KIES VOOR EEN ZELFSTANDIG NEDERLAND IN EEN SAMENWERKEND EUROPA DORPSKRANT VOLLEYBAL Kindertoneel- filmdag 1984 V V V V V V V V V Ook cijferen is vakwerk... SCHAKEN Luxe dozen SIGAREN ZAKAANSTEKERS - van 45,- voor 35,- Ook PARKER BALPENNEN, VULPENNEN en FLOATING BALLS Sig. mag. P.J. HEIJ ZEILRACE Geef 's voor DIABETES SGP, RPF en GPV vragen uw steun voor een politiek die: - overeenkomstig Gods geboden is; - nee zegt tegen het uitzichtloos streven naar Europese eenwording; - ja zegt tegen een praktische samenwerking van de Europese staten. bestuurswijziging het toneelstuk "Het Geheim van de Tovenaar".In het dorpje Blarenhuizen woont een zeer gierige kapper, die zelfs probeert om de tovenaar Hopokus te bestelen. Maar gelukkig heeft die kapper een heel goed knechtje. En dat eerlijke knechtje lost met de tovenaar alle geheimen heel slim op. de film zomercompetitie schaak vereniging moerkapelle VADERDAG - VADERDAG - VADERDAG VOOR DE VADERDAG HEBBEN WIJ en diverse andere verpakkingen. Voor een BOEK kunt u ook bij ons terecht. Dit en nog veel meer vindt U bij SIG. MAG. P.J. HEIJ Dit bericht is speciaal bestemd voor de SCHOOLJEUGD: Kijk bij ons in de etalage, dan zien jullie een ASSORTIMENT SCHOOLAGENDA'S zoals Zevenhuizen ze nog nooit gezien heeft. Dit alles is te zien bij nacht van zevenhuizen pagina 6 wat is diabetes? V.B.O.K.-afdeling NATIONALE ELFSTAN DK HEID Het EUROMANIFEST is verkrijgbaar bij: l SGP Laan v. Meerdervoort 165 2517 AZ s-Gravenhage RPF Laan 88 8072 JC Nunspeet GPV Postbus 439 3800 AK Amersfoort Bij de kersverse Ere-divisionist Zevenhuizen heeft een wisseling van bestuur plaatsgevonden op maandag 4 juni jl. Door allerlei oorzaken trad het gehele bestuur af en werd vorige week maandag een compleet nieuw bestuurgeko- zen. Als voorzitter werd Dick v.d. Linde gekozen, Steef van Duin treedt op als secretaris en Cor van de Knaap als penningmeester. De andere leden van het bestuur zijn: Gert Zielhuis, Bob de Jong, Maar ten Verdonck en Henk van Oost veen. Dit zevental zal de komende periode de volleybalvereniging Zevenhuizen gaan leiden, waarbij gerekend mag worden op de steun van het afgetreden bestuur. Op vrijdag 15 juni wordt weer de traditionele Kindertoneeldag ge organiseerd door de Zevenhuizen- se afdeling van de Vereniging Voor Openbaar Onderwijs. Iets minder traditioneel dan anders, want de kinderen van de vierde, vijfde en zesde klas krijgen een film te zien. De jongeren kinderen gaan als vanouds naar de bruine zaal van dorpshuis Swanla. Vandaar de nieuwe naam: Kindertoneel-film dag. Voor deze nieuwe vorm is ge kozen omdat het voor de toneel groep steeds weer een probleem was eens tuk te pakken te krijgen dat geschikt was voor kleuters en zesdeklassers. Volgend jaar zijn de rollen omgekeerd; dan bekijken de jongsten een film. Rolverdeling: kapper Knijpschaar: Jacques van Veen; vrouw Knijp schaar: Gre van Vliet; Annemieke: Nel Voorn; Knecht Bas: Jeroen v.d. Berg; Tovenaar Hopokus: Gerda Slobbe; Van Knuppelen (veld wachter): Erik Vermaat; Vrouw Slof (buurvrouw): Jits van Duy- venbode; Boer Blaar: René Ver schoor; Vrouw Blaar: Garla Bink; Arabella (zigeunerin): Ina Steke lenburg. Souffleuse: Mieke Verschoor; To neel: Herman Voorn; Regie: Ben Verschoor. "De Woestijn leeft". Deze natuur film van Walt Disney is een klassie ker. Wat leeft er nou in een woes tijn? Daar laat de film geen mis verstanden over bestaan. Een dui zelingwekkende verscheidenheid aan insekten, zoogdieren en plan ten. Vogels, reptielen. De hele schepping heeft zich daar aange past aan de zinderende hitte over dag en de vrieskou 's nachts. Een prachtige maar wrede wereld. De dood ligt overal op de loer...Alles draait om water. Soms regent het in geen jaren. Mar als het dan regent...Korte tijd later sprint de hele woestijn in bloed. De over vloed doet de bloemen juichend oprijzen. De woestijn lééft!. Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VAN TOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462. Vrijdag 1 juni is de zomercompeti tie van de Schaakvereniging Moer kapelle van start gegaafi. uit het feit dat er 10 mensen meededen blijkt wel dat dit gebeuren in een behoefte voorziet. De spelers werden in volgorde van binnenkomst ingedeeld, zodat Dirk-Jan v.d. Berg onvermijdelijk tegen Johan van Vuurde moest spelen. Johan wenste wel dat hij wat later gekomen was, want hij verloor. Jan Breedijk, dejeugdschaakkam- pioen, deed het deze week iets te snel. Maarten Vroegindeweij liet zich niet meeslepen, en strafte hem rustig af. Jan Blok h'ad het geluk iets vóór Gerrit van Meete- ren te arriveren, zodat hij wit had. Hij bouwde een aanval op, vero verde een pion en hield die vast tot diep in het eindspel. Daarin maak te Gerrit een fout, en gaf twee zet ten later op. De analyse bewees echter dan jan toch al gewonnen stond, alleen had hij dan bijzonder nauwkeurig moeten spelen. Wouter Vroegindeweij en Dirk Mo lenaar kwamen gelijktijdig binnen en konden direct elkaar krachten meten. Wouter bleek daarvan het meest te bezitten en won. Harmen Hulsman tenslotte, de eerste kandidaat voor vrijloting, trof het dat Martin van Dorp als laatste man kwam binnenvallen. Zo had hij ook nog een partij. Na een lange partij, waarin Harmen een langdurig overwicht had op gebouwd, wist hij eindelijk in het pionneneindspel door te breken en te winnen. De ranglijst ziet er eenvoudig uit: vijf mensen op de eerste plaats met 100% en vijf op de laatste plaats met 0%. Hier zal ongetwijfeld nog verandering in komen. Nog steeds zijn schakers die in de zomer door willen gaan en niet- schakers die eens vrijblijvend met het verenigingsleven willen ken nismaken, van harte welkom. Men kan iedere vrijdagavond vóór 20.15 uur in dorpshuis Op Moer komen binnenvallen. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1288 Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - tel. 01802-1288 Tijdens het weekend van 16 en 17 juni organiseert de Watersport Vereniging Zevenhuizen voor de elfde keer de inmiddels traditio neel geworden achttien uur duren de zeilrace op de Rottemeren Deze wedstrijd, beter bekend als de Nacht van Zevenhuizen start op zaterdag 16 juni om 19.00 uur. Inschrijven is mogelijk op dezelfde dag tussen 15.00 en 17.00 uur in het clubhuis van de Watersport Vereniging (inschrijfgeld/25,-per boot). Het startschot voor dit spektakel stuk zal dit jaar worden gelost door het oudste lid van de vereniging, de heer Koos Douma. Het is niet vanwege zijn leeftijd maar vanwe ge zijn uitzonderlijke prestaties bij de jaarlijkse zeilinstructie-weken dat deze eer dit jaar hem wordt toebedacht. De start wordt in zijn geheel het aanschouwen waard, daar de deelnemers (vorig jaar 70!) de Rotte af varen om bij OUd Verlaat de eerste boei te ronden. Deelname aan deze wedstrijd/pres tatietocht staat open voor een ieder met een boot die op de Rotte meren kan varen (maximale diep gang 1.00-1.30 m. afhankelijk van de waterstand). Gezien de grote diversiviteit van deelnemende jachten zal een klasseindeling worden gehanteerd waarbij, naast de klasse van de kajuitjachten, eenmansboten en de jeugd, de boten op grond van hun snelheids factor worden ingedeeld. Indien van één type jacht zes of meer deelnemers zich aanmelden, vor men deze een eigen klasse. Deel name aan de jeugdklasse staat open voor deelnemers tot de leef tijd van 18 jaar. Zij zeilen 's zater dags tot 23.00 uur en starten 's zondags weer om 8.00 uur. Voor alle deelnemende jachten geldt dat er gevaren mag worden met een volledige wisselbemanning. Als restrictie geldt hierbij dat met niet meer dan twee normale be manningen gevaren mag worden. De finish van deze zeilmarathon is 's zondags om 13.00 uur precies. Eén voor één worden de deelne mers met luid getoeter van de hon derden aanwezigen én van de in de haven aanwezige jachten verwel komd. De prijsuitreiking (3 prij zen per klasse) zal zo spoedig mo gelijk na binnenkomst plaatsvin den. Speciale prijzen worden uit geloofd voor de leukste, meest ori ginele of sportiefste prestaties, voorvallen, vermommingen, ver sieringen. Tijdens de wedstrijd is er op de wallekant van jachthaven "De Een- dragt" volop activiteit en gezellig heid en zal de niet-varende wissel bemanning voldoende energie kunnen opdoen voor de volqende 'shift'. Speciale aandacht is er dit jaar voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Verdeeld in twee leeftijds groepen worden er allerlei spelle tjes in de jachthaven georgani seerd. Zeepkisten race, ring gooi en, vissen, hanengevechten op een gladde balk en nog veel meer spelletjes zorgen ongetwijfeld voor veel plezier