Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Afgegeven bouwvergunningen Runderhorzel- bestrijding AGENDA Bouwplan Goudsbloemstraat BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Centrale Anten ne-inrichting Collecteschema Geen spreekuur pagina 2 Burgemeester en wethouders der gemeente Zevenhuizen her inneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 15 van het Besluit bevolkingsboekhouding en brengen als voornaamste bepalingen ter openbare kennis: 1Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nacht rust geniet, zijn opgenomen in één van de persoonsregisters 2. leder behoort te zijn opgenomen in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duurzaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. In geval van onzekerheid omtrent het onder 2. vermelde, gelden bijzondere voorschriften. 4. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het persoonsregister worden afgevoerd. 5. Bij adresverandering binnen degemeente moeten de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister worden aangebracht. Voorts is in verband met het bovenstaande het volgende van belang: 6. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland ten hoogste vijf dagen tevoren) met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsgemeente en het adres aldaar (bij vertrek uit Nederland de naam van het gebiedsdeel of het land, alsmede de plaats en het adres aldaar). 7. Aan de aangever van een vertrek wordt, behouden in bijzon dere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen na dagtekening moet worden inge leverd bij het bestuur van de gemeente in welker persoons register de persoon moet worden opgenomen. 8. leder, die in de gemeente in welker persoonsregister hij is opgenomen, verhuist of van adres verandert, is verplicht daarvan niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de verhuizing of adresverandering mondeling of schriftelijk aangifte te doen bij het gemeentebestuur, met opgave van het oude en het nieuwe adres. 9. leder, die in Nederland nachtrust is gaan genieten en voor opneming in een van de persoonsregisters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in Neder land in persoon aanmelden bij het gemeentebestuur met overlegging van een paspoort of een ander identitietsbewijs. 10. Hoofden van inrichtingen, zoals verpleeg-en bejaardente huizen, rusthuizen, hotels, pensions en kamerverhuurbedrij ven moeten tenminste éénmaal in de veertien dagen o.a. mededeling doen van de (geslachts)naam, voornamen, ge boortedatum, geboorteplaats, datum van aankomst, ge meente van herkomst en laatste adres aldaar van ieder per soon, die langer dan dertig dagen in de inrichting nachtrust zal genieten of inmiddels heeft genoten. 11. Overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet. 12. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gelegenheid gegeven van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot en met 12.00 uur ter gemeentesecretarie (afdeling bevolking), Dorps straat 89 (ingang zijdeur). In de periode van 20 januari t/m 3 februari 1984 zijn door bur gemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het maken van een dakvenster in het pand De Grutto 29; - het bouwen van een kas op het perceel Bredeweg 34; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). terlijke kentekenen vertonen, welke duiden of de aanwezig heid van larven van runder- horzelvliegen. Artikel 4. Het is verboden run deren, op welke zich blijkens bulten of andere uiterlijke ken tekenen larven van runderhor- zelvliegen bevinden, aan te voeren op een markt, een keu ring, een tentoonstelling, een openbare verkoping of op een soortgelijke tijdelijke verza melplaats van rundvee. Onder houder van runderen wordt verstaan hij, die één of meer runderen onder beheer of toezicht heeft, tenzij zulks ge schiedt voor korte duur en uit sluitend ten behoeve van het vervoer van runderen, dan wel tijdens de aanwezigheid van De burgemeester van Zeven huizen vestigt met het oog op de bestrijding van de runder horzel de aandacht van be langhebbenden op de volgen de bepalingen van de runder- horzelwet: Artikel 2. Iedere houder van runderen is verplicht alle lar ven van runderhorzelvliegen, welker aanwezigheid bij die runderen door bulten of ande re uiterlijke kentekenen blijkt, te doden of te doen doden. Artikel 3. Het is verboden run deren in het weiland te bren gen of toe te laten, indien deze runderen bulten of andere ui- voor de op donderdag 9 februari 1984 te houden openbare raadsvergadering 1. Vaststellen notulen van de raadsvergaderingen van 21 november en 22 december 1983. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot voorlopige afrekening van de exploitatiever goeding voor 1983 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen. 4. Voorstel tot voorlopige afrekening van de exploitatievergoe ding over 1983 ten behoeve van de bijzondere kleuter scholen. 5. Voorstel tot vaststelling voor 1984 van het bedrag per leer ling voor het openbaar lager onderwijs en het bedrag per leerling voor de administratiekosten van het bijzonder lager onderwijs. 6. Voorstel tot vaststelling van de overschrijdingsfactor vak onderwijs voor het schooljaar 1984/1985. 7. Voorstel betreffende het sluiten van een bestuursovereen komst met het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden Holland inzake de planning van de gezondheids zorgvoorzieningen. 