DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT Raadsvergadering Bestrijding van ongedierte Stemmen per brief BURGERLIJKE STAND Loop der bevol king 1984 Politieberichten pagina 4 Op 21 februari a.s. te 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen. Tijdens deze vergadering zullen o.a. de navolgende punten aan de orde worden gesteld. 1. Opening 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 17 januari 1984. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen 5. Voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsverordening. 6. Voorstel tot wijziging van de Verordening vergoeding vrij willigers bij de brandweer. 7. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement. 8. Voorstel tot het aangaan van een bestuursovereenkomst met het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden- Holland. 9. Voorstel tot wijziging van het besluit inzake garanderen van geldleningen voor nieuwbouw. 10. Voorstel tot vaststelling van het Bibliotheekplan 1986-1988. 11. Voorstel inzake een 30 km/h regeling. 12. Voorstel tot vaststelling van de exploitatievergoeding over het jaar 1983 aan het bijzonder kleuteronderwijs. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een 2e dienstauto voor gemeentewerken. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voorde verlenging van de Nijverheidstraat. 15. Voorstel tot het aanvragen van rijkssteun voorde bouw van 12 woning-wetwoningen. 16. Voorstel tot wijziging van de Precarioverordening. 17. Voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverordening. 18. Comptabiliteit. 19. Rondvraag. 20. Sluiting. Plaagdieren in huis of bedrijf, hoe kom je eraf!! Grijp niet onmiddellijk naar het bestrijdingsmiddel, omdat al deze middelen giftig zijn. Vaak blijkt dat ook andere methoden afdoende zijn om plaagdieren buiten de deur te houden. Om meer doelgericht tot ongediertebestrijding te komen is één der medewerkers van de plantsoenendienst belast met genoem de ongediertebestrijding. Een greep uit mogelijk ongedierte treft U hieronder aan: - kakkerlakken; - mieren; - boktorren; - ratten en huismuizen. Tot op heden was het mogelijk op het gemeentehuis gif op te halen ter bestrijding van ratten en muizen. In het kader van de nieuwe regeling is dit niet meer mogelijk. Heeft U last van bovenvermelde lastposten, dan kunt U zich telefonisch in ver binding stellen met het gemeentehuis of persoonlijk aangifte doen aan de balie van de secretarie. Uw klacht wordt genoteerd en doorgegeven aan de met de bestrijding belaste medewerker. Door hem zal een onderzoek naar uw klacht worden ingesteld en de nodige maatregelen worden genomen. Hierdoor wordt bereikt, dat doeltreffend het ongedierte kan worden bestreden en niet onnodig met giftige stoffen wordt gewerkt. Aan de bestrijding van ratten en muizen zijn in zijn algemeen heid geen kosten verbonden. Indien voor bestrijding van ratten en muizen wel kosten in reke ning worden gebracht, zal dit voor de aanvang van de bestrij ding worden opgegeven. De kosten van bestrijding van kakker lakken, mieren enz. zullen wel in rekening worden gebracht, eveneens met een kostenopgave vooraf. Het gemeentebestuur hoopt op deze wijze een doelmatig en effectief beleid in het kader van de ongediertebestrijding te gaan voeren. Met ingang van 1 november 1983 is de Kieswet gewijzigd. Het is hierdoor mogelijk geworden om per brief te stemmen. Voor het eerst is deze mogelijkheid van stemmen van toepas sing bij de verkiezingen voor de leden van het Europese Parle ment op 14 juni 1984. De mogelijkheid om per brief te stemmen geldt voor de volgende categorieën kiezers: a. de kiezers die op de dag der kandidaatstelling hun werkelijke woonplaats buiten Nederland hebben; b. de kiezers die op de dag der stemming wegens hun beroep of werkzaamheden of wegens het beroep of de werkzaamhe den van een lid van het gezin waavan zij deel uitmaken, buiten Nederland zullen verblijven. De kiezers behorende tot de onder a. genoemde categorie moe ten bij