31 o emUvvcUcr ij AA*n4erHeiMen RADIO SIGNAAL in de ether DORPSKRANT WEGDEK NOORDEINDE WIJ VIEREN VOLLEYBAL Viering Dag van de Arbeid DE VIERKAP Bedrijfsvoetbal ZEVEN MUZEN pagina 12 op zondag vrij programma vier uur Voorlopig worden de uitzendin gen beperkt tot deze vier uur zend tijd per dag. Mocht er van de zijde van het publiek belangstelling be staan voor bijvoorbeeld een uur koormuziek op de zaterdagmid dag, dan wil het Signaal Promotie team met medewerking van die be langstellenden best een extra uur aan het programma toevoegen, horen we van Aad. medewerkers gevraagd Alhoewel met acht man (en een meisje dat bereid is rèklametek- sten in te spreken) is dit aantal nog niet voldoende om optimaal te draaien. Het Signaal Promotie team zoekt dat ook nog enkele (jonge) mensen die evenals zij over een dosis idealisme en ent housiasme beschikken om festivi teiten en gebeurtenissen in Ze venhuizen te verslaan. Bovendien moeten ze veel vrije tijd hebben. Reporters die er op uit willen trek ken met een cassetterecorder maar ook als algemeen invaller willen dienst doen. Er staat geen verdienste tegenover, omdat het geheel vrijwilligerswerk is. Wie het wat lijkt wordt verzocht een zgn. 'demo-tape' te maken en deze, ver gezeld van een brief, naar het Sig naal Promotieteam, postbus 27, 2750 AA in Moerkapelle te zenden. apparatuur Alle medewerkers beschikken thuis over voldoende apparatuur. Uiteraard wordt er ook in de studio opgenomen. Van hieruit gaan ook de programma's de ether in. Het gevaar bestaat dat de zender, nauwelijks gestart, door de Radio controledienst, uit de lucht wordt gehaald en de zendapparatuur in beslag genomen. "Ondanks dat, vinden we dat er ergens een begin moet zijn, een lokale radiozender te starten. Het is jammer dat de wet het niet mogelijk maakt dit legaal te doen" stelt Aad van Leeuwe. Het "Het is het grootste ongeluk als we de eerste week van uitzenden al uit de lucht worden gehaald. Dat zal een mentale dreun geven. Het kan zijn dat onze medewerkers er een flinke inzinking van krijgen, maar hopenlijk geven ze het gevecht om een eigen "vrij lokaal radio station" niet op. Het kan gebeuren dat er klachten komen door storing op de t.v., wij zullen die trachten te voorkomen. Ook zal onze zender, omdat hij niet zo sterk is en lokaal gericht, geen hinder opleveren voor het luchtvaartverkeer. We hebben een 40 Watt-zender, vijf traps en geheel storingvrij. De an tenne is een vijf-elementsrichtan- tenne, die drie meter boven N.A.P. staat opgesteld. reklame Hoewel niet commercieel opgezet, moet er toch financiële armslag zijn om apparatuur aan te schaffen als dat b.v. in beslag wordt geno men, of nieuwe platen. Door het Signaal Promotieteam is berekend dat er 250,- gulden per week nodig is om de radiozender draai ende te houden. In dit bedrag is het ca. éénmaal per zes weken uit de lucht halen en in beslagne ming van de zendapparatuur ge calculeerd. De medewerkers doen hun werk helemaal voor niets, zodat de kosten laag blijven". Hoe komen jullie aan financiën? "Door reklameboodschappen en giften van sponsors c.q. sympathi santen. Voor wat de reklame be treft zijn wij aangewezen op het bedrijfsleven van Moerkapelle en Zevenhuizen. We hebben diverse ondernemers benaderd en ik moet zeggen niet zonder resultaat. En kelen hébben enthousiast gerea geerd, anderen afwachtend. We moeten ons eerst maar eens bewij zen. Men kent ons niet. Toch stel len we