"DE EEND" Gelegenheids- kollektie conquetjor (©Ui) (jollanitó DORPSKRANT drukkerij elgersma CARLA EN RAYMOND KAMPIOENEN VAN O.S.S. DE VIERKAP pagina 10 zelfstandig "Hoe kwam je erbij om zelfstandig te worden?" vragen we Pim Vente, die tot 1971 bij een garagebedrijf werkzaam was. "Het was altijd al een wens van me om zelfstandig te worden, dat heb ik zo van huis uit, m'n vader was ook zelfstandig als boer". Het heeft hem aan het be gin van zijn zelfstandigheid niet meegezeten. In 1973 was hij een jaar uitgeschakeld vanwege een auto-ongeval, eerst langdurig in het ziekenhuis en later herstellen de bij zijn vrouwen dochters in zijn woning aan de Lente. Hier heeft het gezin tot 1980 gewoond, om daarna de woning die bij het bedrijf aan de Vlietkade hoort, te betrekken. Toen Pim na een jaar weer ging beginnen, moest hij ook al het gereedschap, dat bij een ga ragebedrijf onmisbaar is, opnieuw aanschaffen. Tijdens zijn afwezig heid was dit namelijk allemaal ge stolen. "Er is niets meer van terug gevonden en helaas was ik niet verzekerd, zodat ik weer van de grond af moest beginnen". "Dat je desondanks toch optimistisch bleef?" "Dat is een ingeboren aard", lacht Pim, terwijl hij z'n jongste spruit, naamgenoot en mogelijke opvolger, op z'n schoot service Over service-verlening kunnen de broers zelf moeilijk praten, daar om doen anderen het voor hen. Een gedeelte van ons gesprek wordt namelijk bijgewoond door een echtpaar dat beiden Citroën rijdt. "Wij zijn klanten van het eerste uur en wonen in Zoeter- meer. Binnenkort verhuizen we naar Almelo, maar komen naar Ze venhuizen voor de service-beurten aan onze wagens. De gebroeders Vente zijn prima vaklui en verle nen optimale service. Als blijkt dat er bij een service-beurt bepaalde onderdelen vernieuwd moeten worden, dan wordt er met ons overleg gepleegd. Eerlijk advies krijgen we daarbij of het wel of niet noodzakelijk is. Ze zijn niet alleen Eerste lustrum 10 gemeenten fietstocht rectificaties Recepties Persbijeenkomsten Verhuizingen Openingen Partij of feestje Uitnodigingen Jubileum Aankondigingen enz., enz., enz. uitslagen: foto marri krijgsman Van heinde en verre komen ze naar Zevenhuizen. Eendenin allerlei kleuren! Soms moeten ze wat zoeken naar het adres waar ze wezen moeten en dan vragen ze onderweg aan een voorbijganger de weg naar "De Eend" aan de VUetkade. Niet alleen "eenden" kunnen hier terecht, ook zusters en broers, kinderen van moeder Citroen. Aan de Vlietkade 17a in Oud Ver laat is namelijk het automobiel bedrijf van de gebroeders Vente gevestigd, dat uitsluitend dit merk auto repareert, koopt en verkoopt. Pim Vente begon in 1971 voor zichzelf in de schuur achter de boerderij aan de Wollefoppenweg 91, als automonteur. Allerlei soor ten auto's repareerde hij. Z'n broer Arie kwam er in 1978 bij. Toen zich in 1979 de mogelijkheid voordeed om een automobielbedrijf aan de Vlietkade over te nemen, dat ge specialiseerd was in het automerk "Citroen" waagden de gebroeders het erop. tilt. "Dat is me er één", lacht z'n vrouw Lea, "die is drie jaaren sleu telt nu al graag. Hij draagt ook overalls met 'citroen' erop. Hij is nu redelijk schoon, maar hij komt meestal helemaal onder de olie binnen". "Of de kleding van een garagebedrijf makkelijk schoon te krijgen is?" "O ja hoor, ik zou reclame voor een bepaals wasmid del kunnen maken....". Ook zij is nauw bij de zaak betrokken, omdat veel klanten binnen komen afreke nen. Ook houdt Lea de boekhou ding bij. Inmiddels is ook broer Arie, die op de zaterdagmiddag om vijf uur nog aan het sleutelen is, binnengeko men. Aan hem de vraag hoe hij erbij kwam om van tuindersknecht automonteur te worden. "Ik had geen zin meer in de tuinderij, 't Is elke dag hetzelfde in dat vak. Of blad plukken, of tomaten plukken. Bovendien is het vaak ongeregeld, moet je erg vroeg uit je bed 's mor gens. In een garage zie je elke dag andere mensen, zijn er telkens an dere mankementen aan de auto's en heb je geregelde werktijden. Nou ja, eigenlijk ben je nooit klaar, maar als je je werk met plezier doet, dan vind je dat helemaal