ra DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT Centrale Antenne inrichting Boomfeestdag 1984 In memoriam D. van der Spek INENTINGEN BURGERLIJKE STAND Vent- en stand plaatsvergun ningen Bezoek biblio-trailer pagina 4 Verslag raadsvergadering 21 februari 1984 In de raadsvergadering van 21 februari j.l. is o.a. het navolgende besloten: - wijziging van de vergoedingsregeling voor de vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. Deze wijziging houdt verband meteen wijziging van de salaris sen van het rijks- en gemeentepersoneel per 1 januari 1984; - niet over te gaan tot instelling van een zgn. 30 km/h-regeling voor wegen binnen de bebouwde kom; - het aangaan van een bestuursovereenkomst met het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland, terzake van de regionale samenwerking bij de voorbereiding van de Wet Voorzieningen Gezondheidszorg; - aanvragen van bijdragen uit 's Rijks kas t.b.v. de bouw van 12 woningwetwoningen; - vaststelling van de exploitatievergoeding aan het bijzonder kleuteronderwijs over 1983; - vaststelling van het gemeentelijk bibliotheekplan voor de jaren 1986-1988. Deze vaststelling houdt verband met de voorberei dingen ten behoeve van het provinciaal bibliotheekplan voor de jaren 1986 t/m 1988. - wijziging van de verordening op de heffing en invordering van retributies en precariorechten. Genoemde wijziging houdt in, dat de bedragen om een stand plaats in de dorpskern in te nemen zijn verhoogd. - een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een tweede dienstauto voor gemeentewerken; - een krediet beschikbaar te stellen voor de verlenging van de Nijverheidsstraat. Deze verlenging dient ondermeer voor het ontsluiten van de bedrijven van Reneman Distributiecentrum b.v. en Hogerwerf en van Laviere b.v.. Naar aanleiding van een vraag van mevrouw H. Crop-van der Jagt, is door de voorzitter een uitvoerige toelichting gegeven over de hoorzitting van de gemeentelijke herindeling te Waddinxveen. Voorts werd medegedeeld, dat geen rubber-tegels aangebracht zullen worden op de speelplaatsen in de gemeente. De kosten hiervan zijn te hoog. De volgende vergadering van de raad wordt gehouden op 20 maart 1984 te 19.30 uur. Uitwerkingsplan "Wilde Veenen Trapveld" De burgemeester van Moerkapelle maakt bekend dat, met toe passing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, burgemeester en wethouders van Moerkapelle voornemenszijn een gebied met de bestemming "Woondoeleinden" van het be stemmingsplan 'Dorp", nader uit te werken. Het ontwerp van het uitgewerkte plan, dat ten behoeve van de realisatie van een trapvèld nabij het woongebied Wilde Veenen dient, ligt met ingang van 12 maart 1984 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende de bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerpplan indien bij Burgemeester en Wethouders. Moerkapelle, 7 maart 1984. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Tijdens de raadsvergaderin gen van 6 december 1983 en 21 februari 1984 zijn vragen ge steld met betrekking tot de mo gelijkheden van tijdelijke on derbreking van het abonne ment op de centrale antenne inrichting ingeval van bijzon dere omstandigheden. Het is daarom nuttig de zaken betref fende de aansluiting op het c.a.i.-net nog eens op een rijtje te zetten. Indien u een abonnement wenst op de c.a.i. moet u en treegeld betalen. Als in uw wo ning geen aansluiting aanwe zig is, dan bedraagt het entree geld minimaal 350,-. Zijn de werkelijke kosten om de aan sluiting te maken hoger dan dit bedrag, dan worden u de wer kelijke kosten in rekening ge bracht. Is bij de aanleg van het systeem de voorziening wel in uw wo ning aangebracht doch wenste u in 1982 geen signaal te ont vangen, dan bedragen de aan- sluitingskosten 75,- indien u nu besluit tot het aangaan van een abonnement. Aanvraag formulieren voor het aangaan van een abonnement