de burgemeester van de gemeente, waarvan zij laatstelijk voor hun vertrek uit Nederland ingezetene waren, of, indien zij nooit ingezetene zijn geweest van een gemeente in Nederland bij de burgemeester van 's-Gravenhage de volgende beschei den indienen: - Verzoek tot opneming in het register van buiten Nederland woonachtige kiezers; - Verzoek om per brief te mogen stemmen. De kiezers behorende tot de onder b. genoemde categorie moe ten bij de burgemeester van de gemeente waarin zij in het kie- zersregister zijn opgenomen indienen: - een verzoek om per brief te mogen stemmen. De formulieren voor kiezers als bedoeld onder a. zijn vanaf 4 maanden tot 1 maand vóór de kandidaatstelling - die op 2 mei 1984 plaatsvindt - gratis op het gemeentehuis verkrijgbaar, der halve tot 2 april 1984. De formulieren voor de kiezers als bedoeld onder b. zijn tot de 28e dag vóór de stemming - derhalve t/m 16 mei 1984-gratis op het gemeentehuis verkrijgbaar. Indiening van bovenvermelde verzoeken dient voor de categorie kiezers onder a. plaats te vinden vóór 3 april 1984 en voor de categorie kiezers onder b. vóór 17 mei 1984. Na ontvangst van de verzoekschriften om per brief te mogen stemmen zal door de burgemeester een beslissing worden genomen en zal toezending van de stembiljetten en overige bescheiden zo spoedig mogelijk plaatsvinden, doch - wanneer mogelijk - uiterlijk drie weken vóór de stemming. Voor verdere informatie kunt U zich in verbinding stellen met de afdeling verkiezingen van de gemeente. Telefonische bereik baarheid politie-post De afgelopen periode is geble ken, dat een aantal inwoners problemen heeft bij het telefo nisch bereiken van de politie post. Vaak wordt dan naar het gemeentehuis gebeld, dat de telefoon niet wordt opgeno men. Sinds de ingebruikname van de politie-post in gebouw "Moerveen" is de telefoon voorzien van een automatische doorschakeling naar het groepsbureau te Waddinxveen Dit houdt in, dat na 7 a 8 maal "overgaan" van de telefoon automatisch wordt overge schakeld naar Waddinxveen. Laat de telefoon daarom vol doende malen overgaan!! GEBOREN: Laura, dochter van: Voskuilen, Marinus G. en Koole: Alieza G., op 19 januari 1984. Arie Hendrik Willem, zoon van: Westerman, Willem H. en: Ver- weij, Ingetje, op 26 januari 1984. Gevonden en ver loren voorwerpen Reeds in een eerdere publica tie bent U op de hoogte gesteld van het feit, dat de aangifte van gevonden en verloren voor werpen bij de Rijkspolitie dient plaats te vinden. Nogmaals wordt deze wijziging onder uw aandacht gebracht, omdat het nog regelmatig voorkomt dat voorwerpen op het gemeente huis worden afgegeven en aan gifte van verloren voorwerpen wordt gedaan. Op 1 januari 1984 had onze ge meente 2942 inwoners, te we ten 1498 vrouwen en 1444 mannen. In vergelijking met 1 januari 1983 betekent dit een toename van 28 inwoners. Genoemd aantal dient nog de finitief vastgesteld te worden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en derhalve nog wijziging kan ondergaan. Half 1984 zal het definitieve aantal bekend zijn. Storingen Centraal Antenne-systeem Regelmatig komt het voor, dat klachten omtrent de ontvangst via de centrale antenne-inrich ting op het gemeentehuis wor den doorgegeven. Ten over vloede zij vermeld, dat storin gen aan het systeem - dit geldt alleen voor de zenders Neder land 1 en 2 - dag en nacht kun nen worden gemeld bij de Fa. Baas te Waddinxveen onder nummer 01828-17613. Storin gen aan buitenlandse zenders worden niet in behandeling ge nomen, omdat deze storingen worden veroorzaakt door at mosferische storingen. Voor overige zaken met betrekking tot het centraal antenne-sy steem kunt U zich te allen tijde tot de gemeentesecretarie ver voegen. Openingstijden politie-post Moerkapelle Bij een aantal inwoners be staat nog onduidelijkheid over de openingstijden van het postbureau van de rijkspolitie. Hieronder treft U de openings tijden aan: - maandag van 16.00-18.00 uur - woensdag 9.00-11.00 uur - zaterdag 9.00-11.00 uur. verloren: