Specialisten in Sparen RENTE 7% VERVOER EVENEMENTEN AGENDA Klaverjassen GEEN IJS.... toch schaatsen! OPEN BRIDGEDRIVE ZAALVOETBAL DORPSHUIS ALLE HYPOTHEKEN in 't Reigerbos brandweer en politie De twee eerste klassen hadden 'bijzondere voertuigen' bij het ver voer op de weg, als onderwerp. Politieman Voorbij kwam zelfs een keer met de politieauto op het schoolplein en vertelde alles over de politie. Met z'n allen werd een bezoek gebracht aan de brand weergarage, waar een enthousias te commandant en drie brand weerlieden over hun werk vertel den. Natuurlijk mochten de kin deren ook een kijkje nemen in de brandweerauto. Zelf fabriceerden de kinderen ook een fraaie brand weerwagen, die tentoongesteld werd in de klas. BRANDWEER- ASSISTENTIE treinen openbaar vervoer Het openbaar vervoer stond cen traal in de derde klas. Autobuson derneming West Nederland kwam de derde klassers halen en toonde hen de garage waarin de autobus sen van deze regio gestald worden in Waddinxveen. Spannend en bij zonder amusant vonden de kinde ren de wasbeurt van de bus. Ter wijl ze erin zaten ging deze name lijk door de wasborstels. de buffel luchtvaart old-time stationsrestauratie spit- en teamwerk Naast fraaie produkten van hand- vaarigheid, troffen we in de klas sen van de lagere school ook com plete werkmappen en werkstuk ken, waarvoor een stukje 'spit- werk' was verricht. Zo leerden de zesde klassers o.a. vertrek- en aankomsttijden in reistijdenboek jes opzoeken van spoor en auto bus en de tijdsverschillen in de di verse landen en continenten. Met zand kun je ook veel doen, bleek uit miniatuur rivieren en dijken, waarbij o.a. bochtcorrecties wer den weergegeven. Bovenstaand was zomaar een greep uit het ten toongestelde. Alles opnoemen zou te ver voeren. Maar dat zowel leerkrachten als kinderen veel werk hebben verzet was duidelijk waarneembaar. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX V |F: schaatstalenten in alkmaar 11/2 jaar vast, minimaal 1.000,- Profiteer nu van dit aanbod! Spaarbank REDAKTIE ADRES: 6e jaargang nummer 131 Oplage: 3.500 ex. Drukkerij Eigersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. 8 februari 1984 Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN wethouder van yperen tussen de spelers van dorpshuis 2 en de spar Het resultaat van twee weken werk van alle kinderen van de openbare kleuter- en lagere school 't Reiger- bos stond afgelopen maandag avond voor ouders en belangstel lenden in de school tentoonge steld. Alle aspecten van het ver voer konden worden bekeken, zoals scheepvaart, luchtvaart, openbaar vervoer en het vervoer over de weg. Dit project werd op de lagere school niet alleen tijdens teken- of handvaardigheidslessen aan de orde gesteld, ook tijdens de taal- reken-, aardrijkskunde- en geschiedenisles was het 'vervoer' onderwerp. Dictee's, opstellen en werkstukken werden gemaakt en de geschiedenis nageplozen. Vooral het laatste leverde verras sende resultaten op, zichtbaar in de lokalen van de zesde klas. Uiteraard leverden ook de leer krachten een bijdrage in het ge heel, getuige de fraaie bordteke ningen. Die van het station Zeven- huizen/Moerkapelle was net echt in de zesde klas te bekijken. Hier ook koptelefoons waar men de ge schiedenis van het vervoer en van Zevenhuizen kon beluisteren. Wandelend door de school kwa men we het volgende tegen: In de kleuterschool was het vervoer in het algemeen als onderwerp geno men. Alle vier de aspecten kwa men we hier tegen, nl. scheep vaart, het vervoer over de rails, de weg en de lucht. Met lege verpak kingen van voedingsmiddelen werden de mooiste pakhuizen en boten gemaakt. Een grote boot was een absoluut kunstwerk, ter wijl een grote maquette in de hall een staaltje vakwerk was. Origi neel waren de luchtballonnen, voorlopers van de huidige lucht vaart. Opgeblazen ballonnen met daaronder een mandje van papier. Raketten en robots, ja zelfs aan vliegende schotels was gedacht. De oudste kleuters waren niet al leen met hun handen bezig, ook spelend lerend mochten ze zinnen bedenken over objecten van ver voer. Eén kind kende het woord cockpit en wist al dat het de ver- blijfsruimte