HENK SOL kleintjes DORPSKRANT Zeilvakantie BRAND OP DE OUDE HOEVE PLAATS EEN KLEINTJE. HET WORDT GELEZEN! Turnkampioen- schappen regio Consumentenkring voor iedereen voor iedereen Ook kan nu iedereen, die behoefte heeft aan produkten van de Con sumentenkring, zonder betalinq lid worden. Om meer inzicht te krijgen in het goed functioneren van het menselijk lichaam, kan men deelnemen aan een aantal ge- spreksavonden. Men kan zich op de verkoopavond hiervoor opge ven. kunstnijverheid pagina 6 Persinfo betreffende kook-, bak en braad- demonstratie bij DE ZILVERBERK op de Rottemeren VOOR AL UW BLOEMEN PLANTEN PLANTENBAKKEN en BLOEMSTUKKEN naar bloemsierkunst WIST U DAT: DRUKKERIJ ELGERSMA FELICITATIE PAKKETTEN UITDEELT? MOET U DOEN! Open Jeugdwerk DANKBETUIGING: Plattelandsvrouwen ZANGAVOND MOERKAPELLE - Sporthal Op Moer in Moerkapelle was zaterdag het toneel van elf, elkaar bestrij dende gymnastiekverenigingen. Een geweldig sportief evenement dat opgezet werd door de turn kring Gouda en omstreken, in sa menwerking met de plaatselijke gymnastiekver. Tarzan. De eerste deelnemers, van het totaal van 108, arriveerden 's morgens al om kwart over acht in de sporthal. Voor deelneming aan de turnkam- pioenschappen van de regio was de dag in tweeën gesplitst. Aan het eind van de ochtend werden door ere-lid Edinga, namens de kring Gouda en omstreken de prijzen uitgereikt. Voor de kampioenen en andere prijswinnaars. Voorzitter C. Vis, van Tarzan bedankte aan het eind van de dag, om ca. 16.30 uur het echtpaar De Ruyter, bij wie de totaalorganisatie in handen was. De voorzitter stond stil bij het feit dat een dergelijke sportmani festatie de eerste in de geschiede nis is, die in Moerkapelle plaats vond. Zaalgebrek was hier de reden van. Buitengewoon ver heugd was hij over de opkomst van belangstellenden. Tevens bracht hij dank aan alle medewerkers van deze dag, vooral de heren van G.V. Tarzan, die vrijdagavond alle ge leende toestellen in de zaal geïn stalleerd hadden en tevens als toe- stellencommissie, de gehele zater dag vanaf 7.30 uur v.m. in de zaal aanwezig waren. De heer Vis reikte daarna de medailles uit aan de winnaars van de groepen die 's middags aan het turnevenement hadden deelgenomen. De heer De Ruyter bedankte tenslotte namens Turnkring Gouda e.o. gastvereni- ging Tarzan voorde medewerking en betrok hierin ook de juryleden, die onmisbaar zijn voor wedstrij den. In zijn dankwoord vergat hij ook de beheerder van het dorps huis en zijn medewerkers(sters) niet voor de voortreffelijke verzor ging van het geheel. UITSLAGEN: De turnwedstrijden bestonden uit de navolgende on derdelen: brug, brug ongelijJ<,. rin gen, balk, lange mat, kastspringen en paardspringen. Onder de kam pioenen bevond zich een verdien stelijk jeugdturnstertje van O.S.S. uit Zevenhuizen, nl. Wendy Wou denberg, die de tweede plaats behaalde. ochtend turnster 1:1. Ingrid Hoo- gendoorn, Toos; 2. Maaike v.d. Kooy, Boskoop en Karin Dop, DOS; 3. Ellen v.d. Kooij, Boskoop, ochtend jeugdturnstrs 2: 1. Linda Groenestein, Boskoop; 2. Wendy Woudenberg, O.S.S.; 3. Liesbeth Buttner, DOS; ochtend jongens: 1. Jan Arie Verstoep, Thor; 2. Arthur Blok, Thor; 3. Hans Hagoort,Thor. ochtend jeugdturners 2: 1. Marco Zwijnenburg; KDO; 2. Bastiaan Buys, KDO; 3. Cor Verburg, KDO. Ochtend turners 3.: 1 Hotze Jaars- ma, Velocitas; 2. Gert Jan Lam- mers, KDO; 3. Henk Smit, Thor. Middag turnsters junioren: 1. Pao- la v. Bergen, Toos; 