voorbij BOODE TWEEWIELERS DORPSKRANT AFSCHEID VAN PASTORAAL MEDEWERKER Voor begrafenissen C.H. DE VRIES KOERSTRUIEN: op alle modellen 30% KORTING! AERO KOERSBROEKEN: nog enkele maten - 35,- WIELERSCHOENEN: nog enkele maten - v.a. 40,50 t/m 72,- WIELERSOKKEN - v.a. 6,50 "Stilzitten is achteruitgaan" Opbrengst AVO- collecte Natuurwandeling ROTTA TARZAN Politieberichten SPORTIEF MOERKAPELLE pagina 11 Die spaarzame hoogtepunten in uw leven. Momenten van geluk en trots. Mijlpalen om nooit te vergeten. Uw verloving of uw huwelijk. Een persoonlijke gebeurtenis die een mooie kaart waard is. Een kaart uit de unieke nieuwe Kennemer Kaarten Kollektie. De meest uitgebreide kollektie, die uw bezoek zeker waard is. DRUKKERIJ ELGERSMA dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 afscheid VADERDAG-AANBIEDINGEN: tienkamp bedrijfsvoetbal luilaktienkamp Ds. J. Enderlé, Hervormd predikant, tevens voorzitter van de Evangelisa tiecommissie van Oud Verlaat, had woensdagavond 6 juni de leiding van een officiële bijeenkomst, in de vorm van een kerkdienst in de Hervorm de kapel van Oud Verlaat. Niet alleen werd het nieuwe kerkorgel in gebruik genomen, ook werd afscheid genomen van pastoraal medewer ker G.J. v.d. Berg en diens gezin, die voorganger wordt van de Hervorm de Gemeente van Geesbrug (Dr.). Er werden door de aanwezigen veel liederen gezongen, onder wie afgevaardigden van organen en verenigin gen van de Hervormde kerk-dorp en andere genodigden, zoals de vroe gere predikant van de Hervormde gemeente van Zevenhuizen, ds. J.G. v.d. Vlist en echtgenote. Laatstgenoemde vertelde als één der laatste sprekers dat er ook tijdens zijn ambtsperiode eind zestiger begin zeven tiger jaren al ijverig voor een orgel werd gespaard in Oud Verlaat. Ook werd er geluisterd naar een meditatie over Psalm 67. Ds. En derlé betrok in zijn toepassing op de prediking het muziek maken. Vroeger op citer, harp, fluit of tam boerijn, nu op het orgel. Spreker was blij dat het nieuwe kerkorgel een mechanisch orgel is gewor den wat langer meegaat en geen elektronische met allerlei foefjes. Hij vond dat de Evangelisatiecom missie met de aanschaf van dit or gel, het geld op de juiste wijze heeft besteed. Spreker memoreer de dat het sparen voor een nieuw kerkorgel in Oud Verlaat vele jaren geleden begonen is door de vor ming van een verjaardsfonds. Met een handdruk door orgelbouwer Slooff junior, werd het fraaie nieuwe kerkorgel, symbolisch o- vergedragen aan de Hervormde E- vangelisatiecommissie. De heer Slooff sr. trok op aanwijzingen van zijn zoon de diverse registers open en gaf een demonstratie van de verschillende klanken. Orgelspel werd gevolgd door het samenzin- gen van een loflied, nl. Gezang 434. Hartelijke woorden werden door diverse sprekers en spreeksters, de heer V.d. Berg en diens gezin toegesproken. Ds. Enderlé beet de spits af door een vergelijking te maken tussen de orgelpijp, de pastor en een pijpje riet. Eén en ander naar aanleiding van een ge dicht van Jacqueline v.d. Waals "Spelend op de door de Geest gemaakte fluit zul je door je gul heid en hartelijkheid winnen. De boodschap van het Evangelie is een tweesnijdend zwaard. We wensen je toe dat door de eerlijk heid van het ervaren vlen mogen worden toegebracht tot de per soonlijke kennis dat God ons roept". Spreker bad hem en zijn gezin wijsheid en kracht toe. Namens de bejaardensoos "Le vensvreugd" droeg mevrouw C.P. Maasland-Stubbe hierna een toe passelijk