BENNING B.V. HENK SOL 1 DORPSKRANT NACHT VAN ZEVENHUIZEN OEFENING BRANDWEER EN E.H.B.R. Israëlische brid gebond ontving uitslagen van Schiereck's computer VOLLEYBAL MARIJNEN WASAUTOMAAT 500 toeren centrifuge KOELKAST ONZE WINKEL IS EEN BLOEMENLUSTHOF SPECIAAL VOOR U. VOOR DE DOE-HET-ZELVER FA. K.A. HAVELAAR ZN. BILJARTKAMPIOENSCHAPPEN Fa. J.v.d. Jagt en Zn. van 519,00 voor 469,00 pagina 10 uitslagen Er werd gevaren in zes verschillen de klassementen. Bij de deelne mers onder de 18 jaar die niet de nacht doorvoeren, maar een rust periode van negen uur hadden werd Hans van der Pijl-winnaar. Winnaar van de 'open-éénmans- boten' werd Sander van Spijk in een Laser met 14 ronden. Martin Baas werd winnaar in de categorie 'open-tweemansboten', met een handicap van minder dan 115. Hij legde in zijn Spanker 15 ronden af. In diezelfde categorie maar dan met een handicap van méér dan 115 won Peter van Sloten. Hij zeil de in zijn 'vrijheid' 11 ronden. 16m2: winnaar werd Chèri van Steensel met 10 ronden. Kajuit klasse: Dick Handbeuckers met 11 ronden. postduiven Niet alleen ver buiten de lands grenzen maakt men gebruik van de computerkennis van Frans Schiereck. Ook in Zevenhuizen geniet men daar elke week dank baar van. De postduivenvereni ging Stormvliegers schafte zich een computer aan, waarvoor Frans het programma ontwierp. Nu is het voor de duivenhouders een kwes tie van intikken en aflezen en zijn de uitslagen binnen een mum van tijd bekend. zevenhuizen-d.d.r.: 1-3 van 1.219,00 voor 795,00 MARIJNEN DUBB. DEURS van 949,00 voor 695,00 MIELE STOFZUIGER BLOEMSIERKUNST Tevens tuinplantjes in vele soorten. 17,95 9,95 8,55 10,95 14,95 Dorpsstraat 28 - Moerkapelle - Tel. 01793-1307 theo de mooy biljartkampi oen hotel vos Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Onder voortreffelijke weersomstandigheden ging op zaterdagavond 16 juni, exact om zeven uur 's avonds, de traditionele zeilrace en uitput tingsslag De Nacht van Zevenhuizen" van start, vanaf dejachthaven De Eendragt. Het startschot hiervoor werd door het oudste lid van de orga niserende watersportvereniging Zevenhuizen, de heer Douma, gelost Eén en ander onder toeziend oog van velen, waaronder voorzitter van de watersportvereniging, de heer J. Nadorp, en burgemeester A.H. van Gent en echtgenote. Zij voeren in de boot van de heer Na- dorp mee naar Oud Verlaat, waar de zeilschepen eenmaal moesten 'ronden'. Maar voordat de deelne mende zeilboten: 47 in totaal, in die richting koers zetten werd er eerst de andere richting uitgeva ren, meer bedoeld om de schepen vast wat uit elkaar te halen voor ze de nauwe wateren van Oud Verlaat zouden bevaren en keren (ofwel ronden). Was het zaterdagavond ideaal weer, ook de nacht en de daaropvolgende zondag was het best lekker toeven op het water, alleen aan het essentiële voor een zeiler ontbrak het: wind. Er stond slechts een briesje, waardoor b.v. kajuitboten ca. zeven uur nodig hadden om een ronde te varen. Dit in tegenstelling tot zaterdagavond toen één ronde een tijdsbestek van 30 a 40 minuten in beslag nam. Ondanks het geringe aantal deel nemers, waren de organisatoren en de deelnemers, onder wie uiter aard ook een aantal Zevenhuize- naren, na afloop best tevreden over het verloop van de wedstrijd. "Geslaagd" noemden organisato ren de oefening van E.H.B.R. (de Vos) en van de vrijwillige brand weer Zevenhuizen, Oud Verlaat (Dullaart en Ottevanger), $n het brandweercorps van de Spar, vrij dagavond na afloop in de kantine van het distributiecentrum van de Spar. Ruim vijftig jongere en ou dere personen waren voor de oefe- ning, die zich vrijdagavond op de