m Nieuw gemeentehuis voor Zevenhuizen ECHTE BOEREN KARNEMELK hoe maak ik er iets van Dat geldt zowel voor de bovenver dieping als de begane grond. Het is niet toevallig, dat drie architec ten geen andere functie voor het hoofdgebouw bedenken kunnen dan er voornamelijk berging, gar derobe, toilet, enz. van te maken en nauwelijks werkruimte of ruim te voor representatief gebruik. Verder heeft het oude gebouw - straks ingesloten tussen nieuw bouw - aanpassingsproblemen aan "verbouwing". Die bestaan o.a. uit maatproblemen. Het raad huis, dat uit 1870stamt, heeftoude hoogtematen. De etagehoogte voor nieuwbouw is tegenwoordig heel anders. In feite hebben alle drie de architecten zitten zweten: 'hoe maak ik er iets van?'. uitbreiding ook mogelijk Hij vertelt dat al enigszins reke ning is gehouden met een 'moge lijke toekomstige uitbreiding' van het gemeentehuis. "Er zou op de achtervleugel, waarin de biblio theek gehuisvest wordt, een etage gebouwd kunnen worden, zo de behoefte aan meer ruimte ont staat. Helemaal uitgewerkt is het plan nog niet. Men heeft zich voor namelijk beziggehouden met de vormgeving ook in relatie tot oud. Er is nu door de raad een krediet van 155.000,- beschikbaar ge steld voor het maken van een com pleet plan door het architecten bureau dat het ontwerp "Vierkant I" gemaakt heeft. Op dit moment kunnen we de naam niet openbaar maken, omdat 'officieel' niemand zou horen te weten welke archi tectenbureaux, welke ontwerpen hebben ingediend. Bij (B&W) heb ben hen alle drie aangeschreven met het verzoek zich bekend te maken, en het motto te doorbre ken, maar daarop nog geen reactie ontvangen. Zolang dit nog niet is gebeurd zijn wij niet in staat een naam te noemen. Dat dit door een regionaal dagblad gebeurd is, was prematuur". 155.000,-. in de kantine Deze is tijdelijk - tot medio augus tus - ondergebracht in de kantine van de brandweer en daarna in het pand, waarin de familie Hooge- veen gewoond heeft, tegenover het raadhuis. Daarin worden nu nog enkele voorzieningen getrof fen. In het ernaast gelegen pand is de Sociale dient gehuisvest. Maar daarvan is iedereen intussen wel op de hoogte. ter informatie Voorafgaand aan de openbare raadsvergadering, waarin een keuze gemaakt moest worden tus sen handhaving van het oude ge meentehuis of nieuwbouw en met welk ontwerp men in zee wilde, vond er enkele dagen eerder een commissievergadering plaats. Tij dens deze vergadering is uitvoerig over deze zaak van gedachten ge wisseld, zijn er meningen geuit, nadat men, ieder voor zich, al een besluit had genomen. Lang van te voren immers waren de raadsle den op de hoogte gesteld van de ingediende ontwerpen. In februari is er een avond aan besteed om alle ontwerpen te bestuderen. Hierbij gaven ook de stedebouw- kundige en de welstandsadviseur van hun opvattingen over deze plannen blijk. Ook het publiek is in de gelegenheid geweest om de te- natuurzuivere Véél gezonder en véél lekkerder. Per liter 1.25 HET KAASMEKKA geheim Onder motto werd er door drie ar chitectenbureaux, nadat het colle ge van B&W een selectie uit een zestal architecten had gemaakt, ingezonden. Dit is een veel voor komende gang van zaken en gebruikelijk in architectenkringen. De uitgenodigde architecten wa ren: Architectenbureau Thunissen Van Kranendonk Becka te 's-Gra- venhage Architectenbureau Stuurman B.V. te Waddinxveen en T. Bier en G. Gelderblom, archi tecten te Boskoop. nog wat achtergrond informatie: ALLE HYPOTHEKEN Een nieuwe 'kop' voor de Dorpskrant verschijning vakantie giisa XrrJm Prijsuitreiking verloting "Met de Rabo de Rotte rond" Alhoewel niet unaniem, maar toch wel met een overgrote meerderheid, heeft de gemeenteraad van Zevenhuizen zich tijdens de jongste gemeenteraadsvergadering van 28 juni, uitgesproken tégen handhaving van het oude gemeentehuis. Tevens werd gekozen voor het door een architectenbureau