geen punt". Broer Pim lachend: "Het liefst zouden we natuurlijk rentenieren...." (En weer serieus): We worden wel veel uit ons werk gehaald, omdat we maar zo klein zijn, We werken met drie man. Arie, een stagiare en ik. We zijn open tussen 8.30 en 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Vooral 's-avonds, wanneer we niet open zijn, werk ik graag aan klus sen waar ik m'n hoofd bij moet houden. Je werkt dan rustiger en wordt door geen klanten gestoord. Op zaterdag komen er nogal eens 'doe-het-zelvers' aan hun auto knutselen, maar in principe nemen we zelf geen werk aan voor de za terdag. Hoewel we veertien dagen per jaar gesloten zijn, houden we geen vakantie. Dan ruimen we de sloperij op. We hebben namelijk ook een sloperij van Citroëns erbij. Dat is fijn, zodoende heb je oude, nog goed bruikbare onderdelen bij de hand voor auto's van mensen die al wat jaartjes rijden en nieuwe onderdelen te duur vinden. Vooral de 'doe-het-zelvers' die bij ons ko men sleutelen, maken er grif ge bruik van.- Soms kan het gebeuren dat je op een vreemd tijdstip ge vraagd wordt een auto te (komen) repareren, omdat die pechvogel die auto absoluut nodig heeft. Neem nou een arts. Stel je voor dat die op zaterdagavond pech krijgt, dan kun je zo'n man niet tot maan dag laten wachten. Stel je voor dat hij 's nachts een spoedgeval krijgt, dan kan hij er niet eens naar toe. Voor zulke gevallen staan wij dag en nacht paraat...." lacht hij. goed, maar ook goedkoop Vandaar de grote toeloop van Een den en andere Citroëns naar Ze- venhuizens Oud Verlaat. "Zijn het bepaalde mensen die Citroën rijden?". "Neen hoor", ontkent Pim "door alle lagen van de bevolking wordt er Citroën gereden, studen ten, huisvrouwen, boeren en tuin ders, artsen en advocaten....noem maar op". "Soms worden de klan ten afgeschrikt door het verkeers bord aan het begin van de Vlietka de" vertelt Lea. "Ik ben er voor naar de burgemeester geweest. Alhoe wel het verboden blijft om tussen 1 april en 1 oktober over de Vlietka de te rijden, wordt er voor bewo ners een uitzondering gemaakt. Dit geldt ook voor onze klanten. Wie bij "De Eend" moet zijn be hoeft niet bang te zijn voor een be keuring" lachtze. In januari en februari worden de meeste plannen gemaakt voor va kanties, weekendtrips en daagjes uit. Zo zou men ook kunnen note ren 10 en 20 mei a.s., want dan wordt alweer voor de vijfde maal de zo langzamerhand bekende 10- gemeenten-fietstocht gehouden. Een fietsticht die op 2 dagen gere den kan worden nl. zaterdag de 19e en zondag de 20e mei. Zoals de naam al aangeft worden in de 10 deelnemende gemeenten start plaatsen- ingericht die ook als controleplaatsen fungeren. De startplaatsen zijn: Gouda, Moor drecht, Zevenhuizen, Waddinx- veen, Boskoop, Reeuwijk, Oude water, Haastrecht, Bodegraven en Stolwijk. Stolwijk is een nieuwe plaats in de keten: deze plaats kwam onlangs in het nieuws door de paalzitter Kees Scheffers, die 400 dagen bovenop de paal ver bleef. De te kiezen afstanden variëren van 20 tot 90 km. De 90 km route voert langs alle 10 deelnemende gemeenten en daar stempelt men de startkaart en ontvangt men een nieuwe route naar de volgende plaats. De fietstocht gaat via een duidelijke route-beschrijving. Iedere deelnemer ontvangt een medaille; voor de deelnemers die voor een 2e, 3e of 4e maal mee doen zijn er prachtige cijfers welke passen in de medaille. Voor de 5e maal is een speciale medaille be schikbaar. De deelname staat open voor snelle en niet-snelle fietsers; voor individuele fietsers, groepen of gezinnen. De kosten bedragen tot 14 jaar 2,-, ouder dan 14 jaar 3,-. Deze prijzen zijn zeer laag omdat de organisatie veelal kosteloos werkt en bedrij ven en gemeenten een bijdrage le veren. Kampeerterrein Zevenhuizen is o.a. ook zo'n startplaats. Vanaf 09.00 tot 14.00 uur kan er gestart worden. De controleposten sluiten om 17.00 uur. Mocht men onver hoopt niet over een fiets beschik ken dan is het mogelijk op het kampeerterrein Zevenhuizen een fiets te huren. Men belle minimaal 1 week van te voren voor het re serveren van een