W. Sol Hes b'j Os 1 HENK SOL Rabobank Q DORPSKRANT RIJSCHOOL-VERENIGING rijschool Krantenaktie DE VIERKAP Politieberichten Voor al uw BLOEMEN, PLANTEN en KADOARTIKELEN "Dingen van de dag" - BIG BAND BLOEMSIERKUNST pagina 7 Aardappelen, Groenten en Fruit Een bezoek aan onze GROENTESTAL is zeker nu de groente duur is, de moeite waard, ook voor de AARDAPPELEN rekenen wij nog steeds TELERS PRIJZEN. Vergeet onze FRUITBAKKEN en -MANDEN niet! W.A.-premie voor automaten inclusief alle kosten 89,40 voor bromfietsen met versnellingen 144,00 gevonden: sleutelbos met tien sleutels; ijs muts (groen en zwart). verloren: portemonnaie met 280,-; rode zijklep motorfiets; belichtings meter. DE RIJDENDE BROODBOETIEK een zorg minder, een gemak meer voor bestellingen even bellen: 01802-2462 Calvé Roosterpinda's 2,49 nu 2,09 Vicks Blue of Vicks Ademvrij 2,70 nu 1,98 250 gr. Vruchtjes 1,98 nu 1,65 Fruittella, King, Rang, Mentos drop, Stophoest: 5 rollen uitzoeken voor 2,75 Hagelmix 2,45 nu 2,00 Boerderij dorp, zwart of bruin per kg. 6,90 nu 5,98 Venz hagelslag puur 3,67 nu 2,89 WEET U HET AL: Iedere zaterdagmorgen zijn wij te vinden van half 10 t/m half 12 op de Noordelijke Dwarsweg. Noordelijke Dwarsweg 2761 GD Zevenhuize tel. 01802-1593 toespraak propagandarede Eendrachtsweg 1 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1835 L. van Wensem A. van Rijn Burg. Klinkhamerweg 27 Westland 18 Zevenhuizen - 01802-1467 Moerkapelle - 01793-1496 De christelijke school "De Een- dragt" organiseert weer een kran ten- of oud papieraktie. Oud pa pier kan van 8.00 tot 8.30 uur inge leverd worden en tussen 12.30 en 13.15 uur en van 15.30-19.00 uur. Onder degenen die oud papier in leveren wordt een verloting ge houden. De volgende krantenak- ties zijn gepland op 12 april en 14 juni. Op 3 maart staat er een disco op het programma voor de jeugd vanaf 12 jaar. Het is carnaval, dus graag verkleed komen. Aanvang 19.30 uur. Entree 1,50. ZEVENHUIZEN - 8 februari werd gemeld dat er vernielingen aan de ruiten van de kassen plaatsvonden ca. 20 ruiten van tuinders werden ingegooid. 8 februari aanrijding zonder letsel. De heer J. v.d. H. uit Zevenhuizen reed over de Middel weg en wilde richting Zevenhui zen. Mevr. C. v.d. B. kwam over het Zuideinde. Zij kreeg geen voor rang. Materiële schade. 9 februari - Diefstal bromfiets bij discobar De Schuur. 17 februari - BRAND - Om 11.00 uur brak vrijdagmorgen brand uit in het perceel Wollefoppenweg 55, door oververhitting van de schoor steen. Isolatie materiaal van de schoorsteen gloeide waardoor het achterliggend houtwerk in brand raakte. De brandweer was zeer snel ter plaatse waardoor al leen de bovenverdieping afbrandde. Voor eigen publiek zette de toneel groep V.O.O. haar beste beentje voor op de jaarlijkse propaganda- feestavond, jl. zaterdag in dorps huis Swanla. "Dingen van de dag" was de titel van het toneelstuk in drie bedrijven, geschreven door J. Hemmink-Kamp. Het stuk speelt zich af in een cafeetje van tante Sjaan (net echt, compleet met tap kast). Zij werd uitstekend neerge zet door Gerda Slobbe, die zich helemaal gaf in deze rol (Het zou de overige spelers tekort doen door alleen haar prestatie te roe men. Alle spelers leverden een goede prestatie). Gerda speelde een volkstype met een hart van goud. Marleen (Jits van Duyven- bode) woont hij haar in sinds haar eerste jaar omdat haar moeder stierf en haar vader er vandoor ging. Haar zgn. vader: Karei de Boer (Ben Verschoor) geeft zich voor hem