voor jong en oud. Inschrijven is mogelijk op zondag morgen tussen 9.00 en 10.00 uurin het clubhuis van de Watersport Vereniging Zevenhuizen. Voor alle informatie rond de Nacht van Zevenhuizen kan men zich wenden tot Hans Bollweq, tel 010- 505823. De nationale diabetesweek is dit jaar van 25 tot en met 30 juni. Het Diabetes Fonds Nederland houdt dan de landelijke collecte onder het motto "Geef 's voor diabetes". De opbrengst is bestemd voor het wetenschappelijk onderzoek op het gebied van diabetes mellitus (suikerziekte). De wetenschap is er nog steeds niet in geslaagd de oorzaken van diabetes op te sporen, ledereen kan van de ene dag op de andere diabetes krijgen. Nog altijd is het een ongeneeslijke ziekte, die diep ingrijpt in het leven van de patiënt en de directe omgeving. Diabetes is een stofwisselings ziekte, waardoor het voedsel niet meer in het lichaam kan worden verwerkt. Gelukkig kunnen suiker patiënten tegenwoordig worden behandeld met insuline, tabletten of dieet. Maar daarmee is het pro bleem niet opgelost. Door de onzichtbaarheid van de ziekte hebben diabeten nog heel vaak allerlei maatschappelijke problemen. Bovendien kan diabe tes ook complicaties tot gevolg hebben, zoals blindheid en aan tasting van de bloedvaten en het zenuwstelsel. In Nederland zijn tal van onder zoeken gaande naar de behande ling en bestrijding van diabetes. Het Diabetes Fonds Nederland steunt diverse projecten, bijvoor beeld op het gebied van oogcom plicaties, voedingsproblemen en insulinepompjes. De actie "Geef 's voor diabetes" heeft vorig jaar 1,2 miljoen gulden opgeleverd. In 1982 mocht het Diabetes Fonds Nederland voor het eerst een landelijke collecte organiseren. Daarvóór bestond er helemaal geen diabetesweek. Wie de actie wil steunen, kan een bijdrage storten op postgiro 5766 ten name van het Diabetes Fonds Nederland te Utrecht. Diabetes mellitus (suikerziekte) ontstaat wanneer de alvleesklier geen of te weinig insuline produ ceert. Insuline is een noodzakelijk hormoon dat ervoor zorgt dat het voedsel in ons lichaam wordt om gezet in warmte en energie. Insuline kan worden vergeleken met een portier. Deze opent de deur van de cel, zodat de glucose (voedsel) naar binnen kan. Bij ge zonde mensen stroomt er constant een bepaalde hoeveelheid glucose in het bloed, ongeveer vijf gram. Wanneer die hoeveelheid boven de vijf gram uitkomt, reageert de alvleesklier direct door insuline af te geven. Zo blijft er in het lichaam een evenwicht. Als er geen insuline is, kan dedeur van de cel niet worden openge maakt. Het voedsel kan er dan niet in en verlaat ongebruikt het li chaam. Diabetes die niet behan deld wordt, is dan ook dodelijk. Tegenwoordig kunnen de ver schijnselen van diabetes bestre den worden door het inspuiten van insuline of het slikken van ta bletten om dealvleesklierte stimu leren. Diabeten moeten zich ver der aan een dieet houden. De Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind is een landelijke algemene vereniging, die zich ten doel stelt het leven van de nog niet geboren mens te be schermen vanaf de bevruchting. Dit doel probeert zij te bereiken door: a. een zo goed mogelijke be geleiding bij ongewenste zwan gerschap van de a.s. moeder. Na de bevalling gaat de hulp aan moeder en kind door zolang dat wenselijk is. b. voorlichting te geven over het ontstaan en de ontwikkeling van het leven. c. samen te werken met en het steunen van alle instanties die eenzelfde doel nastreven. Elders in Nederland zijn al tal van werkgroepen die zich inzetten voor de hulp aan moeder en kind, terwijl ook de voorlichting over de ontwikkeling van het leven alle aandacht krijgt. Het zou mogelijk zijn dat ook Nieuwerkerk/Zevenhuizen een plaatselijke afdeling krijgt. Men hoopt dit spoedig te realiseren en heeft daartoe een informatie avond belegd. Deze avond wordt gehouden op donderdag 21 juni in het 'Ontmoetingscentrum', Bos polderstraat 10, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal de groepswer- ker dhr. W.J. Kok het klankbeeld "Een beeld van de VBOK' laten zien en informatie geven over het werk van de V.B.O.K. en haar werkgroepen. Voor meer informatie kan men bel len naar: Willeke Klein, 01802- 1242 of naar Elly Meijndert, tel. 01802-2936.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 6