Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT KANDIDAATSTELLING Europees Parlement Draai- maaldagen molens Molenviergang Collecteschema BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Dood vee BOUWPLAN KNIBBELWEG 20 BOUWPLANNEN Verleende bouwvergunningen Predikbeurten KOFFIEBAR Politieberichten De burgemeester van Zevenhuizen maakt het volgende bekend: 1. Op woensdag 2 mëi 1984zal de kandidaatstelling voorde ver kiezing van de leden van het Europese parlement plaats hebben. 2. Op die dag kunnen van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandida ten (model G5) worden ingeleverd bij de Kiesraad. Ministerie van binnenlandse zaken, Schedeldoekshaven 200, 's-Graven- hage. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model G5) - de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaatstelling (model G 12) - de verklaringen inzake het niet-kandidaatstellen in een lid staat van het Europese parlement (model EV-14) - de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (model G 1-2). zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling bij de Kiesraad en ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers ver krijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betref fende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeente secretarie verstrekt. Bij voldoende wind zullen de molens van de Stichting tot Instandhouding van de Molenviergang van de Tweemanspolder draaien op de eerste zaterdagen van de maanden mei toten met september, te beginnen op zaterdag 5 mei en wel van 's- middags 1 uur tot 's-avonds 6 uur. De nationale molendag - 12 mei 1984 - zullen de molens de gehele dag vanaf 's-morgens 9 uur tot 's-avonds 6 uur in wer king zijn, vervolgens vanaf 19 mei zaterdags om de veertien dagen en wederom van »1 uur 's-middags tot 6 uur 's-avonds. 16 t/m 29 april; geen collecten 30 april tot 6 mei: Intern. Hulp verlening. 7 tot 13 mei: Astma Fonds. GEBOORTEN: Knops, Joyce Minette Catja, dochter van: Knops, Frans H. en: Corsius, Elisabeth W.M.H., op 27 maart 1984. Evers, Johanna Maria, dochter van: Evers, Jacob en: van den Berg, Johanna M., op 2 april 1984. Kors, Thomas Benjamin, zoon van: Kors, Rudolf W.M. en: Claassens, Krina E.J., op 4 april 1984. Zijderhand, Kevin, zoon van: Zijderhand, Martinus C. en: van Pelt, Carla C., op 4 april 1984. OVERLIJDENS: Verboom, Beligje, weduwe van: J. Verheul, oud 81 jaar, op 29 maart 1984. Duijndam, Hubertus Adrianus, oud 73 jaar, op 6 april 1984. HUWELIJKEN: Tuitel, Aart Jan en: Jongene- len, Jeannette, op 11 april 1984. Wolferink, Willem en: Ploeger, Elisabeth, op 13 april 1984. Donderdag 19 april 1984 Commissie Onderwijs en Wel zijn Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 24 april 1984 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 10 mei 1984 Raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Goede Vrijdag secretarie gesloten Op Goede Vrijdag 20 april a.s. is de gemeentesecretarie ge sloten. Spreekuur burgemeester Op 20 en 27 april 1984 houdt de burgemeester geen spreekuur. Op Goede Vrijdag, 20 april 1984, kunnen geen kadaver meldingen bij de gemeente ge schieden. Met de keurings dienst Bodegraven is de rege ling getroffen, dat uitsluitend op deze dag dood vee kan wor den gemeld via telefoonnum mer 01726-12163. Dit dient voor 11.30 uur te geschieden. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van vrijdag 20 april 1984, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: de heer L.W.H. Paul, wonende Knibbelweg 20, om een vergun ning voor de uitbreiding van een bestaand kassencomplex ter grootte van 1.97 ha. en welke is gesitueerd aan de Knibbelweg, nabij zijn woning, tot een totaal van 2.38 ha. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 5e herziening", omdat volgens de voorschriften van dit plan de ondergrond van het bouwplan is bestemd voor landbouwdoeleinden zonder kassenbouw. Volgens de overgangsregeling van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan "Landelijk Gebied 7e herziening" is het echter mogelijk vrijstelling te verlenen van de desbetreffende bepaling en wel tot een maximum van 3 ha.. In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan doch in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan. Artikel 50, lid 8 geeft dan de mogelijkheid op het in voorbereiding zijnde plan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met gebruikmaking van de genoemde artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan worden eventuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat bij bur gemeester en wethouders van Zevenhuizen aanvragen zijn ingediend door: a. de heer J. Stoute, wonende Rottekade 5, om een vergunning voor de bouw van een garage annex berging naast zijn woning. b. de heer A. de Vos, wonende Knibbelweg 37, om een vergun ning voor het vernieuwen en gelijktijdig vergroten van een land- bouwloods