ZELFTANKPRIJZEN N. HOL en ZN. DORPSKRANT ZILVEREN JUBILEUM Zevenhuizense Tafeltennisclub Fietsen graveren C. VAN DER KNAAP ZN. RECO-CARAVANS: Zaterdags geopend van 9.00-12.00 en van 13.00-15.00uur. Grote sortering parket bij: Schouten Teekens Parket pagina 8 contributie onderdak .Qindgt ,da venkel toch niet zo'n ioealë-plaats-was om te tafelten nissen werd ander onderdak ge zocht. Dat vonden de drie - die het bestuur van de vereniging vorm den - boven op de zolder van meu belfabriek Van Rijs aan de Twee manspolderweg (op de hoek waar nu een bungalow staat). Vafidaar werd weer uitgeweken naar het verenigingsgebouw van de Her vormde kerk aan de Lange Zijde. Daar dit moest verdwijnen werd weer ander onderdak gezocht. In de houten noodkerk (op die plaats is het Hervormd Centrum ge bouwd) en later in het verenigings gebouw aan de Burg. Klinkhamer- weg. Het is frappant dat alle 'club huizen' van de tafeltennisclub af gebroken zijn en plaats hebben gemaakt voor nieuwe. Toen de huishoudschool "Swanla" werd. aangekocht door de stichting Dorpshuis, vond de tafeltennis club, wier ledental inmiddels fors aan het groeien was, onderdak in één van de lokalen. Dit werd ook gebruikt door de peuterspeelzaal. Op de gladde vloer 'dansten' de ta- feltennisers als het ware. "Het was gelukkig maar voor een jaar" her innert zich Wes Haan "Met drie ta fels was die zaal veel te klein voor ons". Toen de sporthal gereed kwam kreeg de tafeltennisclub voldoende armslag om zich uit te leven. Ook bloeide de vereniging enorm op. ledental tafeltennissen pech onderweg Omdat niemand van het arie man sterke team vroeger een auto reed, werd er veel op de fiets gedaan. "Meestal was het einddoel Gouda, omdat daar de meeste tafeltennis clubs zitten. Soms regenden we te pletter. Later had ik als eerste een auto en reed ik meestal. Eén keer kon ik niet en laat het toen ver schrikkelijk noodweer zijn. Ook hadden we een keer - gelukkig na een wedstrijd - pech op de Gouwe- brug. Het was steenkoud. Er was geen beweging in de motor van de auto van Piet van Rijs te krijgen. Ik weet nog dat z'n vader ons ten slotte is wezen halen en de auto op sleeptouw nam". jeugdbegeleiding Ook de jeugd neemt deel aan de competitie. Jarenlang hebben Tjebbe Zijlstra, die overigens nooit lid van de vereniging is geweest, en Henk Hogebrug zich voor de jeugdbegeleiding en- training in gezet. Beiden waren enthousiaste tafeltennissers. Henk nam als lid zelf ook deel aan de tafeltennis- competitie. Tjebbe sloeg alleen re creatief een balletje en zette zich in voor de clubkampioenschappen. "Het zijn typisch mensen die iede re vereniging eigenlijk moet heb ben. Het zijn een soort steunpila ren" vindt Wes Haan. Op dit mo ment spelen er twee jeugd- of juniorenteams in de jeugdcompe- titie van de regio Gouda. Elk team bestaat, evenals dat bij de senio ren het geval is, uit drie personen. Zij spelen driemaal drie wedstrij den en één dubbel. Voor de bege leiding en het vervoer zorgt mees tal een ouder. Gaat dat niet dan springt er een verenigingslid in. Junioren worden soms senioren en winnen prijzen bij toernooien, zoals Marc Konings en Ad van Heijningen. Ad zit nog in het eerste team, evenals Erik Hammega, ter wijl Mare Konings afgehaakt heeft. Harry Eiting heeft diens plaats in genomen. Even heeft het erna uit gezien dat dit team zou promove ren naar de eerste klasse van de afdeling, die in totaal vijf klassen telt. De hoogste dus. Helaas ging dit niet door. vrouwen en meisjes Is ZTTC een vereniging waar wei nig vrouwen en meisjes spelen? "Ja, zoals bij meerdere