uit, maar Rosie - een vrouw uit het leven(Nel Voorn) brengt de zaak aan het rollen. Deze wordt uigeplozen door Ba rend de Zeeman, Sjaan's oude vlam, die er ooit met haar geld van door ging, bovendien het bewijs levert dat oude liefde niet roest. Hij (Dirk Bos) zorgt voor een happy end met Tante Sjaan. Hieraan voorafgaand hebben er nog tal van verwikkelingen plaats, waarin de orgelman Nelis (Jacques van Veen) als politieman verkleed, en Sien de buurvrouw (Carla Bink) ook een belangrijke bijdrage lever den. Erik Vermaat als Kees, het vriendje van Marleen en Jos de hippy (Ina Stekelenburg) en het echtpaar van Dalen: Gré van Vliet en Jeroen v.d. Berg, doen ook nog een duit in het zakje. De regie was in handen van Ben Verschoor, die 'zijn' spelers en speelsters, zo bleek uit het gebodene, op de kleinste details had gewezen, waardoor de perfectie, waarna ge streefd werd, bijna gehaald werd. Na afloop werden de spelers en medewerkers bedankt namens V.O.O., door voorzitter v.d. Hoe ven. In deze dank werden natuur lijk ook souffleuse Mieke Ver schoor, toneelmeester Piet van Vlieten grimeur Harry de Jong niet vergeten. Schoolhoofd Nico Dirkzwager stak aan het begin van de avond een propaganda-rede af ten guns te van de Vereniging Openbaar Onderwijs. Hij stelde dat V.O.O. weieens wordt verweten dat ze stil zit. Iets wat hij met klem tegen sprak en de activiteiten die jaar lijks plaatsvinden opsomde, aan gevuld door volwassencursussen die met succes zijn gegeven en waarvan de cursus Nederlands op stapel staat. Spreker vond het jam mer dat er ledenverlies is bij de vereniging, misschien als gevolg van de verhoogde contributie. Naast de plaatselijke situatie schetste spreker ook de landelijke, waarin bezuinigingen worden uit gevoerd. De gevolgen hiervan zijn zijns inziens dat de basisschool, voorlopig wordt uitgesteld. "De bezuinigingsmaatregelen werken de vergrijzing in de hand van het onderwijzend personeel, terwijl veel scholen de identiteit over boord zetten om leerlingen te wer ven" zo sprak hij. Tot besluit van de feestelijke avond was er bal met muziek van de Lenco's uit Leider dorp. Het initiatief, dat de Streekmuziek- school te Waddinxveen eind vorig jaar nam, om een Big-Band op te richten, is met zeer veel enthousi asme ontvangen. Van vele zijden heeft het plan instemming gevon den, de respons was overweldi gend. Vanuit de hele regio - Wad dinxveen, Boskoop, Reeuwijk, Al phen a.d. Rijn, Gouda, Zevenhui zen, Rotterdam - stroomden de aanvragen binnen om deel te mo gen nemen. Onder de bezielende leiding van de heer J. Veenstrazijn de repetities op zaterdagmiddag begonnen. Deze bekwame diri gent zal ongetwijfeld de bijeenge komen muzikanten weten te sme den tot een echte Big-Band. Voor lopig heeft men meer dan genoeg musici en zullen nieuwe aanmel dingen op een wachtlijst geplaatst moeten worden, met uitzondering van trobonisten en een enkele trompettist. Deze laatsten doen er goed aan contact op te nemen met de Streekmuziekschool (overdag vragen naar mevr. de Valk, tel. 01828-14422, 's avonds de heer J. Veenstra, tel. 01828-18958). Het ligt in de bedoeling het eerste jaar steving te repeteren. Daarna zal de Big Band haar kunnen zeker in de regio ten gehore geven. Gezien de hernieuwde landelijke belangstel ling voor de Big-Band formatie, heeft de Streekmuziekschool met haar initiatief recht in de roos geschoten! RABOPOLIS Bromfiets verzekering ZEVENHUIZEN 01802-2344 MOERKAPELLE 01793-1577

Dorpskrant | 1984 | | pagina 7