A: Luisterrijk: pro jectstudies voor muziekonderwijs; Straaten, H. v.d: Japanse kunst (HOIIand Festival); Wijck, A. van: Clara Elisabeth, 19 jaar. JEUGD: Bosma, N: Jan Boom in Algiers; Brill, Y: Jella, het veulen' Canning, V: Devluchtvandegrau- we gans; Daele, H. van: Buurmeis jes; Dahl, R: De tovervinger; Dris, Imme: En een tijd van vrede; Flan ders, J: Onmibus; Garfield, L: Koetsen rolden voorbij; Hafkamp, C: Pinkeltje op de maan; Hildick, E.W: Geen melk van daag; Sout- hall, I: De wervelstorm; Taselaar, H: Manege Picadero; Verroen, D: Heb jij het buskruit soms uitge vonden; Wolf, W: Afhaken, bekijk het maar. JEUGD INFORMATIEF: Baaijens, N: Ijsbergen naar de woestijn (over water); Carey, D: Werktuigen van de boer; Elhorst, K: Floris V; Gelder, J. van: De natuur onder zoeken; Hyler, N.W: Gesteenten en mineralen; Lasker, J: Boeren bruiloften ridderfestijn; Reichardt, H: Beroemde artsen. wmm& Van de peuterspeelzaaFDe Zeven Dwergen was zaterdag iedereen m de wolken'. De bruine zaal van dorpshuis Swanla was ter gele genheid van het 12VS jarig be staan ingericht voor een peuter braderie. Overal waar je keek liep stond of zat, waren clowns. Kleine,' grote, dikke en dunne. Naast tal van attracties, pannekoeken eten, limonade of koffie drinken, waren er ook twee fantastische clown voorstellingen. Een grote schare peuters en kleuters, waarvan de meesten mini-clowns, genoot in tens van de domme clown Kitteko die door clown Alibo gefopt werd. Ze moest gewassen worden in een piepklein badje, oren schoonge maakt en haren in model gespo ten. Omdat ze stond, kreeg ze een geurverfrisser opgespeld en om dat ze jarig was kreeg ze een duveltje-in-een-aoosje met tal van verwikkelingen voordat dót zover was. Hilariteit alom toen voorzitter Piet Zoeteweij op het podium moest komen en van Kitteko het doosje met het wegspringende clowntje opende. Omdat bij een verjaardag een traktatie hoort, ontkwam Kitteko hier niet aan en ging met een pot Engelse drop de zaal rond. Tijdens de tweede voor stelling stond ook de verjaardag centraal, maar werd Alibo steeds gefopt, kreeg een taart in haar ge zicht en moest op een spons gaan zitten. Erg knap spel. met een goede respons uit de zaal. Veel kinderen bleven de gehele ope ningstijd van de braderie: van 11.00-15.00 uur en vermaakten zich opperbest. Er bestond voor deze braderie een overweldigende belangstelling, niet alleen van de ouders van de peuters, maar ook grootouders en andere belang stellenden. jj jj ei Mexico dnnr rio7 UI ZEN - De premiere van de musical Mexico, i Zevenhuizense toneelgroep Spektakel zit er weer op. of/ff w l voorbereiding werd zaterdagavond in het Moerka- n de eerste uitvoering gegeven, die bijzonder geslaagd genoemd mag worden. Helaas was de belangstelling wat minder dan verwacht maar daar was dan ook een verklaarbare reden voor Het weer speelde die avond danig parten, omdat Moerkapelle en de dreven'die erheen leiden, zaterdagavond 'in wolken gehuld' waren. schrijven aan Maria, ondertekend Het zou te ver voeren de musical uitgebreid te beschrijven en van commentaar te voorzien, temeer daar iedereen de mogelijkheid geboden krijgt voorstellingen er van bij te wonen. Een algeme in druk ervan geven ligt meer op onze weg evenals een woord van waar dering voor allen die, op welkewij- ze dan ook, bijdroegen aan de tot standkoming en de uitvoering van Mexico, o Mexico. In totaal was dat een groot koor van musici, toneel spelers en -speelster, danseressen kleedsters, naaisters en requisie- ten, belichting-en geluid-technici, evenementencommissie De evenementencommissie van dorpshuis Op Moer had Spektakel vooreen voorstelling uitgenodigd. Omdat dit dorpshuis geen toneel heeft, werd er voor deze gelegen heid in een gedeelte van de sport hal, een groot podium gemaakt, een gigantisch karwei! Namens de evenementencommissie sprak de heer Hillerts aan het begin van de avond een welkomstwoord en overhandigde na afloop alle mede werker een bloem, waarin hij sym bolisch de dank van de evenemen tencommissie en die van de toe schouwers legde. Wie weet dat er zich in Zevenhui zen jonge vrouwen bevinden die zich uitermate gracieus kunnen bewegen en alzo een ballet vor men? Dat ballet komt telkens te rug, steeds in andere kledij, met een basis van witte lange japonnen met bloemen op de stroken. Maria (Anne Bakker) om wie het alle maal draait in de musical, is een nieuw veelbelovend jong talent bij Spektakel. Zij ontpopt zich als een verdienstelijke ballerina. Het car naval tenslotte is een bonte men geling van alle spelers en danse ressen in prachtige kledij uitge dost. Hoewel een musical meestal overheerst wordt door muziek, dans en zang heeft Mexico, o Me xico zeker ook inhoud. Gastrol speler Daaf de Booy is met zijn uit stekende mimiek en spraak als de Belgische matroos Sjuul, de oor zaak van veel hilariteit. Frans Haaksman de Koster is als de Rooie zijn maat en samen probe ren ze recht te trekken wat de Rooie verkeerd deed, nl. brieven met 'de ouwe' alias de kapitein Si mon (Pieter Carlier). Maria maakt aan haar ouders Paco en Theresa (Maarten en Rier den Hollander) haar a.s. verloving met kapitein Si mon bekend, daar zij in brieven een aanzoek kreeg. Carmen, de serveerster (Bep Hey) is smoor verliefd op Balthasar, de kok van het schip (Jos Magdelijns). Laatst genoemde is gek op Maria, die helaas voor hem onbereikbaar is. Later komt het allemaal goed tussen Carmen en Balthasar, als gevolg van een blauw oog, even als met Maria en kapitein Simon. Isabel, een serveerster (Paulien v.d. Broek) wordt tenslotte doorde Rooie aan de haak geslagen, waarna hij bijna aan een cactus wordt gehangen vanwege valsheid in geschrifte, maar wat gelukkig met een sisser afloopt. Tenslotte is er ook nog een jaloerse verloofde van de kapitein, Annet (gastrol) (Mirjam Nieuwenhuyzen) die roet in het eten strooit. Rest nog te ver kleding Naast muziek, zang en spel, mogen we zeker de fraaie kledij niet vergeten, die helemaal aange past is. Fraaie japonnen en rokken, broeken voor de mannen gecom pleteerd met quilt en sjerp, terwijl de sombrero niet ontbrak. Hier voor waren de dames Nobel en Gouweloos verantwoordelijk, ter wijl de kleding van het ballet ontworpen werd door Machteld v. Rijs en door Machteld, Marjan Sander en Denise Huldy werd gemaakt.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2