2. Mirjam Spaar garen, Boskoop; 3. Nona Eick- houdt, Boskoop; 4. Marjolein Nieuwpoort, Bato. In verband met de sloop van de panden aan de Dorpsstraat 150, was het voor de Consumenten kring noodzakelijk om uit te zien naar nieuw onderdak. Ze prijzen zich gelukkig daarin geslaagd te zijn. De bovenverdieping van da meskapsalon Meibergen (J.M. Haarmode) werd niet meer be woond en blijkt een uitstekende ruimte te zijn voor de Consumen tenkring. De verhuizing is tevens een goede gelegenheid om enkele reorganisaties in te voeren. Zo werd het als onpraktisch ervaren om steeds weer andere verkopers te hebben: dit ging nl. bij toerbeurt In het vervolg zijn er nu vaste ver kopers op de woensdagavond (verkoopavond), die voldoende op de hoogte zijn van de te verkopen produkten, om de gewenste infor matie te geven. Bestond er reeds de gelegenheid om koffie en thee van P.O.S. we reldhandel te kopen, thans zijn er ook kunstnijverheidsartikelen te koop. Deze zijn afkomstig uit een groot aantal landen van de derde wereld. Vaak worden deze ge maakt in opvangcentra voor werk lozen, leprakolonies e.d. De men- Koken behoort niet alleen tot één van de meest 'alledaagse' bezighe den; voor een sterk toenemend aantal mensen is koken ook een heel plezierige hobby. Zij worden in deze liefhebberij gestimuleerd door het prachtige materiaal dat momenteel overal verkrijgbaar is. Vuur- en ovenvast glas zijn zulke materialen, met vele goede en functionele eigenschappen, zij het dat ze een geheel andere behan deling vragen dan b.v. roestvrij stalen pannen of gietijzeren keu kengerei. Zelfs vereist het gebruik van vuur- en ovenvast glas een wat andere manier van koken, die ove rigens gemakkelijk aan te leren is. De volgende regels willen wat in formatie verschaffen omtrent de pannen, schalen en bakvormen van resp. de merken Pyrex, Cor- ningware (ook bekend onder de naam Pyroflam) en Vision, die centraal staan op de demonstra ties die van 16 t/m 18 februari bij De Zilverberk gehouden worden. Pyrex, Corningware (Pyroflam) en Vision zijn alle drie produkten van het Amerikaanse bedrijf Corning Glass Works, een bedrijf dat zich al meer dan een halve eeuw bezig houdt met de vervaardiging van huishoudelijk en industrieel glas. Het - heldere - Pyrex-glas was de eerste loot aan de stam; in feite werd het al in 1913 ontwikkeld. Pyrex-glas bestaat uit speciaal fijn wit zand (zonder verontreiniging), soda, aluminium, boor-anhydride en kalk. Dit mengsel ondergaat di verse behandelingen waardoor een zodanig dichte structuur wordt verkregen dat het tenslotte driemaal zwaardere schokken kan opvangen dan 'gewoon' glas! Py rex-glas heeft b.v. een laag uitzet- tingscoëfficient, waardoor het hit tebestendig en stootvast is. De uit vinding van Pyrocerame, de grondstof van Pyroflam ofwel Cor ningware, is van recentere datum en werd eigenlijk ten bate van de ruimtevaart ontwikkeld. De neus- kegels van de Apollo-ruimtesche- pen zijn van dit materiaal vervaar digd en het zal dan ook duidelijk zijn dat Purocerame een geweldi ge hitte kan verdragen terwijl ook de daarop volgende, sterke afkoe ling géén nadelig effect op het materiaal heeft. Corningware on derscheidt zich qua kwaliteit van Pyrexglas: zo heeft Corningware een nóg veel lager uitzettings- coëfficient dan Pyrex, waardoor het tegen nog extremere tempera tuurverschillen bestand is. Wan neer men Pyrex en Corningware met elkaar vergelijkt, kunnen daar om de volgende verschillen