alles in het werk om de uit zendingen financieel rond te krij uit de lucht We stellen dan alles in het werk om in hooguit een week weer in de lucht te komen. Daarvoor moet na tuurlijk de nodige financiële arm slag zijn, omdat de zendappara tuur opnieuw aangeschaft moet worden. Maar Radio Signaal hoopt door te kunnen gaan en ooit nog eens een legale lokale omroep te worden, als die oude wet nog eens door de overheid wordt gewij zigd". En wat Aad betreft: liever vandaag dan morgen. "Nederland loopt op dit punt sterk achter bij landen als Engeland, België, Italië en Frankrijk, waarallang mogelijk heden binnen de wet geschapen zijn voor lokale omroepen. En wij zijn niet de enigen die dit zullen toejuichen: Uit onderzoeken is veel belangstelling gebleken voor lokale omroep in Nederland....Al hoewel we vier Hilversumse zen ders hebben en een handjevol re gionale zenders, voorziet dit bij lange na niet in de behoefte" stelt Aad van Leeuwe. extra uitzending Radio Signaal begint gelijk al goed bij de start. Zaterdag 21 april zijn er vanaf 11.00 uur v.m. extra uitzen dingen, war het gemengde chr. koor Sursum Corda uit Moerka pelle, centraal staat. Liefhebbers van koormuziek komen op deze Stille Paaszaterdag aan hun trek ken. Tevens worden er interviews uitgezonden en commentaar ge geven op de onlangs gehouden uitvoering van de Moerkapelse gymnastiekvereniging Tarzan. Op Koninginnedag 30 april gaat het Signaal Promotieteam de straat op om de festiviteiten van deze dag tei verslaan. Op een later tijdstipr worden ze over de lokale vrije e radio uitgezonden. Knibbelweg 42 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2201 PAASTIJD gezellig doen! Maakt het met bloemen en planten fleurig en groen! Met ook nu weer een grote sortering- SNIJBLOEMEN - KAMERPLANTEN - PLANTEN BAKKEN - DROOGBLOEMEN EN DROOGSTUKJES. AANBIEDINGEN: BIEDEMEYERS nu 4,50 DUBBELE BEGONIA'S nu 5,95 HORTENSIA'S 2 a 3 koppers - nu 6,50 franse GERANIUMS nu 4,50 GLOXINIA'S nu 6,95 HANGPLANT van 6,95 voor 5,50 GROTE VINGERPLANT - van 24,50 voor 19,50 En natuurlijk onze ANJERS en TROSANJERS UIT EIGEN KWEKERIJ. (iedere dag vers gesneden). 10 eerste soort ANJERS nu 6,50 j TROSANJERS - eerste soort 3,95 per bos Wij zijn weer normaal bereikbaar aan de Knibbelweg via de Noordelijke Dwarsweg. Huisarts afwezig GEZINSDIENST algemene ledenvergadering Wie vanaf 16.00 uur zijn radio afstemt op frequentie 95.9 Mhz Fm, hoort het geluid van "Radio Signaal" een nieuwe zender die vanaf maandag de 16e in de ether is, met non-stop muziek. Tot en met de 19e april zijn dit nog test-uitzendingen. Op vrijdag 20 april de 'officiële' openingsuitzen ding met een feestelijk tintje. Een vrije radio voor Moerkapelle en Zevenhuizen.... Het Signaal Promotieteam, dat de programma's tussen 16.00 en 20.00 uur verzorgt, wil niet de be naming 'piraat' hebben voor hun zender. "Lokale vrije radio voor Moerkapelle en Zevenhuizen" klinkt veel positiever" zegt woord voerder Aad van Leeuwe van het Signaal Promotieteam. Aad van Leeuwe is niet zijn echte naam, maar een pseudoniem, waarvoor ook de andere zeven medewerkers hebben gekozen. Dat is uit veilig heidsoverwegingen, omdat het uitzenden over de radio zonder zendmachtiging, volgens de wet, strafbaar is. "Wij vinden dat het echt geen misdaad is om over de radio uit te zenden. Het is voor ons gevoel geen overtreding. We zijn misschien met iets bezig, dat in de toekomst legaal wordt. Neem nou