CDA het HALVE EEUW GETROUWD AFWEZIG Zevenhuizen vol leybal tegen het nationale team van Israël VOLLEYBAL Woensdag 29 februari: GRANDIOZE HEROPENING! Klaverjassen EVENEMENTEN AGENDA levensloop bruid bruidegom ontmoeting en wat verder volgde werken en wonen Als er gewisseld werd van werk kring dan gebeurde het nogal eens dat er ook van woning verwisseld werd De bruidegom heeft niet al tijd bij boeren gewerkt (waarbij ook zijn vrouw de handen uit de mouwen stak, bij b.v. het aardap pel rapen). Een aantal jaren was hij ook nog bij een loondorsbedrijf in Moerkapelle werkzaam, waarna hij rustiger aan Longemfyseem openbaarde zich bij hem. Stilzitten kon hij niet en zodoende deed hij het kalmer aan en ging samen met zijn vrouw langs de deur tijdschriften bezor gen en verkopen. Dit hield hij 8 jaar vol, tot zijn longen weer opspeel den en hij helemaal niets meer mocht doen. "Op onze veertigjari ge bruiloft in een restaurant in Hillegersberg is de hele familie zich naar geschrokken, omdat m'n man z'n long dichtklapte" herin nert zich de bruid "ledereen dacht dat m'n man een hartaanval kreeg en zo eindigde die feestdag eigen lijk een beetje triest. Maar geluk kig knapte hij weer snel op, al moet hij nog altijd erg voorzichtig zijn". "Ik ben nu gestopt met roken, hoe wel ik me afvraag, en velen met mij, of dat roken er wel mee te maken heeft gehad" reizen genieten van de oude dag KTIEF ZEVENHUIZEN zie pagina 3 heren laten punt liggen ALLE HYPOTHEKEN Maandag 27 februari en dinsdag 28 februari a.s. zijn wij wegens enige veranderingen - verbeteringen, in onze zaak, GESLOTEN. met knallers van aanbiedingen (zie onze folder die u één dqzer dagen zult ontvangen). Vanaf de heropeningsdag zijn wij maandagmorgen gesloten en woensdag de gehele dag GEOPEND! VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX REDAKTIE ADRES: 6e jaargang nummer 132 Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tei. 01802-2289 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. 22 februari 1984 "V foto marri krijgsman Op 6 maart worden Bastiaan Boevê en Trijntje Biemond in de bloemetjes gezet en zullen zij het stralende middelpunt zijn van het feest, dat ter ere van hen gevierd wordt. Zij hopen namelijk op deze datum, met familie en vrienden, hun gouden huwelijksfeest te vieren in het Hervormd Centrum. Een halve eeuw geleden gaven zij elkaar het ja-woord op het ge meentehuis van Moerkapelle, waarna hun huwelijk kerkelijk werd ingezegend in de Gerefor meerde kerk door dominee Boven- dorp. De bruid werd in Bleiswijk gebo ren en kwam met haar ouders als 7-jarige op de boerderij aan de Knibbelweg wonen, waar nu nog een Biemond woont; een ver fami lielid. Haar ouders hadden drie kinderen. Toen Trijntje 17 jaar was, verhuisden haar ouders naar Moerkapelle terwijl ze hun dochter onder de hoede van Piet Berkhout achterlieten. Deze woonde in het huis, waar nu de familie Veerman woont, in de ZevenhuizenséDorps straat. Bij haar Oom Piet woonde en 'diende' Trijntje tot aan haar trouwdag. De bruidegom werd in Zevenhui zen geboren, bijna op Moerkapels grondgebied, in één van de huizen aan het Julianahofje. Later ver huisden zijn ouders - de bruide gom was toe al 19 jaar - naar het Noordeinde, tegen Moerkapelle. 13 kinderen werden er in dat gezin geboren, zodat iedereen al vroeg mee moest helpen de kost te ver dienen. Ook. Bas, die inmiddels al vele jaren werkzaam was in de agrarische sector bij diverse boe ren in en om Zevenhuizen. Tijdens zijn verkerfngstijd woonde en werkte hij bij een boer in Zoeter- meer. Maar hoe kwam die verkering tot stand? "Wel, ik kende m'n vrouw al omdat zij de vriendin var "an zus van me was. Als we in het weekein de vrij waren gingen we met een groepje jongens fietsen naar café v.d. Water in Waddinxveen. Daar was ook een groep meisjes, waar van ik Trijntje kende. We raakten aan de praat en van het één kwam het ander...." vertelt de bruidegom. Na anderhalf jaar verkering trouw den ze omdat ze een winkel in fijne vleeswaren en comestibles over konden nemen in Oegstgeest. Bei den waren nog jong, 20 en 21 jaar, en bruisten van ondernemingslust Helaas werd daar wel binnen een jaar een domper op gezet omdat moordende concurrentie van grootwinkelbedrijven hen noop ten tot het van de