Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT HINDERWET Afgegeven bouwvergunningen Bouwvergun ningen Bestemmingsplan "Noordeinde- Bredeweg 1e herziening" Discussienota "Ondersteuning van basiseducatie" Collecteschema BURGERLIJKE STAND Bestemmingsplan "De Bonk" Openbare vergaderingen Rampenplan Predikbeurten medische diensten MEER AEROBIC BIJ O.S.S. KOFFIEBAR Bejaardenreis pagina 2 P.C. VAN OOSTEN Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van: Doove B.V., Nijverheidscentrum 12 te Zevenhuizen, om een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king houden van een bedrijfsruimte, bevattende een kantoor ruimte, showroom, werkplaats en opslagruimte, gelegen aan het adres Nijverheidscentrum 12; en op de aanvraag van: de heer J.J. de Jong, Bredeweg 28 te Zevenhuizen, om een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king houden van een inrichting voorde opslag van bestrijdings middelen en de stalling van landbouwmachines, gelegen aan het adres Bredeweg 28, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, ter inzage van 12 maart 1984 tot 27 maart 1984 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van boven genoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen be roep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikkingen, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik kingen. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders. In de periode van 17 februari t/m 2 maart 1984 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Nijverheids centrum 14; - het bouwen van een uitbouw voor de woning Hazeveld 8; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). Enige tijd geleden zijn doorhet kabinet plannen gelanceerd om de regel- en wetgeving in de bouw te veranderen. Het gaat hierbij niet om een versoe peling, doch om een landelijke en overzichtelijke regelgeving. Daar voor het doorvoeren van deze beleidsvoornemens ver schillende wettelijke onderde len moeten worden afgeschaft en/of gewijzigd, zal de voorbe reiding nog wel enige tijd in be slag nemen. Bij deze willen wij, misschien ten overvloede, U erop wijzen dat de bestaande bepalingen van de woningwet nog steeds van kracht zijn. Beknopt bete kent dit, dat U voor het bouwen een bouwvergunning dientaan te vragen bij burgemeester en wethouders. Het bouwplan wordt dan door de zogenaam de schoonheidscommissie ge toetst op zijn "landschappelij- De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter uitvoering van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land bij besluit van 20 december 1983, nr. B24952/1, het besluit van de raad dezer gemeente van 7 oktober 1982, tot vaststelling van het bestemmingsplan "Noordeinde-Bredeweg 1e herzie ning" gedeeltelijk is goedgekeurd. Het besluit van het college van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan vanaf maandag 12 maart 1984 ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, gedurende één maand voor een ieder ter inzage. Opgrond van artikel 29, de leden 1 en 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, kan door de volgende instanties c.q. personen tijdens de termijn van tervisielegging tegen het besluit van Gedeputeerde Staten bij de Kroon beroep worden ingesteld: - de gemeenteraad; - de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening; - zij, die zich tijdig tot het college van Gedeputeerde Staten hebben gewend tegen de door de raad bij de vaststelling aan gebrachte wijzigingen in het bestemmingsplan; - zij, die bezwaren hebben tegen het besluit van het college van Gedeputeerde Staten, voor zover het de onthouding van goed keuring betreft; Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin, doch dient - zo mogelijk in tweevoud - te worden ingediend bij de afdeling voor Geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's Gravenhage. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben uitgebracht de nota "Ondersteuning van basiseducatie". Het doel van de nota is het aangeven van uitgangspunten voor het provinciaal beleid ten aanzien van de planning en de onder steuning van activiteiten in de sfeer van de volwasseneneduca tie, met bijzondere aandacht voor samenhang in dit beleid. Omdat gedeputeerde staten willen komen tot een goed afge stemd beleid (afgestemd op gemeentelijk en rijksoverheids- beleid) en tot een beleid dat een zinvolle ondersteuning biedt voor het uitvoerend werk, willen zij de instellingen, gemeenten en rijksoverheid in de gelegenheid stellen op de in de nota neer gelegde opvattingen te reageren. Het karakter van de nota is daarom die van een discussienota. De nota ligt voor een ieder tijdens kantooruren (8.00 tot 17.00 uur) ter gemeentesecretarie tot 15 april ter inzage. Tot die datum is het tevens mogelijk aan gedeputeerde staten een reactie op de nota toe te zenden. ke schoonheid". Informatie omtrent het bouwen kan men verkrijgen bij het bureau bouw en woningtoezicht van ge- meentenwerken. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. 12 tot 18 maart 1984: Rheuma Fonds. 19 tot 25 maart 1984: Simavi. 