8. Voorstel tot vaststelling van een rampenplan voor de gemeente Zevenhuizen. 9. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vast stelling van het bestemmingsplan Centrum Dorp. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het treffen van voorzieningen aan het pand Dorpsstraat 146 te behoeve van de huisvesting van gemeentewerken. 11Voorstel tot beschikbaarsteling van gelden ten behoeve van de reconstructie van de Zuidplasweg. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het onder houd van de Hennipdreef en de Lange Zijde. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het leggen van mantelbuizen in de Knibbelweg en de Bierhoogtweg. 14. Voorstel tot verkoop van industriegrond. 15. Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. 16. Rondvraag. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van maandag 13 februari 1984, gedurende 14 dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: de heer L.J. van der Knaap, Goudsbloemstraat 12, om een ver gunning voor het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde van de woning Goudsbloemstraat 12. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Dorp na 4e herziening", daar vol gens dit plan de goothoogte niet meer mag bedragen dan 6.00 meter. Het bouwplan van de heer Van der Knaap voorziet in een hoogte van 7.40 meter. Het bouwplan is echter niet in strijd met de voorschriften van het door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde, doch nog geen rechtskracht hebbende, be stemmingsplan "Dorp 5e herziening". In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan doch in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het moge lijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoemde artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan worden eventuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. runderen op markten, keurin gen, tentoonstellingen, open bare verkopingen of soortgelij ke tijdelijke verzamelplaatsen van rundvee. Overtreding van één der arti kelen 2, 3 en 4 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. GEBOORTEN: Neleman, Monica, dochter van: Neleman, Karei en: Duijnho- ven, Maria J.J., op 20 januari 1984. Clazing, Marvin Alexander, zoon van: Clazing, LeendertG. en: Schouten, Michèle Christi na Maria, op 21 januari 1984. van der Kraan, Robbie, zoon van: van der Kraan, Willem en: van Elswijk, Neeltje A., op 22 januari 1984. Koole, Engelina Elisabeth Pa mela, dochter van: Koole, Her- manus J. en: Heemskerk, Maria L., op 25 januari 1984. HUWELIJKEN van den Broek, Robertus Jo hannes en: Tintel, Francina, op 27 januari 1984. Donderdag 9 februari Raadsvergadering Aanvang: 19.30 uur. 1984 Regelmatig wordt het gemeen tebestuur geconfronteerd met klachten over de ontvangst van met name de televisieprogram ma's via de kabeltelevisie. Met betrekking hiertoe kan het vol gende worden medegedeeld. Bij de ontvangst van buiten landse televisieprogramma's, die op de UHF-kanalen in Ze venhuizen worden doorgege ven, speelt een aantal factoren een rol. Naast de hoogte van de zender en de condities van de ether, het medium waardoor de signalen zich voortplanten, is de hoogte van het ontvangst- punt van belang. De belangrijke factor die de kwaliteit van de signalen be paalt, zoals die op het ont- vangstpunt worden ontvan gen, is de afstand van de zen der tot aan het ontvangstpunt. De afstand van de buitenland se zenders, die in Zevenhui zen in het programmapakket zitten, tot aan de ontvangst- mast in Nieuwerkerk a/d IJssel is dusdanig groot, dat de in vloed van atmosferische om standigheden op de ontvangst kwaliteit evenzeer groot kan zijn. Dat geldt in mindere mate voor BRT II, Duitsland I en II, en in meerdere mate voor BRT I, RTB I en Duitsland III. De voor de hand liggende op lossing, het signaal op een gunstiger punt - aan de grens - te ontvangen en het dan ver sterkt naar elders door te stu ren, stuit vooralsnog af op het feit dat de PTT haar noodzake lijke medewerking afhankelijk stelt van een sluitende rege ling met de buitenlandse au teursrechthebbenden. Over de vraag of een dergelijke regeling getroffen dient te wor den, is nog niet in laatste in stantie beslist. Wanneerde Ho ge Raad zich hierover heeft uit gesproken en een regeling met de buitelandse auteursrecht hebbenden is getroffen, zal de kwaliteit van de signalen zoals die de ontvangstmast in Nieu werkerk bereiken een aanmer kelijke verbetering ondergaan. Verwacht wordt evenwel dat een en ander niet op korte ter mijn gerealiseerd zal zijn. Vanaf het signaalovername- punt van de intergemeentelijke verbinding van Zevenhuizen tot aan de huisaansluitingen treedt geen noemenswaardig signaalverlies op. Worden er afwijkende signaalniveau's op dit signaalovernamepunt ge meten, dan neemt Casema ter stond contact op met de sto ringsdienst van de cai Nieu werkerk a/d IJssel, indien de storingsbron zich voorde PTT- verbinding bevindt. Recente metingen op centrale punten in het kabelnet te Ze venhuizen hebben aangetoond dat het kabelnet zelf in Ze venhuizen voldoet aan hoge technische eisen. Gehoopt wordt, dat met deze publikatie inzicht is gegeven omtrent de ontvangst der tele visiesignalen. In de periode van 8 februari t/m 26 februari 1984 worden geen collecten gehouden. Het spreekuur van de burge meester zal op vrijdag 10 febru ari a.s. geen doorgang vinden.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2