hand doen van hun winkel. De bruidegom ging weer in de landbouw werken en verhuisde daarom samen met zijn vrou. naar Moerkapelle. Nadat het gezin met een dochter was uit gebreid, kwam na twee jaar een zoon. Met tussenpozen van tel kens twee jaar kregen zij in totaal zeven kinderen, die op hun beurt weer voor 20 kleinkinderen zorg den. Vier van hen zijn er inmiddels al getrouwd, waarvan er één voor twee achterkleinkinderen zorgde. het bij boer Paul aan de Rotte (Oud Verlaat) het langst volhield, wel 18 jaar. Hier aan de Rotte hebben zij tot aan hun verhuizing 6 jaar gele den naar de Schoolstraat, met ple zier geleefd en gewoond. Nadat Boevé in overleg met de familie Paul besloot te stoppen met de werkzaamheden op de boerderij, werkte hij nog drie jaar bij de Rijks waterstaat tot hij hiervoor niet meer geschikt verklaard werd. Ondanks zijn longaandoening kon het echtpaar tweemaal een reis naar Zuid-Afrika maken. Een lang gekoesterde droom werd waar heid. In Zuid-Afrika wonen name lijk de broer en de zuster van me vrouw Boevé, terwijl ook haar ou ders zich aan het begin van de vijf tiger jaren daar vestigden. Helaas heeft zij hen niet weergezien, omdat zij beiden daar overleden zijn voordat het bruidspaar het geld bij elkaar had om de grote oversteek te maken. De eerste maal dat zij dat deden was dat voor zes weken in 1972. Drie jaar later maakten zij er drie maanden van, waarvan vijf weken op safari wer den doorgebracht. Voordat zij aan die onderneming begonnen ver diepten zij zich in de geschiedenis en de cultuur van Zuid-Afrika. Uren zou de bruidegom erover kunnen vertellen. Hij zou er ook wel willen wonen, mede vanwege zijn gezondheid. "Ik had daar hele maal geen last van benauwdheid, maar als ik in Nederland b.v. naar de bossen ga met vakantie dan heb ik er wel last van". "We blijven in Holland om onze kinderen" lacht de bruid, die zeer behendig met naald en draad is en enkele jaren geleden voor hun verblijf in Zuid- Afrika een safaripak voor haar man maakte. Ze vertelt dat ze tot aan de ziekte van haar man altijd in de zo mervakantie kampeerden, eerst met de kinderen en later zonder. Ook werd deelgenomen aan geor ganiseerde buitenlandse reizen, waarvan ze genoten. Helaas is dat vakantiehouden voor de bruide gom haast niet mogelijk, zodat ze het afgelopen jaar niet meer ge weest zijn. Met het uitzicht op het voorplein van het dorpshuis, geniet het echt paar Boevé van het wonen aan de Schoolstraat in een bejaardenwo ning. "We wonen hier nu zo'n zes jaar. Toen we hier kwamen wonen kregen we voor het eerst een eigen slaapkamer. In ons huis aan de Rotte sliepen we in een opklapbed in de kamer. De kinderen sliepen vroeger boven op de zolder, die met een schot was afgetimmerd, vroeger ging dat zo". Hoewel de bruidegom nauwelijks tempo heeft vanwege zijn longaandoe ning, vermaakt hij zich best. Deu ren en keukenkastjes hebben pas een kwast gehad en blinken ons tegen. "Dat doe ik rustig aan, elke dag een beetje" lacht hij. "Het eni ge dat ik mis is m'n tuintje, dat tui nieren was een geliefkoosde hob by, maar moet ik nu achterwege laten. Verder vermaak ik me met het oplossen van kruiswoordraad sels en crytogrammen, terwijl ik penningmeester ben van de Alge mene Bond van Ouderen. Samen met m'n vrouw bezoek ik elke bij eenkomst van de soos". De brud heeft ook verschillende hobby's, zoals handwerken en naaien. We kelijks bezoek ze de zangmiddag van de bejaarden, haar man heeft te weinig adem hiervoor. Soms gaan ze samen een daagje uit naar één van de kinderen, die wat ver deraf wonen van Zevenhuizen. Dat doen ze met de auto, waarmee de bruidegom erg blij is. "Ik ben weer voor vijf jaar goedgekeurd" glun dert hij. Dr. W.J. van Bruggen is afwezig van 5 t/m 10 maart. De praktijk en apotheek blijven open in deze periode. De consulten en visites kunt u via de assistente aanvragen, tel. 1783. Waarneming geschiedt door Dr. J.A. Ensing en Dr. W. Vroegindeweij. Het nationale team van Israël is momenteel in Nederland en zal en kele oefenwedstrijden spelen. Via trainer Jaap Akkerhuis en de NeVoBo komen de heren van het Israëlische nationale team, maan dag 27 februari a.s. naar Zevenhui zen. Het team van Israël komt met de 16 beste spelers van het land. In dorpshuis Swanla zal dan om 20.00 uur de volleybalwedstrijd tussen de heren van Zevenhuizen en Israël aanvangen. In verband met de kosten wordt er entreegeld geheven. Voor niet-leden 4,- en voor leden 3,-. De toegangskaar ten zijn verkrijgbaar in het Dorps huis. Door de geringe capaciteit is het zaak er snel bij te zijn. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Zaterdag jl. speelden de heren van Volleybal Zevenhuizen in Schoon hoven tegen het op de derde plaats staande DOS. In deze streekderby hebben de heren onnodig een punt laten liggen. De heren wisten in de eerste twee sets door sterk aanvalsspel en een goede blokke ring DOS onder druk te zetten en te houden. Deze sets werden dan ook met resp. 12-15 en 9-15 win nend afgesloten. In de derde set lieten de heren van Zevenhuizen de teugels wat vieren en hiervan maakte het altijd fanatieke DOS dankbaar gebruik en won deze set met 15-13. In de vierde set wisten de Zevenhuizense volleyballers niet hun eigen spel te spelen en moesten toelaten dat DOS ook deze set won en wel met 15-12. In de vijfde en laatste set wisten de heren weer orde op zaken te stel len en met 5-15 deze set en de wedstrijd te winnen. Door dit punt verlies staat Zevenhuizen nu met 2 Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN kaasmekka cc* DORPSSTRAAT 168 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1868 speciaalzaak in kaas - noten - wijnen - fijne vleeswaren kipspecialitè - relatiegeschenken. punten achter op Vierhout Valbo- val die geen fout maakte tegen Tornado. Het gat met de nummer drie DOS is nu wel vergroot naar 10 punten, Voor a.s. zaterdag staat weer een streekderby op het pro gramma. Dan spelen de heren in eigen huis tegen het Goudse Radius. De aanvangstijd is vanwe ge de onderlinge wedstrijden van OSS verzet naar 19.00 uur. tweemaal winst voor dames De dames van Zevenhuizen heb ben afgelopen week tweemaal een thuis-wedstrijd moeten spelen, op donderdagavond speelden zij te gen RVC/Libanon de inhaal-wed- s.. ijd. Deze wisten zij moeizaam te winnen met 3-2. De setstanden 15- 17, 16-14, 6-15, 15-4 en 15-7. Zaterdag speelden de dames te gen AV'40 en lieten weer knappe staaltjes van volleybal zien, mede door een sterke service wisten de dames AV'40 onder druk te zetten. De eerste set werd daarom gemak kelijk met 15-4 gewonnen, maar in de tweede set kwam AV'40 terug en kon zelfs een 14-7 voorsprong nemen. Maar gesteund door het publiek wisten de dames lang zaam maar zeker terug te komen en kon door weer die goede ser vice met 16-14 deze set winnend afsluiten. Ook de derde set was voor Zevenhuizen met 15-3. Hier door blijven de dames nog in de running om de tweede plaats, die recht heeft op promotie-wedstrij den. Hiervoor moet Ruiter punten laten liggen. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op woensdag 22 februari a.s. weer een open klaverjaswedstrijd. Aan vang 20.00 uur. Inschrijving aan de zaal vanaf 19.30 uur op de speel avond. Deelname 3,- per per soon. 23 februari: Gebouw, Sjaloom, Bleiswijk, 21.00 uur: Buizerd-film. 24 februari: Hervormd Centrum, 20.00 uur: diaklankbeeld, Koffie bar 't Praathuys. 24 februari: Dorpshuis Swanla: 19.30 uur: opvoering Fluitebolletje 5, door leerlingen van Winnie Wielage. 24 februari: De Vierkap: 19.30 uur: carnavals-disco, v a. 12 jaar. 25 februari: Dorpshuis Swanla: 13.00 uur: Onderlinge wedstrijden gymnastiekvereniging O.S.S. 27 februari: Dorpshuis Swanla: 19.30 uur: Volleybalwedstrijd Ze venhuizen-heren 1 -Israël. 24 februari: De Vierkap: 19.30 uur behendigheidswedstrijd. 1 maart: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: V B.O.K.-avond. 3 maart: De Vierkap: 19.30 .uur: Carnavals-disco, v.a. 12 jaar. 3 maart: De Vierkap: 14.30 uur: kinder-carnavals-disco. 3 maart: Dorpshuis Swanla: 19.00 uur: zaalvoetbal. 8 maart: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: open schaaktoernooi, vanaf 16 jaar. 9 maart: Dorpshuis Swanla: 10.00- 16.00 uur: open schaaktoernooi, van 8-12 jaar. 12 maart: Moerveen: 20.00 uur: algemene ledenvergadering Rode Kruis, Moerkapelle. 16 maart: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: Open Bridgedrive. Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 Waddinxveen - Tel. 01828-13671.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1