ge constateerd worden: Pyrex Is ovenvast glas, dat welis waar zó in de oven gezet kan wor den doch alleen met een z.g. vlam- verdeler op het fornuis te gebrui ken is. Zet een warme Pyrex- schaal of -bakvorm ook nooi 'zo maar' op een natte of koude aan recht! Een warme Pyrex-schaal of -bakvorm mag b.v. ook nooit met koud water gevuld worden. In het algemeen geldt: vermijdt bij het gebruik van Pyrex-glas tè abrupte temperatuurswisselingen. Corningware Is vuur- en vlamvast en kan - letterlijk en figuurlijk-een stootje meer hebben dan Pyrex ias Daardoor kunnen Corning- ware-schalen en -schotels zonder enig bezwaar rechtstreeks in de oven, op de open vlam of direct op de electrische kookplaat geplaatst worden en vanuit die gloeiendhete toestand zelfs direct op de koude aanrecht. Corningware is nl. vol komen stootvast en ook thermisch gezien geheel onverwoestbaar. Hieruit volgt dat Pyrex-produkten speciaal vervaardigd zijn voor ge bruik in de oven, terwijl Corning- ware-produkten geschikt zijn als kook-, stoof- en braadpan op het fornuis, zowel gas en elektrisch, en in de oven. Corningware gebruikstips: Cor ningware vereist een wat andere kookwijze, die echter gemakkelijk ana te leren is. Wanneer men ech ter geheel vertrouwd is met de toe passing van dit materiaal, kan er zelfs een flinke besparing op het energieverbruik bereikt worden. Immers, als Corningware eenmaal goed verhit is, geeft het de warmte niet snel prijs aan de lucht. Bij in grediënten, die echt gaar moeten worden, is het daarom voldoende om de Corningware-schaal of - schotel even op de hoogste stand te verhitten en dan direct terug te schakelen naar de laagste. Op die manier blijft het gerecht 'aan de kook' omdat de Corningware- schaal de temperatuur zo lang vasthoudt. Corningware leent zich ook bijzonder goed om in te serve ren; daar zorgt het aantrekkelijke uiterlijk voor plus het materiaal op zich, dat immers het gerecht ook op de tafel nog lange tijd ver warmt. Bij een juist gebruik zal ook geen enkel gerecht aanbranden in Corningware. Indien dit tóch ge beurt, kunnen aangebakken e- tensresten het best verwijderd worden door de pan enige tijd te laten staan met water en afwas- middel. Vermijdt het gebruik van schuursponsjes etc., die de gladde structuur van het materiaal kun nen aantasten. Op deze manier heeft men echt jarenlang plezier van Corningware-schalen en - schotels, die overigens in diverse aantrekkelijke decors beschikbaar zijn. Tijdens een demonstratie worden ze getoond. Vision, de kookpan van het jaar 2000! Vision, zoals getoond op de demonstratie, staat vooreen revo lutionaire reeks kook-en steelpan nen die alle vervaardigd zijn van het nieuwe materiaal Calexium, dat alle goede eigenschappen van Pyrex en Corningware in zich ver enigt. Hierdoor kunnen Vision- produkten zelfs rechtstreeks op de gasvlam of óp de elektrische kook plaat geplaatst worden. Vision- produkten némen de warmte zeer snel op en verspillen vrijwel geen energie. Vision-produkten zijn ook gemakkelijk schoon te maken, me de dankzij de moderne vormge ving. Zij kunnen zowel met de hand als in de vaatwasmachine worden afgewassen. Vision-pro dukten zijn doorzichtig; om het kookproces te volgen behoeft het deksel niet opgelicht te worden. Voor Vision-produkten geldt een garantie - bij normaal gebruik - van 10 jaar. Koken is voor talloze mensen een plezierige bezigheid. Dankzij moderne materialen als vuur- en ovenvast glas kan die