Gemeente 1 Zevenhuizen DORPSKRANT BUURTFEEST Oud Verlaat Fietsverloting TOURCLUB BOUWPLAN BOUWPLANNEN BOUWPLAN BIBLIOTHEEK Vrijstelling methylbromide BURGERLIJKE STAND pagina 4 Alg. ledenvergade ring "School met de Bijbel" Water voor de tuin-- bouw in de tien gemeenten nieuwe aanwinsten met de rabo de rotte rond DELTA-TOCHT Bekend gemaakt wordt, dat met ingang van 28 juni 1984, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer C.D.B. van Leeuwen, Zuideinde 16a te Zevenhuizen, om een vergunning voor de bouw van een woning, een sorteer- loods, groot 250 m2, en een tweetal semi-permanente plastic tunnels, elk groot 252 m2 aan de Bierhoogtweg, tussen de nummers 13 en 15. Het betreffende bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1974" en is hiermee niet in strijd, doch omdat thans ter plaatse tevens een nog niet onherroepelijk goedgekeurde planherzie ning is vastgesteld dient het bouwplan op grond van het bepaal de in de Woningwet te worden aangehouden. Artikel 50, lid 8 van de genoemde wet geeft echter aan het college de mogelijkheid om vooruitlopende op de definitieve goedkeuring van de genoemde planherziening de gevraagde vergunning te verlenen. Het college is nu voornemens van deze mogelijkheid gebruik te maken, doch alvorens hiertoe over te gaan stellen zij eventuele belanghebbenden in de gelegenheid hun bezwaren tegen de bouwplannen van de heer Van Leeuwen gedurende de termijn van de tervisielegging schriftelijk aan hen kenbaar te maken. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van vrijdag 29 juni 1984, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvragen van: -de heer J.J. v.d. Wouden, Rottekade 4, om een vergunning voor het vervangen en het daarbij vergroten van een bestaande stroberging aan de Rottekade 4; - de heren A. en W. Tas, Knibbelweg 62, om een vergunning voor de bouw van een kas, groot 1.189 ha., alsmede de bouw van een ketelhuis annex sorteerruimte aan de Knibbelweg 62. De betreffende bouwplannen zijn in overeenstemming met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied na vijfde herziening", doch omdat thansdoor de raad dezer gemeente een tweetal planherzieningen zijn vast gesteld, die echter nog geen rechtskracht bezitten, is het alleen mogelijk de gevraagde vergunningen te verlenen door gebruik making van artikel 50, lid 8 van de Woningwet, waarbij onder andere is bepaald, dat voor het verlenen van de gevraagde vergunningen vooraf toestemming is vereist van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunningen te verlenen met gebruikmaking van genoemd artikel, doch alvorens hiertoe over te gaan worden eventuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging van de bouw plannen bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vergunningen. [*iL De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van 28 juni 1984, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer J.G. van Vliet, Groeneweg 14teZevenhuizen, om een vergunning voor het vernieuwen van het dak van het pand Groeneweg 14. Het betreffende bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1974" en is hiermee niet in strijd, doch omdat thans ter plaatse tevens een nog niet onherroepelijk goedgekeurde planherzie ning is vastgesteld dient het bouwplan op grond van het bepaalde in de Woningwet te worden aangehouden. Artikel 50, lid 8 van genoemde wet geeft echter aan het college de mogelijkheid om vooruitlopende op de definitieve goedkeuring van de genoemde planherziening de gevraagde vergunning te verlenen. Het college is nu voornemens van deze mogelijkheid gebruik te maken, doch alvorens hiertoe over te gaan stellen zij eventuele belanghebbenden in de