bijvoorbeeld Abonnee t.v., waar sprake van is, dat kost de kijker geld. Wij bieden gratis luisterge not, van een betere kwaliteit als een piraat. Ook daarom vinden wij zo'n benaming voor onze vrije lokale radio voor inwoners van Ze venhuizen en Moerkapelle, nega tief" stelt Aad van Leeuwe. Hoe een idee werd geboren en plannen werden uitgewerkt. Twee jaar geleden kreeg Aad van Leeuwe het idee om in Moerkapel le een 'vrije lokale' radiozender te starten. Daarvoor moest hij ook anderen enthousiast zien te ma ken, daar zoiets in z'n eentje niet haalbaar was, vanwege de tijd die het zoiets kost. De nu 18-jarige Moerkapellenaar, sprak over zijn ideeën met andere jongeren in zijn woonplaats, waar voor hij contacten zocht in het dorpshuis. Zo'n negen maanden geleden begonnen zijn ideeën ge stalte te krijgen en was een aantal jongeren het erover eens een 'vrij' radiostation te starten met de naam "Rottemeren". De bedoeling was om alleen op zaterdag en zon dag de lucht in te gaan. Echt ent housiast was men echter niet over de opzet van de programmering, zodat de plannen weer enige tijd de ijskast ingingen. Ze werden twee maanden later weer tevoorschijn gehaald toen er een ander voorstel op tafel kwam: zes dagen pr week "Radio Signaal" met een zgn. 'horizontale' pro grammering, d.w.z. elk uur van de dag hetzelfde tijdstip hetzelfde programma met dezelfde presen tatoren. Deze plannen bleken aan te slaan en konden worden uitge werkt. Alle dagen behalve zondagmiddag een uitzending. De zondag houdt men vrij, omdat de jongeren, in de leeftijd van 17 tot 19 jaar, middel baar of beroepsonderwijs volgen en ook tijd voor hun studie willen hebben. Voor bijna elke uitzen ding wordt een bandopname ge maakt. Dat vergt de nodige voor bereidingstijd. Platen moeten wor den uitgezocht, en de band inge sproken door de disc-jockey. Elke dag opnieuw, door dezelfde men sen. De leden van net Signaal Promo tieteam hebben allemaal een func tie: of ze houden zich met muziek bezig of ze interviewen mensen. Het programma van het voorna melijk op lichte muziek afgestem de radiostation ziet er als volgt uit: 16.00-17.00 uur: Holder de bolder, Signaal op zolder. Gevarieerd mu ziekprogramma verzorgd door Ed v.d. Graaf. 17.00-18.00 uur: Signaal informa tief. Dit moet volgens Aad van Leeuwe het meest beluisterde pro gramma worden, met veel lokaaln nieuws, compleet met interviews enz. Ook sportnieuws komt hier aan de orde, voetbaluitslagen enz. Onbelangrijke wereldgebeurte nissen, die onopvallend in de dag bladpers worden vermeld, zullen in dit programma worden belicht, afgewisseld door muziek. Deze uitzending is voornamelijk live, vanuit de studio in Moerkapelle. Presentatoren van dit programma zijn Aad v. Leeuwe en Geoffry Hof stede. 18.00-19.00 uur: De non-stop-pa- rade. Muziek zonder disc-jockey, maar wel met reklamespots, ge heel op de band opgenomen. Het programma wordt samengesteld door Michael Vermeulen. De pla ten die gedraaid worden zijn veel al nationale produkten, die nor maal weinig kans krijgen op de Hil- versumse stations. 