Gemeente Zevenhuizen bouwplan"hazeveld DORPSKRANT UIT DE RAAD HINDERWET Afgegeven bouwvergunningen RODE KRUIS plaats ook eens een kleintje Predikbeurten Openbare vergaderingen Collecteschema BURGERLIJKE STAND Geen spreekuur pagina 2 moerkapelle medische diensten In de raadsvergadering van 9 februari 1984 is onder meer besloten tot: - vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 21 november en 22 december 1983; - voorlopige afrekening van de exploitatievergoeding voor 1983 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen en de bijzondere kleuterscholen; - vaststelling van het bedrag per leerling voor 1984 voor het openbaar lager onderwijs en het bedrag per leerling voor de administratiekosten van het bijzonder lager onderwijs; - vaststelling van de overschrijdingsfactor vakonderwijs voor het schooljaar 1984/1985; - het sluiten van een bestuursovereenkomst met het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden Holland inzake de planning van de gezondheidsvoorzieningen; - vaststelling van een rampenplan voor de gemeente Zeven huizen; - verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan Centrum Dorp; - het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voor zieningen aan het pand Dorpsstraat 146 ten behoeve van de huisvesting van gemeentewerken; - beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de recon structie van de Zuidplasweg; - beschikbaarstelling van gelden voor het onderhoud van de Hennipsloot en de Lange Zijde; - beschikbaarstelling van gelden voor het leggen van mantel buizen in de Knibbelweg en de Bierhoogtweg; - verkoop van industriegrond aan Doove B.V.; - vaststelling van begrotingswijzigingen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van maandag 27 februari 1984, gedurende 14 dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: de heer J. Backer, om een vergunning voor het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning Hazeveld 11, en de aanvraag van: de heer J.G. Looman, eveneens om een vergunning voor het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning Hazeveld 13. De bouwplannen zijn in strijd met de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Dorp na 4e herziening", daar volgens dit plan de goothoogte niet meer mag bedragen dan 6.00 meter. De genoemde bouwplannen voorzien in een hoogte van 7.50 meter. De bouwplannen zijn echter niet in strijd met de voorschriften van het door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland goedgekeurde, doch nog geen rechtskracht hebbende, bestemmingsplan "Dorp 5e herziening". In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan doch in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunningen te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan worden even tuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om geduren de de termijn van de tervisielegging van de bouwplannen bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken ingevol ge de artikel 12 en 29, eerste lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend, dat op 10 februari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer A.D. Abbekerk, Dorpsstraat 210, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een snackbaraan het adres Dorpsstraat 210 en dat op 9 februari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer C. Roos, Schielands Hoge Zeedijk-West 11 te Moor drecht, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een varkensfokbedrijf aan het adres Molenweg 4. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vergunnin gen te verlenen onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zeven huizen, Dorpsstraat 89 ter inzage vanaf 23 februari 1984 tot en met 22 maart 1984, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvraag, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (gemeentehuis Ze venhuizen, tel. 01802-1644, toestel 21) kunnen tot 23 maart 1984 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij desgewenst gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling overde aanvragen tussen het bevoegd gezag, de aanvragers en de overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 23 maart 1984 schriftelijk bij het college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en de belanghebbenden, die aantonen, dat zij daartoe redelij kerwijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de be schikking beroep kunnen instellen bij de kroon. In de periode van 4 februari t/m 17 februari 1984 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het bouwen van twee dakkapellen op de woning Bredeweg 116 - het intern veranderen van de woning Dorpsstraat 157; - het plaatsen van een zend- en ontvangstmast op het pand De Grutto 29; - het intern veranderen van de woning Moerkapelse Zijde 12; - het bouwen van eert uitbouw naast de woning Leliestraat 18; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door ver lening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). Nu de tussenstand van de leden werfactie is opgemaakt, heeft het zin te laten weten waar de Sociale Zorg haar gelden o.a. aan zal be steden. Het Hospitaal/Vakantie schip "J. Henry Dunant" zal bin nenkort voor de afdeling Gouda en Omstreken varen onder naam "de Goudse Boot" en wel van 5 tot 10 maart a.s. Het Selectieteam heeft in overleg met de scheepsarts 20 mensen kunnen uitnodigen voor deelname. Voor een vakantie in één van de tehuizen van het Rode Kruis, waartoe behoren de "Val kenberg" in Rheden en de "IJssel- vlietdt" in Wezep, zullen 10 men sen worden uitgenodigd. Niet-Ro- kers weken behoren nu ook tot het scala van mogelijkheden om van een "aangepaste" vakantie te kun nen genieten in één van de tehui zen. Verder kunnen jaarlijks kin deren met een handicap worden opgegeven voor deelname aan de "Jeugdboot", varend met de "J. Henry Dunant", of voor een trek tocht door Nederland. De werving en selectie van de gas ten voor de vakantieprojekten van het Rode Kruis zijn voor wat de af deling Gouda en Omstreken be treft voor 1984 alweer achter de rug. Aan artsen, wijkverpleegkun digen, maatschappelijk werkers, belanghebbenden en specifieke instanties in Gouda en Omstre ken is het verzoek gericht chro nisch zieken en lichamelijk gehan dicapten mensen boven 22 jaar, die het plezierig vinden om in een gezelschap te verkeren, niet (meer) alleen op vakantie kunnen gaan, en in staat zijn de geboden vakantiemogelijkheden geestelijk en lichamelijk goed te kunnen ver dragen, op te geven voor deel name. Speciaal de J. Henry Du nant is voor bedlegerigen en rol stoelgebruikers volledig aange past. Ook kunnen personen zich zelf opgeven, om in aanmerking te komen voor eventuele deelname aan een vakantie van het Rode Kruis. Na iedere aanmelding wordt de kantidaat-gast gevraagd een formulier met medische gegevens in te vullen, zo mogelijk met be hulp van huisarts of wijkverpleeg kundige. Op een later tijdstip, na de medische goedkeuring van de selecterend arts van het Rode Kruis, zal tijdens een bezoek van één van de twee personen die be last zijn met die taak, samen met de kandidaat-gast een formulier met sociale gegevens worden in gevuld. Vervolgens vepaalt het Goudse selectieteam wie op soci ale gronden voor deelname in aan merking komen. Van het beschik baar aantal plaatsen en de urgen tie zal een definitieve deelname afhangen. Zondag 26 februari Herv. kerk 10.00 uur ds. L.J. Lamens, Vuren; 19.00 uur ds. Z. de Graaff. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. v.d. Knijff. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop; 18.30 uur ds. W. Davidse. R.K. gemeenschap echaristievie- ring 10.15 uur, pastorJ. Jorne S.J. Zondag 4 maart Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur ds. G.C. de Kruijf, jeugddienst. Oud Verlaat 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. J. Mondeel, Reeu- wijk. Ver. vrij. herv. 10.30 uurdr. J. Buit kamp, Rotterdam. Zondag 26 februari Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.15 uur ds. J.S. v.d. Net. Zondag 4 maart Herv. kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. K. de Gier. Dinsdag 28 februari 1984 Commissie Openbare Werken Aanvang 20.30 uur. Donderdag 1 maart 1984 Commissie Onderwijs en Wel zijn Aanvang 19.30 uur. Maandag 5 maart 1984 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën Aanvang 19.30 uur. Donderdag 22 maart 1984 Vergadering gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. In de periode van 22 februari t/m 11 maart 1984 worden geen collecten gehouden. GEBOORTEN: Kooijman, Maike, dochter van: Kooijman, Bastiaan en: op de Hoek, Geertje, op 6 februari 1984. 't Gilde, Gilbert Roberto, zoon van: 't Gilde, Jan C. en: Man nesse, Karolina P., op 12 februari 1984. HUWELIJKEN: de Vries, Pieter Gerardus en: Steenbergen, Cornelia, op 10 februari 1984. van der Knaap, Leonard Johan en: Ista, Cornelia Jacoba, op 15 februari 1984. De burgemeester zal op vrijdag 24 februari a.s. geen spreekuur houden. Zaterdag 25 februari: dokter W.J. v. Bruggen, de Wielewaal 20, Ze venhuizen, tel. 01802-1783. Zondag 26 februari: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleis- wijk, tel. 01892-2500. Zaterdag 3 maart: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Zondag 4 maart: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. Dierenarts J. Ham houdt spreek uur in de zaal achter cafetaria De Telstar, Dorpsstraat 124, elke woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Wijkverpleging Zevenhuizen/ Moerkapelle tel. 01802-1280. Openingsuren openbare biblio theek, Dorpsstraat 68, Zevenhui zen: maandag- en donderdag avond van 19.30 tot 21.00 uur. Dinsdagmorgen 9.30-11.00 uur. Woensdagmiddag 13.00-15.00 uur.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2