/Mi voord? ABBEKERK SNACKS DORPSKRANT Officiële opening Sporteiiand De Zevensprong GEDUPEERD Stichting Behoud Rottegebied DONDERDAG: Mag. BORSTLAPPEN BIEFLAPPEN KIPPEPOTEN 13,90 kg. 11,95 500 gr. 5,95 kg. VRIJDA G/ZA TER DA G: BIEFSTUKDAG 100 gram KALFSSCHNITZEL VARKENSSCHNITZEL VLEESWAREN: ONTBIJTSPEK GEBR. ROSBEEF GEBR. ZEEUWS SPEK GEBR.VARKENSROLLADE NIEUW!!!!! MIERIKSSALDE - 100 gr. 2,75 2,95 500 gr. 8,75 200 gr. 1,90 100 gr. 2,75 100 gr. 1,60 100 gr. 1,60 150 gr. 1,79 KEURSLAGER M. VAN TOL ZONEN vanaf dinsdag 28 februari geopend NIEUW IN ZEVENHUIZEN GEOPEND OP: Dinsdag t/m donderdag 11.30-20.00 uur Vrijdag en zaterdag 11.30-02.00 uur Zondag 14.00-20.00 uur VRIJDAG - ZATERDAG - SHOARMA-AVONDEN ZONDAG DE GEHELE DAG PANNEKOEKENDAG! pagina 6 salami-taktiek Als voorbeeld stelt hij een klein dorpje. Hier vraagt iemand het ge meentebestuur om toestemming voor de plaatsing van een benzine pomp. Hij krijgt vergunning, om dat niemand er last van heeft enz., maar de tankauto, die om de andere dag komt, kan de pomp niet zo makkelijk bereiken. Daar om wordt de weg verbreed. Daar op komen ook andere auto's aan gereden, die allemaal komen tan ken. Eén heeft een lekke band, die maakt de pomphouder en de volgende dag repareert hij er meer. Het volgende jaar vraagt hij om vergunning voor een garage bedrijf enz. "Dat noemt men saia- mi-taktiek. Een worst die plakje voor plakje opgemaakt wordt, het valt niet op. De komst van de N.A.M. in een goede aanleiding om de mensen te confronteren met een zaak als milieubeleid. Het is iets dat ons allemaal aangaat. We weten wat de N.A.M. van plan is, maar we weten de gevolgen niet. Men volgt ook de salami- taktiek. Van één boring werden het er twee enz. Nu is er olie gevonden maar op een grote diepte, moeilijk naar boven te halen, omdat de olie vrij dik is. Om die olie dunner te maken moex men stoom gebruiken Stoominfiltratie noemt men dit. Onder zeer hoge druk wordt stoom in de grond geperst, de grond wordt dan een beetje war mer en zo kan er meer olie opge pompt worden. Stoominfiltratie betekent overal leidingen, nieuwe wegen, platforms, boortorens, hekken, verlichting, stank, oliever ontreiniging midden in het groene hart. Daar, waar het nu nog groen en rustig is. Het Rottegebied ver andert daardoor stukje bij beetje in een industrielandschap; het Schoonebeek van het Westen, hoe schoon is ons landschap Bij het gemeentebestuur hebben wij een bezwaarschrift ingediend tegen de aanpassing van het be stemmingsplan voor de vestiging van de boorinstallaties. Helaas wees het gemeentebestuur dit af het werd niet ontvankelijk ver klaard" stelt ir. Van der Ham te leurgesteld. Hij is geen kleine jongen, waar het inrichting van een landschap en natuurbehoud betreft. Hij is er ook in opgeleid als tuin- en landschaps-architect. Het Nederlandse landschap is hem zeer lief en hij wil er voor vechten, ook bij G.S. en de Raad van state. Evenals de andere stichtingsleden die zeker als zo lang hier wonen of geboren zijn, is hij na tien jaren Moerkapeiie gehecht geraakt aan het dorp, maar bovenal aan de schoonheid van de natuur in het stroomgebied van de Rotte. actie reactie Om ook de inwoners van de ge meenten in dit Rottegebied te be trekken bij het milieubeleid en de doelstellingen van de stichting, zal er binnenkort een circulaire wor den verspreid, waarin tevens ge vraagd wordt om donateurs of be gunstigers. De stichting is name lijk straatarm. Op verzoeken om subsidie aan de betreffende ge meentebesturen werd afwijzend beschikt, zodat alle formulieren, brieven, postzegels en telefoon tjes door de stichtingsbestuursle den zelf bekostigd worden. "Het is eigenlijk oneerlijk verdeeld in de wereld. Clubs die alleen het eigen voordeel op het oog hebben en een hobby beoefenen, worden ge- subsidieërd. Wij die het algemeen belang op het oog hebben worden met een kluitje in het riet gestuurd. Maar we gaan door, ook al timme ren we niet dagelijks langs de weg. Dat kan ook niet omdat we alle zes (stichtingsbestuur) een drukbe zette werkkring hebben. We hopen dat er honderden mensen op onze circulaire, die over enkele weken wordt verspreid, zullen reageren en een kleine financiële onder steuning willen betalen. Graag wil len we dan als stichting enkele ac tiviteiten opzetten zoals een infor matie-avond voor de inwoners van Moerkapeiie en een wandeling naar het