f ZWEMVIER- DAAGSE MET DE TANDEM EROP UIT! 3x AFSCHEID BRADERIE HUTTEN TIMMEREN? een advertentie in de dorps krant wordt ALTIJD goed gelezen! RADIO SIGNAAL EVENEMENTEN AGENDA KINDERVA- KANTIEFEEST Martelen is mensenwerk... Indonesische week op De Nesseviiet Overdekt terras van DE OTTER 1 sportief VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX ALLE HYPOTHEKEN maar de bestrijding ervan ook barbecue REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 7e jaargang nummer 141 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Oplage: 3.500 ex. 27 juni 1984 f «tg» i de heer v.d. heuvel, bedrijfsleider zappey en burgemeester a.h. van gent De bijna 90-jarige heer V.d. Heu vel, de oudste zwemmer van zwembad "De Koornmolen" loste maandag 18 juni rond de klok van vier, het startschot voor de Zwemvierdaagse. Alhoewel de knal achterwege bleef was dit voor de zwemlusti- gen die op de kant vol ongeduld stonden te trappelen, geen belem mering om in het zilte nat te dui ken. Het water lokte, mede gezien de aangename zomerse tempera turen, die de volgende dagen nog opliepen tot rond de 25 graden C., met een absoluut dieptepunt op vrijdag, de laatste dag en waarop tevens de uitreiking van de me dailles. Vanwege de slechte weersomstandigheden konden de trampoline demonstraties door topspringers van Pro Patria uit Zoetermeer, geen doorgang .vin den. De pannekoeken gelukkig wel, gebakken door enkele vrij willigsters. Er werd van gesmuld. Ook niet door ging de eerder die week geplande 'badmutsenrace', omdat niemand zich hiervoor aan meldde, evenals de luchtbedden- race op woensdagmiddag. De Zwemvierdaagse (vier dagen 1x per dag 500 meter zwemmen) die over vijf dagen was uitgesmeerd, telde dit jaar 838 deelnemers. Vijftig minder dan vorig jaar, waar van de oorzaak misschien lag in de in omliggende plaatsen georgani seerde Avondvierdaagse, doch best een aantal om tevreden over te zijn. Voornamelijk veel kinde ren namen aan het jaarlijks terug kerend evenement deel. De goede wensen en aanmoedigende woor den van burgemeester A.H. van Gent die zich ondanks drukke werkzaamheden, toch even vrij kon maken, voorafgaand aan de start, waren terecht een stimu lans. "Een geweldige fietstocht was het" vindt het echtpaar Langedam-v. Eeden Petersman uit Zevenhuizen, van de Rabofietstocht, die op 16 juni werd gehouden. "Alleen jammer dat we niet afgestapt zijn, zodat ik naar het stijgen en landen van de vliegtuigen kon kijken" zegt mevrouw A. Langedam. "Het was een prachtige rit en het weer werkte ook nog mee. tVe vinden de fietstocht rond de Rotte ook altijd erg gezellig, want onder weg kom je iedereen tegen. Zaterdagmorgen om 9 uur vertrokken we uit Zevenhuizen en waren om 13.30 uur terug. We kregen maar liefst vijfmaal een versnapering aangeboden, zodat we beslist geen honger hebben geleden. Terug hebben we nog even koffie gedronken aan de overkant van de Rotte, in dat restaurantje waar vroeger Schenk zat. Ontzettend leuk is het beeldje dat we na afloop kregen..." vertelt ze opgewekt als we naar hun ervaringen vragen. Aan alle vijf door de (vijf) Rabo- banken jaarlijks georganiseerde fietstochten onder het motto 'met de Rabo de Rotte rond' heeft het echtpaar Langendam op de tan dem deelgenomen. Sinds twee jaar op de nieuwe, na de vorige, die ze wat aan de hoge kant vonden, na een intensief gebruik van acht jaar, te hebben ingeruild. Fietsen is hun lust en hun leven. Omdat het gezichtsvermogen van de heer Langendam zeer slecht werd, werd tien jaar geleden be sloten een tandem aan te schaffen. Mevrouw Langendam voorop en haar echtgenoot erachter. "Vroe ger reden we auto, maar toen dat niet meer ging en m'n