ingezonden ontwerp van een nieuw gemeentehuis dat de naam "Vierkant l'n'draagt. Drie architecten werden door het college van B&W vorig jaar uitgenodigd om onder motto in te zenden, zodat niemand wist welk ontwerp van welke architect afkomstig was. Zodoende kon men objectief en zonder voor oordelen van "die architect is zus of zo" of "die heeft dit en dat op z 'n geweten een oordeel vellen over het uiterlijk van het nieuwe gemeentehuis. Burgemeester A.H. van Gent, die het jammer vindt dat niet alle raadsleden unaniem voor een nieuw gemeentehuis hebben ge stemd en hoopt dat de tegenstem mers hun opvattingen nog zullen bijstellen, verduidelijkt de bij het publiek, ofwel de inwoners van Ze venhuizen, ter ore gekomen gang van zaken. Om misverstanden tegen te gaan: hij wil niet de zaak scherper stellen dan die is, inte gendeel, juist emoties proberen te vermijden. Hij begrijptze best, om dat de bouw van een nieuw ge meentehuis ingrijpend is en het oude een vertrouwd gebouw is in Zevenhuizen. "Maar" zo zegt hij "het is wel frappant dat geen van drie architectenbureaux bij het uit gaan van handhaving van het oude gebouw een daaraan te plegen uit bouw, meer van het hoofdgebouw heeft gemaakt dan een aantal on dergeschikte ruimtes. Eén van de raadsleden merkte in de gemeenteraadsvergadering op dat op dit punt alle architecten verkeerd hebben gedaan. Of dat zo kan worden gesteld? Een ander aspect is de stelling dat het oude raadhuis een zeker gezicht heeft voor het dorp. Karakterbepalend. Door handhaving van het oude ge bouw zou dit opgaan in nieuw bouw, met een stukje rechts en een stukje links er nieuw aange bouwd. Moeilijk is dit. Enerzijds je afvragen hoe de negen meter frontlijn van het oude raadhuis nog karakterbepalend kan zijn en anderzijds hoe in te spelen op een nieuwe situatie op deze plek. nieuwe dorpskern We hebben in het centrum te ma ken met een nieuw postkantoor, terwijl de omliggende percelen ook vrij nieuw zijn, verder nog nieuwe woningen in aanbouw en een nieuw winkelcomplex. Er is daardoor reden genoeg aanwezig om op het nieuwe karakter van de Dorpsstraat in te spelen: stede bouwkundig ontstaat er pleinvor ming, door met een nieuw raad huis, ook de derde kant van het dorpsplein met nieuwbouw te sieren. Het vooraanzicht van het door de raad aangewezen ont werp dat model staat voor het nieuwe gemeentehuis - dus de hoofdingang - staat schuin op de toren van de Hervormde kerk (dit valt ook uit de plattegrond op te maken)" aldus de heer Van Gent. Hoe groot zal het nieuwe gemeen tehuis worden? "Zo'n 15 a 1600 m2 oppervlakte. Daarnaast beslaat de bibliotheek een bruto ruimte van 400 m2. Deze krijgt een aparte in gang". Had de gemeenteraad inspraak in de totstandkoming van de ontwer pen? "Vooropgesteld moet wor den, dat alle drie gekozen archi tectenbureaux al eerder gemeen tehuis hadden gebouwd. Ze maak ten bovendien gebruik van een rapport van de gemeente Zeven huizen, dat opgesteld werd na een behoeftepeiling voor ruimten en voorzieningen. Ze kregen zo pre cies onze wensen mee. Bepaalde ruimtes zoals spreekkamers, te kenkamer, kluis enz. moesten er in aanwezig zijn. Dat staat nu op pa pier, maar zal in het overleg met de betreffende architect zeker nog verandering ondergaan. Op de tekening lijkt het nieuwe raadhuis een gebouw met grote ramen, is dat ook zo? Lachend: "De ontwerper van "Vierkant I" heeft dat effect wel doen ontstaan. Zo'n geheel glazen wand aan de voorzijde is echter niet de bedoe ling. Uiteraard komen er ramen, maar voor de rest zal de voorgevel, naar ik hoop, uit eerlijke baksteen bestaan". Wanneer gaat het architecten bureau het ontwerp uitwerken? "Zodra Gedeputeerde Staten goed keuring verleend hebben aan het beschikbaar gestelde krediet van Wanneer verwacht u dat de bouw van het nieuwe raadhuis kan be ginnen? Als alles volgens plan verloopt be gin 1986 de sloop en al snel daar na de bouw. De noodwinkel, naast het gemeentehuis, moet dan eerst weg. Het contract loopt tot 1 januari 1986. Daarna de sloop van het oude raadhuis. Tijdelijk zullen voozieningen moeten worden ge- trofen om een noodgemeentehuis te creëren. Dat is al gedaan door de dienst Gemeentewerken. Wanneer zal het nieuwe raadhuis gereed zijn? (rekenend) "Als alles naar wens en volgens planning verloopt, begin 1988" aldus burge meester Van Gent. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 Waddinxveen - Tel. 01828-13671 Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen Tel. 01802-1868 speciaalzaak in kaas - noten - wijnen fijne vleeswaren - kipspecialité en relatiegeschenken keningen te bekijken. Het raad huis was hiervoor zelfs een avond open. Helaas viel de belangstel ling vanuit de bevolkinq watteqen. Onder motto werden de volgende plannen ontvangen: a. Quadrant - algehele nieuwbouw; b. De Zeven sprong - nieuwbouw met handha ving hoofdgebouw. Van een architect de plannen: a. Vierkant I - algehele nieuwbouw; b. Vierkant II - nieuwbouw met handhaving hoofdgebouw; Van een architect de plannen: a. Gentiaan B - algehele nieuwbouw; b. Gentiaan A - nieuwbouw met handhaving hoofdgebouw. Als afzenders werden andere adr.essen opgegeven: men had dus wel een correspondentie-adres, maar wist niet van welk bureau dit was. Omdat de architecten zich zelf bekend moeten maken, kan er nog niet aan de openbaarheid worden prijsgegeven welke archi tect de opdracht ontving. Over al dan niet handhaving van het oude gemeentehuis is al vele malen gesproken binnen de raad. Over de staat waarin het gebouw verkeert is door Fugro, een inge nieursbureau voor geotechniek en geodesie B.V. te Leidschendam een onderzoek verricht en vooral naar de technische toestand van het gebouw en met name naar de fundering. De belangrijkste con clusies waren: Het gehele complex staat op een fundering op houten palen. Volledige zekerheid over de 'kluis' is hierbij niet. - Scheurvorming die belangrijk is ten aanzien van de fundering, komt voor bij de aansluiting van de 'kluis' op het oude raadhuis en de achtergelegen bebouwing. - Nieuwbouw in de omgeving is zonder beperkingen mogelijk. - Nieuwbouw tegen het oude raad huis aan vergt wel enige voorzie ningen c.q. beperkingen. - Nieuwbouw moet gefundeerd worden op palen welke geheid en/of trillingsarm aangebracht aangebracht mogen worden. - De bouw van kelders kan alleen bij toepassing van een rondom ge sloten bouwput. - Bij nieuwbouw of verbouw moet gerekend worden op reparatie aan de fundering aan de noord-west- hoek van het oude gebouw. - Bij inwendige verbouwingen moet zoveel mogelijk het oor spronkelijke belastingspatroon van de fundering gehandhaafd blijven. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Een turfslagter in Moerkapelle en een polderwerker in Zevenhuizen. Twee beeldjes die symbool staan voor de gemeenten waarin de Dorps krant verschijnt. Daarom staan ze vanaf nu in de nieuwe kop van de Dorpskrant. Best wel leuk, vindt u niet? Nog één keer komt de Dorpskrant voor de vakantie uit en wel op 25 juli. Wie nog berichtjes heeft of mededelingen gelieve dit spoedig te doen. De eerste krant na de vakantie verschijnt op 22 augustus a.s. Op woensdag 4 juni jl. heeft onder toeziend oog van de organisatoren op de Rabobank Bergschenhoek de prijsuitreiking plaatsgevonden van de onder de deelnemers aan de Rabo-Rotte-Fietstocht verlote fietsen. Op de foto de gelukkige prijswinnaars met de fietsen, v.l.n.r. Mevr. Storre, Bleiswijk, Mevr. Lexmond, Bergschenhoek, Mevr. Ammerlaan, Nieuwer- kerk a/d IJssel en Mevr. Priem, Moordrecht. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma - Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - tel. 01802-2289 en Noordeinde 17 - Zevenhuizen - tel. 01802-1653.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1