van de piloot in het vliegtuig is. Zondagavond 5 februari verleen de de Zevenhuizense brandweer hulp bij een ongeval, waarvoor in eerste instantie de vrijwillige brandweer van Oud Verlaat was ingeroepen. Eén en ander omdat de gereedschapswagen van het corps Dorp bij de hulpverlening onontbeerlijk was. Wat was er ge beurd? Op de Wollefoppenweg, ter hoogte van nummer 1reed een personenauto richting Zevenhui zen, in plaats van de bocht om, rechtdoor. De auto raakte hier door van de weg en botste tegen de bomen aan de kant van de over zijde van de weg, waarna de wa gen kantelde. De bestuurder van de auto, wiens identiteit pas later kon worden vastgesteld, de heer K. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel kon echter niet op eigen gelegenheid uit het autowrak komen, daar hij bewusteloos was. Met vereende krachten werd hij tenslotte, via de verbrijzelde voorruit uit de auto getild, waarbij vastgesteld werd dat hij een gebroken been had. Met een ambulance werd het nog steeds bewusteloze verkeers slachtoffer naar het Dijkzigtzie- kenhuis vervoerd. Hier werd ge constateerd dat de gewonde man hersenletsel had opgelopen. Zijn toestand was maandag nog kritiek en nog steeds niet bij kennis ge komen. In de lokalen van de tweede klas reden treinen rond, door de kinde ren zelf van huis meegebracht. De ze klassen besteedden veel aan dacht aan 'het vervoer' in de taal lessen, die ook het bekijken waard waren. Ook de vierde klassen maakten een uitstapje. Doel van de excur sie: het museumschip De Buffel in Rotterdam. Bijzonder leerzaam en interessant. Noordzeeloods Van der Heijden uit Zevenhuizen bracht een bezoek aan de beide vierde klassen en vertelde over zijn werk, waarbij hij een mooie film liet zien. Mevrouw van Drunen uit Zeven huizen, stewardess bij de K.L.M. kwam in volledige out-fit over haar werk vertellen voor de leerlingen van de vijfde klassen. Dat deed zij erg leuk en onderhoudend. De heer Koren, van de Rijkslucht vaartdienst, kwam ook op school vertellen over zijn werkzaamhe den bij deze dienst, wat zeer leer zaam was. De zesde klassers deden veel in groepsverband. In groepjes van vier werd de geschiedenis van het vervoer uitgediept. Grote klapper was de stationsrestauratie in de gemeenschapsruimte. Waarom werd dit project opgezet? vroegen we schoolleider Nico Dirkzwager. "Tja, het was vier jaar geleden dat we voor het laatst een project deden, dat was over 'voed sel' en daarvoor één over 'water'. Hoewel het ontzettend veel werk met zich mee brengt is het bijzon der leerzaam. Dat in de eerste plaats. Daarnaast leren de kinde ren zelfstandig werken. Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 Waddinxveen - Tel. 01828-13671. 10 februari: Hervormd Centrum, 20.00 uur: filmavond 't Praathuys. 15 februari: Dorpshuis Swanla, 20.15 uur: filmavond, "Manhattan" van Woody Allen. 15 februari: 19.00-20.30 uur: Dia's Consumentenkring, in de winkel. 16 februari: Hotel Vos, 20.00 uur kontaktavond plattelandsvrouwen 17 februari: Hervormde kerk 20.00 uur zangavond Herv. kerkkoor. 18 februari: Herberg (Moerveen), 19.30 uur, gezellige avond. 22 februari: avondje uit platte landsvrouwen naar "Evenaar" van Jos Brink. 24 februari: Dorpshuis Swanla, 19.30 uur opvoering "Fluitebolle- tje 5" door leerlingen van Winnie Wielage. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op woensdag 22 februari a.s. weer een open klaverjaswedstrijd. Aan vang 20.00 uur. Inschrijving aan de zaal vanaf 19.30 uur op de speel avond. Deelname 3,- per per soon. piet eikelenboom Een schaatsmarathon in Alkmaar. Tijdens een vorstperiode willen vooral de Zevenhuizenaren nog wel warm lopen voor het mara- thonschaatsen, vooral als dit zo dichtbij, op de 'eigen' Rottemeren plaatsvindt. Een dergelijk spekta kel werd enkele jaren geleden ge organiseerd door de actieve Ze- venhuizensche IJsclub, Schaatsliefheb bers zouden het liefst zien dat een dergelijk evenement elke winter kon worden gehouden. Maar he laas laat koning Winter maar om de zoveel jaar zijn neus eens zien. Gelukkig is er een goed alternatief op de kunstijsbanen, overal ver spreid in Nederland, waar elke week gedurende het