gevonden: Jeugd Groeneweg wint zaalvoetbal beker MOERKAPELLE - Op 26 januari vond in de Dorpsstraat ter hoogte van de Ned. Herv. kerk een aanrij ding plaats tussen twee personen auto's. De elkaar tegemoet rijden de auto's raakten elkaar bij het passeren. Beide auto's liepen schade op. spaarbankboekje van de Rabo bank (27-1); een gevoerde hand schoen, kleur bruin (28-1); bank biljetten ter waarde van f 1 800 - (14-1). een blauwe wollen handschoen In de maanden december en janu ari is er geen veldvoetbal voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. In deze pe riode wordt er voor deze jeugd op de vrijdagavonden en de zaterda gen, en voorde jeugd van 13 en 14 jaar in de veilingshal in Bleiswijk een zaalvoetbaltournooi georga niseerd door de verenigingen BVCB (Berkel), Groeneweg, Moerkapelle, Rohda (Bodegra ven), Soccer Boys en Waddinx veen. De veldvoetbalelftallen wor den daarbij gesplitst in twee teams van minimaal 6 voetballers. Elk van deze teams speelt in de genoemde periode 3 keer een tournooi, waar in het per keer 4 of 5 wedstrijden speelt. Deze wedstrijden duren ongeveer 12 minuten. In een enorm grote hal zijn in een hoek 3 velden uitgezet waar deze wed strijden worden gespeeld. De or ganisatoren hebben zelfs aan de inwendige mens gedacht want er staat een caravan waarin men snoep, koffie, limonade en soep kan kopen. Alle resultaten van de wedstrijden worden per vereni ging opgeteld en daarna weer ge middeld per elftal. Op deze wijze krijgt elke vereniging een gemid deld aantal punten en dit jaar was het jeugd van GROENEWEG die het hoogste gemiddelde behaalde en daarmee de grote wisselbeker bij Moerkapelle weghaalde om deze een jaar in Zevenhuizen op te bergen. Moerkapelle werd 2, Roh da 3, BVCB 4, Soccer Boys 5 en Waddinxveen sloot de rij. Om een indruk te krijgen van hoe het er nu toegaat is de laatste za terdag in januari het E-1 team van Groeneweg gevolgd. In een opge wonden en uitgelaten stemming zijn om 9.00 uur acht jongens bij een in de kantine van Groeneweg. Onder leiding van de leider en één van de ouders worden ze naar Bleiswijk gebracht. Na het verkle den volgt om half 10 gelijk al de eerste wedstrijd tegen Rhoda. Ze hadden er nog niet van gewonnen en na een spannende wedstrijd be slist Jeroen vlak voor afloop de wedstrijd in het voordeel van Groeneweg. Opvallend is het dat er veel gewisseld wordt, maar de jongens willen zo graag spelen, dat ze na 10 seconden al beginnen te vragen of ze er weer in mogen. Serieus zijn ze ook, want voor de volgende wedstrijd tegen Soccer Boys houden ze hele discussies wie er nu bovenaan staat. Op een publicator worden de uitslagen bijgehouden en de jongens hou den goed bij hoe ze ervoor staan. Na de wedstrijd tegen Rohda spelen er andere teams. De jon gens van E-1 lopen tikkertje te spe len maar wanneer er wordt omge roepen dat de volgende teams zich moeten klaarmaken dan zijn ze er weer. Tegen Soccer Boys wordt gelijk gespeeld, van Waddinxveen wordt gewonnen en tegen Moer kapelle wordt weer gelijkgespeeld. Met nog één wedstrijd te spelen staan ze bovenaan. Aan de leider worden allerlei vragen gesteld wat er gebeurt als ze gelijk spelen of verliezen. Elke speler blijkt ook zijn eigen favoriet te hebben, de één is Cruyff, de ander voelt zich Houtman, weer een ander is Va nenburg of Boeve. Dan komt de beslissende wedstrijd....gespan nen, net als hun droombeelden, gaan ze het veld in. Jammer ge noeg wordt de laatste wedstrijd met 1-0 verloren, teleurgesteld ko men ze van het veld en de leider doet alle moeite om ze te troosten, ze hebben tenslotte allemaal zeer goed hun best gedaan. Terwijl ze zich verkleden komt de leider met het bericht dat Soccer Boys en Moerkapelle gelijkgespeeld heb ben en dat Groeneweg E-1 toch nog eerste geworden is in hun groep gelijk met BVCB, Soccer Boys en Moerkapelle. Opgetogen en trots gaan ze terug naar Zeven huizen. Ze hebben het hem dan toch maar weer geleverd.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4