zelfgemaakt gedicht voor waarna de vice-voorzitter van de Evangelisatiecommissie, de heer Karreman, een reproduktie van het "laatste avondmaal" van Leonardo da Vinei overhandigde. Namens de vrouwenvereniging "De Schakel" werd door mevrouw Verduyn-Korver een afscheidsge dicht voorgedragen. Namens de zondagsschool sprak mevrouw Nieuwland. In de toespraken en gedichten kwam vooral de liefde en toewij ding van de heer V.d. Berg voor de gemeenschap Oud Verlaat vanuit goddelijke inspiratie tot uiting. Een inwoner van Oud Verlaat, de heer Koelewijn, die hem van de 21/2 jaar, 2 jaar meemaakte, bena drukte dit en overhandigde hem als aandenken een zelfvervaar- digd schilderij van de Hervormde kapel Oud Verlaat. Niet alleen hij liet zijn blijk van waardering ver gezeld gaan van iets 'stoffelijks'. Ook de anderen deden dat na mens hun vereniging in de vorm van o.a. boekenbonnen en een plant voor mevrouw V.d. Berg. Nadat tot besluit van de avond het "Zegen ons Algoede" van Gezang 456, na het dankgebed had ge klonken, werd als toegift het lieve lingslied van de V.d. Berg, Psalm 43:7 gezongen. De heer V.d. Berg had daarvoor reeds een dank woord gesproken waarbij hij zei te hopen dat zijn nóg onbekende op volger met evenveel vreugde en blijdschap mag werken in Oud Verlaat. "21/2 jaar is eigenlijk te kort geweest" zo zei hij. Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel deze aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. Dorpsstraat 103 - Zevenhuizen - tel. 01802-1420 In deze maand komen rond de 70.000 jongeren van de middelba re school af. De meeste schoolver laters hopen een betaalde baan te vinden. Anderen weten wel beter. Aan werkloos worden wil niemand denken, zéker niet als je net van school bent. De federatieve vere niging Vrijbaan heeft nu voor de provincie Zuid-Holland een speci ale Schoolverlaterskrant uitgege ven. In de krant vertellen jongens en meiden van ongeveer 20 jaar wat zij na school (niet) gedaan hebben: Uitslapen, doorleren, vrij willigerswerk, blijven solliciteren, de mogelijkheden zijn talrijk, zelfs zonder betaalde baan! Vrijbaan geeft de krant in een op lage van 7.500 exemplaren uit. In jongerencentra, op scholen, club- en buurthuizen en vormingscen tra kunnen schoolverlaters met de krant zien, dat er meer mogelijk is dan thuis zitten. Schoolverlaters kunnen cursussen volgen, een nieuwe opleiding beginnen, vrij willigerswerk verrichten of in een werkprojekt ervaring opdoen. Leeftijdgenoten van de huidige schoolverlaters vertellen daarom in de krant hoe zij de tijd na school hebben doorgebracht. Voor de meesten ging na een tijd het mot to op "stilzitten is achteruitgaan". Uit de schoolverlaterskrant: "Een heleboel mensen vinden het een schande als je geen werk hebt. Nou, ik niet hoor, het bevalt me best. Ik werk als vrijwilliger in een buurthuis". Een ander: "Doordat ik een opleiding volg zit ik voorlopig als onbemiddelaar in de kaarten bak van het Arbeidsburo. Prima toch..." Of: "Toch zullen ze van mij nooit een echte werker kunnen verwachten, omdat ik gewoon niet zo ben en niet zo wil zijn." Een an dere mogelijkheid: "Naschool heb ik twee jaar vergeefs naar werk ge zocht en uiteindelijk kwam ik bij dit projekt terecht. Die cursus com- puterkunde geeft mij hoop op be taald werk.". De Schoolverlaterskrant is te be stellen door per nummer 1,- over te maken op gironummer 1879724 van Vrijbaan, Benoordenhoutse- weg 23, 2596 BA Den Haag, on der vermëlding van "School verlaterskrant". De AVO-collecte (21-27 mei jl.) heeft in Zevenhuizen het mooie bedrag van 2048,75 opgebracht. Zelfs nog iets meer dan vorig jaar. Alle gevers en collectanten wor den hartelijk bedankt. Op 15 juni organiseert Natuur- en Vogelwacht Rotta een natuurwan deling in de Bleiswijkse Zoom. Deze wandeling zal speciaal ge richt zijn op de rietvogels. Veel rietvogels zingen tot diep in de nacht door, vooral bij volle maan. Daarom start deze wandeling dan ook pas om 21.00 uur. 