gelegenheid hun bezwaren tegen het bouwplan van de heer Van Vliet gedurende de termijn van tervisielegging schriftelijk bij het college kenbaar te maken. In het voorzieningsgebied van de Drinkwaterleiding "De Tien Ge meenten" ligt het glastuinbouwge bied, dat wel wordt aangeduidt als "De Kring". Het is globaal gelegen tussen Rotterdam, Delft, Den Haag en Gouda en telt zo'n 1200, meest zeer moderne tuinbouwbe drijven. Er wordt in detuinbouwde laatste jaren overgeschakeld naar nieuwe teelttechnieken, w.o. de substraatteelt. Daarvoor is water van hoge kwaliteit nodig. Het op pervlaktewater is voor de nieuwe teelten niet geschikt. Steeds meer tuinders betrekken daarom water van De Tien Gemeenten. Dit (distributie-)bedrijf heeft aan die vraag steeds kunnen voldoen. Het houdt er echter rekening mee dat die in de komende jaren nog sterk zal toenemen. Zo sterk, dat de huidige maximum-uurafgifte van zo'n 2700 m3 kan oplopen tot iwellicht 3900 m3. Dat is een hoe- Jveelheid die, wanneer alles van haar huidige leverancier, de Duin waterleiding van Den Haag zou worden betrokken, tot grote inves teringen in leidingen zou nood zaken. De tuinbouwcentra liggen echter dichter bij Rotterdam dan bij Den Haag en het Rotterdamse water leidingbedrijf kan aan De Tien Ge meenten grote hoeveelheden leve ren, omdat het over een grote overcapaciteit beschikt. Bij leve ring door Rotterdam behoeft De Tien Gemeenten aanzienlijk min- derin haar leidingnet te investeren Er lopen dan ook reeds enige tijd onderhandelingen om te bereiken dat De Tien Gemeenten het water dat de tuinbouw nodig heeft van Rotterdam kan betrekken. Het be stuur van dit bedrijf verwacht dat daarover spoedig overeenstem ming zal worden bereikt. Over de door de tuinders te beta len prijs is het bestuur optimis tisch gestemd. Die zal stellig in de buurt liggen van de prijs die de tuinder in de directe omgeving van De Tien Gemeenten gaat betalen. Over de leveringsvoorwaarden wordt overleg met de tuinbouw organisatie gevoerd. Die leve ringsvoorwaarden kunnen dan vervolgens, naar verwachting in de loop van dit jaar, ter goedkeuring worden voorgelegd aan het alge meen bestuur van De Tien Ge meenten. Het voorzieningsgebied van De Tien Gemeenten omvat de ge meenten: Benthuizen, Bergschen- hoek, Berkel en Rodenrijs, Bleis- wijk, Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nootdorp, Pijn- acker, Zevenhuizen, Zoetermeer en een deel van Leidschendam. ROMANS: Baantjer, A.C: De Cock en de moord in extase: Bischoff, David: Wargames: Boileau, P: De vrouw die een ander was: Bouma- aza, Nicole: Krimo de schoenpoet ser; Bowles, Jane: Twee dames die het leven ernstig nemen; Brason, John: Operatie V1Bruggen, Carry van: Het huisje aan de sloot; Cle- land, J: De authentieke memoires van Miss Maria Brown; Corder, E.M: The Deerhunter; Follet, Ken: Op vleugels van de adelaar; Pran- cis, Dick: Bankier; Gray, Martin: Uit naam van al de mijnen; Green, Hannah:Wiedekoningeert; Guest Judith: Gewone mensen; Haasse, Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat door de Hoofdinge nieur-Directeur van de Be drijfsontwikkeling in Zuid-Hol land een verklaring van geen bezwaar is afgegeven, zoals bedoeld in de "Beschikking vrijstelling methylbromide". Genoemde verklaring is afge geven ten behoeve van: - Fa. Hoevelaken, Bierhoogt weg 4, Zevenhuizen en ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, tijdens de kantooruren, voor een ieder ter inzage. Hella S: Een nieuwer testament; Heinlein, Robert A: Vrijdag; Hig- gings, Jack: Dans met de duivel; Highsmith, Patricia: Een klop op de deur; James, Henry: Daisy Mil ler; Marsh, Ngaio: Inspecteur Al- leyn en het lijk in de