man eigen lijk ook niet meer kon fietsen leek ons dit een goed idee. We kunnen er zodoende opuit trekken wan neer we willen". En dat doen ze... Ze zijn geen opzienbarende be zienswaardigheid meer in het dorp, omdat velen aan het beeld van dit tweetal gewend zijn. Best uniek zijn ze wel in Zevenhuizen... En ze trappen er wat op los, hij 68 jaar oud en 66 jaren tellend. Het zijn echte kilometervreters, want ze nemen aan vrijwel elke georga niseerde toertocht deel. Op Tweede Pinksterdag maakten ze de fietstocht door het Groene Hart, richting Hekendorp. De dag erna schreven ze zich in voor de Avondfietstweedaagse, die door Tourclub Zevenhuizen '80 werd georganiseerd. Jongstleden zater dag gingen ze met nog 60 slecht zienden op tandems door de Krim- penerwaard, een fietstocht die jaarlijks door de Roteryclub op touw wordt gezet. Wie geen tandem had, geen nood, de orga nisatie zorgde ervoor...Rest ons og te verklappen dat mevrouw Lan gendam nog een sportieve hobby heeft en dat is...zwemmen! Tij dens de'damesuurtjes'van 9.00 tot 10.00 uur is ze vaak in het zwem bad te vinden. Ook nam ze vorige week aan de Zwemvierdaagse deel in deze krant wordt afscheid ge nomen van: - een voorzitter van een school bestuur; - een melkboer; - een voetbaltrainer. Je leest het allemaal in de DORPSKRANT! De middenstandsvereniging van Zevenhuizen organiseert in sa menwerking met enkele enthousi aste plaatselijke verenigingen, op zaterdag 1 september een grandi oze braderie. Het ligt in de bedoe ling om er een bijzondere dag van te maken, waarvoor de plannen en voorbereiding in vólle gang zijn. In een volgende Dorpskrant zullen nadere mededelingen hierover volgen. Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 Waddinxveen - Tel. 01828-13671. Hopenlijk worden er ook dit jaar weer hutten getimmerd in de laat ste vakantieweek (dinsdag 21 en woensdag 22 augustus). OM één en ander te begeleiden en te co ördineren, wordt er een aantal ouders gezocht. Via de scholen zal hiervoor een oproep worden ver spreid. Inlichtingen tel. 1112. (A. v.d. Berg), of tel. 1653 (J. v.d. Berg) Radio Signaal, de vrije radio voor Moerkapelle en Zevenhuizen is even uit de ether geweest. Vrijdag komt hij terug met een reportage van een volleybalwed strijd om 18.30 uur. De zender komt verbeterd en beter hoorbaar terug, nu op FM 101.2. Er wordt gewerkt met het systeem van wisselstudio's, waarvan er 5 zijn in Zevenhuizen en 3 in Moer kapelle. Zevenhuizen 29 juni: 19.30 uur: uitvoering leer lingen Winnie Wielage in Dorps huis Swanla. 30 juni: 11.00-15.00 uur: Lagere school De Nessevliet te Oud Verlaat: ter afsluiting van de In donesische week: PASAR. Moerkapelle 10 en 11 juli: afscheidsavonden zesde klassers van de Rehoboth- school en de I.J.P. Keijzerschool. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Op donderdag 23 en vrijdag 24 au gustus - de laatste twee vakantie dagen worden er weer twee fees telijk gezellige dagen vanuit het Hervormd Centrum georgani seerd. Programma-punt zes: Amnesty is voor "Ongeldigheid van verklarin gen die door marteling zijn afge dwongen". Deze week wordt er op de christe lijke basisschool De Nessevliet in Oud Verlaat een Indonesische week gehouden, met als hoogte punt en afsluiting de Pasar-markt op zaterdag 30 juni. De markt be gint om 11.00 uur in de school. In een doorlopende voorstelling wordt de film 'Wajang Golek' ver toond, evenalsdia's overdeschool van Pa van der Steur. Om 13.00 uur is er een modeshow van Molukse kleding, waarna detrekking van de verloting plaatsvindt. In diverse stands is het één en ander te koop, zoals sieraden, versnaperingen, indische gerechten, boeken en tweedehandsartikelen. De