be zigheid nóg plezieriger worden. De enige voorwaarde is dat men er éven mee leert omgaan. Tijdens de demonstraties van 16 t/m 18 febru ari in de winkel zal een demonstra- trice in dat opzicht men een stuk op weg helpen. sen kunnen dan zelf iets verdienen en zijn minder afhankelijk van lief dadigheid. Deze artikelen worden zonder winstoogmerkt door diver se organisaties in Nederland ver voerd en hierdoorvrijwilligers ver kocht. Ter nadere kennismaking worden op woensdagavond 15 fe bruari tussen 19.00 en 20.30 uur enkele malen dia's vertoond, le dereen is welkom. De 'winkel' van de Consumentenkring is bereik baar via de achterdeur van Dorps straat 31 (de trap op). Evenals voorgaande succesvolle jaren wordt er ook dit jaar weer zeilinstructie gegeven op de Rot temeren door de Watersportvere niging Zevenhuizen. De organisa tie hiervoor berust bij de zeilin- structiecommissie van deze vere niging. De vereniging beschikt o- ver twee instructieschepen van het type centaur, een type schip dat zich op de Nederlandse wateren goed heeft bewezen. Nog belang rijker zijn de instructeurs waar de vereniging over beschikt. Het zijn enthousiaste jongelui die op zeil- gebied en verantwoordelijkheid hun mannetje - of vrouwtje - kun nen staan. Kortom mensen bij wie de zeilinstructie in goede handen is. Er wordt in de zomervakantie les gegeven aan jongeren van 10 t/m 17 jaar en aan volwassenen. De lessen vinden plaats van maan dag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur Tijdens de middagpauze worden er theorielessen gegeven. Het aan tal leerlingen per schip is vier. Voor volwassenen kan hier van worden afgeweken. De kosten voor deze externe zeilvakantie be dragen voor jongeren 175,- per zeilweek; voor volwassenen 225,- per zeilweek. Na afloop van de cursus bestaat er de mogelijk heid een vaardigheidstest af te leg gen ter verkrijging van een zeilbre- vet. De theorielessen worden ge geven met behulp van een, door het K.N.W.V. geselecteerd, instruc tieboek. Dit boekwerk is bij de ve reniging verkrijgbaar. Voor verde re inlichtingen kunt u gerust bel len met de heer Koos Douma, 070- 942511. Na 18 juli 01802-2469. Kamperen en zeilinstrctie in één pakket met o.a. verzorging van maaltijden is in voorbereiding. Inlichtingen hierover krijgt u van de heerZappey, 01802-1654, Kam peerterrein Zevenhuizen. Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1593 De bewoners van de 'Oude Hoeve' aan de Wollefoppenweg ontdek ten vorige week maandagavond, omstreeks 19.45 uur dat de schoor steen van de open haard in de brand stond. Direct werd het num mer van de politie van Nieuwer- kerk gedraaid, omdat de familie De Oude, een Nieuwerkerks kenge tal heeft en dit nummer mevrouw De Oude bekend was. In afwach ting van de brandweerauto klom de heer De Oude, gewapend met een tuinslang direct het rieten dak op. Hij maakte daarbij gebruik van zgn. rietstoeltjes. Nat houden was een eerste vereiste van het zeer brandbare rieten dak. Bij dit voor- blussen verleenden ook de politie mannen van de surveillancewagen die in de directe omgeving vertoef de en zeer snel ter plaatste was, assistentie. Omdat de politie ervan op de hoogte was dat het een rie ten dak betrof, groot alarm gege ven had, waren niet alleen de poli tie, maar ook de beide brandweer corpsen, Zevenhuizen en Oud Verlaat, zeer snel ter plaatse, ter wijl de 'Nieuwérkerk-brandweer' even later ook arriveerde. Deze kon onverrichter zake huiswaarts