wintersei zoen, ergens wel een marathon wordt verreden. Soms zelfs meer dere, zoals o.a. bij de Heineken Trofee, waar de rijders wel vijf a- vonden achtereen present moes ten zijn. Zelfs was er laatst (einde lijk eens) een marathonwedstrijd op de t.v. te bekijken. Inzet was de AVRO-bokaal. De kijkers hebben zich kunnen vergapen aan het schouwspel, dat bijzonder specta culair was. Uit de regio Zevenhuizen blinken een paar seizoenen lang, enkele schaatsers uit door hun prestaties. In de landelijk B. categorie laat Gerrit Molenaar (24 jaar) uit Nieu werkerk a.d. IJssel staaltjes van zijn kunnen zien en de 19-jarige Piet Eikelenboom uit Zevenhuizen boekt eveneens goede resultaten op de gladde ijzers. Gerrit reed zelfs meerdere malen naar het po dium (bij de eerste drie), doch ook Piet weert zich knap vooraan op de ranglijst. Hij pikt nogal eens een graantje mee bij een premiesprint en klasseert zich ook regelmatig bij de eerste 15. Als men bedenkt dat er altijd meer dan 100 schaat sers aan de start verschijnen mag dit zeer zeker ook een prima pres tatie worden genoemd. Op de Haagse kunstijsbaan De Uithof wist Piet in een aparte competitie voor B-rijders, een tweede en de laatste keer zelfs een eerste plaats op te eisen. Beide marathonrijders hebben zich inmiddels geplaatst voor een promotiewedstrijd voor B-rijders, welke plaatsvindt in Alk maar op 18 februari. Aanvang 19.30 uur. De wedstrijd wordt in 75 ronden verreden. De kopmannen van deze wedstrijd maken kans om het volgens seizoen bij de landelij ke A-rijders uit te komen. Tevens komen om 20.45 uur de A-rijders in actie met alle kopstukken. Onder hen de op dit moment grootste, Emiel Hopman. Alle geïnteres seerde schaatsliefhebbers zijn van harte welkom in Alkmaar, om de plaats- en streekgenoten aan te moedigen. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op vrijdag 17 februari a.s. weer haar maandelijkse open bridgedrive. Aanvang 20.00 uur. Inschrijving vanaf heden mogelijk aan de bar, elke dinsdagavond of bij dhr. F. Schiereck, 01802-1869. (indien volgeboekt is inschrijving op de speelavond niet mogelijk). Er zul len 21 spellen in topintegraal-vorm gespeeld worden. Deelname 6,- per paar. Het inschrijfgeld zal be steed worden voor de aankoop van prijzen. De volgende bridgedrive is op vrijdag 16 maart a.s. o o 3 O) to 3 eerste ronde zaalvoetbal 28 jan. Het is weer een ouderwetse gezel lige avond geworden. Veel publiek en totaal 8 teams welke gemid deld 8 spelers lieten aantreden. Vele spelers lieten zich door hun familie aanmoedigen, konden ze ook eens zien hoe hun Pa eigen lijk voetbalde. De spits werd afge beten door de Spar tegen Dorps huis 2, de aftrap werd genomen door Dhr. B. v. Yperen, welke nog als gastspeler mee bleef spelen voor het Dorpshuisteam. Als we proberen iedereen te bedanken dan komt het er ongeveer zo uit te zien: Thijs Groeneweg: uitstekende flui ter; Jan Boer: net zo uitstekend; Brown Boveri: Gezellige grote fa milie met talent; Tourclub: enthou siast en (kromme) fietsbenen; Ei kelenboom: Lekkere borrelhap en ze kunnen voetballen; v.d. Kooij: sportief zonder doornen; Bedr. Comm.: schieten erg hard, maar zuiver; Dorpshuis 1: sportieve vrij willigers; Dorpshuis 2: de andere sportieve vrijwilligers; Spar: 100% inzet en zeer sportief; Arie Eriks: Volgens ons een tweede Suir Millew (zie uw Deense woorden boek); Hans Jansen: Is in staat het Dorpshuis te verkopen (onze lo- tenman); Luc - Rob - Silvia: Zorg den voortdurend voor nattigheid; Dhr. B. v. Yperen: De bereidheid om mee te spelen; Hans den Ou den: Die volgt een keepcursus (betrouwbare bron); Het Bestuur: Even denken, o ja, beschikbaar stellen van de sportzaal. Hans Sytsema: bedankt voor de schaduw-administratie. Ook alle onzichtbare werkers on ze dank. De stand: Eikelenboom 10 pnt.; Dorpsh. 2: 8 pnt.; Brown Bov. 6 pnt.; Bedr. Comm. 6 pnt.; v.d. Kooij 6 pnt.; Spar 4 pnt., Tour club 4 pnt.; Dorpsh. 1 4 pnt. De volgende wedstrijden (finales) worden op 3 maart 1984 gespeeld. Aanvang precies 19.00 uur. Peter Hovens Dirk den Otter. Dorpsstraat 200 Zevenhuizen Tel. 01802-1430

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1