'Gewone' soorten zoals de Kleine Karekiet en de Rietgors zullen zeker waar genomen worden. Misschien dat ook de Snor (sinds 1 maand bij 't Pekland) zich weer laat horen en de Bosrietzanger, een imitator bij uitstek, van de partij zal zijn. Start wandeling: 21.00 uur vanaf het Kantoor van het Recreatieschap, Rottedijk 11, Bleiswijk (einde Me- renweg). De volgende wandeling valt op 22 juni en gaat rond het Koornmolengat. Start 19.00 uur vanaf de Roerdomp, Zevenhuizen. MOERKAPELLE - Bij gymnas tiekvereniging Tarzan zullen de lestijden en -avonden gaan veran deren. De indeling wordt als volgt: Op maandagavond van: 18.45- 19.45 uur: meisjes jazz; 19.45- 20.45: aerobic; 20.45-21.45: jazz; Op dinsdagmiddag blijven de meisjeslessen normaal doorgaan. Op dinsdagavond, vanaf 12 en 14 juni: 18.30-19.30: asp. dames in zaal 2; 19.30-20.30: dames toestel len van de donderdagavond in zaal 1.; 20.30-21.30: dames grondgym- nastiek zaal 1; 21.30-22.30: heren, zaal 1.. Op donderdagmiddag van: 15.30- 16.15: kleuters; 16.15-17.00: jon gens A; 17.00-18.00: jongens B; 18.15-19.15: asp. dames; 19.15- 20.15: senior-dames. ZEVENHUIZEN - 8/9 juni: inbraak sporteiland. In de nacht van 8 op 9 juni werd er ingebroken op het Sporteiland De Zevensprong. Er werd sportkleding weggenomen. 9 juni: Er werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets bij Sportpark Van 't Verlaat. 10 juni: aanrijding Noordeinde. De heer H.H. uit Rotterdam raakte door onbekende oorzaak uit de bocht en belanddetegen een licht mast. Materiële schade. 12 juni: frontale botsing op Nrd. Dwarsweg. Vlak voor de krom ming op de Nrd. Dwarsweg vond een frontale botsing plaats tussen twee bromfietsers, J.K. uit Zeven huizen en H.R. uit Boskoop. Beide personen werden met een ambu lance naar het ziekenhuis ver voerd. H.R. mocht na behandèling haar huis. GETUIGEN GEVRAAGD! Onder auspiciën van de Moerkapelse voetbalvereniging werden de af gelopen weken tal van evenementen georganiseerd. Drie ervan hebben inmiddels plaatsgevonden en het vierde, de Fietsavondvierdaagse, ging gisteravond (dinsdag) van start. Onder prima weersomstandighe den werd zaterdag 2 juni de jaar lijkse Tienkamp voor verenigingen (en zelfs straten) gehouden op het sportveldencomplex. De organi satie van dit ludieke, maar bovenal sportieve evenement, berustte bij de trimafdeling van de voetbalver eniging, evenals de zgn. Luilak tienkamp voor de jeugd, een week later en de Fietsavondvierdaagse. Aan de Tienkamp namen 22 ploe gen deel (één vereniging viel af). Als winnaar uit de sportieve strijd kwam de ploeg van het oude eerste elftal van v.v. Moerkapelle, nl. Zondag 5. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar mocht deze ploeg de wisselbeker, met een to taal van 191 punten, in ontvangst nemen van Aafke Hoogma, die dit voortreffelijk georganiseerde ge beuren, organiseerde, met Janny Roest. Om de tweede plaats moest geloot worden daar het elftal van zaterdag 2b en dat van zondag 1 allebei met 173 punten eindigden. Na loting werd zondag 1 nummer 2. De vierde plaats werd bezet door de ploeg "de Korenbloem" met 153 punten, terwijl de gecombineerde gemeente-politieploeg vijfde werd met 150 punten. De vrijwillige brandweer eindigde op de zesde plaats. Ton Klos kreeg 330 straf-, schoppen te verwerken, waarvan hij er meer dan de helft kon stoppen. Het bedrijfszomeravondvoetbal eindigde in Moerkapelle ook op vrijdag 8 juni. Als winnaar uit de strijd kwam, evenals vorig jaar Autorijschool Arie van Rijn. De overwinning kwam voort uit het nemen van strafschoppen, omdat de wedstrijd tussen de twee besten uit de competitiestrijd, onbeslist met 0-0 eindigde. Poot verzekerin gen bleek een even sterke ploeg te hebben. Van Rijn werd bedrijfs voetbalkampioen 1984, door het nemen van strafschoppen, waarbij van Rijn met 4 tegen 3 won. Op de derde plaats eindigde Ketelonder- houd Jonker en de vierde plaats Hoogerwef en Van Laviere en 't Wapen van Moerkapelle (beide be drijven vormden één gezamenlijk elftal voor deelname aan dit toer nooi). De penaltybokaal werd door de tuinders van de Bredeweg ge wonnen en de sportiviteitsbeker door Hoogerwerf, Van Laviere en 't Wapen v. Moerkapelle. Wegens af wezigheid van voorzitter Roest van v.v. Moerkapelle, kreeg de voor zitter van de bedrijfsvoetbalcom missie, de heer W. de Leeuw, de taak toebedeeld om de winnaars hun beker uit te reiken. Eén en ander gebeurde onder grote pu blieke belangstelling in de kantine (De heer Roest begeleidde de B- junioren- op een weekeindje uit naar Duitsland). Velen bleven tot in de kleine uurtjes nagenietend praten over het succesvol verlo pen zomeravondtoernooi. Onder hen was o.a. Ad van Duyvenbode, de voorzitter van de jeugd; afde ling van v.v. Moerkapelle. Deze ging met Aafke en Janny en enkele anderen zaterdagmorgen 9 juni om vier uur aan de slag om alles in gereedheid te brengen voor de Luilaktienkamp voor de jeugd. De jeugdluilaktienkamp werd, om dat Pinksteren dit jaar laat viel, wat later in het voorjaar gehouden dan andere jaren. Misschien was dat de oorzaak ervan dat er minder kinderen aan deelnamen, jl. zater dag, of was het voor velen moeilijk opstaan na zo'n gezellige slot- avond van het bedrijfsvoetbaltoer- nooi? Zouden sommigen het mis schien te koud gevonden hebben? Dat laatste viel mee, al was het voor de tijd van het jaar best fris maar het regende niet en de velden waren droog. Veel eerder dan ge bruikelijk was het sportieve festijn, dat om 5.00 uur begon, dan ook af gelopen, zodat we de prijsuitrei king, gepland om 9.00 uur, misten en geen foto konden maken...Een en ander vanwege het veel gerin gere aantal deelnemende kinde ren. Andere jaren zo'n 120 tot 150, nu slechts een vijftigtal. Ondanks dat werd het toch een geslaagde luilak in Moerkapelle en werden de kinderen - in plaats van de boel op stelten te zetten, door een groep enthousiaste mensen, op sportie ve wijze beziggehouden. Een leuk maar ook prijzenswaardig, al bijna traditioneel initiatief, dat best na volging verdient om in andere dor pen te organiseren. Vooral daar waar het nogal luidruchtig en 'on sportief' toegaat tijdens luilak. De prijzen van de luilaktienkamp werden uitgedeeld, in gouden, zil veren en bronzen medailles. Ron nie Kievit werd met 1770 punten veruit de beste. Vermeldenswaard is de door drie zusjes geleverde prestatie: de meisjes Bakker won nen alledrie een bronzen medaille.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 11