keren, omdat Zevenhuizen en Oud Verlaat de brand wel aankon den. Alhoewel het even moeilijk was water uit de sloten te krijgen, vanwege de lage waterstand in de polder, kon het bluswerk zeer snel beginnen. Dat bestond voorname lijk uit het nathouden van het riet en de buitenzijde van de schoor steen. Het vuur van de open haard was toen allang gedoofd. Tenslot te werd de schoorsteen geraagd. Alhoewel deze in het voorjaar een dergelijke schoonmaakbeurt had gekregen, was het nu weer nood zakelijk geweest, vanwege de frequentie van het stoken van de open haard. Bij de blussingswerk- zaamheden waren ook burge meester A.H. van Gent, wethouder B. v. Yperen en gemeentesecreta.- ris A. Visser aanwezig. u ontvangt bij ons zo'n feli citatiepakket als u uw huwe lijks- of geboortekaarten bij ons bestelt! MOERKAPELLE - Zaterdagavond 18 februari is er in de Herberg in Moerkapelle weer een gezellige a- vond. Men zal op deze avond met elkaar luisteren naar en spreken over het thema "Van God naar ons. En omgekeerd?". Het belooft een interessante avond te worden. Alle jeugd vanaf 15 jaar is harte-lijk welkom. Men kan de Herberg vin den in het multifunctioneel cen trum Moerveen aan de Herenweg. Om half 8 wordt er geopend en dat staat de koffie klaar! Dlerenshop 't Voederschuurtje voor een ruim assortiment tropische vogels o.a.: nachtegalen, diamand duifjes, loodbekjes, meeuwtjes, kanaries etc. Bovendien zijn wij ruim gesorteerd in alle bloem- en groentenzaden tegen de allerlaagste prijs! Jhr. v.d. Weistraat 54 - Moerkapelle - TOT ZIENS! PLANT NU UW DRUIVENSTEK! Montagne, Noordeinde 17 in Zeven huizen heeft volop DRUIVESTEKKEN in voorraad. Informeer eens TEL. 01802-1653 Waar is onze hond? Weggelopen in de nacht van 4 op 5 febr. Voor 't laatst ge zien om 1.30 uur aan de Lange Zijde. Kenmerken: bouvier, zwart, hangoren, coupeerde staart. Int. s.v.p. bellen 01802-1029. Vol lof zijn wij over het correcte optreden van de brandweerlie den van de corpsen Zevenhui zen en Oud Verlaat. Zij blusten niet alleen vakkundig een schoorsteenbrand op de "Oude Hoeve" maar zorgden er tevens voor dat er na afloop van de brand nauwelijks spo ren van de brand te vinden waren. HARTELIJK BEDANKT Fam. De Oude, Wollefoppen weg 2. ENGELSE CONVERSATIE LES door bevoegd docent. Heeft u interesse....BEL 01802-1029 Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bij: Schoenmakerij Doomhein, Dorpsstraat 42 - Nieuwerkerk a/d IJssel - 01803-6594. TE KOOP: eiken buffetkast uit grootm. tijd, boekenkast, stereo combi, ledi- kantjes, kinderwagen, bankstel, salon- kast, kinderspeelgoedhoekje, schom melstoel, ribstoel, 1 pers. ledikanten, enkele eethoektafels, grenen boeken rekken, slaapkamer meublement. Wij kopen ook in. Verder div. H.H. art. JABÉ - Burg. Klinkhamerweg 14 - 01802-2157-2271. ZEVENHUIZEN - De afdeling Ze venhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt donder dag 16 februari weereen kontakt- avond. De heer J. v.d. Berg van het Energiebedrijf Rijnland uit Leiden zal een lezing geven over Energie en Veiligheid. Het één en ander zal worden toegelicht met dia's. Aan vang 20.00 uur. Hotel Vos. Het Hervormde kerkkooro.l.v. diri gent Cor de Klerk houdt op vrij dagavond 17 februari a.s. een Zangavond in de Ned. Hervormde kerk van Zevenhuizen. Naast koor zang staat ook samenzang op het programma. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is vrij.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 6