verenigin gen het geval is" stelt Hans Poel mans "Silvia Markus en Marianne de Vogel zijn de enige vrouwelijke competitiespelers in het gemend. Tafeltennis wordt namelijk niet altijd specifiek in dames en heren ingedeeld, maar gemengd. Bij de junioren zijn ook wel enkele meis jes, maar ver in de minderheid". activiteiten De Zevenhuizense Tafeltennis club kan niet verweten worden stil te zitten, getuige de activiteiten die jubileumjaar 1984 is uitgeroepen tot het jubile umjaar en op zaterdagavond 2 juni wordt ter ere daarvan een grote feestavond gehouden. Hiervoor is een feestcommissie in het leven geroepen, die deze avond organi seert en stimuleert. Deze com missie wordt gevormd door Ernst de Vogel, Inez Huldy en Hans Syt- sema. financiën Hoe komen jullie aan de financiën om de vereniging draaiende te houden? "Op de jubileumavond wordt gestart met de lotenverkoop voor de jubileumverloting waar van de trekking op vrijdagavond 19 oktober plaasvindt. "Dat is extra" vertelt het dagelijks bestuur "voor het instandhouden van de club betalen alle leden contributie en krijgen we gemeentesubsidie; daarnaast zijn we met een kraam pje actief op Koninginnedag zo dat de financiële armslag wat gro ter wordt, want de zaalhuur moet tenslotte ook bekostigd worden". enkele namen Tenslotte willen we nog enkele na men noemen. Wes Haan - oprich ter en zeker zo'n 20 jaar bestuurs lid. Wedstrijdsecretaris, een tijdje penningmeester en commissaris materiaal. Gert Janssen nam de taak van penningmeester van hem over en waakte tot vorig jaar in totaal bijna 20 jaar over de finan ciën van ZTTC. In 1983 stapte hij uit het bestuur, maar bleef de vere niging trouw als actief speler. Naast deze mensen mag een naam als Ries Markus niet ontbreken. Hij was ook vele jaren voorzitter. Deze drie heren kunnen het nog steeds optimaal met elkaar vinden als team. Voor uw benzine, L.P.G., alle auto- accessoires, olie verversen zonder bijkomende kosten en een snelle wasbeurt voor uw auto kunt u terecht bij SHELL-BENZINE-GASSTATION Nu...als gevolg van automatisering: maar met SERVICE en BEDIENING zoals voorheen. Geopend van 6.30 uur tot 20.30 uur Zaterdags van 8.00 uur tot 19.00 uur Zondags gesloten GROENEWEG 2-3 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1623 stalling- test- en onderhoudsbedrijf Testbeurt Rapport 75,- (ex. b.t.w.) Testbeurt Rapport onderhoudsbeurt 125,- (ex. B.T.W.) TEL. 01793-1944 - Bredeweg 33 - Moerkapelle TIMMER- EN AANNEMINGSBEDRIJF Eendrachtsdijk 3 - Zevenhuizen - tel. 01802-1424 VOOR AL UW TIMMER- WERKZAAMHEDEN. DIVERSE MATERIALEN VOOR DE "DOE-HET-ZELVER" DE DOOR U "VOOR VRIJDAG" OPGE GEVEN BESTELLINGEN STAAN VRIJDAGMIDDAG VOOR U KLAAR! Een moderne showroom, winkel, waarin alle soorten parket en aanverwante artikelen worden verkocht. Door jarenlange ervaring kunnen wij u vakkundig advies geven. Wij zijn geopend van: Schouten Teekens Parket Nieuwe Haven 318 2801 EG Gouda Telefoon 01820-21520 b.g.g. 01827-3907 03488-864 "We begonnen destijds met een geleende tafeltennistafel van "Vrienden schaar"' uit Gouda in de schoenenwinel van de familie van Oosterom in de Dorpsstraat. Dat is het pand waarin nu de chinees gevestigd is. We waren met z'n drieën, Leen van Rijs (woont in Canada), Fred de Beuke laar en mijn persoontje" weet Wes Haan zich te herinneren over de oprichting van de Zevenhuizense tafeltennisclub, vijfentwintig jaar gele den. "Officieel zijn we op 29 juni 1959 van start gegaan, leden hadden we niet en kosten ook nauwelijks, 's-Avonds als de winle van van Oosterom op slot was, werd de tafel tevoorschijn