nabij zijn woning. Daar de plannen voldoen aan de voorschriften, zoals deze zijn genoemd in het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Lan delijk Gebied 5e herziening", doch erter plaatse momenteel een planherziening in voorbereiding is, is het college voornemens om, vooruitlopende op het van kracht worden van de planher ziening, de gevraagde vergunning te verlenen middels de in artikel 50, lid 8 van de Woningwet aangegeven bevoegdheid. Alvorens hiertoe over te gaan worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de tervisielegging van de bouwplannen hun bezwaren tegen de eventuele verlening van de vergunningen kenbaar te maken. De bouwplannen liggen vanaf vrijdag 20 april 1984 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., voor een ieder op werkdagen ter inzage. In de periode van 29 maart tot 12 april 1984 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het vergroten van de woning Lange Zijde 30; - het bouwen van een volière bij het pand Hazeveld 31; - het plaatsen van een kap op een garage bij de woning Van der Duynlaan 15; - het uitbreiden van een kassencomplex op het perceel Oogst- pad 14; - het bouwen van een MAVO-box op het perceel Noordeinde 16; - het bouwen van winkels en woningen op de percelen Dorps straat 97 en 99. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). pagina 2 moerkapelle medische diensten verloren: Zevenhuizen: Goede Vrijdag 20 april: Herv. kerk 19.30 uur: ds. J. Enderlé, viering H. Avondmaal. Geref. kerk 19.30 uur - gecombi neerde dienst met Rooms Katho lieken; ds. W. Davidse en pastoor A. Bosman, dienst van Schriftle zing en Gebed. Oud Verlaat 19.30 uur ds. J. Gras, viering H. Avondmaal. PASEN: zondag 22 april: Herv kerk 10.00 en 19.00 uur ds. J. En derlé (aan de morgendienst wordt medewerking verleend door het Herv. kerkkoor). Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David se (openbare belijdenis); 18.30uur drs. J. Mondeel. Oud Verlaat 10.00 uur de heerG.J. v.d. Berg (19.00 uur geen dienst). Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. van Rossum, Voorburg. Zondag 29 april: Herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. E. Bouman, Scheveningen Geref. kerk 9.30 uur dr. E. de Vries Den Haag; 18.30 uur ds. J. Snel' Utrecht. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. E- delman; 19.00 uur de heer G.J. v.d. Berg, gezinsdienst. Goede vrijdag 20 april: Herv. kerk 19.00 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 17.00 uur ds. C. Vogelaar. PASEN: 1e paasdag 22 april: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. R. Veldman, Gouds waard. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. J. Driessen. 2e Paasdag: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; Geref. Gem. 9.30 uur dienst. Zondag 29 april: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur de heer J.v. Doorn, Oud-Beijerland. Geref. gem. 9.30 uur leesdrenst; 19.00 uur ds. R. Kattenberg. Pasen: 21 april: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk tel. 01892-5241. 22 april (1e paasdag) en 23 april (2e paasdag): dokter R.L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel 01892-2500. 28 april: dokter W. Voorthuyzen 29 april en 30 april (koninginne dag): dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. Wijkverpleegkundige: tel. 1280. Op vrijdagavond 20 april a.s. is iedereen van 16jaaren ouderweer welkom in het Hervormd Centrum, in Zevenhuizen. Op deze avond (Goede Vrijdag) geen vast pro gramma, maar alle jongeren zijn welkom om na de kerkdienst bij een kop koffie even bij te praten. 2 april werd melding gemaakt var; vernieling aan het bedrijfspand van Boode aan het industrieter rein. Er werden door onbekenden 17 golfplaten vernield. De schade is aanzienlijk. In de nacht van 3op 4 april werd uit de geparkeerde pers.-auto van G.A. van het Haze veld een microtelefoon, kiesta- bleau en zendontvanger gestolen. Op 6 april werd aangifte gedaan van diefstal van benzinedoppen. De eigenaar van een pers.auto, die geparkeerd stond aan het Haze veld moest tweemaal een nieuwe benzinetankdop aanschaffen, om dat de benzinetankdop gestolen werd. De tweede maal was er zelfs hout in de brandstoftank gepropt. Op 8 april verstapte een Rotter dammer zich tijdens het tennissen op sporteiland De Zevensprong Met een gebroken enkel werd hij met de ambulance naar een Rot terdams ziekenhuis afgevoerd. Op 12 april werd er van een aanhang wagen van J.V. aan de Groeneweg 16, het dekzeil en touw gestolen. Verkeersexamen: Door 105 Zeven- huizense kinderen, vijfde klassers van de drie lagere scholen, werd het schriftelijk gedeelte van het Verkeersexamen afgelegd. Allen zijn geslaagd. Het praktische ge deelte wordt binnenkort afge nomen. lederen dameshandschoen; lips- sleutel; damesportefeuille (rood): gevonden: hond, gouden kinderarmband.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2