J DE GEMEENTE MOERKAPELLE ra BIJ U THUIS DORPSKRANT BURGERLIJKE STAND MEDEWERK(ST)ER Bestemmingsplan Dorp, herziening 1982" Herkeuring maten, gewichten en meetwerktuigen Collecteschema Volkstuinen pagina 4 Toegankelijkheid gebouwen en objecten t.b.v. lichamelijke gehandicapten Verslag raadsvergadering 17 januari 1984 Afgewerkte olie Uitslag winnende nummers kerst boomverbranding Vakantiespreiding Verklaring geen bezwaar methylbromide Spreekuur woon ruimte-advies commissie Anti-rookplan voor de jeugd Door het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur is een model opgesteld voor de inventarisatie van de toegankelijk heid van gebouwen en objecten ten behoeve van lichamelijk gehandicapten. Doel van het rapport is in iedere gemeente tot een inventarisatie te komen van de (on)toegankelijkheid van gebouwen. In Moerkapelle is het niet nodig een dergelijke inventarisatie te houden, aangezien genoegzaam bekend is hoe de toegankelijkheid van de gebouwen is. De openbare gebou wen in onze gemeente, zoals gemeentehuis, scholen, multi functioneel centrum en dorpshuis zijn reeds aangepast, waar door lichamelijk gehandicapten deze gebouwen kunnen betre den. Objecten die misschien niet allemaal aan de toegankelijk- heidseisen voldoen zijn winkels. Gezien de belangrijkheid van een en ander wil het gemeentebestuur van Moerkapelle het rap port van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur onder de aandacht van een ieder brengen. Het rapport ligt voor een ieder gedurende kantooruren (8-12 uur) ter gemeentesec retarie ter inzage. Op dinsdagavond 17 januari j.l. kwam de gemeenteraad van Moerkapelle voor het eerst dit jaar in vergadering bijeen. Besloten werd o.a. tot vaststelling van: - 3e wijziging van de bouwverordening; - een lozingsverordening riolering; - de subsidielijst sociaal cultureel werk 1984; - exploitatie-vergoedingen bijzonder onderwijs 1983; Voorts werd besloten tot: - verkoop van grond aan de Fa. Hogerwef en van Laviere; - het verlenen van een subsidie aan het Gewestelijk Orkest, met als enige tegenstemmer de heer J.C. Lindhoud (C.D.A.); - aanwijzing van burgemeester A.W. Lips als gemachtigde van de gemeenteraad om het standpunt van Moerkapelle over de gemeentelijke herindeling tijdens een hoorzitting op 10 febru ari 1984 nader uiteen te zetten; .- .lid te worden van de nieuw op te richten vereniging maat schappelijke dienstverlening "Zuidpias" en wethouder C. Wolff als voorlopig vertegenwoordiger in de vereniging aan te wijzen. De gemeenteraad kon zich ten aanzien van alle agendapunten met de voorstellen van burgemeester en wethouders verenigen. Na een langdurige rondvraag werd de raadsvergadering na 2 uren om 21.30 uur beëindigd. Het gebeurt wel eens, dat men - wanneer men zelf de olie ver verst van een auto - met de vraag zit waar de afgewerkte olie kan worden gelaten. In de praktijk kan het er op neer ko men, dat de olie in het gemeen teriool verdwijnt of uitgegoten wordt over de grond. U zult begrijpen, dat een en an der niet bevorderlijk is vooreen schoon milieu en schadelijk is voor de riolering en daarom verboden is. Sinds begin 1983 is dan ook de mogelijkheid geopend om afgewerkte olie in te leveren, zodat deze op een verantwoorde wijze kan wor den afgevoerd. Inlevering kan plaasvinden bij de gemeentewerkplaats op werkdagen tussen 8.00 en 9.00 uur. 1e prijs: Patrik Zwarteveld, transistorradio (beschikbaar gesteld door Fa. Kadiks). 2e prijs: Saskia en Joost den Elzen, waardebonnen 35,-. 3e prijs: Edwin Stormbroek, waardebonnen 25,-. 4e prijs: Ton en Arjen Hoeflaak, waardebonnen 15,-. GEBOREN: Franske Bertine, dochter van: Prins, Arie en: Westerman, Maria B., op 10 januari 1984. Jan-Willem, zoon van: Have- laar, Kuindert A. en: van der Bas, Wougje W., op 15 januari 1984. OVERLEDEN: Perdijk, Pieter, op 15 januari 1984, oud 84 jaar. Steeds meer mensen kiezen voor een vakantie in eigen land. Als we niet allemaal gelijk op vakantie gaan is er ruimte en accommodatie voor ieder een. De mensen met school gaande kinderen hoeven be slist niet allemaal tegelijk met vakantie. Ons land kent name lijk drie verschillende school vakantieperioden voor drie verschillende gebieden. Voor Moerkapelle geldt het volgende vakantie-rooster: 14 juli t/m 26 augustus 1984. Door het Nationaal Bureau voor Toerisme wordt geadvi seerd om uw vakantie in de maand augustus te plannen. Bij de gemeente Moerkapelle wordt gevraagd een voor de afdeling financiën voor 32 uur per week. Funktie-informatie: - mandatering - verzekeringen - pensioenen - salarisadministratie - ziektekostenregeling - grootboekadministratie - gemeentelijke belastingen. Funktie-eisen: - middelbare schoolopleiding op ten minste HAVO-niveau - in het bezit van een type-diploma - enige boekhoudkundige kennis strekt tot aanbeveling - bereidheid vakstudies te volgen. Salariëring afhankelijk van leeftijd en ervaring maximaal bruto 1.981,60 bij een 32-urige werkweek (niveau 4). Schriftelijk sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan Burgemeester en wethouders van Moer kapelle, Postbus 2, 2750 AA Moerkapelle. jj De burgemeester van de gemeente Moerkapelle maakt ingevol ge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat het door de gemeenteraad op 12 oktober 1982 vastgestelde bestemmingsplan "Dorp, herziening 1982", met de bijbehorende voorschriften, dat is goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 22 november 1983, nr. B24196, onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 26 januari 1984 ter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 25 januari 1984. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal plaatsvinden in de voormalige trouwzaal van het gemeentehuis te Zoetermeer gelegen aan de Dorps straat 10, op: a. maandag 20 februari 1984 van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur; b. dinsdag 21 februari 1984 van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen, zoveel als mogelijk, oproepingen worden verzonden vermel dende plaats en tijdstip voor de aanbieding ter herkeuring van de maten, gewichten en meetwerktuigen. Er wordt uitdrukkerlijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproep ontvangen. De maten, gewichten en meetwerktuigen moeten voor 1 januari 1985 gestempeld zijn met het jaarmerk 1984. Bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat nog de gelegenheid tot herkeuring aan het ijkkantoor, Strickledeweg 127 te Schiedam, elke maandag (feestdagen uitgezonderd) van 08.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Voor de herkeuring van maten, gewichten is justeerloon ver schuldigd, dat bij het weer in ontvangst nemen van de voor werpen moet worden voldaan. Moerkapelle, 25 januari 1984 Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. 7 t/m 11 februari 1984: Verkoop kans-spel-kaarten door het Re gionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg Zuid-Holland Oost, in het kader van de Aktie "Doorbraak Noodzaak", ten behoeve van het geestelijk ge handicapte kind. In Pleinpraat van december 1983 is aandacht geschonken aan de aanleg van een volks tuinencomplex. Via een enquê te-formulier wordt een onder zoek ingesteld naar de behoef te om tot realisering van een volkstuinencomplex te komen. Tot 31 januari a.s. wordt U in de gelegenheid gesteld het en quête-formulier op het ge meentehuis in te leveren. Na genoemde datum zal worden bezien - mede gezien het aan tal gegadigden - of het onder zoek om tot aanleg van een volkstuinencomplex te komen, dient te worden voortgezet. De Hoofdingenieur voor de Bedrijfsontwikkeling in de pro vincie Zuid-Holland heeft inge volge de "Beschikking vrijstel ling methylbromide" een ver klaring van geen bezwaar afge geven voor het gebruik van methylbromide aan: P. Houweling, Julianastraat 74 te Moerkapelle. Deze beschikking ligt gedu rende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Het openbaar spreekuur van de Woonruimte-adviescom missie wordt gehouden op 6 februari 1984 van 19.30 tot 20.00 uur in het gemeentehuis. De gemeente Moerkapelle is wederom met een aktie gestart de jeugdigen te motiveren niet met roken te beginnen. In de vergadering van 27 mei 1982 heeft de gemeenteraad beslo ten medewerking aan deze aktie te verlenen, die op initia tief van de Stichting Anti-rook plan voor de Jeugd tot stand is gekomen. In 1982 is aan alle 4e, 5e en 6e- klassers van de lagere scholen een niet-rookovereenkomst uitgereikt, waarbij de ouders wordt gevraagd met hun kinde ren over de risico's van het ro ken te praten, waarbij als hulp middel een beloning in het vooruitzicht kan worden ge steld en vastgelegd kan wor den in de niet-rookovereen komst. Ook dit jaar wordt aan alle huidige 4e klassers een niet-rookovereenkomst uitge reikt. Een en anderzal geschie den in de week van 30 januari t/m 3 februari a.s. Het gemeen tebestuur hoopt op deze wijze een aktieve stimulerende rol in de gezondheidszorg te blijven vervullen.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4