gehaald en gingen we een balletje slaan. Ook de zoon en dochter van de familie van Oosterom en een vrien din, deden vaak een spelletje "pinp-pong". We spraken wel van tevoren af wie tegen wie zou spelen en hoe laat, maar we waren met zo weinigen, dat het op je beurt wachten helemaal geen probleem was". Waarom een tafeltennisvereni ging? vragen we. "Gewoon om wat te doen te hebben. Er waren des tijds weinig verenigingen in Ze venhuizen. Er was nog geen vol leybalvereniging en ook de tennis ontbrak. De tafeltennisclub werd een echt recreatief clubje. Contributie be hoefde aanvankelijk niet te wor den betaald, want als er iets aan geschaft moest worden, zoals een tafeltennistafel, dan werd het be drag door drieën gedeeld. Zo legde ieder b.v. daarvoor 25,- op tafel. Batjes kocht je zelf, ook bal len. Dat laatste wordt tegenwoor dig door de vereniging bekostigd. De batjes waarmee we toen speel den waren van hout, ze maakten ook echt het "ping-pong" geluid" vertelt mede-oprichter en oud bestuurslid Wes Haan tijdens een gesprek met een deputatie van het bestuur van de tafeltennisclub. Ad van Heijningen, ook al vele jaren actief bij de club, merkt op dat de oorspronkelijke batjes in het verre verleden, bespannen moeten zijn geweest met varkens blazen. "Tegenwoordig zijn ze mer rubber bespannen en variëren ze van vijf tot over de honderd gul den. Een beginner zal nooit met een duur batje beginnen, maareen gevorderde schaft zich wel een duur batje aan, vanwege de kwali teit, omdat je met zo'n batje veel meer spel-variatie tot je mogelijk heden hebt. Van een partijtje "ping-pong" is dan ook nauwe lijks sprake meer, omdat de gevor derden vrijwel geruisloos tafelten nissen. Alleen hoor je het neerko men van de bal op de tafel." "1977 was een absoluut topjaar" weet Ad uit de bijgehouden leden administratie. "We hadden 57 juni or- en 35 seniorleden. Nadien is de belangstelling afgezakt. We kre gen veel concurrentie van de vol leybal". Hans Poelmans denkt dat er vroeger niet alleen minder vere nigingen waren, maar dat het ook financieel niet zo'n punt was als ie mand van meerdere verenigingen lid was. "Nu met de bezuinigingen wordt eerder een lidmaatschap opgezegd". Het ledental van de ta feltennisclub bedraagt thans: 25 senior- en 13 juniorleden. "Een vrij kleine, maar toch actieve vereni ging" horen we van Wim Zielman, voorzitter van Z.T.T.C. "Met de accomodatie in Swanla zijn we erg blij" stelt Wim Zielman, "We hebben naast Bleiswijk de beste in de regio Gouda". De vaste clubavonden zijn maan dag- en vrijdagavond. Op vrijdag avond spelen de senioren in com petitieverband. Op maandag avond wordt er alleen getraind. Die training vindt plaats in de ach terste ruimte van de sporthal van Swanla, achter de vouwwand. Op vrijdagavond heeft ZTTC de gehe le sporthal tot z'n beschikking, waarin de zeven tafels, die de vere niging inmiddels rijk is, worden opgesteld. Zaterdagmorgen is bij uitstek de juniorenochtend. Ze krijgen training en spelen zowel recreatief als in competitiever band. Bij ZTTC is niemand ver plicht om aan een competitie deel te nemen. Wil men als lid gewoon recreatief tafeltennissen, dan kan dat. Sommigen doen dat ook. An deren spelen al jaren competitie, die zich in de regio Gouda af speelt. "Weet je waar we in jaren niet geweest zijn?" vraagt Wes Haan, "In Nieuwerkerk". Zijn team is zo'n beetje het veteranenteam van de tafeltennisclub. Ongeveer twintig jaar spelen Ries Markus, Gert Janssen en Wes Haan al in dit team. Aanvankelijk vele jaren was dit het "eerste team", nu is dit het vierde