zijn op het gemeentehuis verkrijg baar. Heeft u een abonnement en wenst u dit door bijzondere omstandigheden tijdelijk te on derbreken, dan dient een der gelijk verzoek schriftelijk aan burgemeester en wethouders te worden gericht. Indien uw verzoek wordt ingewilligd zul len administratiekosten in re kening worden gebracht welke minimaal 75,- bedragen. Op 28 maart a.s. wordt voor de 28e keer de Nationale Boom feestdag gevierd. Door de schooljeugd van de 6e klassen zal aan deze boomplantdag worden deelgenomen. Voorafgaande aan de raadsvergadering van 21 februari 1984 is de heer D. van der Spek, oud-raadslid van de gemeente Moer kapelle in de periode 1949-1978, in verband met zijn overlijden op 3 februari 1984, herdacht. Door de voorzitter is het navolgende in memoriam uitgesproken "Op dit moment mogen wij voor het eerst na 3 februari 1984 als raad aanwezig zijn. 3 Februari, de dag waarop onze oud-wet houder D. van der Spek is overleden. De heer Van der Spek, die raadslid is geweest in de periode van 1949 tot 1978, waarvan een groot aantal jaren als wethouder. Door de combinatie van het burgemeesterschap met de ge meente Benthuizen, was hij in zijn kwaliteit als loco-burgemees ter van Moerkapelle, direct bij het bestuur van onze gemeente betrokken. Ook vanuit zijn betrokkenheid in en bij onze ge meente heeft hij vele vertegenwoordigingen op zich genomen. Niet alleen voor de gemeente en de gemeenschap was de heer Van der Spek bezig. Ook op kerkelijk gebied heeft hij een groot aantal jaren zijn werkzaamheden verricht. Ongeveer 37 jaar heeft hij zitting gehad in de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente, terwijl hij ook een groot aantal jaren het scribaat heeft bekleed. Mede doorzijn inbreng is het bejaardencentrum "Beth San" in onze gemeente tot stand gekomen. Verantwoor delijk was hij voor de ander die op zijn weg was geplaatst. Gewerkt heeft hij voor die ander, dat moest hij doen. Op dit moment mogen wij met respect en hoogachting, die zaken, die mede door zijn werkzaamheden tot stand zijn gebracht, naar voren halen. "Nee, niet noemen", dat kan niet en dat wilde hij niet; het waren zaken die gedaan moesten worden. In 1975 heeft de heer Van der Spek een Koninklijke Onder scheiding ontvangen. In 1978 bij zijn afscheid als raadslid, kon hem een gemeentelijke onderscheiding worden uitgereikt, voor zijn grote inzet bij het openbaar bestuur van onze gemeente gedurende bijna 30 jaar, in het bijzonderals wethouder en loco burgemeester. Een taak, die hij in Afhankelijkheid heeft ver richt en sterk heeft bijgedragen tot het Moerkapelle van heden. Bij de aanvang van de raadsvergadering mogen wij met dank aan de God, die hem de gelegenheid gaf zijn werk voor Moer kapelle te doen, afscheid nemen van iemand die gewerkt heeft voor de ander. Dat wij dan ook zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen en allen dien hem lief waren, als gemeenschap omringen, zoals hij deed op momenten bij anderen die dag nodig hadden. Niet alleen in voorspoed en vreugdevolle dagen, maar ook op momenten van verdriet en rouw kon op steun van de heer Van derSpek worden gerekend. Opditogenblik kunnen wij zeggen, dat voor de heer Van der Spek een betere toekomst is aangebroken, een toekomst waarnaar hij heeft verlangd. Wij zullen niet zeggen, dat oud-wethouder Van der Spek groots voor onze gemeente is geweest. Dat zou hij nooit gewild hebben en zeker ook vanavond niet hebben willen horen. Dankbaar mogen wij zijn, dat wij iemand als de heer Van der Spek gedurende vele jaren in onze dorpsgemeenschap hebben gehad en voor alles wat hij heeft mogen doen. Dank, dat wij hem hebben mogen ontmoeten en wanneer wij dan nu aan het begin van deze raadsvergadering staan, mag ik de leden van de raad vragen om in het bijzonder in het gebed te denken aan degenen die achterbleven, met name mevrouw Van der Spek en wensen dat