op brengst van de Pasar is voor de school en het tehuis van de stich ting Pa van der Steur in Jakarta Indonesië. Café-petit restaurant "De Otter" aan de Zevenhuizerplas heeft sinds en kele weken een overdekt terras met een oppervlakte van 70m2.70 perso nen kunnen, bij welke weersomstandigheden dan ook, genieten van het fraaie uitzicht over de Zevenhuizerplas. Als het mooi weer is kan het 'overdekte' ongedaan gemaakt worden met enkele simpele handbewe gingen, dreigt er een bui, dan gebeurt het omgekeerde. Een originele uitvinding van eigenaar Otterspeer. Een dergelijk overdekt terras is niet uniek in de horecawereld. Een plaats als b.v. Scheveningen heeft diverse van zulke terrassen, die met enkele kunstgrepen overdekt gemaakt kunnen worden. Het unieke van deze overkapping zit in de breedte: maar liefst zeven me ter. "Zoiets is niet in de handel en een dergelijk breed terras is moei lijk te overkappen. Daarom ben ik gaan verzinnen op welke wijze ik het af zou sluiten. Met tuinderma teriaal uit de kassenbouw van de fa. Greeve, heb ik 3 goten gemaakt Aan de zijkanten maak ik ge bruik van glijders. Om de dikke plastic dakbedekking naar bene den te laten en weer op te kunnen halen, dienen rails in die dakgoten. Die rails worden in de tuinbouw gebruikt in de paden tussen de to maten en komkommers, om de manden aan te hangen. Ze funge ren als glijders. Het zeil glijdt er nu door" vertelt Otterspeer. Twee wit te en twee oranje zeilen, op har- monikawijze gevouwen tegen het dak, worden hierop door hun zoon, eveneens in net norecavak, met een stok naar beneden ge schoven. Een simpele handbewe ging en het zeil ligt strak. "Er zitten spanners in om het zeil strak te trekken" verklaar de heer Otter speer. Nu het dicht is zien we de dwarsroeden, die als het ware in het zeil zijn genaaid, om het ge heel te verstevigen. Zowel dicht als open is het op het terras, dat bij speciale gelegenheden afgesloten is, gezellig toeven. "We waren al tijd veel te afhankelijk van de weersgesteldheid. Vorig jaar vie len er ook diverse 'buitenpartijen' door slechte weersomstandighe den, als het ware in het water. Nu kan er winter en zomer op het ter ras gebivakkeerd worden" stelt Otterspeer. Diverse mensen uit de horecawereld zijn al naar de uit- vingding van hem wezen kijken en gaven openlijk blijk van hun be wondering. "Natuurlijk zullen er wel meer geweest zijn die stiekum zijn wezen kijken, gewoon omdat het simpel, praktisch en boven dien niet duur is. Ik heb de con structie zelf gemaakt, maar de zei len bij een firma in Gouda laten naaien. Volgend jaar wil ik de be diening van de dakbedekking automatisch maken". Niet alleen de overkapping is nieuw, ook de barbecue. Onder welke weersomstandigheden dan ook kan er op het terras gezellig gebarbecued worden. Alle party's kunnen doorgaan. Regent het, geen nood, het dak kan dicht en heeft bovendien brede ventilatie- kieren, waardoor de rook wegkan. Trouwens, de grote barbecue heeft zelf ook een goede afzuig installatie. Leuk is het dat ieder een in kleine groepjes, vanaf twee personen, op welk tijdstip dan ook, bij De Otter aan de Zevenhuizer plas kan gaan barbecuen. Alleen gezelschappen dienen van tevo ren een afspraak te maken. Me vrouw Otterspeer: "We hebben ook kleine losse barbecues om bij de tafeltejs te zetten, zodat men niet heen en weer hoeft te lopen". Zo is het de hele dag door gezellig toeven op het terras van De Otter. Overdag genieten van de surfers op de plas en 's avonds bij het vuur van de barbecue, terwijl de gezel ligheid extra luister bijgezet wordt door een feestelijke verlichting.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1