19.00-20.00 uur: Disco-dreun. Dit programma wordt voor 30% live en is gericht op de jeugd van Zeven huizen en Moerkapelle. Voorna melijk importmuziek, die niet in platenzaken verkrijgbaar is, valt hier te beluisteren. Gedeeltelijk non-stop met presentatie door verschillende disc jockeys, zoals Alex Peters en Michael Vermeulen De overige medewerkers hebben taken in techniek en op admini stratief niveau. gen, we zijn nog in het experimen tele stadium, doch we hopen bin nen korte tijd stevig op onze benen te staan. Sympathisanten van Radio Signaal kunnen ons finan cieel steunen door een bijdrage te storten op onze rekening bij de Ra bobank. Men moet echter niet te leurgesteld zijn als de lokale radio plotsklaps uit de ether verdwenen is. Dat men ons niet meer hoort be tekent dat we de Radio controle dienst op bezoek hebben gehad. ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen wordt dit jaar alweer voor de vierde maal een 1-mei-avond georgani seerd. De afdeling Moerkapelle/ Zevenhuizen van de Partij van de Arbeid heeft weer een aantrekke lijk programma opgesteld. Het PvdA kamerlid Klaas de Vries is bereid gevonden deze avond als gastspreker bij te wonen. De Vries is dé defensiespecialist binnen de partij en zal zijn visie geven over het belang van de Dag van de Ar beid, en dat in relatie tot de te ne men beslissing over de kernwa pens. Eveneens is als gastspreker uitgenodigd, de voorzitter van de Vereniging voor Dienstplichtig Mi litairen (VVDA), René Kok. Hij zal duidelijk maken waarom een kriti sche houding van de militair zo van belang is, dit natuurlijk vooral inzake de kernwapenproblema- tiek. Hans van der Vleugel stopt met het gemeenteraadswerk in verband met een verhuizing naar Heerlen. Reden te meer deze avond alvast afscheid van Hans te nemen. De organiserende afdeling heeft na tuurlijk ook gedacht aan amuse ment. Voor de tweede maal is de socialistische accordeonnist Jaap van der Hoek in Zevenhuizen aan wezig. is de naam van een geheel nieuw maatschappij-kri tisch gezelschap. Liedjes met ste kelige teksten ondersteund door een stevig stuk swingende mu ziek. brengt deze avond de eerste van een reeks optredens, bestaande uit twee sets van elk een half uur. Thema's als rascisme, be wapening, vervuiling, religie e.d. komen volop aan de orde. bestaat uit: Daan Lenstra (bas- en sologitaar), Martien van Oostrom (toetsen, basgitaar); Jaap Hon- koopen Mark Hofman. Als specia le gasten maken ook Lex Cohen en Wim van Oostrom deze avond deel uit van Harry de Jong en PouW Hofman brengen een klein stukje actuele dorpspolitiek aan de orde. Exclusief is ook "Het Rode Bingo prijzenspel", een spel letje ouderwetse bingo naar ver mogen met extra rode prijzen!. De Pvda afdeling Moerkapelle/Zeven- huizen nodigt een ieder uit deze avond bij te wonen. Lid of geen lid...de toegang is gratis. De viering van de Dag van de Ar beid vindt plaats in de bruine zaal van dorpshuis Swanla en begint om 20.15 uur. Deze week werd het wegdek van het Noordeinde tot aan de rijksweg van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Het Noordeinde tot aan Moerkapelle komt de tweede helft van de week aan de beurt. MOERKAPELLE - Van 1 t/m 4 mei wordt de praktijk van dokter Vroegindeweij in Moerkapelle waargenomen door de Zevenhui- zense artsen Ensing en Van Brug gen. De apotheek is normaal geopend. Alle afspraken dienen telefonisch te worden gemaakt. op 30 aprilU ook? Houdt daarom rekening met de wijziging van de kopysluitings- datum van vrijdag 27 april 12.00 uur. Op zondag 29 april is er in de Her vormde kapel in Oud Verlaat weer een gezinsdienst. Het Gerefor meerde zangkoor verleent mede werking aan deze dienst, waarin de heer G.J. v.d. Berg voorgaat. Het thema is: "God kan u best ge bruiken". Aanvang 19.00 uur. Vrijdag 27 april