zij de kracht mag ontvangen om verder te gaan". In totaal zullen 45 bomen wor den geplant op het industrie terrein. Per deelnemende klas is een eerste en een tweede prijs beschikbaar. Voorts zal door de ouderraad een extra prijs worden uitgereikt aan de gene die de meest origineel versierde schop heeft. Bij de versiering van de schop pen dient hoofdzakelijk na tuurlijk materiaal te worden gebruikt en een relatie met de boomfeestdag aanwezig te zijn De beoordeling zal plaatsvin den door een jury, die bestaat uit burgemeester A.W. Lips en raadslid mevrouw H. Crop-van der Jagt. In het dorpshuis "Op Moer" zal voorts een film wor den vertoond met de titel "Be houdt het woud". Op 20 maart a.s. zullen de jaar lijkse inentingen worden ge houden in het Multifunctio neel centrum "Moerveen". Het betreft de kinderen gebo ren in 1973, 1975 en 1980. De kinderen geboren in 1973 worden om 15.40 uur verwacht; De in 1975 geboren kinderen worden om 15.20 uur verwacht en de kinderen geboren in 1980 worden om 15.00uurverwacht. De kinderen die in 1975 en 1980 geboren zijn worden ingeënt tegen DTP en de kin deren geboren in 1973 tegen Rubella (rode hond). De oproepingen zullen zo spoedig mogelijk worden ver zonden. GEBOREN: Antje Maria Catharina, dochter van: van der Wilt, Korstiaan en: van der Spek, Maartje, op 14 februari 1984. Johanna, dochter van: Büd- gen, Wilhelmus en: Stolk, Cor nelia S., op 28 februari 1984. OVERLEDEN: Molenaar, Jannetje, op 27 fe bruari 1984, oud 76 jaar. Ophalen huis- en grofvuil Onlangs hebben de inwoners van Moerkapelle gemerkt, dat het huisvuil met een andere auto werd opgehaald dat tot nu tot het geval was. Dit komt doordat de gemeente Moor drecht, die voor Moerkapelle het vuil ophaalt niet meer zelf met auto's rijdt, maar dit uit besteed heeft aan de firma Omega. Voor de inwoners heeft dit verder geen gevolgen, misschien zelfs voordelen: het ophalen van het vuil zal vanaf 10.00 uur geschieden. Er be staat dan ook geen aanleiding meer om uw vuil 's ochtends vroeg (een avond eerder is zoals U weet verboden!) aan de weg te zetten. De route van het ophalen is niet gewijzigd. Wel zal sneller worden opge haald, omdat er met een grote re huisvuilauto wordt inge zameld. U dient er alleen voor te zorgen dat hef vuil in ieder geval om 10.00 uur op donder dag aan de weg staat. Laten we met elkaar proberen Moerka pelle schoon te houden!!! In de raadsvergadering van 21 februari j.l. is besloten tot een wijziging van de algemene po- litie-verordening, voor wat be treft de bepalingen omtrent vent- en standplaatsvergun ningen. Per werkweek kunnen 4 standplaatsvergunningen en 4 ventvergunningen worden afgegeven. Ten aanzien van de standplaat sen dient de vergunningaan vrager ingeschreven te zijn bij de Kamer van Koophandel, ter wijl voor de venters een in schrijving vereist is bij hetzij de Kamer van Koophandel hetzij het Centraal Registratiekan toor Detailhandel-Ambacht. Het is voorts niet toegestaan gedurende één week meerdere standplaatsen af te geven voor dezelfde branche. Deze bepa ling geldt ook ten aanzien van de ventvergunningen. Bovenstaande houdt in, dat in één week maximaal één vent vergunning en één standplaats vergunning aan dezelfde bran che afgegeven kunnen wor den. Sinds 7 december 1983 is in de gemeente Moerkapelle een bi- bliotrailer van de Provinciale Bibliotheek Centrale gestatio neerd. Tijdens de rondvraag van de raadsvergadering van 21 februari j.l. is verzocht de in woners nogmaals te attende ren op de mogelijkheden voor het lenen van boeken. De biblio-trailer staat gestatio neerd ter hoogte van het raad huis op iedere woensdag om de 14 dagen, van 14.00-17.30 uur en van 18.30-21.00 uur. Voorts is vanuit de raad ver zocht de inwoners eveneens kenbaar te maken, dat ook bij de bibliotheken van de kerken boeken kunnen worden ge leend.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4