wolbaai; Mas- terton, Graham: Van gene zijde; Van Meir, Guido: De eerste Won derboy peperbak; Orczy: Lord Tony's vrouw; Queen, Ellery: De moordenaar heet Fox; Reeman, Douglas: Blazoen van eer; Rentes de Varvalho, J: De zevende golf; Royce, Kenneth: Miljonair meteen verleden; Scott, Walter: Ivanhoe; Sharpe, Tom: Wilt; Vestdijk, S: De redding van Fré Bolderhey; Wage- ningen, Gerda v: Na regen komt zonneschijn. STUDIE VOLWASSENEN: Bahn- sen, Uwe: De Führerbunker; Boom Sak v.d: 100 vragen over veiligheid in huis; Boomsma, Gras: Jan Wol kers, Turks Fruit; Breytenbach, Breyten: Eklips; Crul, Heieen: Dochters van dertien; Dam, Hans ten: Een ring van licht; Dominicus, Jo: Provence, Rivièra; Dijk, M. van: Solderen; Freezer, Harriët: Wat doen we met moeder met de feest dagen; Neuhold, Ingrid: Patch work; Vandeputte, O: Nederlands; het verhaal van een taal; Sande, Jef van de: Simon Vestdijk, De kellner en de levenden; Vestdijk, S: S. Vestdijk; Wat zeur je nou?: over postnatale depressie; We doen het wat zuiniger aan; Weck, J.G.M: Maarten 't Hart; Anton Koolhaas; Hubert Lampoo; Ward Ruyslinck; Yourcenar, Marguerite: Mishima of het visioen van de leeg-te; JEUGD: Bröger, Achim: Pizza en Oskar op zoek naar Afrika; Cho- chola, F: Anja's droomreis; Damen Suus: Je kunt niet altijd lief zijn; Dragt, Tonke: Het gevaarlijke ven ster en andere verhalen; Hollan der, S. den: Leesfeest; Kernkamp- Biegel, H: Avonturen van Baron van Münchhausen; Korschunow, I: Twee bolle bozen; Linders, J: Luuk en Lonneke en de blauwe hoed; Luuk en Lonneke spelen cir cus; Honkie en Ponkie bij Heks Toeter; Honkie en Ponkie en de valse vogel; Man, Annie de: Puk naar het strand; Matti, Anny: Snuf- feltje en de zeehondjes; May, Karl: De zwarte mustang; Molen, J. v.d: GEBOORTEN: den Hollander, Christiaan Paul, zoon van: den Hollander, Lourens en: Weststeijn, Jannie op 9 juni 1984. OVERLEDEN: Bouwmeester, Gerrit, oud 83 jaar, op 8 juni 1984. Geuze, Abraham Johannis, oud 81 jaar, op 15 juni 1984. HUWELIJKEN: de Jong, Aalbert en: Lindhout, Johanna, op 13 juni 1984. Twee druppels water; Pleysier, A.J: Rebbel de Parkiet; Rijswijk, N.v.: Snuggie en Pimmie bij de mensen; Rijswijk, Nico v: Snuggie, Pimmie en de grote griebel; Tim mermans, A: Het geheim van de mergelhoeve; Verroen, Dolf: Een dikke viespeuk; Wijckmade, B.G. v: Wipneus, Pim en de vliegende, stoel. STUDIE JEUGD: Baar, Paul de: Balthasar G.; Björk, Ch.: Ik houd van de natuur; Bijl, M: Sprookjes van de Efteling; Dicks, B: Wereld atlas voor de jeugd; Holster, A: Maarten Luther; Laken, Fred v.d: Galerij der mode; Maruki, Toshi: Die dag in Hiroshima. STRIP: Vance, W: De aanval. Zaterdag 7 juli a.s. wordt door de jongeren uit Oud Verlaat in en om De Vierkap een gezellig buurtfeest georganiseerd. Deze avond dient als afsluiting van het seizoen voor de vakantie. Wat staat er zoal te ge beuren? Als primeur voor Oud Verlaat een optreden van de Local Heroes, een enthousiaste jonge rengroep uit Zevenhuizen. Hun re pertoire omvat verschillende mu ziekstijlen. Het eerste optreden begint om 20.30 uur. Later op de avond volgt nog een tweede ge deelte. In de pauze kan iedereen meedoen aan allerlei leuke spelle tjes zoals een kussengevecht, een bandenspel, touwtrekken en epn rad van avontuur met mooie prij zen. Ook de inwendige mens zal niet worden vergeten. In diverse kraampjes zijn drankjes en lekkere hapjes tegen smakelijke prijzen verkrijgbaar. De avond wordt ver der opgeluisterd doordeswingen- de discoklanken van de plaatselij ke disc-jockey's. Het feest is voor iedereen vrij toegankelijk en be gint om 20.00 uur. Bij minder goed weer zullen een aantal activiteiten naar binnen worden verplaatst. Tijdens