Knibbelweg afspeelde, in touw. Voornamelijk jongere deelnemers waren 'slachtoffers' in het fictieve spel. Zij bevonden zich - evenals enkele oudere gewonden in een tweetal schuren die door pyroma nen werden aangestoken, waarna dezen het hazenpad kozen. De éne schuur die zgn. in brand werd ge stoken was die van de fa. Van Dorp en de andere van de familie Groe nveld. In de laatste schuur hiel den kinderen (zgn.) een fuif. Bij deze brand deed zich een ont ploffing voor waarvan de aan stichters dusdanig geschrokken waren, dat ze vluchtend met hun auto tegen een lantaarnpaal op de Knibbelweg botsten. Allemaal spel maar met een on dertoon van ernst, want hoe moet er gehandeld worden als dit in werkelijkheid gebeurt? Slechts weinigen hebben - ook door het slechte weer en omdat er gebruik gemaakt werd van stil alarm, iets gemerkt van de oefening. Het allereerst werd er na mei-ding, uitgereden door de brandweerlie den van de Spar. Zij waren - om dat medewerkers van dit bedrijf ook gedeeltelijk buiten Zeven huizen woonachtig zijn - op de hoogte van de oefening, doch niet van de plaats en de objecten. Van uit de centraalpost bij de fam. De Vos aan de Knibbelweg - waar ook de E.H.B.R. geconsigneerd was kregen zij de brandmelding, waar na rond acht uur direct uitgere den werd. Als melding kregen zij de brand in de schuur van de fam. Groenveld op, doch onderweg troffen zij een paniekmaker voor de schuur van Van Dorp en even verderop het ongeval. Voor die brand werd het corps Ze venhuizen/Oud Verlaat ingescha keld. Nadat het vuur zgn. be dwongen was van de brand in de schuur van de fam. Groenveld konden de E.H.B.R.-mensen aan de slag om de gewonden op te sporen, die zich letterlijk de keel schor hadden geschreeuwd. Zo wel deze als de andere gewonden werden met een veewagen die ge transformeerd was tot ziekenver- voerswagen naar het actiecen trum bij De Vos, afgevoerd. Bij de nabespreking werden uiter aard ook de foutjes onder de loep genomen, die waarschijnlijk bij een echte ramp niet over het hoofd waren gezien. De conclusie was tenslotte dat iedereen het een leer zame oefening vond. Frans Schiereck uit Zevenhuizen, wiskundeleraar, bridge-liefhebber en computerfanaat heeft de uitsla gen berekend van een door de Is raëlische bridgebond in Israël ge houden bridge-toernooi. Dat deed hij uiteraard op zijn computer, met gebruikmaking van het door hem ontworpen bridge-programma, nadat hij de uitslagen per lucht post ontvangen had. Niet alleen moesten de totaalstanden uit de computer rollen, ook de uitslagen van de dertig verschillende plaat sen, waarover verspreid het toer nooi plaatsvond. Zes dagen lang is hij bezig geweest om de uitslagen (scores) in te voeren. Z'n vrouw Wil tikte (voor 't eerst actief op de computer) de namen in. De totale uitslag die werd uitgeprint werd er één van 14 kantjes. Deze is inmid dels al weer lang en breed per expresse luchtpost naar Israël ver zonden. De uitslagen perstad wer den om de twee dagen opgezon den. Voor het totale toernooi maakte Frans gebruik van 6 schij ven (floppy-disc's). Het eerste herenteam van volley bal Zevenhuizen heeft afgelopen donderdagavond een oefenwed strijd gespeeld tegen het Nationa le team van de DDR. De Zeven- huizense heren speelden deze wedstrijd in de sportzaal van dorpshuis Op Moerte Moerkapelle de zaal waar zij hun competitie wedstrijden in de ere-divisie spe len. Dit omdat de NeVoBo de speelzaal in Zevenhuizen niet toe laat om zulke wedstrijden te spe len. De heren van Zevenhuizen waren geheel compleet met de selectie, die komend seizoen van start zal gaan. Na een onrustige start, er moest duidelijk aan