Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Bouwplannen Tentoonstelling "Wonen al je ouder wordt". Bouwplan Middelweg 3 Verleende bouwvergunningen Regeling Studiebijdragen Provincie Zuid-Holland Voorbereidingsbesluit BURGERLIJKE STAND pagina 2 De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van vrijdag 1 juni 1984, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvragen van: - de heer D.H. v.d. Sar, wonende Middelweg 8, om een vergun ning voor het vervangen van een bestaande tuinderswoning door een geheel nieuwe woning aan de Middelweg 8; - T. Verboom en Zn., Zuidelijke Dwarsweg 13, om een vergun ning voor het uitbreiden van een bestaand glasareaal met 7.289 m2 tot een totaal van ca. 1.74 ha. aan de Zuidelijke Dwars weg 13; - de heer L.H.W. Paul, Knibbelweg 20, om een vergunning voor het plaatsen van een opslagtank, hoog 10.00 meter aan het adres Knibbelweg 20. De betreffende bouwplannen zijn niet in strijd met de van toe passing zijnde voorschriften van het ter plaatse geldende bestemingsplan "Landelijk Gebied" na vijfde herziening, doch omdat thans door de raad de zevende herziening van genoemd bestemmingsplan is vastgesteld, maar deze herziening nog geen rechtskracht heeft, is het alleen mogelijk de gevraagde vergunningen te verlenen door middel van een in artikel 50, lid 8 van de Woningwet omschreven procedure. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunningen te verlenen met gebruikmaking van genoemd artikel, doch alvorens hiertoe over te gaan worden eventuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van de bouwplan nen bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. In verband met het streven van de provincie Zuid-Holland de ouderen meer bij het huisvestingsbeleid te betrekken, is als eerste initiatief een tentoonstelling samengesteld met betrek- king tot de woon- en leefsituatie van ouderen. "Deze temoonstetttn'g^ngedirrende de periode~van vrijdag avond 8 juni tot en met vrijdagochtend 15junia.s. opgesteld zijn in het dorpshuis "Swanla". ue tentoonstelling biedfnegen portretten van ouderen, die hun verhaal vertellen over wonen als je ouder wordt, leder portret belicht een andere woon- en leefsituatie met de vragen, mogelijkheden en problemen die daarbij horen. De portretten zijn tevens bijeengebracht in een brochure, uitgebreid met achtergrondinformatie en documentatie over de in het portret beschreven zaken. Tevens zijn achterin de brochure discussie vragen opgenomen die uitgaan van de portretten. In de tentoonstellingsruimte zal een leestafel zijn met negen bij de portretten behorende mappen, terwijl er algemene informatie wordt verstrekt, alsmede informatie inzage de uit werking van een bepaald idee met betrekking tot wonen als je ouder wordt. Gedurende de genoemde periode zal de tentoonstelling te bezichtigen zijn van 9.00-12.00 uur, 13.00-16.00 uur en 19.00- 24.00 uur, behalve zaterdagavond 9 juni en zondag 10 juni de gehele dag. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van vrijdag 1 juni 1984 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer A. Krijgsman, Middelweg 3, om verguning voorhet ver vangen van een schuur door een berging met garage naast zijn woning. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Zevenhuizerplas", doch bij besluit van de raad d.d. 10 mei 1984 is verklaard dat voor het betreffende perceel een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding is. In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan doch in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmings plan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodig de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan worden eventuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van het bouwplan bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. In de periode van 10 tot 23 mei 1984 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van twee woningen op de percelen Groeneweg 27 en 28; - het vervangen van een landbouwschuur op het perceel Knib belweg 37; - het bouwen van een bergruimte achter de woning De Fazant 3; - het maken van een dakraam in de woning Rozenstraat 33; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Goudsbloem straat 2; - het veranderen van de dakconstructie van het pand Wolle- foppenweg 14; - de restauratie van de gevels en het dak van het pand Knib belweg 9; - het veranderen van het raamkozijn van het pand Hazeveld 31; - het bouwen van een berging c.q. schuur bij de woning Nrd. Dwarsweg 39; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De provincie Zuid-Holland kan studiebijdragen verlenen aan Zuidhollanders die in Nederland een op een beroep gerichte opleiding volgen. Voor opleidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toelagen kunnen worden verleend verstrekt de provincie géén studiebijdragen. Zij die voor een provinciale studiebijdrage voor het cursusjaar 1984/1985 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 oktober 1984, bij de provincie een aanvraag indienen, ook als die studie na die datum aanvangt. Deze sluitingsdatum geldt niet voor schriftelijke- en part-time opleidingen, die op ieder tijdstip van het cursusjaar kunnen aanvangen. Voor deze opleidingen kan een aanvraag worden ingediend tot 1 september 1985. Daarna is het voor het cursusjaar 1984/1985 te laat. Een folder met nadere informatie en aanvraagformulieren is verkrijgbaar bij de vierde afdeling van de provinciale griffie, Jan van Nassaustraat 26te's-Gravenhage (tel. 070-116611) en bij de gemeentesecretarieën. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf vrijdag 1 juni 1984 ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 10 mei 1984, nr. 10, waarbij is besloten: I. te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Zevenhuizerplas", voor het gebied zoals nader rood omlijnd is aangegeven op de bij dit besluit beho rende en als zodanig gewaarmerkte tekening; II. te bepalen, dat het binnen het onder I. aangewezen gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders verboden is terreinen of paden te verharden, dan wel funderingen of betonvloeren en ande re constructies en installaties aan te brengen; III. te bepalen, dat de onder II. bedoelde werken of werkzaam heden slechts toelaatbaar zijn, indien daardoor de aan het onder I. bedoelde plan te geven bestemming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. GEBOORTEN: Gravesteijn, Kelly, dochter van: Gravesteijn, Krijn C. en: IJsselstein, Helena S., op 2 mei 1984. Groeneweg, Steven Wouter, zoon van: Groeneweg, Jacob en: Peeters, Petronella F.C., op 9 mei 1984. Rietveld, Ralph Cornells, zoon van: Rietveld, Cornelis en: Boode, Johanna C., op 10 mei 1984. Hagens, Elwin Dion, zoon van: Hagens, Edwin H. en: den Dekker, Ellen, op 11 mei 1984. Swijnenburg, Jolanda, dochter van: Swijnenburg, Peter en: Huurman, Aria, op 16mei 1984. Kortenoeven, Gabriël Engel Hendrik, zoon van: Korten oeven, Hendrik A. en: Heer schap, Elizabeth, op 16 mei 1984. OVERLIJDENS: van Helden, Cornelis, oud 73 jaar, op 16 mei 1984. HUWELIJKEN: Roos, Klaas en: Blaazer, Mar- garetha Jansje, op 11 mei 1984. den Hollander, Willem en: Blom, Wilhelmina Annetje, op 18 mei 1984. Verkeersmaatrege len voor Autocross Evenals vorige jaren organi seert het fanfarecorps "De Kleine Trompetter" dit jaar de traditionele autocross op He melvaartsdag (31 mei 1984) op het land van de familie Lekker- kerk aan het Zuideinde 26-30 te Zevenhuizen. Er zullen tijdelijke verkeers maatregelen worden getroffen inhoudende het verbod het Zuideinde in te rijden vanaf de Groeneweg en de Zuidelijke Dwarsweg (eenrichtingsver keer), alsmede het van kracht zijn van een tijdelijk parkeer verbod. Bij het afgeven van de vergun ning is als voorwaarde gesteld, dat alle auto's van bezoekers dienen te worden geparkeerd op de terreinen, die door par ticulieren daarvoor beschik baar worden gesteld. Deze par keerplaatsen zullen op deze dag duidelijk zijn aangegeven, zodat de politie di dag tegen fout-parkeerders streng zal op treden. De bewoners van het Zuideinde wordt in verband hiermede verzocht ook zelf niet op of langs het Zuideinde te parkeren, daar zij anders het ri sico lopen te worden bekeurd. Door deze maatregelen zal de overlast tot een minimum kun nen worden beperkt. Wijziging besluit bevolkings boekhouding De voorschriften op het terrein van de bevolkingsadministra tie zijn met ingang van 1 janu ari 1983 op een aantal punten gewijzigd. Zo is onder meer de verplichte vermelding van de kerkelijke gezindte in het bevolkings register vervangen door een fa cultatieve. Het is echter geble ken, dat deze wijziging niet alom bekendheid heeft gekre gen. Daarom volgt hieronder een korte samenvatting van deze nieuwe mogelijkheid. Indien u bezwaar hebt tegen de vermelding van uw kerkge nootschap of levensbeschou welijke overtuiging in het be volkingsregister, kunt u ver zoeken die aanduiding te laten verwijderen. U dient dan een briefje te schrijven aan het bureau Be volking met het verzoek uw persoonskaart te doen over maken met weglating van de aanduiding van het kergenoot- schap of de levensbeschou welijke overtuiging. Ook zijn hiertoe formulieren bij genoemd bureau kosteloos verkrijgbaar. Volledigsheidshalve wordt op gemerkt, dat u een dergelijk verzoek wel kunt doen voor uw kinderen beneden de leeftijd van 16 jaren, maar niet voor uw echtgenote of echtgenoot.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2