organiseert de jeugdsoos van Oud Verlaat een speurtocht voor het hele gezin. Tij dens het speuren is er voor enig denkwerk gezorgd. De deelname is 2,- p.p. met inbegrip van een broodje worst na afloop. Er wordt gestart om precies 19.30 uur. Men moet laarzen meenemen! MOERKAPELLE - Evenals vorig jaar organiseert v.v. Moerkapelle weer een bedrijfsvoetbal-toernooi. De start van dit toernooi is op 7 mei en de finale is 8 juni met muzikale medewerking van het Portugaal Trio. Deelnemende bedrijven zijn: poule a: Autorijschool van Rijn; Ottevanger Molenbouw; Holstege en de Graaf; Tennis en Squash- centrum Mkp; Poot verzekeringen; Verzijl Sport; Tuinders Bredeweg. Poule B: dorpshuis Op Moer; v. Ommeren en Overdam; Wapen v. Moerkapelle en Laviere; NKFWad- dinxveen; Jeugdhonk Moerkapel le; Reneman Distributie; Ketel on derhoud Jonker. De commissie wenst de bedrijven een gezellig maar vooral een sportief toernooi toe. Op vrijdag 27 april is er weer een dansavond in de kantine van v.v. Moerkapelle m.m.v. de Flying Dutchmen. DeculturelecommissieZeven Mu zen houdt op 22 mei a.s. in het dorpshuis de algemene ledenver gadering, aanvang 20.00 uur. Op deze avond worden vrienden van de Zeven Muzen en vertegenwoor digers van verenigingen ver wacht. volgend seizoen ere-divisie? In dekomende weken moet de be slissing gaan vlalen, of het eerste herenteam van Zevenhuizen vol gend seizoen in de ere-divisie gaat spelen. Daartoe moeten de heren van trainer/coach Jaap Akkerhuis het opnemen tegen de nummer twee van de andere eerste divisie Lodewijk Geveke DAK uit Hooge- zand en tegen de nummer tien van de Ere-divisie Hamilton uit Gel drop. De eerste wedstrijd is tegen het team van Lodewijk Geveke Dak in Hoogezand op zaterdag 21 april a.s.. De aanvang van deze wedstrijd is om 15.00 uur. Er zal een supportersbus naar het noor den rijden. De animo om mee te gaan is groot en het is zaal om zo snel mogelijk een plaatsje te reser veren in de bus. Dit kan gebeuren bij Nico Perdijk (tel. 01802-1565) of bij Marien v. Vliet (01802-1435). 's Avonds na 19.00 uur. De bus zal om ca. 11.00 uur uit Zevenhuizen vertrekken. Voor senioren kost de reis 15,- en voor de jeugd tot 16 jaar 12,50. De tweede wedstrijd van wordt niet, zoals eerder bericht is, op za terdag gespeeld, maar door ver plichtingen van spelers en trainer van de andere teams t.o.v. het Na tionaal volleybalteam eerder in de week gespeeld. Op donderdag avond 26 april a.s. om 20.00 uur wordt de laatste promotiewed strijd van de heren gespeeld, in dorpshuis Swanla. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Daar er slechts een geringe toeschouwerscapaci teit is, is het zaak om snel een toe gangskaartje te bemachtigen. Daar deze promotiewedstrijden extra kosten met zich meebren gen, zal er entree geheven worden. Voor de leden kost dit 2,50, voor niet-leden 5,-. Tot en met 21 april a.s. zijn de kaartjes te verkrijgen bij Cees Nobel, Dorpsstraat 118 (tel. 1534). Zaterdag 28 april zal defini tief bekend zijn waar Zevenhuizen volgend seizoen in gaat spelen. Zal dit de ere-divisie zijn of wordt het weer de eerste divisie. Indien de heren ere-divisie gaan spelen zal er ten opzichte van de zaal- accomodatie problemen rijzen. De kans dat er dispensatie voor de te kleine sportzaal van Swanla gege ven zal worden is miniem. Gebeurt dit niet, dan zal Zevenhuizen helaas node moeten uitwijken.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 12