het drie-ballen systeem gewend geraakt worden, kwamen de heren langzaam in hun spel. Na een 6-3 en een 8-6achter stand in een 13-10 voorsprong te hebben omgezet, wisten de heren van Zevenhuizen door goed aan- valsspel deze eerste set met 15-13 winnend af te sluiten. In de tweede set ging het tot 6-6 gelijk op maar toen lieten de spe lers uit de DDR zien dat er op hoog niveau gevolleybald werd en lie pen snel uit naar een 7-15 winst. Zo ook de derde set; deze ging met 15-5 naar de DDR. In de vierde set liep het bij Zeven huizen helemaal niet. De jongens van trainer Jaap Akkerhuis ver toonden volleybal-moeheid, nadat een heel jaar de boog strak gespannen was geweest, konden de heren nu niet dat extra stukje mee geven om te vlammen. On danks dit gegeven wisten de heren van Zevenhuizen een achterstand van 0-10 te verminderen en lieten een aantal goede rally's zien, die echter vaak in het voordeel van de DDR uitliepen. De DDR won deze set na 25 minuten spelen met 8-15. De spelers van de DDR kunnen zich nu verder gaan voorbereiden op de 3 interlands die zij spelen tegen het Nationale team van Ne derland, terwijl de heren van Ze venhuizen zich verder gaan voor bereiden om de Nationale compe titie, die al op zaterdag 8 septem ber zal starten, en wel met een uit wedstrijd tegen Starlift/Voorburg. Op zaterdag 15 september zal Ze venhuizen zijn eerste competitie wedstrijd in de ere-divisie 'thuis' in Moerkapelle spelen tegen Brevok/ ABC uit Breda om 17.00 uur. Voor deze thuis-wedstrijden worden entreegelden gerekend. De entree bedraagt dan 3,-, voor kinderen tot 10 jaar 1,50. Voor de vaste supporters en donateurs zijn er seizoenkaarten te koop voor slechts 25,-. Deze kaarten zijn te koop in dorpshuis Op Moer bij de beheerder Henk Doornhein. Ook kunnen deze seizoenkaarten be steld worden bij Steef van Duin door overmaking van 25,- per kaart op giro 2112 841 of bij de Ra bobank te Zevenhuizen tnv. rek. nr. 3750.42.113; onder vermelding van Seizoenkaart 8485 en het aan tal. De competitiespelende leden van volleybalvereniging Zevenhuizen krijgen een seizoenkaart gratis na het voldaan hebben van hun con tributie, aan het begin van het sei zoen. Om zeker te zijn van een plaatsje bij de thuis-wedstrijden en voor steun aan de vereniging: koop een seizoenkaart! Dorpsstraat 111 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1358/2880 Noordelijke Dwarsweg 86 2761 GD Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1593. Schlemper handmaaier 30 cm Qualgast handmaaier classis 30 Gutbrod electromaaier 32 cm Qualgast electromaaier Rota MO Carbolineum bruin, 5 Itr. Carbolineum bruin, 2,5 Itr. Tuinbeits bruin, 1 Itr. Carbolineum groen, 1 Itr. Latex emmer, 4 kg., wit Vaillant keukengeizer Fasto keukengeizer Swingline handnieter Stalen klauwhamer Stanley mes Houten duimstok, 1 mtr. 109,00 nu 79,00 184,00 nu 129,00 345,00 nu 279,00 265,00 nu 225,00 24,95 nu 12,95 nu 10,40 nu 13,40 nu 19,95 nu 461,00 nu 345,00 475,00 nu 379,00 35,95 nu 25,50 21,20 nu 16,50 8,30 nu 5,75 6,60 nu 4,50 ijzerwaren - gereedschappen - doo-het-zelf-artikelen sanitair - C.V. bouwpakketten. J Biljartvereniging Hotel Vos hield de afgelopen maanden wedstrij den om het kampioenschap van 1984. De voorronde telde 24 deel nemers, de halve finale tien en de finale vier. Zaterdag 16 juni vond de finale plaats waarbij men niet in de onzekerheid verkeerde wie win naar zou worden, vanwege de grote voorsprong van Theo de Mooy. Zijn broer Henk werd twee de, Nico Heemsbergen derde en Jaap Hoogebrug vierde. Als aan denken ontvingen de winnaars een beker. BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 10