bewuste Rottegebied. Voor een dergelijke wandeling wil len we ook de gemeenteraadsle den en de Statenleden uitnodi gen. Wie nader kennis wil maken met de Stichting Behoud Rotte gebied kan zich richten tot post bus 284, Waddinxveen of schrij ven of bellen naar het secretariaat, Herenweg 37, 2751 DD Moerka peiie, tel. 01793-1321. Giften van begunstigers kunnen worden o- vergemaakt op de Rabobank Moer kapelle met vermelding van de Stichting Behoud Rottegebied rek. nr. 3750.40.552. Het gironum mer van de bank is 298069. Men is begunstiger vanaf het minimale bedrag van vijf gulden. leden-aanwas K.N.L.T.B. De tennisclub Zevensprong is lid van de K.N.L.T.B. en zal het sei zoen 84/85 met 15 competitie teams, de zaterdag-competitie mee gaan doen. open toernooien C en D Primeur in de reeks KNLTB-toer- nooien van 26 maart t/m 1 april '84 is een eerste open toernooi op de banen van de tennisclub. De twee de volgt op 28 augustus t/m 2 sep tember. tennislessen accomodatie Naast de reeds genoemde zes ten nisbanen van kunstgras, mag de tennisclub het clubhuis gebruiken en de kleedkamers e.d. Op dit mo ment is er één verlichte vereni- gingsbaan, zeer binnenkort volgt de tweede. Uiteindelijk doel is alle banen. De geplande activiteiten zijn voor dit jaar: Competitie 15 teams (dit jaar), open toernooien (C en D categorie); div. toernooien i.s.m. PC/EC trainingen en tennis lessen; laddercompetitie, waar voor meer dan 200 inschrijvingen zijn; toernooien voor leden e.d. Daarnaast staan er tal van gezel ligheidsevenementen op stapel, zoals barbecues, bingo's, loterijen club-avonden met spelletjes e.d. zevensprongkrant Begin maart verschijnt de eerste editie van de clubkrant van t.c. de Zevensprong. open huis Voor omwonenden en andere be langstellenden bestaat op zondag Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen. foto marri krijgsman Het sport- en recratiecentrum De Zevensprong aan de Zevenhuizerplas zal zaterdagmiddag 25 februari officieel worden geopend door burge meester A.H. van Gent van Zevenhuizen. Een recreatiecentrum voor sportieve vrijetijdsbesteding, op en om de Zevenhuizerplas, waar het bovendien gezellig toeven is. Dat hebben intussen al veel sportbeoefe naars ontdekt. Ook de wegen die erheen leiden, hetzij vanaf Zevenhui zen, of van Ommoord, Capelle a.d. IJssel en Nieuwerkerk a.d. IJssel. Vooral van de Zevenhuizense kant, met name vanaf de Middelweg aankomend, is de ballon in het vlakke polderlandschap, duidelijk zicht baar. Die ballon in de overkapping van een viertal tennisbanen, waar tij dens de wintermaanden van 's morgens negen tot 's avonds twaalf, getennist kan worden. En dat wordt dan ook gedaan. In de bocht bij het sluisje/oprit Middelweg heeft Zevenhuizensfo tograaf Marri Krijgsman haar be lichtingsmeter verloren. Zij was bezig met foto-opnamen langs de Rotte van de nieuwe brandweer wagen van Oud Verlaat en heeft haar belichtingsmeter even in het gras gelegd. Toen ze even haar hielen lichtte was deze verdwenen. Zij is hierdoor ernstig gedupeerd daar de belichtingsmeter een waarde heeft van ca. 550;- en is onmisbaar bij haar werk. Wie heeft hem gevonden? tel. 01802-1834. de overheid en de gemeenten rondom ons dat ook wel wensen, zien we overal om ons heen uit breidingen van industrie, bedrijfs gebouwen, groot en klein, alle maal min of meer ernstige aantas tingen van landschap en leefmilieu ledereen keer een beetje, tezamen heel veel". "Na 7 april verdwijnt de ballon en wordt hij opgevouwen tot een pakje van twee bij twee meter" ver telt directielid Luuk Balkenstein. Zij compagnon Gerard Ouwer- ling is met ziekteverlof, zo deelt hij desgevraagd mede tijdens een ge sprekje, op de zonnige zaterdag middag voor de opening. Op deze windstille, maar o zo koude dag, wordt er niet alleen in de overdekte hal getennist, ook de buitenbanen zijn druk bezet. "Je krijgt alleen koude handen" merkt Henk van Tienhoven, bestuurslid van de Tennisclub Zevensprong, op. Als voorzitter van de evenementen commissie doet hij ook een duit in het zakje. Dat was ook de bedoe ling, want van het bestaan van een Tennisclub Zevensprong weten nog weinig Zevenhuizenaren af. "Kijk" verduidelijkt Van Tienhoven "de overdekte hallen worden com mercieel verhuurd, daar mag ie dereen van de tennisbanen ge bruik maken. Wie gebruik wil ma ken van de overige zes (buiten) banen, moet lid worden