fiets met opgave voor welke dag men over de fiets wil beschikken. De Stichting 10 Gemeenten Fiets tocht wenst iedereen een plezieri ge fietstocht toe. Bombardement Zevenhuizen: In het artikel over het bombarde ment van Zevenhuizen is de naam van wijlen Versprille sr. weggeval len. Deze zorgde voor een wand- bekleding op de etage in de schuur van Van der Wel, die als woning van defam. Van Haren dienstdeed Abbekerk snacks: De totstandgebracht verbouwing van Abbekerk snacks werd uitge voerd door bouwbedrijf K.H. Ver- weij. Zaterdag 17 maart organiseert de jeugdsoon voor de jeugd vanaf 12 jaar een kwis-avond. Aan de hand van allerlei vragen op het gebied van muziek, sport, film etc. wordt de kennis getest. Daarbij worden enkele T.V.-kwissen géimiteerd. De aanvang is 19.30 uur en de en tree bedraagt 1,50. Voor de bes ten is er een leuke herinnering. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 Het bestuur van de Zevenhuizense gymnastiekvereniging O.S.S.zal on getwijfeld weer een zucht van verlichting slaken, nu de jaarlijkse onderlinge wedstrijden weer achter de rug zijn. Een evenement dat de nodige voorbereiding en begeleiding kost, voor zowel leiding, bestuur als kinderen. Terecht bleek ook vorige week weer in de sporthal van dorpshuis Swanla, dat 'oefening spieren staalt', want het was weer een lenig volkje dat voor het voetlicht trad. Allereerst de jongens, met een uit- looptijd van een half uur, wat niet meer in te halen bleek. De prijsuit reiking vond dan ook wat later plaats dan gepland. Geen enkel probleem overigens voorde jeugd, alleen voor de toeschouwers, die hun benen na afloop vast wel heb ben gevoeld. Maar hun enthousi asme bij de prijsuitreiking was er niet minder om: het applaus was niet van de lucht. Burgemeester A.H. van Gent, die na afloop de wisselbeker aan beide kampioe nen: Raymond Poot bij de jongens en Carla Jansen bij de meisjes, overhandigde, had een waarde rend woord voor deze luidklap- pende ouders en belangstellen den. Uiteraard sprak hij ook een woord van dank aan de organisa toren waarin betrokken de juryle den, bestuur en de leiding. Boven al roemde hij de prestaties'van de gymnasten, wier kunnen hij ook enige tijd gadesloeg. Het is voor het eerst dat er bij de onderlinge wedstrijden twee wisseltrofeeën werden uitgereikt: één voor de beste jongen en één voor het beste meisje. Carla Jansen mocht de trofee voor de derde maal in ont vangst nemen, wat betekent dat ze de beker mag houden. De onder delen van de onderlinge wedstrij den turnen waren: brug, lange mat, paardsprong (meisjes) of boksprong (jongens) en ringen. Eén of de vijf kinderen kreeg een medaille, één prijs betekent dus dat de groep nog geen iu Kinaeren had Jongens 6, 7 jaar: 1. There Gericke; 2. Arjan v.d. Kraanjon gens 8,9 jaar: 1Edwin Boom; jon gens 10,11,12 jaar: 1. Jan v.d. Eijk; jongens extra (6,7,8 jaar): 1. Joost Brouwer; 2. Perry Wiggers; jon gens extra 9,10 jaar: 1. Jan Martin Visser; jongens extra 11,12 jaar: 1. Raymond Poot. meisjes 6 jaar: 1. Maaike v.d. We- ringh; 2. Ruth Heerschap; meisjes 7 jaar: 1/1: Marije de Groot en Daphne Looman; 3/3: Christa v Adrichem en Wendy v.d. Eng; meisjes 8 jaar: 1. Caroline Visser; 2. Suzanne Potuyt; 3. Simone v.d. Heijden; 4. Maaike Wolberink; meisjes 10 jaar: 1. Mariska Hordijk; 2. Sonja Hoogendoorn; 3. Marielle Klein; 4. Lea Zijlstra; meisjes 9 jaar: 1/1: Stafanie v. Duin en Jan- neke de Knegt; 3. Inez v.d. Scheer; 4. Marielle v.d. Knaap; 5. Bianca Schmidt; meisjes 11 jaar: 1. Nicole de Kooter; 2. Brigitte Hogend; 3. Angele Magdelijns; 4. Francoise Reijm; 5. Monique v.d. Scheer; 6. Anita de Lange; 7. Marlies Schee pers; meisjes 12 jaar: Liesbeth v.d. Akker; 2. Marieke v.d. Weerdt; 3 Sandra Pigmans; meisjes 13/15 jaar: 1. Petra Zijlstra; 2/2. Carla Hordijk en Karin Reijm. Van de drie verschillende meisjes extra groepen werden vervolgend num mer één: Mariska Strijdhorst van groep 1, Van groep 2 Wendy Wou denberg en van de derde groep Carla Jansen. Het totaal aantal deelnemers bedroeg ruim 200' toto marri krijgsman

Dorpskrant | 1984 | | pagina 10