de algemene ledenverga dering van de vereniging "Een School met de Bijbel", 13 juni jl. werd afscheid genomen van voor zitter H G. v.d. Dool. Deze heeft 12 jaar deel uitgemaakt van het schoolbestuur. In die periode von den tal van hoogtepunten plaats, waaronder nieuwbouw van lagere en kleuterschool en het 75-jarig bestaan van de lagere school. De dankbaarheid voor het vele werk dat hij in die periode vanuit een grote betrokkenheid bij kleuter-en lagere school, verzet heeft en de vele vrije uren hieraan besteed, werd namens het schoolbestuur geuit door secretaris Penninga, die hem een verrekijker aanbood. Schoolleider A. Bruggeman zegde hem, namens het personeel, met grote erkentelijkheid, een boek over de Gereformeerde kerken in Nederland toe. Mevrouw A. v.d. Dool ontving als attentie een boeket bloemen, waarover haar echtgenoot in zijn dankwoord opmerkte, dat die zeker op z'n plaats zijn, vanwege de vele uren die hij niet in haar na bijheid vertoefde, doch ten bate van de school besteedde. Door de scheidende voorzitter, die de vergadering opende met Schrift lezing en gebed, waarna de huis houdelijke zaken volgden, werd een dankwoord gesproken tot be stuurslid J.G. v. Vliet. Deze nam na een bestuursfunctie van zes jaar afscheid en ontving een boeken bom Uiteraard vond er op deze avond ook een bestuursverkiezing plaats ter opvulling van de ontsta ne vacatures. Als nieuwe be stuursleden werden de heren P. Hoogendoorn en A.P. v.d. Knaap gekozen. Na de pauze werden me dedelingen gedaan over interne zaken de lagere- en kleuterschool betreffende, waarbij uiteraard ook de naderende integratie van het kleuter- en lager onderwijs als ba sisonderwijs ter sprake kwam. Tot besluit van de avond hield de heer V.d. Dool, daar beide predikanten deze avond verhinderd waren, een korte meditatie en besloot met dankgebed. De fietsen zijn gevallen op de vol gende kaartnummers: 546 - 1166- 1349 - 2787 - 2969. De routekaart met nummer 1166 is in Zevenhuizen of Moerkapelle verkocht. Degene, die in het bezit is van een van bovengenoemde routekaarten, die afgestempeld moeten zijn bij alle controleposten langs de fietsroute, wordt verzocht contact op te nemen met de Rabobank. Op zaterdag 30 juni a.s. organi seert Tourclub Zevenhuizen '80de DELTA-TOCHT. Deze tocht be staat uit drie afstanden, te weten 30, 100 en 200 km. en vertrekt vanaf de Roerdomp, Tweemans polder 12 te Zevenhuizen. De 200 km. passeert o.a. de van Brienenoordbrug, het mooie re creatiepark langs de Oude Maas, Oudehoorn, Haringvlietsluizen, de Brouwersdam, de Grevelingen- dam en de Heinenoordtunnel. Deelnemerskosten 4,50 voor le den met herinnering; 10,00 voor niet-leden met herinnering; f 5,50 voor administratie. Vertrek tussen 7.00-8.30 uur. Ook de 100 km gaat over de van Brienenoordbrug en loopt tot in Spijkenisse met de 200 km. mee, buigt hier af naar Nieuw-Beijer- land, om toch ook via de Heine noordtunnel de terugtocht te aan vaarden en voor de tweede keerde van Brienenoordbrug te beklim men. Deelnemerskosten bedragen hier 4,50 leden met herinnering; 7,25 niet-leden met herinnering; 2,75 voor administratie. Vertrek tussen 8.00-10.00 uur. De 30 km. loopt over hetzelfde tra ject als de 100 en 200 km. maar blijft vóór de van Brienenoord brug die ze bereikt via de IJssel- dijk langs 'Hitland'. Terug via het fietspad langs het Kralingsebos, Hillegersberg, daarna langs de Rottemeren terug naar de start. Deelnemerskosten 4,50 leden met herinnering; 6,25 niet-leden met herinnering; 1,75 voor admi nistratie. Voor de deelnemers is er in het zwembad De Koornmolen gele genheid om te verkleden en te douchen.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4