van onze vereniging. We groeien enorm snel. Komen we boven de 450 le den, wat we spoedig verwachten, dan wordt er door de directie van het sportrecreatiecentrum gelijk een zevende baan toegewezen. Anders zouden we nieuwe leden op de wachtlijst moeten plaatsen". En met een blik naar buiten vanuit de verwarmde foyer "die buitenba nen hier op het sporteiiand zijn ze ker in het weekeinde bij redelijk goede weersomstandigheden in de winter, druk in gebruik. Dat is het voordeel van de 'vloer van kunstgras' waarop wordt gespeeld Met regen moet je van de baan, maar gelijk na een bui is hij weer bespeelbaar, door de goede afwa tering". Tennisclub Zevensprong is een Zevenhuizense vereniging, maar met een bestuur dat uit om liggende plaatsen afkomstig is. "Zijn er geen Zevenhuizense le den?" vragen we Van Tienhoven. Deze moet het antwoord schuldig blijven, omdat hij daarvoor de le denlijst moet raadplegen. "Na tuurlijk willen we graag Zevenhui zenaren lid maken van onze club" stelt hij, terwijl Balkenstein bena drukt dat de tennisliefhebbers van Zevenhuizen, de weg naar het sporteiiand weten te vinden. Het komt veelvuldig voor dat er banen gehuurd worden om binnen te ten nissen, daat is vanuit Zevenhuizen een goede belangstelling voor. (en daarvoor behoeft men geen lid te zijn van t.c. De Zevensprong). De behoefte van Zevenhuizenaren om lid te worden van deze tennisclub zal ook nauwelijks aanwezig zijn, omdat er in het dorp een tennis club is. De tennisclub De Zevensprong is op 15 november 1983 opgericht en telde toen 150 leden. Per 1 januari waren dat er 300 en nu rond de 400. De ca. 50 junioreleden ont vangen gratis tennisles van de he ren Luuk Balkenstein en Huib van Enkhuijzen. De leeftijden variëren van 8 t/m 16 jaar. In de vraag naar tennislessen zal ruim voorzien worden. Meer dan één leraar zal het tennisniveau ver beteren, verhogen en bevorderen. Informatie over de tennisclub kan men verkrijgen door Saskia Dijkx- hoorn te bellen tel. 010-514828 (buiten kantooruren). evenementen tijdens ope ning sporteiiand 25 februari: 9.00-13.00 uur vindt er een jeugdtoernooi plaats van ei gen leden. Van 13.00-15.00 uur tennisdemonstratie m.m.v. Mark Koevermans. De hele openings middag zijn er surfdemonstraties op de Zevenhuizerplas. Om 15.00 uur het feestelijk hoogtepunt: de officiële opening door burge meester A.H. van Gent. Van 16.00- 20.00 uur wordt er een toernooi gehouden van eigen competitie spelers in de sporthal. 26 februari de mogelijkheid, nader kennis te maken met het sportei iand, tijdens een open huis. De ge hele dag staan overal in het ge bouw informatiestands, o.a. van de tennisclub. Vanaf 21.00 uur le vende muziek met een Dixieland band met jazz zanger Wim Koop- mans. De Stichting Behoud Rottegebied, ongeveer een jaar geleden in Moerka peiie opgericht, pleit voor het groenhouden van het Rottegebied. Tijdens een hoorzitting van Provinciale Staten heeft ir. R.J.I.M. van der Ham namens de stichting gepleit voor samenvoeging bij herindeling, van de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapeiie. Tevens overhandigde hij een plan met tekeningen, waarin de ideeën van de stichting werden uiteen gezet. Bij samenvoeging van beide gemeenten denkt de stichting, uit oogpunt van milieubehoud, ook aan verschuiving van de gemeentegren zen. Zo zouden de oevers aan beide zijden van de Rotte (ook op Bleis- wijks grondgebied) bij de nieuw te vormen gemeente moeten worden gevoegd, terwijl ook de buurtschap Kruisweg, die tot nu toe bij Bleiswijk behoort, erbij moet komen. Zo blijft er een groene kern, die aan de rand begrensd wordt door oprukkende industrialisatie van Zoetermeer. "Die mag beslist niet over die nieu we gemeentegrens komen" stelt ir. Van der Ham, "Het Rottegebied moet groen blijven". Bleiswijk en de andere B-gemeenten Berg- schenhoek en Berkel zouden dan een gemeente met glastuinbouw kunnen gaan vormen. Onze stich ting wil met de inwoners van Moerkapeiie nadenken over het milieu, dat momenteel in Moerka peiie ernstig aangetast wordt door de olieboringen. In alle delen van het land barst het van de actie groepen, maar in Moerkapeiie knikt men maar ja tegen de plan nen van de N.A.M. Dat is jammer. We leven met elkaar op het platte land, een een gezellig dorp in het groene hart van Zuid-Holland en dat willen we zo houden. Alhoewel

Dorpskrant | 1984 | | pagina 6