team. Vele malen waren ze kampioen. Bekers en vaantjes zijn de stille getuigen van gewonnen competities. "Ook veel degrada ties maakten we mee hoor" lacht Wes haan. "We vinden het erg ge zellig om competitie te spelen. Je trekt er met elkaar op uit en ont moet andere spelers, sommigen ken je al vele jaren. Het is inmid dels een hechte club van spelers uit tal van plaatsen, die je telkens weer tegenkomt." "Er zijn twee competities. Eén die in september begint en in december afloopt en één die in januari begint en in mei afloopt. Zo kun je in hetzelfde seizoen, één keer promoveren en één keer degraderen" lacht Ad. men ontplooit. Naast twee compe tities per jaar, wordt er in één van de schoolvakanties jaarlijks een scholierentoernooi georganiseerd met als inzet een wisselbeker. Leerlingen van de 4e tot en met de 6e klassen van de drie lagere scho len nemen hieraan deel. In vere nigingsverband wordt deelgeno men aan diverse toernooien, naast de interne. De deelname aan b.v. de Goudse kampioenschappen in het begin van het jaar, is groot. Na afloop wordt dan de Chinees be zocht. Vroeger buiten de gemeen te Zevenhuizen, sinds de komst van "Jade" in Zevenhuizen. On langs bezocht een groep van ca. dertig leden de Goudse bowling baan, waar men geschrokken rea geerde op die enthousiaste Ze- venhuizenaren. Speciaal voor de ze activiteiten is een zogeheten "activiteitengroep" in het leven ge roepen. Deze laat zich niet onbe tuigd en heeft sinds de oprichting niet stilgezeten. Ook heeft ZTTC een uiterst verzorgd, maar ook satirisch clubblad. Hoe kan het ook anders want in de redaktie zit naast Erst de Vogel en Ad van Heijningen, Silvia Markus van de Dorpskrant! In dit eerste jaar zijn er al vier nummers van versche nen. De laatste editie is een jubi leumkrant, boordevol wetenswaar digheden over activiteiten rond het zilveren jubileum van de tafel tennisclub. Op de feestavond zijn niet alleen de leden, maar ook de oud-leden hartelijk welkom! Ook partners en introducées zijn hartelijk welkom. Er wordt een gevarieerd program ma geboden in dorpshuis Swanla. Om 19.00 uur begint de feestavond met een playback-wedstrijd, waar van men hoopt dat juniorleden en ex-juniorleden hier een bijdrage aan leveren. Rond 20.00 uur volgt een Bingo, bedoeld om de onkos ten te bestrijden. Om 20.30 uur is er koffie-pauze, waarna om ca. 20.45 uur de JUBILEUM speech volgt van de voorzitter. Mensen die ook het woord willen voeren die nen met één van de organisatoren contact op te nemen. Om 21.30 uur hebben de dieren van de D(ieren) P(ing) P(ong) C(lub) iets te vieren, zo is er de beroemde poes Molly Dartel gecontracteerd. Na een tweede pauze om 22.00 uur is er een korte act, als verrassing van de beheerder van het dorps huis, waarna rond 23.00 uur o.l.v. een Zevenhuizens combo o.l.v. Wim van Oostrom de beentjes van de vloer gaan voor een gezellig dansje. Later op de avond wordt overgegaan tot zgn. ingeblikte muziek. Het huidige (sinds 23 mei) bestaat uit de heren: Wim Zielman, voor zitter; Ad van Heijningen, secreta ris; Hans Poelmans, penning meester; Harry Eiting, wedstrijd secretaris en als enige vrouw Silvia Markus die ook zitting heeft in de redaktiecommissie; veel andere leden zijn actief in o.a. jeugd-, redaktie- en 'overige-zaken"-com- missie. Nog dagelijks kan men zijn post code in de fiets laten graveren (gratis) op Rozenstraat 75. Dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.30 uur. Zaterdag de gehele dag van 10.00-17.00 uur. Donderdagavond van 19.00-21.00 uur.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 8