26 maart tot 1 april 1984: Sakor. GEBOORTEN Brandhorst, Femke, dochter van: Brandhorst, Pieter en: Moster, Maria, op 18 februari 1984. de Langen, Bianca, dochter van: de Langen, Bart J. en: Blok, Hetty, op 25 februari 1984. OVERLIJDENS: Korte, Dirk, oud 63 jaar, op 23 februari 1984. De burgemeester van Zeven huizen maakt ter uitvoering van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimteljke Ordening be kend, dat door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 20 december 1983, nr. B 24634, is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van 18 november 1982, tot vaststelling van het bestemmingsplan "De Bonk". Het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ligt met het be stemmingsplan vanaf maan dag 12 maart 1984 ter gemeen tesecretarie, bureau Ruimtelij ke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, gedurende één maand voor een ieder ter inzage. Aangezien niemand zich tijdig met bezwaren tot Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland heeft gewend en het bestem mingsplan geheel is goedge keurd, komt de bevoegdheid tot het instellen van beroep bij de Kroon slechts toe aan de In specteur van de Ruimtelijke Ordening. Beroepschriften moeten bin nen de termijn van tervisieleg ging worden gericht aan H.M. de Koningin, maar dienen - zo mogelijk in tweevoud - te wor den ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnen hof 1 te 's Gravenhage. Donderdag 22 maart 1984 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat het door de ge meenteraad op 9 februari 1984 vastgestelde rampenplan van af 8 maart 1984 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter in zage ligt. (Dorpsstraat 144). 7 maart: Moerkapelle: biddag voor gewas en arbeid: Herv. kerk 14.30 en 19.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30, 14.30 en 19.00 uur ds. D. Rietdijk. Zevenhuizen zondag 11 maart: Herv. kerk 10.00 uurds. J. Enderlé, H. doop: 19.00 uur ds. R.H.M. de Jonge. Oud Verlaat 10.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 uur dhr. J. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel; 18.30 uur drs. J. Fernhout, Alphen a.d. Rijn. R.K. gemeenschap Zevenhuizen/ Moerkapelle: 10.15 uur Swanla: eucharistieviering. 14 maart: biddag voor gewas en arbeid: Zevenhuizen: Herv. kerk 19.30 uur ds. J. Enderlé; Geref. kerk 19.30 uurds. W. David- se; Oud Verlaat 19.30 uurdhr. G.J. v.d. Berg. 18 maart Zevenhuizen: Herv. kerk 10.00 uur ds. C.v. Andel, Berg- schenhoek; 19.00 uurds.J.Enderlé Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur geen dienst. Geref. kerk 9.30 uurds. W. Davidse 18.30 uur dienst met het Petra Koor. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. E. Westra, Voorburg. Moerkapelle zondag 11 maart: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. B. v.d. Heiden. 18 maart: Herv. kerk 9.30 uur ds. C.A. Korevaar, Rotterdam; 18.30 uurds. G.C. de Jong, Middelharnis Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. F. Harinck. 10 maart: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 4085. 11 maart: dokter J A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 17 maart: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 18 maart: dokter W. Vroegindeweij Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Dierenarts Ham elke woensdag avond van 18.30-19.30 uur spreek uur achter cafetaria De Telstar, Dorpsstraat, Zevenhuizen. In verband met de enorme toeloop heeft de gymnastiekvereniging O.S.S. Zevenhuizen besloten het aantal lessen Aerobic uit te brei den. Met ingang van dinsdag 13 maart a.s. zal ook in de gymnas tiekzaal van het dorpshuis Swanla elke dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur Aerobic worden gege ven door Leona Brandse, vierde jaars studente aan de Haagse Aca demie voor lichamelijke opvoe ding. Sinds 10 januari van dit jaar wordt al van 21.15 tot 22.15 uur in Aerobic dancing les gegeven door O.S.S. in de gymnastiekzaal aan de Dorpsstraat 55. De toeloop naar deze lessen is echter zo groot, dat het bestuur van de gymnastiekver eniging nu heeft besloten het aan tal lessen uit te breiden. Tot de zo mervakantie zullen de extra lessen Aerobic worden gegeven in de sportzaal van dorpshuis Swanla, op dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur. Na de zomervakantie zullen alle Aerobic-lessen worden gegeven in de sportzaal aan de Dorpsstraat. Dan zullen de trimlessen in het dorpshuis, die nu even moeten wij ken voor Aerobic-dancing, weder om worden hervat. Voor nadere in formatie: 01802-2641. Op vrijdagavond 9 maart heeft kof fiebar 't Praathuys weer een pro gramma in het Hervormd Centrum Op deze avond zal de Zanggroep optreden. Centraal staat daarbij het thema "Alles op Zijn tijd....". De avond begint om 20.00 uur. leder een vanaf 16 jaar is welkom. MOERKAPELLE - De jaarlijkse reis voor bejaarden in Moerkapel le is vastgesteld op dinsdag 5 juni a.s. Reserveert u deze datum nu reeds. Nadere mededelingen ont vangt u via de Dorpskrant. Grote sortering KAMERPLANTEN. Alle soorten GROENTE ZADEN en -PLANTEN. Violen, vaste planten. Fruitbomen, potgrond, mest stoffen enz. DROOG HAARDHOUT. Plantenkwekerij 1e Tochtweg 76 - Nieuwerkerk a.d. IJssel. TEL. 01802-2440-2430. Vrijdagavond koopavond.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2